Įkraunama...
Įkraunama...

Tinkavimo gipsiniu tinku ypatumai

Sveiki, esame išsitinkavę savo namo vidinias namo sienas su Knauf Mp 75 mašininiu gipsiniu tinku.
Vienoje vietoje, sienoje, yra įmūritas krosnelės kaminas, kuris, kartu su siena yra užtinkuotas minėtu tinku. Tiek siena tiek ir kaminas yra iš molinių blokelių.
Nesenei pasijungėme krosnelę ir pastebėjome, kad sienos vieta, kurioje yra kaminas labai stipriai kaista, norėjau paklausti, ar toje vietoje nuo karščio mums neatšoks arba nesuskils gipsinis tinkas (siena prieš tinkuojant buvo gruntuota)? Kokios yra šio gipsionio tinko sąvybės esant dideliam karščiui? g.gif
Atsakyti
Na kai baigsiu vedziotis name elektra - sekantis etapas sienu tinkavimas...
Si darba bandysiu atlikti pats.
Pas mane laukines ir kapitaline sienos is duju silikato blokeliu, pertvaros is devetu silikatiniu plytu.
Tai kyla tokie klausimai:

Kaip paruosti pagrinda? Uzteks nuvalyti dulkes ir su vandenu gerai suslapinti? ar reiktu naudoti kokius nors gruntus? Ar duju silikato blokeliu nereikia padengti tuo geltonu impregnantu kad greit negertu dregmes?

Koki tinka geriausa naudoti? Planuoji del pigumo pats darytis cemento-kalkini skiedini smile.gif
Nes sienos is plytu nera jau labai tiesios... tai gipsinio tinko butu labai dideles sanaudos smile.gif

Gal kas turit koki gerai straipsni rades ar galetu pakonsultuoti kaip pats sienos pritrynimas vyksta? Kada ji reikia atlikt? Kokia viso darbo technologija naudojant cemento-kalkiu skiedini? smile.gif
Atsakyti
tai kaip suprantu tinkoriu cia nera....
per sunkus, per purvinas darbas kad patiems darytis wink.gif
Atsakyti
Kodel - yra. smile.gif
Tik geriau viska vietoj ziuret i pasipasakot.



QUOTE(robertuxas @ 2015 01 16, 09:16)
tai kaip suprantu tinkoriu cia nera....
per sunkus, per purvinas darbas kad patiems darytis wink.gif

Atsakyti
Na turbo keista ideja soko i galva. smile.gif
puse sienu pas mane viduj duju siliktas (laukines ir kapitaline siena), puse silikatines plytos (likusios pertvaros) smile.gif
bijau suvargt su sienu tinkavimu, nes planuoju kalkiniu skiediniu pats tinkuoti wink.gif
tai kilo tokia ideja:

sienas kurios is duju silikato paimt ir det ant virsaus gipso kartona
ji klijuoti klijais (nebutinai perflexu... manau tiktu ir plyteliu klijai ar polistirolo fasadiniai klijai, nes jie nera svarbiausia laikiancioji dalis) ir sukti su g/k med ilgais medvarsciais (na tarkim 5cm)
tai manau laikysis puikiai tas gipsas smile.gif

atkosus xps dejau su tokiais medvarsciais, tai puikiai laiko smile.gif

gal argumentu kokiu? pries? uz?

Atsakyti
a kam medvarsciai ? biggrin.gif
tik perflix priklijuosi. Atkosus tai su EPS putom klijavau, be varztu.
Kamina aptinkavau, sienas ateis su aparatu.

QUOTE(robertuxas @ 2015 03 12, 20:38)
Na turbo keista ideja soko i galva. smile.gif
puse sienu pas mane viduj duju siliktas (laukines ir kapitaline siena), puse silikatines plytos (likusios pertvaros) smile.gif
bijau suvargt su sienu tinkavimu, nes planuoju kalkiniu skiediniu pats tinkuoti wink.gif
tai kilo tokia ideja:

sienas kurios is duju silikato paimt ir det ant virsaus gipso kartona
ji klijuoti klijais (nebutinai perflexu... manau tiktu ir plyteliu klijai ar polistirolo fasadiniai klijai, nes jie nera svarbiausia laikiancioji dalis) ir sukti su g/k med ilgais medvarsciais (na tarkim 5cm)
tai manau laikysis puikiai tas gipsas smile.gif

atkosus xps dejau su tokiais medvarsciais, tai puikiai laiko smile.gif

gal argumentu kokiu? pries? uz?

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2015 03 12, 22:05)
a kam medvarsciai ? biggrin.gif
tik perflix priklijuosi. Atkosus tai su EPS putom klijavau, be varztu.
Kamina aptinkavau, sienas ateis su aparatu.


na cia tas pats kas CASKO draudimas automobiliui biggrin.gif
o siaip tai esu girdejes kad kartais tas perflix nelaiko ar g/k nukrenta biggrin.gif
o be to sutaupom imdami ne perflix o tarkim plyteliu klijus ir uz ta suma sukam medvarscius smile.gif)))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo robertuxas: 12 kovo 2015 - 22:09
ir medvarsciai kartais nelaiko smile.gif))
o plyteliniai = laabai abejoju kad priklijuosi (ilgai stingsta) mirksiukas.gif

QUOTE(robertuxas @ 2015 03 12, 21:08)
na cia tas pats kas CASKO draudimas automobiliui biggrin.gif
o siaip tai esu girdejes kad kartais tas perflix nelaiko ar g/k nukrenta biggrin.gif
o be to sutaupom imdami ne perflix o tarkim plyteliu klijus ir uz ta suma sukam medvarscius smile.gif)))

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2015 03 12, 22:05)
...
Kamina aptinkavau, sienas ateis su aparatu.


Kamina tinkuojate iki pat stogo taip ? Ir kodel nepalikot kamino kartu su sienom tinkuot ?

Atsakyti
nea, tik katilinej, 2 sieneles, daugiau islyginamasis tinkavimas...
dvisluoksnis.

QUOTE(VilkasPilkas @ 2015 03 13, 15:32)
Kamina tinkuojate iki pat stogo taip ? Ir kodel nepalikot kamino kartu su sienom tinkuot ?

Atsakyti
Pasidalinsiu ispudziais is sio savaitgalio.
Pirma karta tinkavau.
Rezultatu esu labai patenkintas smile.gif
Ant sienu jau seniau buvau susidejes majakus smile.gif
Tinkavau kalkiniu cemento smelio tinku smile.gif

Maisant mazdaug taikiau tokias proporcijas - 1 dalis kalkiu, 0,6 - 0,7 dalies cemento ir apie 4 dalis smelio smile.gif

Uzmetes ir nubraukes kose kiek laiko ja padziovinau, ir ta pacia diena pritryniau smile.gif rezultatas gavosi geras, sekancia diena atsirado keli nedideli itrukimai, bet del to nepergyvenu... smile.gif o gal geriau butu pritrynima daryti kita diena? kad pirminiam sluoksniui patrukinejus butu pritrinama ir panaikinami jie?

Dvieju dienu darbas, dirbant vienam ir kose maisant ir tinkuojant, kaip pirmam blynui padariau apie 18m2 smile.gif sekantys kvadratai turetu eitis kiek greiciau... bet sunku isivaizduoti kad viso apie 300kv.m dar laukia... biggrin.gif
Atsakyti
viskas paprasta, tik darbo reikia biggrin.gif
jei plonas sluoksnis ir pagrindas negruntuotas - greit dziusta ir uzsitrina
tai dar menesiukas ir sienos gatavos. 33d. ir apie 1200 evriku kisenej biggrin.gif

QUOTE(robertuxas @ 2015 04 13, 08:37)
Pasidalinsiu ispudziais is sio savaitgalio.
Pirma karta tinkavau.
Rezultatu esu labai patenkintas smile.gif
Ant sienu jau seniau buvau susidejes majakus smile.gif
Tinkavau kalkiniu cemento smelio tinku smile.gif

Maisant mazdaug taikiau tokias proporcijas - 1 dalis kalkiu, 0,6 - 0,7 dalies cemento ir apie 4 dalis smelio smile.gif

Uzmetes ir nubraukes kose kiek laiko ja padziovinau, ir ta pacia diena pritryniau smile.gif rezultatas gavosi geras, sekancia diena atsirado keli nedideli itrukimai, bet del to nepergyvenu... smile.gif o gal geriau butu pritrynima daryti kita diena? kad pirminiam sluoksniui patrukinejus butu pritrinama ir panaikinami jie?

Dvieju dienu darbas, dirbant vienam ir kose maisant ir tinkuojant, kaip pirmam blynui padariau apie 18m2 smile.gif sekantys kvadratai turetu eitis kiek greiciau... bet sunku isivaizduoti kad viso apie 300kv.m dar laukia... biggrin.gif

Atsakyti