Įkraunama...
Įkraunama...

Išpažintis prieš vestuves

QUOTE(Helianta @ 2005 08 04, 15:38)
o Katalikų bažnyčioje tuoksiesi? Jei taip, tada nelabai tave suprantu g.gif
Jei nusprendei tuoktis Katalikų bažnyčioje, tai bent jau dabar reiktų laikytis jos taisyklių.
O jei su Dievu mieliau viena bendrauji, tai tada būtų galima tiesiog ir prisiekti vienas kitam toje 'gražioje gamtoje'. Ir kaip tik - tai būtų labai gražu, labai teisinga, sąžininga, neapgaudinėjant ir nevaizduojant. ax.gif
O jei su tokiu požiūriu tuokiesi bažnyčioje, tada kaip ir patenki į kate0 minėtą kategoriją žmonių, kad bažnyčioje tuokiamasi 'dėl mados, dėl gražumo,



Nenusisnekek, okey? Sakai taisykles? Tai jei esu tikinti i dieva, bet neinu ispazinties, tai reikia man is viso i baznycia nesirodyt? Kam man eiti ispazinties, jei as net nezinau kokia nuodeme padariau g.gif Tik siaip sau, eiti save prievartaujant, kad tokios taisykles ir kad cia visiems pasigiorciau, kad ejau ispazinties? Ir neskirstyk cia zmoniu i kategorijas, visi kaip nori, taip gyvena, tu cia greiciau eini del mados tos ispazinties biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, pasidalinsiu savo patirtim, kaip mes tuokėmės bažnyčioje ir prieš tai ėjom išpažinties.

Eiti išpažinties pas tą kunigą kuris sutuoks nėra būtina, netgi patarčiau priešingai, - geriau eikit kitoj bažnyčioj. Taip bus per vestuves ramiau. Mes tuokėmės Kernavėje, o išpažinties buvom Petro ir Povilo bažnyčioj. Kadangi abu su žmona nesam karštai praktikuojantys katalikai, tai prisipažinom, kad nevaikščiojom kiekvieną sekmadienį į bažnyčią. Nepatikėsit, bet kunigas taip užsivedė dėl to, kad net nebeklausė toliau, o ėmė baisiausiai pamokslauti, kokia tai baisi nuodėmė, sumaišė su žemėmis ir vos neišvarė iš bažnyčios kaip kokius netikėlius. Nedaug trūko, kad ir pts būčiau atsikėlęs nuo klausyklos ir išėjęs iš bažnyčios visiems laikams. Bet sulaikė tik faktas, kad norint sutuoktuvių metu priimt šventą komuniją, reikia eit išpažinties, ir suvokimas, kad bažnyčios politika keičiasi. Labiau laikomasi griežtos linijos.

Taip, kad išvados sekančios: jei nevaikščiojot kiekvieną sekmadienį į bažnyčią, per išpažintį gausit gerai pylos, todėl geriau eiti išpažinties ne vestuvių dieną ir net ne pas tą patį kunigą.
Atsakyti
QUOTE(muchio @ 2005 08 05, 08:55)
Sveikos, pasidalinsiu savo patirtim, kaip mes tuokėmės bažnyčioje ir prieš tai ėjom išpažinties.

Eiti išpažinties pas tą kunigą kuris sutuoks nėra būtina, netgi patarčiau priešingai, - geriau eikit kitoj bažnyčioj. Taip bus per vestuves ramiau. Mes tuokėmės Kernavėje, o išpažinties buvom Petro ir Povilo bažnyčioj. Kadangi abu su žmona nesam karštai praktikuojantys katalikai, tai prisipažinom, kad nevaikščiojom kiekvieną sekmadienį į bažnyčią. Nepatikėsit, bet kunigas taip užsivedė dėl to, kad net nebeklausė toliau, o ėmė baisiausiai pamokslauti, kokia tai baisi nuodėmė, sumaišė su žemėmis ir vos neišvarė iš bažnyčios kaip kokius netikėlius. Nedaug trūko, kad ir pts būčiau atsikėlęs nuo klausyklos ir išėjęs iš bažnyčios visiems laikams. Bet sulaikė tik faktas, kad norint sutuoktuvių metu priimt šventą komuniją, reikia eit išpažinties, ir suvokimas, kad bažnyčios politika keičiasi. Labiau laikomasi griežtos linijos.

Taip, kad išvados sekančios: jei nevaikščiojot kiekvieną sekmadienį į bažnyčią, per išpažintį gausit gerai pylos, todėl geriau eiti išpažinties ne vestuvių dieną ir net ne pas tą patį kunigą.



fear.gif fear.gif fear.gif fear.gif vaje ką daryt ir man taip bus doh.gif
Atsakyti
Nieko čia baisaus kai eini atitinkamai pasiruošęs. Na, pagrūmos kunigėlis pirštu, kad nesilaikai savo katalikiškų pareigų paraidžiui, išpeiks už laisvamanišką tikėjimą ir Dievo įsakymų nesilaikymą, tuo ir baigsis. Bažnyčia, kaip ir pasaulietinė visuomenė turi savo politiką, kuri priklauso nuo jos žemiškojo vadovo - Popiežiaus. Žinant, kad Bažnyčios finansinė padėtis prastėja, imamasi griežtų priemonių suvaryt visus tikinčiuosius atgal į bažnyčias nustatytu laiku - Sekmadieniais, tam, kad būtų galima rinkt aukas mišių metu, kai tu niekur nepasidėsi. O laisvas tikėjimas jau laikomas nusižengimu Dievo žodžiui.
Atsakyti
Nu muchio tu ir isgasdinai cia mus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(muchio @ 2005 08 05, 07:55)


Taip, kad išvados sekančios: jei nevaikščiojot kiekvieną sekmadienį į bažnyčią, per išpažintį gausit gerai pylos, todėl geriau eiti išpažinties ne vestuvių dieną ir net ne pas tą patį kunigą.



Negalima vienprasmiškai teigti jog visos gausit nuo kunigų pylos. Kiek kunigų tiek ir nuomonių, jums gal pasitaikė priklus ir tiek. Kiti gali tik gražiai diplomatiškai pasakyti, kad į bažnyčią reiktų ateiti dažniau nei du kart per metus neužmiršti pasimelsti, padėkoti Dievui už kiekvieną dieną ir t.t.
NEREIKIA bijoti kunigų, jie tokie pat žmonės kaip ir visi kiti.
Atsakyti
as tai irgi ejau ispazinties, nes vis del to tuokiames baznycioje
Atsakyti
As ispazinties irgi tikrai eisiu, nes kitaip nelabai isivaizduojukaip galima duoti priesaika. Ta prasme, mano nuomone, duosdanma priesaika tada netenka prasmes, ir visa ceremonija kazkokia betiksle. Jeigu jau eini i baznycia, tai eini ir sutinki su visomis jos salygomis, o jeigu nesutinki, tai tada eini i rotuse ir viskas. Na, cia mano nuomone, kitiems jos nepersu, bet pati labai stipriai jos laikausi smile.gif
Atsakyti
as tikinti esu, bet nesuprantu del ko cia eiti tos ispazinties? g.gif O siaip tai nenoriu vardinti kurios, bet toks jausmas, kad busimu davatku cia yra hah.gif , kurios mano turincios teise nurodineti kam galima eiti i baznycia tuoktis, o kam - ne. Fui nono.gif
Atsakyti
QUOTE(Cili @ 2005 08 05, 14:26)
as tikinti esu, bet nesuprantu del ko cia eiti tos ispazinties?  g.gif  O siaip tai nenoriu vardinti kurios, bet toks jausmas, kad busimu davatku cia yra  hah.gif , kurios mano turincios teise nurodineti kam galima eiti i baznycia tuoktis, o kam - ne. Fui  nono.gif

Aš taip pat manau, kad kiekvienas pagal save elgiasi... Aš taip pat tikinti, bet labai daug bažnyčios normų man nepriimtinos.. Turiu savo galvą ant pečių ir negaliu priimt visko, kas yra bažnyčios teigiama.. Todėl atsirenku... Nereikia iš visko daryt kraštutinumų...Arba taip arba kitaip... Kiekvienas turi savitą Dievo suvokimą.. ir jau tikrai niekas negali pasakyti, kuris yra teisingas... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 08 05, 14:31)
Aš taip pat manau, kad kiekvienas pagal save elgiasi... Aš taip pat tikinti, bet labai daug bažnyčios normų man nepriimtinos.. Turiu savo galvą ant pečių ir negaliu priimt visko, kas yra bažnyčios teigiama.. Todėl atsirenku... Nereikia iš visko daryt kraštutinumų...Arba taip arba kitaip... Kiekvienas turi savitą Dievo suvokimą.. ir jau tikrai niekas negali pasakyti, kuris yra teisingas... schmoll.gif



QUOTE
as tikinti esu, bet nesuprantu del ko cia eiti tos ispazinties?  O siaip tai nenoriu vardinti kurios, bet toks jausmas, kad busimu davatku cia yra  , kurios mano turincios teise nurodineti kam galima eiti i baznycia tuoktis, o kam - ne. Fui


Įtariu merginos, kad jūs bijot eit išpažinties biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Sutinku - tai nemalonus dalykas, bet.... reikia būti sąžiningam pačiam su savim...

Aš irgi visai nenoriu išpažinties schmoll.gif Ne todėl, kad aš galiu namuose pasimest, sau nuodemes išpažint ir t.t. bet todėl, kad yra labai sunku pripažint savo nuodėmes kitam žmogui ......

bet įsivaizduoju, koks geras jausmelis bus kai išeisiu iš kunigėlio mirksiukas.gif
Atsakyti
po ispazinties labai palengvejo man nors labai nenorejau eit ir nesigailiu, nes turbut dabar jau po vestuviu buciau save grauzusi kam nenuejau
Atsakyti