Įkraunama...
Įkraunama...

Virtuvės dizainas, stilius, spalvos

QUOTE(Cererakennel @ 2013 08 19, 12:05)
pas mane panašūs rūpesčiai kaip pas flight smile.gif tik mes antrą namą statom. Pirmame name virtuvė gan šiuolaikiška, dabar noriu labiau ala provanso , juolab kad namas bus kaime, apsuptas pušų.. ir noriu salos  smile.gif

O ką saloje montuosi? Mąsčiau iki dabar apie viryklę, bet tada, kaip gartraukį pritvirtinti?
Kas turi daug vietos, manau, vienas geresnių sprendimų tvarkai, patogumui. Negaliu pakęst, kai reikia kuistis stalčiuose ieškant kokio praimto makaronų pakelio, o indelių nėra kur laikyti http://www.houzz.com...-kitchen-boston

Pilka virtuvė, kuri norėjote http://www.houzz.com...itchen-dc-metro
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katherina: 19 rugpjūčio 2013 - 11:36
aš saloje nori nedidelės kriauklės. kriauklė būtų ir ne saloje, bet čia tiesiog nedidelė kriauklė ir visa kita erdvė - darbinė

virtuvė pas mus bus gan erdvi.. įdedu planą.. į baldų išdėstymą nežiurėti smile.gif

neapsisprendžiu kaip salą statyti, ar į langą atsuktą ar į sieną viršuje.. galvoju jei suksiu į langą ir padarysiu salą su sėdimom vietom, tai nebus jauku į duris atsukta nugara sedėt g.gif

user posted image

ir mane labai vilioja nedaryti pakabinamų spintelių.. turėsiu atskirą ,,sandėliuką" 2 kv.m virtuvėje visokiems rakandams susidėt.. tai galvoju mažu be pakabinamų išsisuksiu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cererakennel: 19 rugpjūčio 2013 - 11:58
QUOTE(Cererakennel @ 2013 08 19, 12:56)
aš saloje nori nedidelės kriauklės. kriauklė būtų ir ne saloje, bet čia tiesiog nedidelė kriauklė ir visa kita erdvė - darbinė

ir mane labai vilioja nedaryti pakabinamų spintelių.. turėsiu atskirą ,,sandėliuką" 2 kv.m virtuvėje visokiems rakandams susidėt.. tai galvoju mažu be pakabinamų išsisuksiu  g.gif

indaplovė bus ar ne? Man atrodo, kad kriauklė su indaplove turėtų eiti "iš vien", tarkim plaplausit kokios degėsius kriauklėje, o indą benešdama tolyn galit prisilaistyt riebalų ir pan.

Dėl spintelių nebuvimo aukštai, kažin kodėl aš nepagalvojau apie tai, kai pati turėsiu ir "sandėliuką". Mastau, kad viršuje pakabinti kokias "zgrabnias" lentynėles, kokiam kaktusui ir pan biggrin.gif

Ar patogu,jog sandėliuko (kaip suprantu čia tas kur 2,14 kv.m.) durys atsidaro ne į darbinę zoną?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katherina: 19 rugpjūčio 2013 - 12:29
QUOTE(Katherina @ 2013 08 19, 13:27)
indaplovė bus ar ne? Man atrodo, kad kriauklė su indaplove turėtų eiti "iš vien", tarkim  plaplausit kokios degėsius kriauklėje, o indą benešdama tolyn galit prisilaistyt riebalų ir pan.

Dėl spintelių nebuvimo aukštai, kažin kodėl aš nepagalvojau apie tai, kai pati turėsiu ir "sandėliuką". Mastau, kad viršuje pakabinti kokias "zgrabnias" lentynėles, kokiam kaktusui ir pan biggrin.gif

Ar patogu,jog sandėliuko (kaip suprantu čia tas kur 2,14 kv.m.) durys atsidaro ne į darbinę zoną?

be abejo indaplovė bus ir eis šalia kriauklės. bet aš galvoju apie dar vieną nedidelę kriauklę saloje.

o sandėliuko durys išeina į virtuvę, manau to pakaks smile.gif
Atsakyti
Šauni temukė smile.gif

Išpasakosiu savo nuomonę apie virtuvės dizainus (akip jau čia be mano super svarbios nuomonės lotuliukas.gif ). manau visos baltos, šviesios klasikinės virtuvės yra gan saugus varijantas, nes tokios spalvos iš esmės nesensta (tam ir yra klasika), o atsinaujinti virtuvę galima labai greitai ir nebrangiai susidėliojant akcentus ar persidažant sienas thumbup.gif Mes irgi tokiais principais vadovauvomės rinkdamiesi spalvas dabartinei (kuriamai) virtuvei - spintelės dramblio kaulo, sienos žali atspalviai. Kadangi sienos dažomos neskaitant už kaitlentės ir plautuvės (bus plytelės), bendrą vaizdą galima pakeisti per pora dienų ir už minimalius pinigus tongue.gif Kaip rašo Blumm puslapis, virtuvės keičiamos labai retai, nes viską keisti yra brangu, užima laiko, sukelia nepatogumų ir t.t. Taigi galvojant tiek apie įrangą, išplanavimą, tiek apie dizainą reikia labai rimtai pagalvoti ir apsvarstyti visus už ir prieš ir įsigyti tokią virtuvią kiek tik tempia biudžetas (pačią geriausią kokią tik gali sau leisti).
QUOTE(flight @ 2013 08 19, 08:33)
Aš tai susinervinau...Pabraižė vakar vyras, kaip turėtų atrodyti mūsų būsima virtuvė. Susidėlioti, kur kas bus - užėmė dešimt minučių, bo pas mus daug kas riboja, tarkim, kriauklė gali būti tik ten, viryklė - tik ten, šaldytuvas igi turi vienintelę vietą. Gavosi toks...gargaras, man negražu sad.gif

O tai, kas gražu, vyras sako - bus nepatogu, sako,  į tą komodą (kurios pavyzdį įkėliau šioje temoje) patogiai nieko nesusidėsi, vietos bus per mažai virtuviniams rakandams ir kt.
Jei virtuvė būtų atskira, nesukčiau galvos, titų, matyt, bet kokios spintelės, svarbu talpu ir patogu. O dabar, kai virtuvė - vos ne svetainės akcentas, norisi ir to grožio, tam tikro išskirtinumo..bet va, kaip viską suderint?  unsure.gif

Tai prašom pasidalinti tais dizainais, kuriuos vyras siūlo 4u.gif Tik gal anoj temoj, jei tai labiau susiję su išdėliojimu ir patogumu, o ne vizualizacija mirksiukas.gif Dažnai pasitaiko, kad kas gražu tai nepatogu, bet labai priklauso nuo bendrų sąlygų. Pvz jei yra sandėliukas, tai daug lengviau dizainą kurti kokį nori, kad ir be viršutinių spintelių rolleyes.gif

Dėl paviršių. Plienas yra labai higieniškas pasirinkimas, nes paviršius ne porėtas, pakankamai lengvai nusivalo (švarumo prasme), nebijo karščių ir pan, todėl naudojamas profesionaliose virtuvėse. Pačiai teko su plienu susidurti studentavimo laikais uždarbiaujant ir pas draugus barakuose toks buvo. Manau pjaustymui nepatogu, reikia lentelės, visokie pasibraižymai lieka, bet šiaip negadina vaizdo, švariai nuvalyt neproblema, bet jei nori, kad nebūtų ruožų reikia gerokai paplušėti doh.gif Valytojai blizgina su vaikišku aliejuku, kad gražiai atrodytu. Mano galva labiau tinka moderniam, minimalistiniam dizainui.
Granitas ir apskritai akmeniniai paviršiai man ne prie dūšios. Nėra jie tokie atsparūs kaip gali atrodyti, nuo drėgmės lieka dėmės, nuo riebalų, reikia atsargiau valyt (nerūgštiniais valiklais). O kainuoja doh.gif
Vienam iš butų turėjom laminata. Labai nesaugojom, tai yra ir pabraižymų ir t.t., bet už tokią kainą kiek jis kainuoja tai super ir atrodo ir dėvisi.
Vistik mano mylimiausias varijantas - medis wub.gif Jei biudžetas leidžia masyvas, jei ne - toks kaip apsiūtas darbastalis (berods ant plokštės klijuojamas sluoksnis medžio). Medis irgi yra klasika (jei nepadauginta), gražiai dėvisi ir man regis visokie pabraižymai ar spalvų pasikeitimai tik priduoda savitumo ax.gif
Jei viryklė saloje, tai gartraukis eina arba nuo lubų arba toks išlendantis iš stalviršio.
Atsakyti
ajste, gerai parašėt apie tą nerūdijančio plieno stalviršį dėl valymo, net nesusimąsčiau, kaip reiktų valyt smile.gif medis man kažkodėl atrodo visai lepus g.gif juk visokie įbrėžimai turėtų labai lengvai jame atsirast, ar klystu? visgi greičiausiai aš liksiu prie laminuoto stalviršio. dabar tokį turiu, nu man nieko absoliučiai nesimato, gal kad "dėkingas" toks - šviesiai pilkas su rusvais, juodais ir pan taškeliais g.gif

o šiaip dabar su tom dviem temom bus ragas doh.gif bus sunku atskirt, manau, šias dvi temas. aš skaitau abi, kad tik ko nepraleisčiau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 08 19, 12:28)
ajste, gerai parašėt apie tą nerūdijančio plieno stalviršį dėl valymo, net nesusimąsčiau, kaip reiktų valyt smile.gif medis man kažkodėl atrodo visai lepus g.gif juk visokie įbrėžimai turėtų labai lengvai jame atsirast, ar klystu? visgi greičiausiai aš liksiu prie laminuoto stalviršio. dabar tokį turiu, nu man nieko absoliučiai nesimato, gal kad "dėkingas" toks - šviesiai pilkas su rusvais, juodais ir pan taškeliais  g.gif

o šiaip dabar su tom dviem temom bus ragas doh.gif  bus sunku atskirt, manau, šias dvi temas. aš skaitau abi, kad tik ko nepraleisčiau  lotuliukas.gif

Mūsų senam bute pilkas, lygus paviršius, pabraižymai matosi labau, dabar "ryžas" medžio raštas vizualiai ir tekstūra tokia tipo medienos ir pabraižymai matosi mažiau. Spalvų pakitimų nepastebėjau nei vienam g.gif
Šiaip manau, jei virtuvė atskirai ir plienas tinka prie dizaino bei labai gera kaina, tai super thumbup.gif Atskiroj virtuvėj nereikia tiek palaikyt vaizdo kaip sujungtoj su svetaine.

Aha, bus sunku per dvi temas, ypač kai persipina apie ką kalbama doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 08 19, 14:57)
Mūsų senam bute pilkas, lygus paviršius, pabraižymai matosi labau, dabar "ryžas" medžio raštas vizualiai ir tekstūra tokia tipo medienos ir pabraižymai matosi mažiau. Spalvų pakitimų nepastebėjau nei vienam  g.gif
Šiaip manau, jei virtuvė atskirai ir plienas tinka prie dizaino bei labai gera kaina, tai super  thumbup.gif  Atskiroj virtuvėj nereikia tiek palaikyt vaizdo kaip sujungtoj su svetaine.

Aha, bus sunku per dvi temas, ypač kai persipina apie ką kalbama  doh.gif

pas mus virtuvė-valgomasis-svetainė viena zona
Atsakyti
QUOTE(Teka @ 2013 08 19, 14:28)
o šiaip dabar su tom dviem temom bus ragas doh.gif  bus sunku atskirt, manau, šias dvi temas. aš skaitau abi, kad tik ko nepraleisčiau  lotuliukas.gif


Tai šioj temoj kalbam labiau apie grožį, bendrą stilių smile.gif O temoje "kuriam virtuvę" - dedam planus, aiškinamės patogumą, funkcionalumą ir kt.


Aš noriu tik medinio stalviršio, priešingu atveju nederėtų prie medinių langų ir palangių. Šiuo metu turim laminuotą margą, labai praktiškas sprendimas thumbup.gif - niekas nesimato, atsparus drėgmei, karščiui ir kt., nu bet - man negražus...Medis vis tiek - šiltesnis, jaukesnis.

Čia buvo rašyta apie provanso stilių su sala, tai va, dar variantas mielas:

user posted image



Papildyta:
Pas mus tai situacija tokia. Virtuvė-svetainė-valgomasis irgi viena zona, ilgo stačiakampio formos patalpa, su daug langų ir angų. Nors gyvenam name, virtuvei skirta zona nedidelė, apie 12 m2 (statėmės namą turėdami tik vieną mažą vaikiuką, ir projektuodami išreiškėm tokią mintį - ai, virtuvė mums beveik nereikalinga, gaminti daug nemėgstam ..Dabar bus trys vaikai, gaminti tenka biggrin.gif ) , ir tai - pirma problema, kaip viską sutalpinti. Antra problema - virtuvė gerai matoma iš svetainės zonos, taigi, tam tikra prasme formuoja visos erdvės stilių. Ir trečia problema - langai, kas labai sumažina pakabinamų spintelių vietą (joms skirta tik viena, trumpiausia sienelė, kur realiai talpinasi šaldytuvas, orkaitė, viryklė, gartraukis, na ir telpa pora pakabinamų spintučių).

Galvojam apie maždaug tokį išdėstymą (NE stilių, foto atsitiktinė iš interneto): U formos, su užsukimu arba užsuktu valgomuoju stalu. Ten, kur geltonai apibrėžta - vietoj pakabinamų spintelių pas mus langai, vienas langas ilgas horizontalus, kitas - normalus vertikalus. O šiaip plotas ir išdėstymas panašus, tik pas mus dešinėje sugrūsta visa buit. technika,ir dar kampe šalia dešinės sienelės - kriauklė, o centre, kur nuotraukoje - viryklė, pas mus įboginta indaplovė).


user posted image

Taigi, tokiam plote norisi "išrasti" erdvę, stilių bei grožį... g.gif g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 19 rugpjūčio 2013 - 14:16
Sveikos 4u.gif

Gal galėtumėte parekomenduoti meistrą, atlikusį Jūsų virtuvėje ir/ar vonioje plytelių klojimo darbus? Rekomendacijų temoje jau kelintą kartą kreipiuosi ir atsakymo nesulaukiu, gal čia pastebės daugiau narių. Ieškau plytelių klojėjo Kaune. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2013 08 19, 13:13)
Tai šioj temoj kalbam labiau apie grožį, bendrą stilių smile.gif O temoje "kuriam virtuvę"  - dedam planus, aiškinamės patogumą, funkcionalumą  ir kt.
Aš noriu tik medinio stalviršio, priešingu atveju nederėtų prie medinių langų ir palangių. Šiuo metu  turim laminuotą margą, labai praktiškas sprendimas  thumbup.gif  - niekas nesimato, atsparus drėgmei, karščiui ir kt., nu bet - man negražus...Medis vis tiek - šiltesnis, jaukesnis.

Pas mus tai situacija tokia. Virtuvė-svetainė-valgomasis irgi viena zona, ilgo stačiakampio formos patalpa, su daug langų ir angų. Nors gyvenam name, virtuvei skirta zona nedidelė, apie 12 m2 (statėmės namą turėdami tik vieną mažą vaikiuką, ir projektuodami išreiškėm tokią mintį - ai, virtuvė mums beveik nereikalinga, gaminti daug nemėgstam ..Dabar bus trys vaikai, gaminti tenka  biggrin.gif ) , ir tai - pirma problema, kaip  viską sutalpinti. Antra problema - virtuvė gerai matoma iš svetainės zonos, taigi, tam tikra prasme formuoja visos erdvės stilių. Ir trečia problema - langai, kas labai sumažina  pakabinamų spintelių vietą (joms skirta tik viena, trumpiausia sienelė, kur realiai talpinasi šaldytuvas, orkaitė, viryklė, gartraukis, na ir telpa pora pakabinamų spintučių).

Galvojam apie maždaug tokį išdėstymą (NE stilių, foto atsitiktinė iš interneto): U formos, su užsukimu arba užsuktu valgomuoju stalu. Ten, kur geltonai apibrėžta - vietoj pakabinamų spintelių pas mus langai, vienas langas ilgas horizontalus, kitas - normalus vertikalus. O šiaip plotas ir išdėstymas panašus, dešinėje sugrūsta visa buit. technika, kampe šalia dešinės sienelės - kriauklė, centre įboginta indaplovė).
Taigi, tokiam plote norisi "išrasti" erdvę, stilių bei grožį... g.gif

Jūsų mediniai langai medžio spalvos? Gali būti sunku atitaikyti atspalvį darbastalio ir bus maišalynė ar per daug medžio. Nors aišku, priklausomai nuo akcentų, gali viskas atrodyti super mirksiukas.gif
O jūs norite palikti tą atvirą erdvę? Nes galima dalina atitverti nuo svetainės. Iš virtuvės pusės gali sustatyt pvz šaldytuvą ir ūkinę, o iš svetainės knygų lentyną ax.gif Arba kaip įkeltoj foto daryt vieną sieną (tą, kur mažiausiai matosi iš svetainės) su technika ir ūkinėm spintom, ten susitalpinti rakandus ir nereikės pakabinamų. Spintelių talpą galima padidinti ir apatines spinteles darant pvz 1 metro aukščio, dedant stalčius į cokolius ir pan. Jei leidžia ūgis, finansai ir dizaino vizija ax.gif
Tokioj erdvėj ar tiktų tas užsukamas stalas valgymui? Ta prasme visi prie jo netilptumet ir nenaudotumėt kaip nuolatinę valgymo zoną (bent aš taip manau), tai geriau ten palikt darbui su galimybe prisėsti greitam užkandžiui ar tiesiog paplepėt su drauge, kol gamini valgyt g.gif Pametėkit bendrą patalpos planą, pažiūrėsim ką galima išplanuot mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 08 19, 15:46)
Pametėkit bendrą patalpos planą, pažiūrėsim ką galima išplanuot  mirksiukas.gif


Vakare mestelsiu smile.gif

Taip, langai ir palangės medžio spalvos..Radau seną foto, su realiu vaizdu. Dabar kai kurie baldai pasikeitę, bet esmė ta pati. Priešais - ilgoji virtuvės zonos siena su langu. Kairiau - kitas, vertikalusis langas. Dešiniau (nesimato) - virtuvės komplekto iš medžio tęsinys su visa technika.

Galvojam daryti spintelių užsukimą ir į kairę pusę, ten, kur nuotraukoje stovi stalas - būtų daugiau vietos viskam susidėti. Ir galbūt - dar vieną užsukimą su valgomuoju stalu - spintelių tęsiniu maždaug iki pusės smuiko rakto grindyse. Ten, kur stiklinės durys į lauką - jau prasideda svetainės zona.

user posted image

Tas užsuktas stalas galėtų atrodyti ir taip (su lemtynėlėm apačioje), tik lentynėlių mažiau, atsisėdimui prie stalo vietos - daugiau. Nežinau, ar neužgriozdintų erdvės:

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 19 rugpjūčio 2013 - 15:29