Įkraunama...
Įkraunama...

Vilnos laikymas, plovimas, dažymas

QUOTE(*Mari* @ 2006 04 05, 22:38)
aš į mezgtukų ir bliuskučių lentyną įdedu po muilo gabaliuką (neišpakuotą) - ir malonus kvapas, ir kandžių nerasta  smile.gif taip praktikuoju jau 5 metus.



QUOTE(svajoklis @ 2006 04 05, 23:09)
Nuo kandziu as turiu tokius inpregnuotus medinius rutuliukus.(parduotuvej pirkau).
Bet principas toks pat kaip muilu.Kvepia ir kandys nepuola.



QUOTE(Verba @ 2006 04 06, 00:54)
Dar lygtai džiovintos apelsinų žievelės tinka...


Papildyta:
QUOTE(DOSETH @ 2006 05 27, 09:25)
Labas rytas,
Manę niekas neklausia, nusibosiu jum umn.gif
Fetras yra pagamintas iš vilnos pluošto, naudojant mechaninius judesius ir karštį. Vilna yra natūralus pluoštas ir pati iš savęs yra atspari purvui ir vandeniui. Vilna apsaugo nuo šalčio, tačiau taip pat, kai reikia, veikia ir kaip karščio nepraleidžianti medžiaga. Fetriniai produktai turėtų būti naudojami dažnai ir reguliariai. Iš pradžių fetras šiek tiek šeriasi, tačiau pūkus galima lengvai nurinkti.

Vilnos nereikia skalbti, užtenka tik gerai išvėdinti drėgname ore po kiekvieno naudojimo. Nedelsiant nuvalykite užtiškusius skysčius. Maisto dėmes galima nugrandyti. Esant reikalui, galite skalbti produktą rankomis arba skalbimo mašina vadovaujantis vilnos skalbimo instrukcijomis. Venkite smarkių mechaninių judesių ir stiprių valymo priemonių. Neleiskite fetrui mirkti ilgesniam laikotarpiui; produktą skalbkite iš karto. Išgręžkite vandens perteklių rankomis arba skalbimo mašina, nustatę trumpą gręžimo laiką. Produktą formuokite drėgną ir džiovinkite ištiestą plokščiai. Vilnos negalima balinti. Lyginkite 150 laipsnių temperatūra ant fetro uždėję drėgną skudurėlį (tarp fetro ir lygintuvo). 
  triniti.gif


Papildyta:
QUOTE(DOSETH @ 2006 05 29, 22:46)
Sveikutės,
Aš dabar parsisiunčiau dažus, turiu išbandyti pati, ir sužinoti koki kieki, galima nudažyti, kokia kaina bus. g.gif Žinau kad jie rūgštiniai. Kantrybės
Tuos dažus kuriuos perkate, pabandykit dažyti mikrobanginėj 5,6 min. Aš nebandžiau jų, ir net nežinau kur juos perkat.

Į indą įpilkit šilto vandens, įpilkit truput skysto muilo, įberkit dažus išmaišykit, sudėkit vilną taip kad pilnai sudrėktų, ir kaip sakė viena mandri vėlėja, makt į mikrobanginę. Visa tai galioja dažam kurios turiu aš. Pabandykit lietuviškiems ar kokie ten yra ax.gif


Papildyta:
QUOTE(DOSETH @ 2006 05 30, 10:12)
Plastikineme kuriuos galima dėti į mikrobanginę.Turiu aš mikrobangine krūtą tai ją iškeikiau, nes nieko ten nesuorantu. Iš mamos pasiėmiau paprastutę užsuki 5,6 min. ir viskas.
P.S.pamiršau parašyti, reikia į kamputį pastatyti vandens su indeliu, aš naudoju nuo vaikiškos tyrelės stik. indelį. Kai dažosi vanduo garuoja, čia ekstra drėgmei palaikyti smile.gif


Papildyta:
QUOTE(uups @ 2006 05 31, 01:13)
super tada  thumbup.gif
ir su paprastais aniliniais galima keliom spalvom dazyt, - klot vilna ant polietileno, pilt spalvas kurias nori/kur nori, suvyniot ir tada virint polietilene... tik darbo ziauriai daug doh.gif  ir spalvos neaishku ish anksto kokios gaunasi + persiliet bjauriai gali unsure.gif
viskas, dabar noriu omegos rolleyes.gif



QUOTE(DOSETH @ 2006 05 31, 01:37)
Mes tai paimam plastikini indą, įpilam šilto vandens, truputi skysto muilo, sudedam vilną.Paimam dažų ištirpinam ir supilam an vilnos, kitame šone kitos,ir dar. Makt į mikrobanginę bigsmile.gif  ax.gif 5,6 minutkos ir viskas. tą vandenėlį galima kartoti dar vienam dažymui.


Papildyta:
QUOTE(Gudra @ 2005 07 26, 11:48)
Del kandziu tai nieko baisaus wink.gif Bjauriau kai siulus ar jau gamini sueda, o vilnos... na trumpesnes vietomis ir tiek  smile.gif Skalbimas ir saulute (ypatingai saulute) visas kandis isnaikins.

Plauti reiketu taip:

1. Jei turi skalbimo masina su vilnos/ypatingai jautriu medziagu skalbimo rezimu tai nustatai temperatura 30C iberi vos vos vilnai skirtu skalbimo priemoniu ir vilna sudedi i tinkleli skalbiniams (vilna turi buti laisva, nesuspausta). Isskalbi. Isleidi vandeni.

2. Jei skalbi rankomis. Iberi vos vos skalbimo priemoniu i 30C vandeni. Sudedi vilna, lengvai paspaudi, kad pasinertu i vandeni ir palieki ja ten 10-15 min. Atsargiai isgriebi. NESPAUDAI IR NEGNIAUZAI!!! Vandeni sipili lauk, pakartoji dar karta. Tada ta pati pakartoji svariame tokios pat temperaturos vandenyje, kad isskalauti skalbimo priemoniu likucius.

Toliau :
Atsargiai isimi vilna ir nemaigydama laisvai paskleidi ore naturaliai dziuti.

4u.gif


Papildyta:
QUOTE(Gudra @ 2005 08 03, 10:28)
Siemka, darbeliai tiesiog nuostabūs  thumbup.gif . Be galo džiaugiuosi, kad tau taip sekasi  4u.gif

Dėl spalvų dažant vilną (reik atsiminti, kad ją visad sunkiau nukanda nei sintetiką arba augalinį pluoštą):
sodrumas labai priklauso nuo to kiek laiko mirksta dažuose (ilgiau -tamsiau), nuo vandens kietumo (kietesnis - šviesesnė), ką naudoji kaip fiksatorių (actą, druską, metalo druskas, raugo rūgštį ir pan. - nuoto net gali apskritai spalva pasikeisti, ne tik atspalvis) Be fiksatoriaus spalvos visad bus žymiai šviesesnės.

Dėl kraštų. Storis neturi reikšmės. Bet yra svarbu kiek kraštai susikeičia. Kuo storesnis darbelis tuo ir platesnius kraštus reikia sukeist. Pavyzdžiui rankinukui aš sukeitinėju maždaug 4-5 cm iš kiekvienos pusės. Velti reikia ne tik iš gerosios gaminio pusės, bet ir išvertus išvirkščią.

Kadangi minėjai jog šita vilna veliasi labai greitai, tai ir sukeitinėti reikėtų tik pavėlus tiek, kad gabalais vilna nekristų (minutėlę kokią).

Bandyk - neabejoju, kad tau pavyks  thumbup.gif



QUOTE(Jumi @ 2005 09 05, 12:13)
Labai patiko sitas puslapiukas,bent jau man tai daug idomaus (vilnos dazymas ,plovimas ir pan) Aisku, Gudra per seminara viska isaiskino,bet cia toms kurios dar be seminaru arba kai ka primirso smile.gif
http://gfwsheep.com/...t/rov.inst.html
o cia kaip apvelti muila  thumbup.gif  Gudra ,vat sita tai labai gerai atsimenu kai pasakojai wink.gif
http://www.mielkesfa...m/felt_soap.htm
boruzele (sita rodos jau buvo ...)
http://www.mielkesfa...ladybug_dir.htm
Beje det tu adatu .....
http://www.halcyonya...om/felting.html  cia jos tongue.gif


Papildyta:
QUOTE(Gudra @ 2006 01 01, 21:11)
Sveikutes velimo megejos smile.gif

Dekui pirmiausia visoms uz sveikinimus  4u.gif
Tikrai tas vaikiukas puiki dovanele visiems ir staigmena, nes gime tokiu laiku kai vaikai sako miega wink.gif
Ir tokiu greiciu, kad nei mes spejom kur isvaziuoti, nei greituke atvaziuoti... Na bet cia placiau kitoj temoj papasakosiu, o gal ir straipsniuka parasysiu  g.gif

Del dazu issiplovimo - dalis issiplauna po dazymo, bet jei nuolat 'leidzia' daza - tai jau prastai uzfiksuoti dazai. Perskalaukit ar pakaitinkit actuotam vandenyje.



QUOTE(Gudra @ 2006 01 03, 13:42)
Isskalbus paliku nuvarveti tinklelyje.
Po to dziovinu kambaryje. Kitu metu laiku - balkone.
Ant islankstomod dziovyklos tiesiu sena drobe, isdelioju nestoru sluoksniu vilnas ir viskas. Paprastai per para isdziusta.


Papildyta:

Papildyta:
[quote=Gudra,2006 01 24, 23:48]
Isplaut galioma - sodriau nusidazys. Karst tikrai nebutina smile.gif

Dazant aniliniaias reikia pilti druskos ir acto - kiek priklauso nuo dazu stiprumo ir dazymo tirpalo kiekio. Proporcijos paprastai ant pakelio buna parasytos.

O jei laukiesi - tikrai geriau tegu teta aniliniais tau padeda dazyti wink.gif
[/quote]


[quote=risa,2006 02 09, 13:54]
Išskalbiau vilną, pradžiai imsiuos šlapio vėlimo, žiūrėsiu kas gausis.
Skalbiant vilna truputį pasivėlė, bet manau turėtų išsikedent.
Bndžiau su senute Fantazija kuokštelį nudažyt, bet jis per naktį mirkęs, vos melsvas gavosi, o su aniliniais dažais nenoriu dabar nuodytis. O kaži, kuria dalimi, tie dažai nuodingi? Ar juose pačiuose kokio brudo yra, ar čia acto garai- nuodas?
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 09, 14:18]
Dėl vilnos dažymo - aš bandžiau dažyti su aniliniais dažais (ir vilnai ir medvilnei , tik tirpalą ruošiau pagal tą vilnai skirtųjų instrukciją ) , o kad neprigaruotų to acto ir tų dažų , tai idėją pasiskolinau iš čia http://gfwsheep.com/...t/rov.inst.html .
Vienžo vyniojau į plėvelę . Ir dar sudėjau skirtingas spalvas į vieną puodą . Tiesa ten truputis dažų pabėgo į puodą , bet tikrai nedaug ir acto smarvės beveik nesijautė . Dabar jei dažysiu , tai dėsiu atskirai spalvas .
Ir dar- bandžiau išbalinti vilną . Balinau su "Lilija" tiesiog pripyliau į kriauklę pokarščio vandens , įbėriau miltelių (gal kiek daugiau , nei pagal instrukciją) , atsargiai "užmerkiau" vilną , palaikiau ~30 min. , atsargiai , kad nesuvelti perploviau (tiesiog išleidi vandenį , vėl pripili naujo , išleidi-pripili , tik saugojau , kad vandens srovė nebėgtų ant vilnos ir kad vandens temp. nebūtų kontrastinga , na tokiu "drungnu" perploviau , nes jau ir tas mirkymo vanduo buvo atvėsęs iki tokios temp.) Rezultate - vilna gerokai išbalo .
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 09, 17:34]
Apie plėvelę : pirkau "Senukuose" paprastą plėvelę (gal tokią , su kuria šiltnamius dengia g.gif ) Sukarpiau tokiom pailgom juostom , klojau ant jų sudrėkintą vilną ir pyliau ant jos paruoštą dažų mišinį . Tada suvyniojau , aprišau su virvute ir į puodą su karštu vandeniu . Svarbu , kad vanduo neišgaruotų ir ta plėvelė prie puodo neprikeptų . O išėmus , tai plėvelė buvo tokia kaip ir "apvirus" , na išvyniojant jautėsi , kad kai kur biškį sulipus , bet šiaip tai neišsilydžius.

O dažai , kuriais dažiau atrodo va taip :

user posted imageuser posted image
Aš visiškai nieko neišmanau apie tuos dažus , bet man atrodo , kad jie yra vienodi (na , kad tuose pakeliuose tik pigmentas kažkoks) , o skirtumas , kokį tirpalą paruoši ar iš acto(vilnai) , ar iš druskos (medvilnei)- gal čia ir visiškai nusipaisčiau , bet aš taip suprantu .
Tik aš ten kai juos ruošiau , tai maišiau plastikiniuose vienkartiniuose puodeliuose (200ml) tai ir dažus bėriau taip "iš akies" , nes aš maišiau keletą spalvų ( norėjau išgauti ne gryną spalvą , na kokią orandžinę , žalsvą , chaki )
tai pusę to puodelio pyliau acto(9%) , o pusę - karšto vandens .
Visos spalvos "nukando" puikiai , tik kadangi aš sudėjau į vieną puodą skirtingas spalvas , tai ten iš tų "ryšuliukų" biškį dažų pabėgo į puodą ir vilnos galiukai (na tos vilnos "išklotinės" galiukai )pasidažė tokia "bendra" žalia spalva , kokios spalvos buvo pasidaręs tas "bendras" vanduo . Na tai dabar žinosiu , kad geriau vienu metu dažyti vieną spalvą , ar bent jau labai panašias .
[/quote]


[quote=rim@,2006 02 09, 20:39]
Dėkui, *MAGIC* 4u.gif
Tie dažai kur skirti vilnai, tai aš iš jų dažiau - reikia druskos ir acto. Man spalvą nelabai užsifiksuoja. Ir acto nepagailėjau g.gif Šiandien vėliau rutuliukus tai dabar su raudonomis rankomis biggrin.gif Tik jų spalvų mažoka, neradau geltonos, oranžinės.
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 09, 22:51]
Na taaaip spalvų pasirinkimas nėra labai gausus , užtai aš tas spalvas ir maišiau tarpusavyje . Na pvz.: kad gauti orandžinę - geltoną + raudona(labai labai nedaug , vos kelias "dulkeles" , palyginus su geltonu dažu , nes tamsesnis dažas labai "permuša" šviesesnį (aš "matavau " su mediniu smeigtuku))
Vienžo galima visaip maišant išgauti labai įdomių ir kartais visai netikėtų atspalvių smile.gif
[/quote]


[quote=Gudra,2006 02 09, 23:56]
Actas irgi ne super gerai, bet ji jau gerti reikia kad apsinuodytum.
Aniliniai dazai patys yra nuodingi ir garai nuodingi. O juodi aniliniai megsta 'issiplauti' ir net nusitrinti jei yra perteklius - tada nuodysiesi ir daiktus kuris 'dazo'.
[/quote]


[quote=ievuschka,2006 02 10, 12:00]
Kad rankos nenusidažytų siūlau apsimauti plonytes gumines pirštines, na tipo tokias chirurgines(vaistinėj gal ir lito nekainuoja), tik turi būt labai aptemptos.Tai ir rankų oda nenusitrins ir dažai neveiks. Pati išbandžiau,labai patogu.

*MAGIC* - labai gerą puslapiuką įmetei,tiek įdomių dalykėlių prisižiūrėjau thumbup.gif
[/quote]


[quote=dragonfly*,2006 02 10, 12:51]
Del dazymo, as pirkau dailininku reikmenyse panasia pakuote, kaip idejo magic, tik parasyta universalus dazai. Acto pyliau nemazai, tai nusidaze puikiai. Ir procesas gan greitas, koks pusvalandis. Tik po to vistiek veliant dazo vandeni ir rankas. Pirstiniu neradau savo dydzio, tai bandau velt su gerokai laisvomis tongue.gif ir gaunasi puikiai 4u.gif
Manau visi dazyti vilnos gaminiai skalbiant siek tiek dazo. Tai jei labai sulyti, uz kokia raudona sege negarantuociau tongue.gif Bet siaip reiktu stipriai suslapt. Juk daug yra rubu kuriuos reikia skalbt su panasiom spalvom. Tai ir cia panasaus lygio dazymas.
[/quote]


[quote=Gudra,2006 02 10, 20:42]
Tai vat tame ir reikalas kad 'pamarginti' ir labai priklausomai nuo vilnos rusies...
Rezultatai sunkiai prognozuojami tais dazais, reikia didelio ju kiekio, stipriai issiplauna iskart po dazymo.
Tai yra vadinamieji 'aktyvus' sarminiai dazai ir is tikruju skirti tapybai ant silko.

Tad nors ir salyginai patogesni, bet... be kitokiu dazu vis tiek neissiverciu schmoll.gif

Ir del kenksmingumo - tirpalas ir dulkes nemaziau kenksmingi, tik tiek kad negarini.
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 11, 15:30]
Radau tokias nuotraukas , labai faini idėja :
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
[/quote]


[quote=rim@,2006 02 12, 17:32]
Plaunant vilną šiukšlės truputį išsiplauna.
Prieš ką nors veliant, vilną išpureni - tada galima išrankioti kas neišsiplovė smile.gif
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 17, 13:33]
Aš pirkau "Senukuose" ir "IKI"(Panevėžyje) , aniliniai dažai medvilnei arba aniliniai vilnai(nuotraukas žr. #92 postas) (vilnai radau "Senukuose" ir tik pora spalvų) su medvilnei skirtais dažiau ruošdama tirpalą pagal vilnai skirtų instrukciją ( dėti daugiau acto , kaitinti apie 20-30min.) Dar tokių panašių anilinių esu mačiusi dailės reikmenų parduotuvėje , ten parašyta universalūs (jie brangesni už tuos , kuriuos naudojau ~4~5Lt. (tie , kuriuos pirkau aš kainavo : "Senukuose" 2lt su centais , o "IKI" ~1,60~1,80)
Vaaaa.... Tokia mano istorija apie dažus wink.gif Sėkmės
[/quote]


[quote=*MAGIC*,2006 02 25, 01:37]
Nežinau kaip reiktų plauti "teisingai" ; papasakosiu , kaip ploviau pati :

Prileidau į vonią pakankamai karšto vandens , įpyliau skalbiklio skirto vilnoniams gaminiams ir pamerkiau vilną (merkiant labai nemaigiau) , po kokios valandos ar tai daugiau išleidau vandenį ir prileidau naujo , vėl pamirko , tada išleidau , "nuvarvinau" (neminkyti , negręžioti ) ir išdėliojau ant džiovyklos , išdžiuvo per kokią parą laiko . ( Vieną kartą ploviau "palaidą" vilną , tai tada reikėjo saugoti išleidinėjant vandenį , kad neužsikištų išleidimo anga , tai tada sekantį kartą vilną dėjau į skalbimui skirtus maišiukus )
Manau , kad pavyktų suvelti skalbiant skalbimo mašina karštu vandeniu ir ne tokia "tausojančia" audinį programa .
[/quote]


[quote=Dunia,2006 03 08, 17:18]
[quote=*MAGIC*,2006 03 08, 00:12]
Noriu prašyti patarimo labiau patyrusių apie vilnos "apdirbimą" . Aš turiu karšinį .

Na va, čia mano karštuvėliai-palikimas biggrin.gif ir ta vilna išplauta, bet grožio nerasta
user posted image

user posted image
user posted image

O karoliukus, jau matėte, kurie atrodo thumbup.gif
[/quote]


[quote=SmallViolet,2006 03 09, 21:36]
Mano irgi nebuvo švari vilna, pabijojau kišt į skalbyklę. Ėmiausi plaut tiek, kad nebūtų gaila išmest, jei nepavyks smile.gif . Į kibirėlį įsipyliau šilto vandens, įbėriau Ringuvos muilo drožlių (neturėjau skystų priemonių), pamaišiau gerai, kad ištirptų ir įdėjau vilnos kuokštą (maišelio skalbiniams irgi neturėjau). Paspaudžiau iš viršaus ranka ir palikau 10 min. Paskui išėmiau vilną ir nuspaudžiau rankose. NESPAUSKIT, SUSIVELIA!!! Dar dukart skalbiau taip, kaip aprašiau, po to skalavau du kartus irgi šiltam vandeny. Aš vis nuspausdavau, tai gal mažiau vandens reikėjo, bet truputį susivėlė.
[/quote]
Atsakyti
Vilke, ačiū už tiek surinktos į vieną temą info 4u.gif Šaunuolė, matosi, kad iš peties darbuojiesi 4u.gif 4u.gif 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2006 07 12, 01:29)
as kaip tik atradau labai nebloga buda dazyt vilnai nesugadinant puodu ir neuzhsmirdinant namu  mirksiukas.gif ,- tiesiog supili visus dazhus su vilna i kulinarine kepimo rankove, uzhrishi ir panardini i puoda su vandeniu kaitinimui. Neprasisunkia nei lashelis dazhu thumbup.gif
o darbeliai visu labai grazhus 4u.gif  man tai per karshta apie vilna net galvot unsure.gif


Papildyta:
QUOTE(*MAGIC* @ 2006 08 16, 19:09)
Siūlyčiau parašyti asmeninę žinutę mari4 su šiuo klausimu  blush2.gif
Vilną plauti prieš dažymą reiktų, jei ji labai nešvari ir "riebi" , nes jei vilna apyšvarė tai skalaujant jau nudažytą galima į vandenį įpilti vilnos skalbiklio ir vilna bus ir nudažyta ir išskalbta  mirksiukas.gif
O dažus ruošti naudojantis instrukcija, kuri būna ant pakuotės.
Aš dažau taip:
Dažus ištirpinu šiltame vandenyje, mažame indelyje.
Dažymo puodą pripilu vandens (tiek, kad sumerkta vilna apsisemtų) ir kaitinu.
Kai vanduo beveik užverda į puodą pilu acto esensiją ir , jei reikia druską (dažų užfiksavimui).
Tada supilu dažus ir viską išmaišau.
Sumažinu ugnį iki minimalios liepsnos ir merkiu vilną.
Truputį pakaitinu ir nešu puodą į balkoną.
Palaukiu, kol turinys visiškai atšals.
Tada skalauju vilną (užpili vandenį, nupili...), kol vanduo tampa švarus
Aš dar vilną gręžiu skalbyklėje, bet šiaip tausojant nuo susivėlimo to nereikėtų daryti ir palikti vilną nusivarvėti  mirksiukas.gif .
Tai va taip vyksta mano dažymas.
Tikiuosi dabar bus aiškiau  4u.gif

Atsakyti
QUOTE(MAGPIE @ 2007 01 17, 21:00)
I apelsina prismaigstykite gvazdikeliu (prieskonis). Kuo daugiau- tuo geriau.
Kai apelsinas izdzius, o tai buna labai greitai, galite deti i spinta, stalcius, zodziu visur kur laikote vilna. Liuks priemone nuo kandziu ir kvepia maloniai  thumbup.gif
Visai netycia "radau" dar viena priemone - suns vilna. Spinton, kur gulejo suns vilnos siulu kamuoliukas, kandys net nosies  nekiso biggrin.gif Tik kvepia kazkaip schmoll.gif  schmoll.gif


Papildyta:
QUOTE(DOSETH @ 2007 01 17, 22:00)
Jei jos dabar lakioja blink.gif tai reikia visus, visus vilnonius daiktus iškratyti.


Papildyta:
QUOTE(Bonbonke... @ 2007 01 20, 21:09)
zinot... siandien padariau du bandymus..... daziau vilna su arbata ir kava.... na ir nusidaze  thumbup.gif  neryski spalva taciau bent jau neprismardinau namu su chemikalais  drinks_cheers.gif

Atsakyti
QUOTE(Bonbonke... @ 2007 02 10, 18:12)
dažų su drugeliu yra 2 rūšių.... vilnai ir medvilnei... visai nebrangūs... Senukuose po 2,19lt užtenka 400g vilnos....  4u.gif jie atrodo taip  4u.gif  kad dėl vaikų, tai sako, kad dažų garai kenksmingi ir labai smirda... na bent jau aš kažkokio labai labai aštraus kvapo nejaučiau...  schmoll.gif
beje... norėjau paklausti... gal žinote kur rasti geltonų ar žydrų dažų vilnai? kai pirkau Senukuose ten buvo tik raudona, žalia, mėlyna ir vyšninė  g.gif

Atsakyti
QUOTE(Agnužė @ 2007 02 24, 09:41)
Labas rytas 4u.gif
Vokiška nuoroda kaip augalais dažyti vilną.


Papildyta:
QUOTE(MAGPIE @ 2007 03 02, 13:11)
linada - ciuckis- fainuolis thumbup.gif  wub.gif
ievuschka - vilnele, kaip ir mezgimo siūlus ir kitus rankdarbių reikmenis "sandeliuoju" būtent tose dėžutėse iš JYSK. Patogu - jos pusiau persišviečiančios , todėl nereikia raustis po visas ieškant ko nors. Stovi sau kamputyje viena ant kitos ir kambario vaizdo nė kiek negadina  ax.gif


Papildyta:
QUOTE(GAPO @ 2007 03 02, 15:18)
Tai gali tokią pat dėžę tik mažėlesnę nusipirkt ir laikyt ant didesniosios.
O kad lengviau rasti tai galima juk ką nors sugalvoti. Aš pvz. savo arbatžoles laikau stikliniuose induose žemoj kartoninėj dėžėj. Ant dangtelių prilipinau lapelius su pavadinimais, ir liuks, viskas iš viršaus matyt.
Va, čia tik idėja, juk neįdėsi vilnos į stiklainius  lotuliukas.gif . Bet galima suvelt  kiekvienos spalvos po rutuliuką, kaip tai padaryta ABC pard., pritvirtint prie maišelio norimo ilgio tvirtesnį siūlą, prie pastarojo - tą kamuoliuką, kaip nuorodą į spalvą, ir pakabinti ant dėžės krašto-griebsi už kamuoliuko ir ištrauksi visą norimos spalvos vilnelę . Manau, kad maišelį galima ir medžiaginį -nuo kandžių mačiau viena forumietė suvėlusi baisiuką, ar kaip jis ten pavadintas g.gif , kvepiantį levandom, ir pakabintą spintoj, tai galima ir į dėžę. Kai kas deda ir cigaretes, bet tas pačias paprasčiausias, kad jaustųsi tabako kvapas.
Va , na gal ir nepatiks. Bet man taip patiktų susitvarkyt.
PAati dar nedaug vilnos turiu. Bet poreikis  naujų spalvų jau auga.  lotuliukas.gif  Gal ir gerai, kad nežinau, kur galima įvairesnių spalvų įsigyt, apart ABC ir i-neto.
Linada, šuniukas  thumbup.gif . Kai pamačiau, pamaniau, kad galėtų tarnauti, kaip telefono laikiklis namie. Na, žinot būna visokių plastikinių kėdžių, plaštakų ir t.t.
Tai va, neblogas juk mobilaus telefono sargybinis  biggrin.gif . Gal nebent didesnis galėtų, tokiu atveju, būti, kad patogiau būtų atremt - įspraust tel..

Atsakyti
QUOTE(*MAGIC* @ 2007 03 14, 13:39)
Pilu ruošdama tirpalą -pirma dažus, pamaišau ir tada actą ir tada jau greit uždengiu puodą, nes kvapeeeelis  doh.gif Ir pilant actą man visada tirpalas suputoja, pakyla, taigi, jei puodas pilnesnis, tai ir bėdos gali būti (buvo čia man kadais juodi dažai po virtuvę "išsilakstę"...) Ir galiausiai merkiu vilną.

Atsakyti
QUOTE(*MAGIC* @ 2007 03 20, 03:37)
Man pereinamos spalvos, tai privalumas, o ne trūkumas. Netgi kartais dažau tokias "margutes" , pirma sumerkiu vilną į užkaitintą vandenį su actu, o tada į skirtingas vietas pilu skirtingų spalvų dažų tirpalus. Gaunasi tokios margutės, pereinamų spalvų.


Papildyta:
QUOTE(Vilke @ 2007 03 27, 10:45)
va, imesiu informacijos, kaip nedazant vilnos paciam pasidaryti reikiamu tonu wink.gif
reikes gyvunam sukuoti skirto sepecio user posted image
jie buna tokie su metaliniais uzlenktais dantukais, reik ieskot ilgaplaukiam gyvunam - pvz tokie naudojami vokieciu aviganiam sukuoti wink.gif
tai tokiu reikes dvieju - viena laikai kotu i virsu, uzkabinus reikiamom proporcijom dazytos vilnos spalvu, su kitu sepeciu kotu zemyn lengvai perbrauki, vilna perimi i ta kita sepeti, po to vel su kitu sepeciu brauki ir pernesi ir taip sukuoji, kol vina gerai susimaiso.

pvz cia tonai, kokius galima gauti maisant su balta ir juoda. maisyta alyvine kairej ir melsva desinej:
user posted image

siaip idomiu spalvu misiniu galima pasidaryti ir siaip maisant skirtingas spalvas:
raudona-karaliska melyna:
user posted image

geltona-melyna:
user posted image

geltona-raudona
user posted image

alyvine-geltona, oranzine-melyna, zalia-raudona:

user posted image

Atsakyti
QUOTE(saullute @ 2007 05 18, 20:11)
Kazkadais su lelija kaimiska gelsva vilna balinau,tai 200 gramu vilnos suverciau beveik visa pakeli, palaikiau per nakti ir dar pakaitinau... Kvapelis tai ne koks buvo, bet isbalo vilna iki beveik sniego baltumo.

Atsakyti
Oho bigsmile.gif viskas vienoje vietoje, aciu uz tiek daug info! thumbup.gif
Atsakyti
turiu klausima patyrusioms dazytojoms smile.gif tiksliau du klausimus smile.gif
uztisko ant dzinsu aniliniu dazu vilnai - ar imanoma su kuo nors isvalyti?? muilas ir baliklis nepaeme sad.gif
ir ar imanoma dar karta dazyti neseniai nudazyta silka, jei jis siek tiek plemais, nelygiai nusidaze, ir tiketis, kad po antro karto bus lygiai? g.gif
Atsakyti
ir dar - ar imanoma nudazyti silka aniliniais dazais, ant kuriu parasyta medvilnei blush2.gif
Atsakyti