Įkraunama...
Įkraunama...

Nudegimai

Aciu visoms uz pasidalinima patirtimi, patarimus.
ko gero, kiek gydytoju, tiek nuomoniu. nuveziau siandien i poliklinika - nusiunte pas chirurga. viens du NUKIRPO visiskai visas pusles, patepe tetraciklino tepalu ir uzbintavo. liepe taip kasdien persirisineti vaikscioti, paskui jau patiems su saltalankiu tepti.
padarius isvada, gailiuosi kad ejom pas gydytoja sad.gif
nes su puslem vaikas buvo kaip su pirstinem, matesi, kad jam neskauda. kai nukirpo - ten odele svelni net pukuota, gyja matosi pamaziukais. perbrauke bintu - nusigrande visas svelnus sluoksniukas, kraujas pasimate sad.gif va dabar tai tikrai plika zaizda, ir tikrai skauda vaikui. ir dar tas tvarstis matyt kimba prie zaizdos, "pesa" paskui. o dar tie perrisimai - net silpna pagalvojus.
butu aisku vis vien tos pusles sproge, bet jau biski ten viduj sustiprejusi odele butu. gal gijimas ir ilgesnis butu, bet ne toks skausmingas. o kai svelniau gyja, maziau ir randu buna.
zodziu, daviau sau patarima - kitakart labiau intuicija pasikliauti.

saugokites, nenudekit!
Atsakyti
Oi,mano abu vaikai buvo apsiplikę - dukra 2,5 metų su kava apsipylė ranką,tai gydėm namie,nes ji labai kanti,jokių triukšmų nekėlė.O sūnus,kai buvo 1 mėnesio,jam ant kojyts užtiško truputis karšto vandens,tai ojoj kaip jis rėkė...Maniau,pradėsiu sienom lipt iš baimės ir bejėgiškumo,kad niekuom negaliu padėt ir esu tokia žiopla mama...Nors žaizdelė buvo nedidukė,bet jam pakilo temperatūra,teko naktį kviest gydytoja.Ta pažiūrėjus tiesiai į ligoninę nusiunte,kad chirurgai sutvarkytų pūslytę,perrištų...kaip tyčia papuolėm į ligoninę per patį gripo sezono ir roto viruso įkarštį...Nežinau,nuo to ar ne,bet apsisnargliavo vaikas atsakančiai,teko ten užsilaikyt ir antibiotikus leisti.
Tai va tokia vat istorija.
Žodžiu su mažiukais esant bet kokiam nudegimui be daktarų neįmanoma apsieit,jie ten geriau pasirūpina.O gijo žaizdelė labai lėtai,tepėm dermazinu,po to randelis ilgai buvo.
Baisu tie nudegimai.Mamos,atsargiai.
Atsakyti
man viena medikė patarė, jei vaikas nupliktų karštu vandeniu, kava - pirma pagalba kišt po šaltu vandenuku ir po to gausiai apibert tą vietą cukrum. Aišku,jei nėra žaizdos. Sakė nelieka nė žymės ir skausmas aprimsta. Nežinau kaip padeda, dar neteko išbandyt, bet patarimas lyg ir neblogas. g.gif
Atsakyti
QUOTE(agniba @ 2005 05 06, 15:14)
man viena medikė patarė, jei vaikas nupliktų karštu vandeniu, kava - pirma pagalba kišt po šaltu vandenuku ir po to gausiai apibert tą vietą cukrum. Aišku,jei nėra žaizdos.  Sakė nelieka nė žymės ir skausmas aprimsta. Nežinau kaip padeda, dar neteko išbandyt, bet patarimas lyg ir neblogas.  g.gif

O kodėl cukrum blink.gif g.gif Man tai labai padėdavo apsideginus PAnthenol putos, bet ne-inau ar vaikučiams jų galima g.gif
Atsakyti
mano dukrytė prieš 7 metus nusiplyke kojite. įviko tai per vyro kalte.Bet ka jau darysi kaltink nekaltink geraiu jau nebus. Jai nebuvo dar metuku kai tai ivyko, su verdanciu puodu nusiplike visa peda tada buvo su kelnitem, mes issigande greitai tas kelnytes nuvilkom aisku nuejo visa ir odele, liko tik didele raudona zaizda, aisku kisom po saltu vandeniu ir dar didziausia klaida kuria padarem uzpylem aliejaus ( kaskur, kaskada esu girdejus kad taip reik daryt ) bet kaip veliau suzinojom buvo pats kvailiausias musu poelgis.

Na aisku poto i greitaja lekem, bet ox tie musu daktarai paziurejo papurske apriso ir paleido. tai namie kankinomes tris dienas, aisku zaizda laikem atrista kad kvepuotu, purskiam vaistu, bet nieko negerejo. jau tada nieko nelaukia varem i kauno klinikas. ten mus pamate uz galvos susigriebe, ko taip ilgai laukiam, nes po tokio nudegimo reikia iskart vaziuot pas juos ir nereikia jokiu siuntimi. Aisku mus pagulde, o kita diena dare operacija. BEt iki siol nezinau ar gerai kad sutikau tai operacijai. Vienu žodžiu iš vieno rando padare du. Jai nuo leskute eme oda ir dejo ant pedutes. Ausku ir pedute negrazi ir ant kojites didziausias plemas. Dabar praejus septiniems metams randai nemažeja jie auga kartu su ja. Man labai idomu gal cia forume yra dar tokiu panasiu nelaimiu kam atsitike gal kas turejo ta operacija ir idomu kaip pas kitus užgijo tos žaizdos.
IR as dar karteli priminsiu mamytes saugokit vaikucius , skausmas praeina, zaizdos užgija o randai lieka. As tik bijau kad mergina užaugus nepradetu kompleksuoti del tu randelių.
Atsakyti
Mano dukra, būdama 2,5 m., buvo gana smarkiai verdančiu vandeniu nusiplykiusi kojytę. Pūslės užėmė tokį plotą maždaug kaip jos delniukas. Pirma pagalba, tai be abejo yra šaltas vanduo, jokiu būdu ne aliejus. Ir merkti į vandenį ar kišti po čiaupu tą nudegusią vietą reikia su visais drabužėliais, nes skubant nurengti nusiplėš odelė ir dar labiau skaudės. Pas gydytojus mes nesikreipėme, nes iš pažįstamų patirties žinojau, kaip ten būna. Atšaldžiusi purškiau Panthenolio putomis, o paskui vienas pažįstamas senas medikas patarė tepti Višnevskio tepalu. Ir jokiu būdu nenuplėšti pūslių, nebent jas pradūrus išleisti skystį. Greitai sugijo dukros kojytė, bet dabar dar aš įžiūriu žymę toje vietoje. Tačiau kasmet ji vis mažėja.
Atsakyti
7 metų išpyliau arbatos puodelį sau ant pilvo ir kojų.
Randas liko.
Maudymuką tik vientisą perku cry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bajm: 07 birželio 2005 - 09:45
Geriausias tepalaas nuo nudegimų, kurį naudoja ir dauguma ligoninių yra sulfarginas. Mano mažoji irgi buvo nusiplikiusi, bet mes gavome iš draugų vaistų iš Amerikos (nepamenu kaip vadinasi), tai sugijom per savaitę ir net šašiukas nebuvo užsidėjęs.
O sulfarginas tikrai geras, nes kai aš bekepdama ką nors nusiplikausu aliejum, pasitepu juo, ir iš karto praeina skausmas, nes tą vietą pradeda stipriai šaldyti ir kitą dieną jau nieko nebeėsimato thumbup.gif .
Atsakyti
Mes turime didelę bėdą. Metukų vaikiukas apsipylė karšta kava. Apdegė veidukas ir kakliukas. Veidukas dar kaip nieko, bet ant kakliuko greičiausiai reikės persodinti odos gabaliuką, nes nudegimas gilesnis. Baigiu užsibliauti ir išprotėti bekaltindama save, kad laiku nesulaikiau savo greituolio. Gal kam teko su tokiu dalyku kaip nudegimas susidurti? Dar porą dienų jis bus laikomas reanimacijoje, o po to, atlikus operaciją, kels į palatą. Beje, guli Santariškėse.
Atsakyti
Mes turime baisią bėdą. Metukų vaikutis nusiplikė karšta kava veiduką ir kakliuką. Pasak gydytojų, veidukas dar kaip ir negiliai nudegęs, bet ant kaklo greičiausiai reikės persodinti odos gabaliuką. Gydytojai ramina, kad tai nėra baisus atvejis, nes giliau pažeistas tik nedidelis plotelis, bet... Kol kas mažiukas guli reanimacijoje Santariškėse, rytoj žada operuoti, po to dar para reanimacijoje. Kaip yra gydomi nudegimai, kiek laiko gydoma, kokios pasekmės?

Atsiprašau, kad kartojuosi. Susinervinusi paskelbiau nauja temą, bet neapsižiūrėjau, kad ji pakliuvo prie ligoninių ir nežinojau, kaip perkelti.
Labai prašau skubios informacijos.
Atsakyti
Dirbu po nudegimu sanatorijoje jei ka nori suzinoti klausk i as
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tulpe: 27 gruodžio 2005 - 20:49
QUOTE(spyglele @ 2005 12 26, 09:57)
Mes turime baisią bėdą. Metukų vaikutis nusiplikė karšta kava veiduką ir kakliuką. Pasak gydytojų, veidukas dar kaip ir negiliai nudegęs, bet ant kaklo greičiausiai reikės persodinti odos gabaliuką. Gydytojai ramina, kad tai nėra baisus atvejis, nes giliau pažeistas tik nedidelis plotelis, bet... Kol kas mažiukas guli reanimacijoje Santariškėse, rytoj žada operuoti, po to dar para reanimacijoje. Kaip yra gydomi nudegimai, kiek laiko gydoma, kokios pasekmės?

Atsiprašau, kad kartojuosi. Susinervinusi paskelbiau nauja temą, bet  neapsižiūrėjau, kad ji pakliuvo prie ligoninių ir nežinojau, kaip  perkelti.
Labai prašau skubios informacijos.


Uzjauciu,
Labai gerai padeda, jei nedaug nusiplikyta,ar nusibrozdinta, nudege,(as dar uzpurskiu vasara, kai nuo saules nudega) "PANTHENOL" spray (putos) apie 18lt. kainuoja :verysad:
Atsakyti