Įkraunama...
Įkraunama...

Skrandžio refliuksas, gal kas susidūrėt?

QUOTE(laura333 @ 2005 07 01, 12:12)
Tiesa ,Kaune labai daug gyd. perejau,kol suradau nuostabia gastoenterologe,kuri mane pastate ant koju.Jei ka domina,parasysiu i asmenine.

gal gali man parasyti?
mane jau kartais baigia uzknisti sita liga.
o siaip tai as pastoviai kazkaip pakosciu.ir tai normalu,kas tokia liga turi. ech, ligu patalai mes cry.gif
Atsakyti
Turiu ir aš šitą bėdą. Vakar ypatingai paūmėjo. Skaičiau, kad pastoviai esant padidėjusiam rūgštingumui gali būti stemplės uždegimas. Man ko gero jau taip ir atsitiko, draskantys skausmai kažkur už krūtinkaulio, rėmuo, nemalonus jausmas. Išgėriau Ranigastr, šiek tiek pagerėjo.
Atsakyti
Mano būsimasis šitą problemą turi... tai svarbiausia nevalgyt per karšto ir per šalto maisto... nu dar kava nelabai gerai keik pamenu...

Bet jam nuo vaistų kosulys nepraeina...

Apmažėjo tik, o kosėja tai ryte dažniausiai, ir naktį neretai ir dar kartais dieną...
Atrodo kaip astminis, būdavo, kad užsikosėdavo iki apsivėmimo, kokius 3 kart per dieną...
Atsakyti
Mano mama turi šitą bėdą. Tai, oi kiek daug visko negalima valgyt! Kepta, rūkyta, riebu, aštru, sūru, kava, šokoladas, alkoholis- didžiausi priešai gun_bandana.gif
Mamai labai padėjo vaistai NEXIUM (esomeprasolum), jie kompensuojami, bet gydytojas juos gali išrašinėti ribotą laiką. Kainuoja apie 40lt. Kai šitie baigėsi, vaistinėj rekomendavo vaistus OCID (apie 10lt.). Mama džiaugiasi, sako, kad irgi padeda neblogai. Reikia vartoti kasdien tuo pačiu metu.
Atsakyti
Refliuksas gali būti dėl padidėjusio rūgšties kiekio arba dėl stemplės-skrandžio rauko patologijos. Antruoju atveju tik operacija gali padėti. blink.gif
Kad rūgščių kiekį sumažinti reikia taisyklingai maitintis blink.gif Kaip čia rašėt negalima valgyti per šalto, per karšto, kepto, rūkyto, aštraus, sūraus, saldaus, rūgštaus ir t.t., negalima gerti kavos, stiprios arbatos, o ypač burbulizuotų gėrimų. cry.gif Su tuo valgiu yra sudėtinga, nes kitąkart žmogus nežinai, net ką valgyti, kad gerai būtų.
Galima vartoti vaistus. Tokie kaip Rennie, kuriuos reikia čiulpti, padeda tik tuo kartu ir tik dar labiau sudirgina skrandį, juos galima gerti tik tiems, kam rūgštys sukyla retkarčiais. sad.gif
Kita grupė yra kaip Ranitidinas, Raniberl, Ranigast ir pan. Jie yra geri vaistai, bet išjungia ne visus skrandžio r. gamybos kelius, todėl ne visada gali padėti. Ir juos gerti reikia minimum 3 mėn. rolleyes.gif
Pagal naujausias gydymo rekomendacijas pati geriausia grupė yra Omeprazolis, Ocid, Nexium (l. brangus, bet l. geras). Norint gauti teigiamą efektą, juos reikia vartoti 3-6 mėn, o kitąkart ir ilgiau. rolleyes.gif
Čia truputį mokslinės informacijos.
Atsakyti
Laura333 gal gali ir man parasyti (gruodinuke@email.lt) tos gastroentrologes koordinates Kaune. As jau kokius 2 metus bandau issigyti refliuksa, bet beviltiskai. Kai kurie gydytojai sako, kad tai liga visam gyvenimui, jau kaip ir baigiu susitaikyti, bet gal si gydytoja pades g.gif ?






Atsakyti
Teisingai sako gydytojai- tai "malonumas" visam gyvenimui. Bet valios pastangų ir vaistų pagalba, gali nemalonių pojūčių išvengti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ritukas @ 2005 06 28, 16:37)
Gal kas esat susidūrę su skrandžio refliuksu  g.gif  Tik šiandien man nustatė šią bėdą, bet nelabai dar išųsiaiškinau ką nors apie ją. Žinau kad tada kyla skrandžio rugštys ir dirgina gerklę, va pas mane tai siaubingai išdeginta gerklė  doh.gif Šeimos gyd. vis sakydavo tracheitas tracheitas, gydė gydė ir nugydė  cry.gif  doh.gif Dabar gerklės būklė nekokia, bet galvoju kad praeis.
Gal kas susidūrėt su šia bėda. Ar tai visiškai susitvarko, t.y, pagyjama nuo vaistų ar čia man jau taip ir bus visą laiką g.gif Dar gyd. minėjo, kad reikės prisižiūrėti maistą, bet kadangi labai skubėjau tai nepasiklausinėjau ką galima, ko ne. Tai gal galit patarti kokį maistą geriau vartoti turint šią bėdą  wub.gif


Nuo GERL (gastroesofaginio reflukso liga) reik vartoti vaistuku, bet visu svarbiausia laikyti dietos, na te tos kurs svori mesti, bet prisiziureti maista. Yra labai daug maiso produktu kurie skatina GERL paumejimus, reiketu maziau vartoti bent jau siu produktu: kavos, juodo sokolado, keptu, rukytu gaminiu!!!
Atsakyti
Beja yra tokia faina knyga knygynuose Gastroenerologija!! ten viska labai issamiai raso , kaip , ka , kada vartoti ir ko vengti!!! tikrai vertinga!!
Atsakyti
QUOTE(Jureja @ 2005 11 30, 22:16)
Beja yra tokia faina knyga knygynuose Gastroenerologija!! ten viska labai issamiai raso , kaip , ka , kada vartoti ir ko vengti!!! tikrai vertinga!!


Tikrai - autorė Danutė Bierontienė; Gastroenterologija; 2001m. Tiesa ji brangoka, bet galima tiesiog atsikopijuoti norimą temą - ten išsamiai paaiškinta ir dieta, ir gyvenimo būdas, ir rėžimas sergant refliukso liga. Galima pasiskaityti ir kodėl ji išsivysto, ir apie galimas gydymo alterantyvas. Aišku gastroenterologas galėtų patarti geriausiai. Man pačiai buvo ši liga ir pavyko pasveikti. Kartais nelengva tų nurodymų laikytis, bet tikrai padeda.
Atsakyti
QUOTE(Doti @ 2005 11 30, 23:29)
Tikrai  - autorė Danutė Bierontienė; Gastroenterologija; 2001m. Tiesa ji brangoka, bet galima tiesiog atsikopijuoti norimą temą - ten išsamiai paaiškinta ir dieta, ir gyvenimo būdas, ir rėžimas sergant refliukso liga. Galima pasiskaityti ir kodėl ji išsivysto, ir apie galimas gydymo alterantyvas. Aišku gastroenterologas galėtų patarti geriausiai. Man pačiai buvo ši liga ir pavyko pasveikti. Kartais nelengva tų nurodymų laikytis, bet tikrai padeda.


Aisku reikia gerti vaistus , jei tikrai ju reikia. bet manau tai ka galima koreguoti , tikrai reikia bandyti!!! geriau laikytis sviekos mitybos taisykliu ir keleto prduktu atsisakyti, negu tuos vaistus kimsti, juk visa gyvenima tai ju negersi.... o ir seip kepenu gaila.... smile.gif o GERL nustatomas beveik vos ne kiekvienam pacientui, kuris skundziasi tam tikrais siptomais ir kuri daktarelis atidziau patyrineja.... g.gif taigi siuo metu yra sios ligos hiperdiagnostika... ir kartais naudojam vaistus, kuriu visai nereikia..... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(laura333 @ 2005 07 01, 13:12)
Tiesa ,Kaune labai daug gyd. perejau,kol suradau nuostabia gastoenterologe,kuri mane pastate ant koju.Jei ka domina,parasysiu i asmenine.


ir as pastebejau, kad nuo streso rugstys kyla. pati turiu panasia problema, kai pasienervuoju, iskart ima pykinti, kenta svoris, nieko nesinori valgyt,o tada ir ivairus skausmeliai atsiranda, padidejes rugstingumas ir t. t. doh.gif doh.gif doh.gif ...
Atsakyti