Įkraunama...
Įkraunama...

Pradinukų anglistės

QUOTE(gitė @ 2012 11 19, 21:11)
Aš taip pat pritariu šiai temelei. Vis tik tie pradinukai yra specifiniai bigsmile.gif
Mokau anglų kalbą dar tik pirmi metai. Viskas kaip ir gerai, bet niekaip neapsisprendžiu dėl žodžių rašybos mokymo ir patikrinimo (kaip išmokę rašyti). Kalbu apie antrokus. Aš bandau rašyti trumpus patikrinimus pvz 5 žodžiai lietuviški - parašo angliškai; 5 angliški - išverčia. Kaip jūs darote?

Kai musmoke tai aiskino, kad pradinukai is vis neturi rasyti, nebent irasyti praleistas raides ar nuvesti nuo zodzio iki paveiksliuko
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Ir as noreciau isilieti i jusu buri. Siemet po ilgos pertraukos pradejau dirbti su pradinukais. 4u.gif
Atsakyti
Nežinau, kiek kitos žvalgotės į šitą dokumentą, bet man jis gan svarbus, susiorientuojant, kiek ir kaip mokyti mirksiukas.gif

http://portalas.emok..._2008-09-29.pdf

Konkrečiai Gitei tikriausiai atsakymą padėtų rast pasiskaitymas apie antros klasės mokinių rašytinės kompetencijos ugdymą.
Atsakyti
Nemokamas seminaras smile.gif

http://www.webinarai...amp;Itemid=1097
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2012 11 20, 16:02)


Dalyvavau jame, patiko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jugeta @ 2012 11 20, 15:02)


Ir as dalyvavau, labai patiko, geru ideju pateike. Planuoju per bureli panaudoti smile.gif Dekui uz nuoroda
Papildyta:
QUOTE(Sazha @ 2012 11 19, 23:53)
Nežinau, kiek kitos žvalgotės į šitą dokumentą, bet man jis gan svarbus, susiorientuojant, kiek ir kaip mokyti  mirksiukas.gif

http://portalas.emok..._2008-09-29.pdf

Konkrečiai Gitei tikriausiai atsakymą padėtų rast pasiskaitymas apie antros klasės mokinių rašytinės kompetencijos ugdymą.


Jis ne tik naudingas, bet ir privalomas zinoti, kai sudarineji planus ir kai ateina tikrinti.
Atsakyti
Tikrai būčiau sudalyvavusi. Deja tavo info apie webinarą perskaičiau tik vakare. schmoll.gif
Papildyta:
Gal galite keletą minčių iš webinaro mestelti čia.


O apie rašymą 2 - klasėje programose rašo taip (skaičiau ir ne kartą):
vertinimas baigiant antrą klasę (pagrindidnis lygmuo):
Rašo pavienius išmoktus žodžius ir sakinius.
vertinimas baigiant antrą klasę (aukštesnysis lygmuo):
Rašo pavienius žodžius ir sakinius. Gali parašyti labai trumpą tekstą, susidedantį iš žinomų žodžių ir frazių.
Atsakyti
QUOTE(gitė @ 2012 11 20, 20:24)
vertinimas baigiant antrą klasę (pagrindidnis lygmuo):
Rašo pavienius išmoktus žodžius ir sakinius.
vertinimas baigiant antrą klasę (aukštesnysis lygmuo):
Rašo pavienius žodžius ir sakinius. Gali parašyti labai trumpą tekstą, susidedantį iš žinomų žodžių ir frazių.

O jei reiktų pateikt pavyzdžius? rolleyes.gif
Aš tai įsivaizduoju taip:
Pagrindinis: pavieniai žodžiai: cat, dog, book, mom, dad, sakiniai - My name is..., I love you biggrin.gif
Aukštesnysis: Hi! My name is... I am 8. I live in Vilnius.

Reali situacija yra tokia, kad pamokos - tik dvi savaitėje; jei skirsim laiką visokiemdiktantams - kada užsiiminėti visu tuo, ko mokė per seminarą? Kriliuvienė labai aiškiai akcentavo - per žaidimus daug išmokstame, jie svarbūs, o ne šiaip - žaidimas dėl žaidimo (nors ir tai kartais nekenkia).
Aš nemanau, kad tokiems mažiems vaikams apaskritai reikia kažką "užduoti išmokti", nes tai veda tik į žodžių zubrinimą kartu su tėvais (dėl ko pastarieji irgi nelaimingi), ir labai neigiamai nuteikia vaikus mokomosios kalbos atžvilgiu.
Daug dirbu su dvyliktokais. Pas kai kuriuos jų - tragiškos spragos. Bet jos atsirado tikrai ne dėl jų pradinių klasių kalbos mokytojų kaltės, o dėl prasto darbo vyresnėse klasėse. Tad neįsitempkim labai toj pradžių pradžioj, kad ir kaip norėtumeišmokyti daug daug daug jau pirmaisiais metais 4u.gif Manau, kad meilė kalbai ir džiaugsmas iš jos mokymosi yra patys geriausi pagrindai, kokius mokytojai gali duoti ankstyvuoju kalbų mokymo laikotarpiu 4u.gif
Atsakyti

QUOTE(Sazha @ 2012 11 20, 20:55)
O jei reiktų pateikt pavyzdžius?  rolleyes.gif
Aš tai įsivaizduoju taip:
Pagrindinis: pavieniai žodžiai: cat, dog, book, mom, dad, sakiniai - My name is..., I love you  biggrin.gif
Aukštesnysis: Hi! My name is... I am 8. I live in Vilnius.

Reali situacija yra tokia, kad pamokos - tik dvi savaitėje; jei skirsim laiką visokiemdiktantams - kada užsiiminėti visu tuo, ko mokė per seminarą? Kriliuvienė labai aiškiai akcentavo - per žaidimus daug išmokstame, jie svarbūs, o ne šiaip - žaidimas dėl žaidimo (nors ir tai kartais nekenkia).
Aš nemanau, kad tokiems mažiems vaikams apaskritai reikia kažką "užduoti išmokti", nes tai veda tik į žodžių zubrinimą kartu su tėvais (dėl ko pastarieji irgi nelaimingi), ir labai neigiamai nuteikia vaikus mokomosios kalbos atžvilgiu.
Daug dirbu su dvyliktokais. Pas kai kuriuos jų - tragiškos spragos. Bet jos atsirado tikrai ne dėl jų pradinių klasių kalbos mokytojų kaltės, o dėl prasto darbo vyresnėse klasėse. Tad neįsitempkim labai toj pradžių pradžioj, kad ir kaip norėtumeišmokyti daug daug daug jau pirmaisiais metais  4u.gif  Manau, kad meilė kalbai ir džiaugsmas iš jos mokymosi yra patys geriausi pagrindai, kokius mokytojai gali duoti ankstyvuoju kalbų mokymo laikotarpiu  4u.gif


drinks_cheers.gif

Labai noriu pritarti- baigiu išgyvendinti sausokus žodžių patikrinimus iš pradinukų gyvenimo.
Ir šiaip, nereikia jų spausti...bet būna, pati užspaudžiu ir vėl pasimetu, programa reikalauja nemažai doh.gif .
Atsakyti
As dar neduodu rasyti antrokam, nebent tik tiek kiek pratybose is ju reikalauja. Gal po Naujuju metu ir pradesim po truputi rasyti.
Atsakyti
Aš labai sutinku su jūsų mintimis. Labai norisi taikyti žaidimus ir kitus metodus, kurie padeda mokyti kalbą smagiai. Ir žinau jū tikrai nemažai, nes tik pavasarį baigiau persikvalifikavimą. Tačiau,neramina tai, kad kai kalbam su mokiniais, rodau paveiksliukus, jie taria teisingai ir žino reikšmes, bet kai imame skaityti tuos kelis sakinukus vadovėlyje, didesnė dalis neperskaito (nors visų pirma klauso įrašo, tada aptariame, tada visi kartu skaitome ir tik tada po vieną).
Atsakyti
Aš iš pradžių irgi tik žaidimus taikiau, visiems buvo linksma, gera, o kai ateidavo į penktą klasę net neprisimindavo kaip šuo ir t.t.
Jau antri metai taikau griežtesnę sistemą su atitinkamais tai klasei atsiskaitymais, panaudoju žaidimus, bet reikalauju išmokt žodžius. Daug atliekam pratimų su įvairiom kortelėm, drilinamės. Man tokia sistema labiau priimtina o ir daugumai tėvų taip geriau.
Atsakyti