Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko gimimo liudijimas

QUOTE(Coccinela @ 2007 07 08, 09:40)
Mes gimdėme užsienyje, vaikutis irgi ne LT pilietis (vokietis). Mano deklaruota vieta Utenos rajone, o gyvenam Vilniuje. Bėda, kad nuolatinės gyv vietos čia dar neturim, tad ir jokios naujos deklaracijos neturim išsiėmę ir greitu metu nelabai nusimato, kol visus tuos popierizmus susitvarkysim.
To LT gimimo liudijimo man kaip ir nereikėtų, turim gi tarptautinį g. liud., pasą, bet aš noriu susitvarkyt ligonių kasą, o jie ten man aiškina, kad vaikas privalo turėt LT gimimo liud = lietuvišką asmens kodą  blink.gif  blink.gif
tai ar ten jos kasoj išsidirbinėja ar kaip? kaip kitos valstybės pilietis gali turėt LT asm.k.?? antra, tai kur man tą gimimo liud susitvarkyt? važiuot į Uteną? o jei vaikutis susirgtų, ar priimtų mus į ligoninę?  unsure.gif


Tai jūsų vaikas ne LR pilietis, tai ligonių kasos ir nedraudžia jo privalomuoju sveikatos draudimu, draudžia tik LR piliečius.
Atsakyti
ax.gif Suprantu ,kad nelabai i tema,bet noriu pagalbos.esu nestuke.gif ,taciau vaiko tetis yra uzsienietis,o pagimdzius leliuka kaip reiktu sutvarkyti tecio popierius,nuo ko pradeti g.gif ?kokie dokumentai is draugo reikalingi? esu netekejusi ax.gif gal kas yra bave panasioje situacijoje g.gif g.gif ?o be to ir mano gyvenama vieta yra uzdeklaruota uzsienyje,o persirasyti cia ,tai jau nebeturiu sansu unsure.gif ,ar turesiu del tai problemu g.gif nezinau nuo ko cia pradeti doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara2 @ 2007 07 09, 18:53)
ax.gif Suprantu ,kad nelabai i tema,bet noriu pagalbos.esu  nestuke.gif ,taciau vaiko tetis yra uzsienietis,o pagimdzius leliuka kaip reiktu sutvarkyti tecio popierius,nuo ko pradeti g.gif ?kokie dokumentai is draugo reikalingi? esu netekejusi ax.gif gal kas yra bave panasioje situacijoje g.gif  g.gif ?o be to ir mano gyvenama vieta yra uzdeklaruota uzsienyje,o persirasyti cia ,tai jau nebeturiu sansu unsure.gif ,ar turesiu del tai problemu g.gif nezinau nuo ko cia pradeti doh.gif  doh.gif  doh.gif


Paprastai tai reikia nueiti su vaiko tėčiu pas notarą, kad tėtis patvirtintų tėvystę, notaras išduos pažymą ir tada registruojant vaiką gimimo liudijime tėtis bus įrašytas. O dėl gyv. vietos deklaracijos, tai gali kilti problemų dėl pašalpų: vienkartinės išmokos gimus vaikui (1040 Lt), bei kas mėnesį mokamų 97,5 Lt už vaiką.
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2007 07 09, 06:44)
Tai jūsų vaikas ne LR pilietis, tai ligonių kasos ir nedraudžia jo privalomuoju sveikatos draudimu, draudžia tik LR piliečius.

schmoll.gif nepasakok, ko nežinai. aš pati Vokietijoj kaip EU pilietė buvau persikėlus savo SoDros draudimą į jų valstybinį draudimą. Analogiškai turi būti ir čia. Negi lietuvos pilietė augindama kūdikį negali jo nuvesti į pas valstybinį daktarą,- juk koks motinos draudimas, toks pats ir vaiko schmoll.gif
Man klausimas, ar tikrai privaloma gauti lietuvišką asm.k. Niekas man Vokietijoj neliepė išsiiminėti naujų pasų ar dar biesas žino ko. Nesuprantu, ko tos kasos užsigeidė būtent lietuviško gimimo liudijimo, o Europos standartų jau nebetinka g.gif
Atsakyti
ĮSTATYMŲ NAUJOVĖS

Nuo šių metų liepos 1-os dienos gyvenamąją vietą reikia deklaruoti ne pasų poskyriuose ir pan., o savo seniūnijoje arba savivaldybėje.
Iš įstatymo:


LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMO ĮSTATYMAS

11 straipsnio redakcija nuo 2007 m. liepos 1 d.:

11 straipsnis. Deklaravimo įstaiga

Deklaravimo įstaiga yra gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis bei gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą tvarkanti institucija. Gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų ir gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitos tvarkymo funkciją atlieka savivaldybės. Savivaldybėse, kuriose yra įsteigtos seniūnijos, deklaravimo įstaigos funkciją įgyvendina seniūnija, o savivaldybėse, kuriose seniūnijos neįsteigtos, arba savivaldybių teritorijose, kurios nepriskirtos seniūnijoms, deklaravimo įstaigos funkciją įgyvendina kitas savivaldybės administracijos padalinys. Deklaravimo įstaiga asmens prašymu išduoda jo deklaruotą gyvenamąją vietą patvirtinantį dokumentą, o gyvenamosios vietos neturinčio asmens, į apskaitą įtraukto Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka, prašymu – pažymą, patvirtinančią, kad šis asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. Šioje pažymoje nurodoma savivaldybė, kurioje tas asmuo gyvena.
Atsakyti
4u.gif Rasau ir prasau dar karteli patarimo,kaip vaikeliui darant gimimo liudijima,ar galima nerasyti tecio g.gif ir palikti tuscia vieta,ar toks dalykas neimanomas ?Kvaila doh.gif ,bet tarkim nezinau nuo kurio jis blush2.gif ?
Atsakyti
QUOTE(sayonara2 @ 2007 07 14, 21:23)
4u.gif Rasau ir prasau dar karteli patarimo,kaip vaikeliui darant gimimo liudijima,ar galima nerasyti tecio g.gif  ir palikti tuscia vieta,ar toks dalykas neimanomas ?Kvaila doh.gif ,bet tarkim nezinau nuo kurio jis blush2.gif ?


Galima, jeigu tėčio nėra, tai nėra, tik po to reikia kreiptis į teismą, kad teismas konstatuotų šį faktą.
Atsakyti
kažkur nukišau vaiko gimimo liudijimą. kas žinote per kiek laiko išrašo dublikatą ir kokių dokumentų reikia?
Atsakyti
susiduriau su toka problema, gyvenamoji vieta mano deklaruota mamos vardu uzrasytam bute, ji siuo metu gyvena uzsieni, vaikelis gims po poros menesiu, ka daryti kai nera buto savininkes cia, kaip deklaruoti reikes vaikelio gyvenamaja vieta g.gif

is anksto dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tinguma @ 2007 09 05, 17:44)
kažkur nukišau vaiko gimimo liudijimą. kas žinote per kiek laiko išrašo dublikatą ir kokių dokumentų reikia?

Jei gimimas įregistruotas tam pačiam mieste, tai išrašomas tą pačią dieną, kai tik sumoki pinigus (6litus) banke. Reikia turėti savo asmens dokumentą mirksiukas.gif
Atsakyti
Turiu problemele ir as: netrukus turi gimti vaikelis, bet tetis neplanuotai ir skubiai turejo isvykti i uzsieni 4-iem menesiam. Esame nesusituoke. Kaip patartumete uzregistruoti vaikeli? Be gimimo liudijimo negausim pinigeliu. Ko gero, negalesiu viena irasyti nei tevo , nei suteikti tevo pavarde vaikeliui? Ar as teisi? Ar galima vaikeli uzregistruoti savo pavarde be tevo, o tevui grizus - ji perregistruoti (t.y. isimti nauja gimimo liudijima)?
Atsakyti
Yra tokia situacija: tevai issiskyre ir mama isvyko i uzsieni. Vaikas registruotas buvo pas ja, kazkokiam kaime. Kaip butu imanoma perregistruot vaika pas teva, mat pirmiausia reik isregistruot vaika is mamos, kad pas save galetu....
Atsakyti