Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 9 tema

QUOTE(mindaugam @ 2013 12 03, 20:49)
Lygio nežinau, bet gruntas dėkingas, šlapias molis


kaip geologas galiu pasakyt slapio molio nebuna. Jei jums kasant irenginejant atrodo kad ten slapia tai dazniausiai buna pirmas sluoksnis vandens susikaupusio ant molio sluoksnio vadinamasis podirvio vanduo. Giliau 99 atvejais is 100 esantis molis (priemolis, priesmelis) yra sausas nes jis praktiskai nelaidus vandeniui. ir eksploatuojant geotermini reik skaiciuot kad ten vandens nera nes jis jei ir yra dregmes pavidalu tai nedalyvauja silumos-salcio pernesimu.

manau daug geresnis variantas yra slapus smeliai

Cia mano asmenine nuomone
Atsakyti
QUOTE(mindaugam @ 2013 12 03, 20:49)
Lygio nežinau, bet gruntas dėkingas, šlapias molis

visi 60 metru i gyli vien tik molis?
ir dar, tu isitikines kad tau tikrai tuos 2x60m isgreze ir atitinkamai vamzdio sukiso? man toks jausmas kad per stipriai temperatura krenta, lyg tik 10w/m silumos gautum. gal geologai paaiskins ar tai normalu ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 03 gruodžio 2013 - 21:49
QUOTE(madwifi @ 2013 12 03, 21:40)
visi 60 metru i gyli vien tik molis?
ir dar, tu isitikines kad tau tikrai tuos 2x60m isgreze ir atitinkamai vamzdio sukiso? man toks jausmas kad per stipriai temperatura krenta, lyg tik 10w/m silumos gautum. gal geologai paaiskins ar tai normalu ?

Paklausei vieno, o komentuoji kita, kazkoks nesusipratimas
Atsakyti
QUOTE(mindaugam @ 2013 12 03, 22:11)
Paklausei vieno, o komentuoji kita, kazkoks nesusipratimas

o tu blaimba , tikrai sumaisiau. cai manteso duomenis turejau galvoj :/ bet keista kad kai klausiau kokie pas ji greziniai, tai atsake skyroja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 15:00)
o tu blaimba , tikrai sumaisiau. cai manteso duomenis turejau galvoj :/ bet keista kad kai klausiau kokie pas ji greziniai, tai atsake skyroja smile.gif


nes paskaiciau bloge ir parasiau biggrin.gif
Atsakyti
mantesai, tai cia tavo blogas http://euras.blogspot.com/ ar tik siaip pavyzdys ?
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 18:32)
mantesai, tai cia tavo blogas http://euras.blogspot.com/ ar tik siaip pavyzdys ?


pavyzdys. Pas mane pavasari bus irenginejamas tik blogo neturiu
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 04, 19:47)
pavyzdys. Pas mane pavasari bus irenginejamas tik blogo neturiu

tai nelabai ir pakomentuosi kodel ten taip grezinio temperatura krenta, imant is jo daugiau nei 2kw silumines energijos.
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 20:21)
tai nelabai ir pakomentuosi kodel ten taip grezinio temperatura krenta, imant is jo daugiau nei 2kw silumines energijos.


ne nepakomentuosiu bet man rodos pas ji labai auksti dabar COP ir kad krenta esant didesniam silumos poreikiui tai manau naturalu nes tada pasirodo tikrasis pozemio galingumas. Aplink zonda susidaro didesnis silumos skirtumas ir tada prasideda silumos pernesimo veiksmai, kurie siurbliui dirbant labai zemu pajegumu ne taip ryskiai pasireiskia. O manau tikrasis pozemio galingumas nusistovi tada kai siurbliui dirbant ilga laika kad ir puse pajegumo nusistovi grystama temperatura. Bet sita gali pasiskaiciuot tik per praktika. Todel as pas save desiu vanduo-vanduo kad nebutu jokiu staigmenu
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 20:21)
tai nelabai ir pakomentuosi kodel ten taip grezinio temperatura krenta, imant is jo daugiau nei 2kw silumines energijos.

Priežastis gali būti per geritai prateka skystis žemės kolektoriuje, nespeja paimt šilumos reiktu sumažint greitį.
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 04, 20:31)
ne nepakomentuosiu bet man rodos pas ji labai auksti dabar COP ir kad krenta esant didesniam silumos poreikiui tai manau naturalu nes tada pasirodo tikrasis pozemio galingumas. Aplink zonda susidaro didesnis silumos skirtumas ir tada prasideda silumos pernesimo veiksmai, kurie siurbliui dirbant labai zemu pajegumu ne taip ryskiai pasireiskia. O manau tikrasis pozemio galingumas nusistovi tada kai siurbliui dirbant ilga laika kad ir puse pajegumo nusistovi grystama temperatura. Bet sita gali pasiskaiciuot tik per praktika.  Todel as pas save desiu vanduo-vanduo kad nebutu jokiu staigmenu

as kazkaip maniau, kad jei kazkokiam gruntui prognozuojama 20-30W/metrui, tai naudojant tokia galia tempratura isvis turetu nekrist, t.y. spet atsistatinet. tai sakai visgi turei krist ir nusistovet pastovus gradientas su aplinkiniu gruntu?
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 12 04, 21:07)
as kazkaip maniau, kad jei kazkokiam gruntui prognozuojama 20-30W/metrui, tai naudojant tokia galia tempratura isvis turetu nekrist, t.y. spet atsistatinet. tai sakai visgi turei krist ir nusistovet pastovus gradientas su aplinkiniu gruntu?


na kai jis naudoja mazai Kw tai praktiskai ir nekrenta. ten laipsnis ar kiek nesiskaito kaip kritimas. O kad nusistoves kazkada ale konstanta tai taip turetu buti ir tada bus tikroji sistemos galia. Analogija su vandens gavyba kada paskaiciuojam kiek max galima imti vandens nenusodinus sluoksnio. pvz imam 1 kuba vandens lygis krenta 0.5 m imam 10 kubu lygis krenta 5 m imam 100 kubu lygis krenta iki 20 m ir pasiekia vandeningo sluoksnio virsu. Viskas reiskia 100 kubu sitemai per daug reik mazint debita kad saugiau eksploatuot isteklius. Tokiu pat principu veikia ir pozeminis geoterminis reikia ziuret max atsistatancius isteklius ir zemiau nesileist (nes naudos nebus jei padidinsi silumnesio debita ir noresi greiciau gauti temperaturos)
Atsakyti