Įkraunama...
Įkraunama...

Išpažintis prieš vestuves

QUOTE(kate0 @ 2005 08 04, 14:00)
Sakykite, o jus visos tokios tikincios katalikes? Man tik smalsu, nes nemanau, akd Lietuvoje tiek daug yra rimtai tikinciu

Tą 'rimtai tikintis' kiekvienas kitaip supranta.
Suprantu, kad Katalikų bažnyčia reikalauja kas sekmadienį eiti į mišias, bet to nedarau. Bažnyčioje apsilankau keletą kartų per metus, dažnai - ne pamaldų metu. Man priimtinesnė asmeninė malda. Žinau, kad su tokiu požiūriu turėčiau būti protestantė. blush2.gif
Pažįstu keletą 'tikrų' katalikų, kurie kas sekmadienį eina į bažnyčią, o gyvena tai turbūt 'nuo išpažinties iki išpažinties'. Tikintis katalikas ir geras žmogus gan dažnai nėra sinonimai.
Lietuvoje, kaip ir daug kur Europoje (pvz., Prancūzijoje) dauguma yra 'nepraktikuojantys katalikai'. T.y. krikštija savo vaikus, veda juos prie pirmos komunijos, tuokiasi bažnyčioje, laidoja irgi su kunigu, švenčia Kalėdas ir Velykas. Na, ir dar daugmaž žino Bibliją.
Tačiau jei jau žmonės nusprendė pasirinkti santuokos sakramentą Katalikų bažnyčioje, manau, net klausimo negali būti, ar eiti išpažinties prieš vestuves. Tai tie bažnytiniai kursai tam ir yra, kad paaiškintų, kas tai yra santuokos sakramentas, ką jis reiškia ir tt Nes kitu atveju tai tikrai - tuokiamasi tik todėl, kad 'bažnyčioje graži ceremonija', o 'išpažinties neisiu, nes nenoriu, vis tiek niekas nesužinos'. "Puikus" požiūris duodant priesaiką schmoll.gif
Gerbiu tuos žmones, kurie nepasiduoda 'ką žmonės pasakys' spaudimui ir bažnyčioje nesituokia, nes nori likti sąžiningi prieš save.

Išpažinčiai tikrai reikia pasiruošti, aš irgi noriu tikros, o ne formalios.
Internete šiais laikais yra visko. Norinčioms pasiskaityti apie išpažintį:
http://www.fsspx.lt/...62&ida=59&idb=0
Atsakyti
O ispazinties reikia pas ta pati kuniga eiti, kuris sutuoks? Tikriausiai nera skirtumo
Atsakyti
QUOTE(monicutte @ 2005 08 04, 14:03)
O ispazinties reikia pas ta pati kuniga eiti, kuris sutuoks? Tikriausiai nera skirtumo

Manau, kad nėra skirtumo. Aš irgi žadu ne pas tą patį eit kur sutuoks.
Atsakyti
as tai nezadu eiti ispazinties, bet ne del to, kad esu netikinti, as tikiu bet truputi kitaip, as ir taip grazioj gamtoj pasisneku su dievu "asmeniskai", todel nezadu to daryti kunigui g.gif
Atsakyti
QUOTE(Paule @ 2005 08 04, 14:19)
Manau, kad nėra skirtumo. Aš irgi žadu ne pas tą patį eit kur sutuoks.

mum tai sake, kad nesvarbu, kur eisim 4u.gif tai eisiu ne pas ta pati, nes nelabai isheina vien del ishpazinties vaziuot i kita miesta
Atsakyti
Man ti irgi norisi ispazinties, tyra dusele kad prisiekciau myleti amzinai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renna @ 2005 08 04, 15:19)
manyčiau, jei netikintis - tai nėra ko ir į tą bažnyčią eiti tuoktis.....


nu netaikau to jums, bet labai daug eina tuotktis i baznycia del mados, del garzumo, kad taip visi daro schmoll.gif man tai atrodo baisu, bet itiem ti balalaiak, todel ir paklausiau ar jus tikincios, ar del mados mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cili @ 2005 08 04, 15:22)
as tai nezadu eiti ispazinties, bet ne del to, kad esu netikinti, as tikiu bet truputi kitaip, as ir taip grazioj gamtoj pasisneku su dievu "asmeniskai", todel nezadu to daryti kunigui  g.gif

o Katalikų bažnyčioje tuoksiesi? Jei taip, tada nelabai tave suprantu g.gif
Jei nusprendei tuoktis Katalikų bažnyčioje, tai bent jau dabar reiktų laikytis jos taisyklių.
O jei su Dievu mieliau viena bendrauji, tai tada būtų galima tiesiog ir prisiekti vienas kitam toje 'gražioje gamtoje'. Ir kaip tik - tai būtų labai gražu, labai teisinga, sąžininga, neapgaudinėjant ir nevaizduojant. ax.gif
O jei su tokiu požiūriu tuokiesi bažnyčioje, tada kaip ir patenki į kate0 minėtą kategoriją žmonių, kad bažnyčioje tuokiamasi 'dėl mados, dėl gražumo, nes visi taip daro' ir pan.

QUOTE(kate0 @ 2005 08 04, 15:40)
nu netaikau to jums, bet labai daug eina tuotktis i baznycia del mados, del garzumo, kad taip visi daro  schmoll.gif man tai atrodo baisu, bet itiem ti balalaiak, todel ir paklausiau ar jus tikincios, ar del mados  mirksiukas.gif

Aš irgi pradžioje svarsčiau, ar man, uoliai nesilaikančiai Katalikų bažnyčios kanonų, tinka tuoktis bažnyčioje (ne dėl kitų, o pačiai prieš save).
Bet užteko pradėti lankyti paskaitėles, išgirsti daugiau apie santuokos sakramentą, kad ir aš, ir maniškis įsitikintume, kad būtinai būtinai norime vienas kitam prisiekti Dievo akivaizdoje. wub.gif
Ir išpažinties prieš vestuves būtinai abu eisime, nors tai tikrai nėra malonus ir laukiamas dalykas.
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2005 08 04, 15:38)
Aš irgi pradžioje svarsčiau, ar man, uoliai nesilaikančiai Katalikų bažnyčios kanonų, tinka tuoktis bažnyčioje (ne dėl kitų, o pačiai prieš save).
Bet užteko pradėti lankyti paskaitėles, išgirsti daugiau apie santuokos sakramentą, kad ir aš, ir maniškis įsitikintume, kad būtinai būtinai norime vienas kitam prisiekti Dievo akivaizdoje. wub.gif
Ir išpažinties prieš vestuves būtinai abu eisime, nors tai tikrai nėra malonus ir laukiamas dalykas.

Lygiai tą patį ir aš svarsčiau drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Paule @ 2005 08 04, 16:42)
Lygiai tą patį ir aš svarsčiau drinks_cheers.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Cha o mums tai sakė eiti pas kunigą išpažinties pas tą kuris kurčias thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
o iš tikruju tai neisiu pas tą kuris tuoks, eisiu pas kitą cool.gif cool.gif cool.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutik @ 2005 08 04, 16:18)
Cha o mums tai sakė eiti pas kunigą išpažinties pas tą kuris kurčias  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
o iš tikruju tai neisiu pas tą kuris tuoks, eisiu pas kitą  cool.gif  cool.gif  cool.gif  ax.gif

Gera mintis thumbup.gif Bet o ką jei tas kurčiasis lieps garsiau kalbėt, kad jis išgirstų g.gif
Mes tai net nežinom kas mus sutuoks, nes tos parapijos kunigas kur tuoksimės išlekia į Vokietiją, tai jį kažkas pavaduos, sakė toks pat fainas, kaip ir jis mirksiukas.gif
Nu pažiūrėsim g.gif
Atsakyti