Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvienė

QUOTE(Giedruttte @ 2009 04 30, 00:51)
Manau, kad tos, kam skamba keistai - pabandykite, nemanau, kad nusivilsite. Bet tik tokiu atveju jei megstate astru maista... Nuo tokios zuvienes tikrai gali akys issokti. smile.gif  Jei nepatinka astrumas - sumazinkit pipiru ir cesnako kieki ir viskas wink.gif

Nemėgstu...nemėgau nei žuvies,nei žuvienės,bet tokios-tikrai neatsisakyčiau rolleyes.gif ...
Teko ragauti tokios žuvienės,tik nepylė degtinės (povaras ją panaudojo pagal paskirtį unsure.gif ) bet degančiu pagaliu išmaišė žuvienę-labai nustebau pamačiusi tokį vaizdą,bet buvau greit nuraminta,kad tai bus pati skaniausia žuvienė,kokią buvau ragavusi...super thumbup.gif

QUOTE(S.N.A.S @ 2009 10 09, 00:07)
o pagalys? kas tai per pagalys turi būt? ir kokiu galu ir al ilgam jį ten dėt reik?  blush2.gif
man čia kaip iš kosmoso.... 4u.gif

Pagalys-tiesiai iš laužo,ant kurio virė žuvienė.Tik nebepamenu ar prieš merkiant į sriubą jį užgesino,ar ne. Maišė kol gerai išmaišė-suko kelis ratus tuo pagaliu. Bet jokių nuodegulių sriuboje neliko schmoll.gif
drinks_cheers.gif kaip iš kosmoso...bet žuvienės skonio dar neužmiršau,nors prieš pora metų valgiau.
Atsakyti
QUOTE(Elena @ 2004 07 29, 08:07)
Aš žuvienė verdu taip(bet čia mano asmeniškas receptas):
Kartais perku tą lašišos rinkinį sriubai ( jei noriu riebios žuvienes)
kartais nuperku kokios žuvies pora gabaliukų skirtingos rušies.
Tai va, žuvį gerai išplaunu sudedu į puodą ir verdu su prieskoniais (lauro lapas, pipirų grudeliai ir kvapnuju ir juoduju).Idedu į verdančią žuvienė visa galvutė svogūno. Tada dedu bulves pjaustytas, ir apkepinntas aliejuje morkas. Man vienas žvejis pasake, kad tu bulvių ir morkų visai nereikia, bet man taip skaniau  tongue.gif Nu va, ir verdu. Žuvis greit išverda, tada ją išimu, tada žuvį atskiriu nuo kaulų ir sudedu atgal į puodą. Verdu kol suminkšteja bulvės. Dedu daug žalumynų. O dar pipirų maltų. Vsio.
Dar turiu receptuką tirštos žuvienes:
Jums reiks
žuvies,3 šaukštai miltų, sviesto,  grietinės, pora svogūnų, petražolių, lauro  lapeliai, grūdeliai kvapniųjų pipirų,druskos, pipirų
Žuvį su prieskoniais išvirti. Kai išverda, žuvį su prieskoniais permalti per mėsmalę arba gerai sutrinti. Svieste pakepinti miltus, paskui supilti grietinę, viską išmaišyti ir sumaišyti su žuvies mase. Viską maišant pamažu supilti sultinį, kuriame virė. Tuomet dar užverdame, užbarstome žalumynais ir valgome...


puikus receptas thumbup.gif labai skani zuviene wub.gif
Atsakyti
o as i zuviene jokiu bulviu,morku nededu dedu tik zuvi ivauriausiu rusiu pomidorai is indeliu ir prieskoniai valgom su duonyte biggrin.gif
Atsakyti
Praeidamas "IKI" pro žuvų skyrių, užmačiau porą gražių karpių galvų, nekainavo nei du litai. Dar paėmiau raudę berods, paskutinę, gerai atrodančią, išdarinėtą - irgi menka kaina. Lašišų rinkiniai būna per aitraus specifinio kvapo, anksčiau esu bandęs, naudoti nepatarčiau.

Užkaičiau vidutinį puodą vandens, sudėjau kaisti galvas, raudę į kelis gabaliukus supjoviau, nors visai nebūtina. Įmaliau nemenkai juodojo pipiro. Virė gal kokią valandą ant mažos ugnies, visai suminkštėjo, išgriebiau. Tuo tapu buvau papjaustęs porą morkų ir didelę galvą svogūno - jo trečdalį atidėjau, o kitką su morkom ant šlako aliejaus paskrudinau. Žuvies mėsingas dalis nukrapščiau, iš lėto atskyriau nuo kauliukų, verčiau į puodą, kur tiesiai nukeliavo svogūno trečdalis ir skrudintos daržovės. Dar kiek pakaitinau, dėjau lauro lapą, sūdžiau jūros druska, ją naudojau pirmą kartą ir prireikė gausiau, nei žinomos akmens druskos. Atskirai buvau užkaitęs stambiai išilgai perpjautas bulves. Pusiau jas išvirus, visuomet išjungiu ugnį, prisirpsta pilnai verdančiame vandenyje ir be ugnies.

Ir gavosi žuvienė su bulvėmis, šias dėjau į tą pačią lėkštę, o galima patiekti ir atskirai. Ne kartu verdamos bulvės pabrėžia ypatingą žuvienės ar troškinio gardumą. Žuvienei labai pritinka pienas, tad įsipyliau. Tuo pačiu šiek tiek atvėso, ir galima buvo nelaukiant mėgautis.
Žinote, tikrai buvo kuo. Nebrangu ir dangiška. Skanaus ir jums, sėkmės jūsų žuvienėse.
Atsakyti
Labai rekomenduoju žuviene pagal šį receptą: bigsmile.gif wub.gif


Lašiša ar kita žuvis 600 g
Morka (didelė) 1 vnt.
Bulvės 2 vnt.
Poras 0.5 vnt.
Petražolės (šviežios) pund.
Krapai pund.
Lydytas sūrelis be priedų 100 g
Čili pipiriukas 1 vnt.
Lauro lapai 2 vnt.
Kvapnieji pipirai (žirneliai) truputis
Juodieji pipirai (žirneliai) truputis
Druska pagal skonį
Karis 1 a.š.


PARUOŠIMAS
1 Iškauliname lašišą. Galvą, kaulus, uodegą sudedame į šaltą vandenį ir verdame ant silpnos ugnies. Kai nugraibome putas, sudedame, stambiai pjaustytą porą, lauro lapus, pipirus, petražoles ir viską verdame apie 45 min.
2 Išvirus nukošiame sultinį, sudedame griežinėliai pjaustytas morkas ir čili pipirą, prieš tai pakepinus svieste. Sudedame bulves ir verdame.
3 Kai daržovės suminkštėja, sudedame gabaliukais pjaustytą lašišos filė, padruskiname, pagardiname kariu.
4 Po keletos minutėlių sukrečiame sūrelį, beriame petražoles. Užviriname. Pilame į dubenėlius ir apibarstome šviežiais krapais. Skanaus smile.gif
Atsakyti
Man teko dometis uzkietejusiu zveju zuviene.

Jie verda zuvi tik vandenyje,po to ta buljona perpila per sieteli,po to uzkaitina buljona sudeda pipirus lauralapius,svoguno keleta galvu ,morka ir pacioje pabaigoje deda bulves .

Galiausiai sudeda nuo kauliuku nuimta zuvies mesa.
Atsakyti
Gamtoj virdami zuviene zuvies nenukaulinam.Tik isdarinejam ir paskutam zvyniukus.Pati skaniausia zuviene virta ant lauzo... wub.gif

Namuose verdu nebent is lasisos kaulu, galvos.Isdarinejus zuvi lieka stuburkaulis ir galva, tai is ju isverdu sultini su priekoniais, tada ji nukosiu.Nuknibineju mesytes gabaliukus, dedu tarkuotas morkas, smulkiai pjaustytas bulves, kai apverda sudedu ir mesyte.Prieskoniu nebededu, nes jau buvo sultiny.Pora saukstu grietines ir lapnojam.Gaunasi pora porciju is tiek zuvies.Mums uztenka smile.gif
Atsakyti
Aš verdu žuvienę tik iš lašišų galvų (kai buvau studentė, tai moteris, pas kurią kambarį nuomavausi, mane išmokė ją virti). Nusiperku 2-3 lašišos galvas (jos labai pigiai kainuoja, apie porą litų). Išlupu žiaunas (tą būtina padaryti, nes jos leidžia kartumą, jeigu neišlupi), apvalau žvynus, išplaunu ir dedu į puodą. Pavirusi apie pusvalandį, galvas išimu, atvėsinu. O į tą vandenį, kur virė galvos, dedu bulves, morkas, svogūną, brokolius (na, čia fantazijos reikalas). Atvėsintas galvas išdarinėju, t.y. rankomis atskiriu mėsytę nuo kauliukų. Mėsytę atgal į puodą, kauliukus von smile.gif. O dar pabaigoje jei kokių smulkintų petražolių, žuvies prieskonių - iš viso liuks. Žodžiu, studentų ir pensininkų sriuba, bet skani ir pigiai kainuoja.
Atsakyti
Vakar pirmą kartą viriau žuvienę blush2.gif Išėjo tikrai skaniai, MB gyrė, nors iš pradžių kreivokai žiūrėjo į mano "įgeidį" įtraukti į racioną daugiau žuvies patiekalų biggrin.gif

Pirmiau perskaičiau šitą temelę, bet paskui suimprovizavau iš to, ką turėjau namuose:

Lašišos rinkinys sriubai
Kelios bulvės
Kelios morkos
Didelis svogūnas
Pievagrybiai (apie 200 g sunaudojau)
2-3 s. šaukstai sojų padažo
Tarkuota citrinos žievelė (nutarkavau maždaug 1/4 citrinos paviršiaus)
2-3 s. šaukštai citrinų sulčių
Lauro lapų
Juodujų pipirų žirnelių
Pipirų (juoduosius maltus išbaigiau, žirnelius trint neturėjau kuo, tai įbėriau malto čili ant šaukštelio galiuko)
Druskos

Iš lašišos išverdam sultinuką (pridedam druskos, lauro lapų, pipirų žirnelių, kitų mėgiamų ir prie žuvies derančių prieskonių). Sultinį perkošiam, jame išverdam susmulkintas bulves, morkas, svogūnus, grybus. Kol verda daržovės ir grybai, nukaulinam lašišos gabaliukus. Išvirus daržovėms, į puodą suverčiam lašišos mėsytę, įtarkuojam citrinos žievelę, įpilam sujų padažą ir citrinų sultis, papipirinam, paragaujam ir pareguliuojam skonį, jei ko nors trūksta. Paverdam dar kelias min. ir SKANAUS mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos šis tas kas yra žuvienė ir kas tik žuvies sriuba biggrin.gif

tikra žuviene

ir patarimai man patiko, beje pati asmeniškai sau verdu tik unguriene ir tik su krapiukais ir ciela svoguno galva , kurią apvirus išimu, gaunasi nuostabaus skonio sultinys su krapiukais ir ungurio gabalais wub.gif tačiau šeimai norisi sočiau tai dedasi ir morkos ir bulvytes smulkiai bei tradiciniai prieskoniukai:lauro lapai, pipiriukai, krapiukai, svogunas.

artėja Stintų šventė Palangoje 2014 02 15 biggrin.gif

Atsakyti