Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 61 dalis...

QUOTE(Rasma @ 2010 01 03, 15:31)

2. Ar šią kygą skaitei lietuvių kalba? g.gif Turbūt ne...negali būti, kad būčiau 'pražiūrėjusi' unsure.gif Labai norėčiau perskaityti..labai labai cool.gif




Labai gaila, bet Grozno angelo lietuvių kalba nėra verysad.gif Aš irgi vis apie ją mąstau. Bet kadangi, su internetiniais pirkimais aš nedraugauju, tai tiesiog laukiu kažko bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 03, 14:31)
1. Labai norėjau nusipirkti ir dabar pasižymiu į savo sąrašus kaip teigiamai apibūdintą thumbup.gif

Puiki ideja drinks_cheers.gif Beje, musu naujojoje svetaineje gali rasti ir issamesniu pagyru siai knygai - mano ir Heliantos mirksiukas.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 01 03, 14:31)
2. Ar šią kygą skaitei lietuvių kalba? g.gif Turbūt ne...negali būti, kad būčiau 'pražiūrėjusi' unsure.gif Labai norėčiau perskaityti..labai labai cool.gif

"Grozno angela" skaiciau angliskai. Bet knyga nelabai sudetinga, taigi tau butu puiki proga prisiminti pazada del skaitymo angliskai mirksiukas.gif Galeciau netgi paskolinti, ilgam terminui.
Atsakyti
Sveikos smile.gif Visas knyges sveikinu su Naujais metais 4u.gif
pagaliau ir aš suskaičiavau praeitų metų knygutes, perskaičiau 51 knygą, kiek pirkau deje neskaičiavau, bet tikrai mažiau ax.gif
Pabandysiu sugrupuoti ir aš savo topus.

Metų geriausia
S.Beauman "Likimas"


Dar labai patikusios

A.Čekuolis "Pokalbiai su A. Čekuoliu"
J.Katzenbach "Ne tas žmogus", "Kilnus tikslas"
Tess gerritsen "Chirurgas"
Ken Mcclure "Veidmainių sala"
Baldacci "Žaidimas su laiku" ir "Lemtinga akimirka"
P.Suskind "Kvepalai"
J.Picoult "Nykstantys pavidalai"
N.Eans "Šuolis į ugnį"
P.Prange "Paskutinis haremas"

Metų nuograužos
A.Makine "Prancūziškas testamentas" (tiosiog ne mano stiliaus knyga, arba ne laiku paimta į rankas"
M.Paura "Metuose yra 12 vyrų"-visiškas šlamštas

Metų atradimas

Tess. gerritsen knygos

Metų nusivylimas
M.Krajevski "pasaulio pabaiga Breslau"

Metų pažadas
Bulgakovo "Meistras ir Margarita"
Mažiau skaityti bibliotekos knygas ir daugiau savas,nes pilnos lentynos neskaitytų doh.gif

O šį puikų ilgą savaitgalį leidžiu laiką su Tess gerritsen "Kaulų sodas".Šiandien planuoju pabaigti,puikiai įtraukianti knyga su intriga, nukelianti į 1830m.ir į dabartį rolleyes.gif Skaitau ir gyvenu tam amžiuj,gerinamos ne tik medicininės žinios, bet ir puikus tų laikų vaizdavimas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 02:36)
O tu prisireginusi tame Julijos V. tinklapyje,ar matosi per ten jos laidos tau? As stojau ten virsuje desinej ant televizoriuko,bet man nieko nerodo,gal reik registruotis?




Neprisiregistravusi. Buvau jame prieš metus.

Dabar, pamačiusi, kad po Naujųjų laidos per TV kol kas neberodo, kaip tik buvau užklydus pažiūrėt, kada ketina atnaujinti. Deja, jokio sinfo sad.gif Pabandžiau ir į tą televizoriuką patekti, bet irgi špygą man išmetė, tuščią langą sad.gif

Taigi kol kas laukiu laidos žiemos atostog pabaigos - pernai prieš vasarį, jei neklystu, vėl atnaujino ax.gif
Atsakyti
Sveikos newyear.gif

Dėlioju ir savo 2009 metų topus.

Vasarą nulūžo kompas su visais sąrašais, tai tikslių skaičiukų neturiu. Perskaičiau apie 30 knygų, panašiai kaip ir pernai, pirkau daaaaug kaip sau – gal apie 20.
Sudėlioti į topus labai sunku, nes daugumą galiu pavadinti geriausiomis ir dauguma naujų, dar mano neskaitytų autorių., tai tuo pačiu ir atradimai. Bandau.

Metų geriausios:
1. P. Petterson „Aš prakeikiu laiko upę“ („Jeg forbanner tidens elv“).
2. M. Fredriksson „Simonas ir ąžuolai“, „Ana, Hana ir Johanna“
3. I. Ambjørnsen Elingo serija
4. P. Bowles „Dangaus prieglobstis“, „The spider‘s house“
5. A. S. Byatt „Possesion“.

Metų atradimas – M. Fredriksson. Man labai mielos tokios moteriškos, bet ne lėkštos knygos.
Dar gerosios naujienos man buvo W.M. Maugham, M. Duras, I. McEwan.

Dar geros knygos, niekur netilpusios, bet nusipelniusios vietos –
J.M. Gustave Le Clezio „Dykuma“
D. Coupland „X karta“
T. Lindgren „Dorės biblija“
M. Ondaatje „Divisadero“
K. Hoseinni „Bėgantis paskui aitvarą“ – už įtampą.

Metų netikėtumas (iš kažko pasivogiu šitą nominaciją) – K. Sabaliauskaitė „Silva rerum“. Už kitokią Lietuvos istoriją.
Metų kova su knyga (dar nebaigta) – O. Pamuk „Juodoji knyga“. Ir traukia, ir sunku.. ir kodėl, vis dar nesuprantu.
Metų nusivylimas – E. Loe „Fakta om Finland“. Nieko rimto ir nesitikėjau, tik pasilinksmint iš autoriaus naivių išvedžiojimų, bet šį kartą tie išvedžiojimai nebelinksmino, o kėlė nuobodulį ir piktino.
Nuograužų lyg ir nėra, ko nebaigiau skaityti, imsiuos vėliau, prie tinkamesnės nuotaikos, na tik su E. Loe nesikamuosiu.
Pažadai kitiems metams –
1. Daugiau lietuvių autorių kūrinių.
2. Pabaigti Dostojevskio „Idiotą“ rusiškai.


Atsakyti
luiziana, o "Firminą" gal norėsi parduot? kada nors, prie progos smile.gif
Atsakyti
As prisijungiau metu vidury, nesakaiciavau kiek perskaiciau ir kiek pirkau. Perskaitytu skaicius bus kuklus, tai tik keliais zodziais brukstelsiu:

man metu atradimas - M. Binchy,ir mylimiausias lietuviu rasytojas - S. Parulskis, o mieliausios knygos:
Hosseini "Begantis paskui aitvara"
Binchy "Raudonlapis bukas", "Kaledu skrynele"
Haris "Sokoladas"
Bredberio "Pieniu vynas"
Wildo "Dorijano Grejaus portretas"
"As, Mata Hari"
visos tokios paprastos, ramios, romantiskos, nors ne saldzios ir dauguma apie moteris ax.gif

siuos metus pradejau su "Kaip vanduo sokoladui" ir labai ji man patinka, nes romanas sujungtas su kulinariniu receptu knyga, man tai lobis, nes labai megstu gaminti rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bulkute: 03 sausio 2010 - 17:18
Apie perskaitytas knygas (turejau dvi savaites atostogu, tai pasilepinau knygomis ax.gif)

Ian Rankin. The Naming of the Dead (Mirusiuju ivardijimas). Patiko, kaip ir visos knygos apie inspektoriu Rebusa. Nors tradicinio detektyvo, kaip ir visada pas Rankina, nedaug. Uztai daug Edinburgo ir Rebuso kasdienybes thumbup.gif

Albert Camus. Maras (angliskai). Patiko, labiau nei "Svetimas". Nesenstanti klasika, nors idejos ir nebe naujos (isivaizduoju, kad 1947-aisiais si knyga sukele nemazai sumaisties ir priestaringu vertinimu). Kuo toliau skaiciau, tuo labiau aiskejo, kad maro apimtas Oranas is tiesu yra okupuotos Prancuzijos alegorija, bet knyga tokia universali, kad puikiai tinka ir kitiems XX a. marams iliustruoti, tame tarpe ir tam, desimtmecius trukusiam, kuri mes pergyvenome ir nuo kurio dar ne visai atsigavome. Kad ir ta citata knygos paskutiniuose puslapiuose apie neigimo busena, marui pasibaigus, arba apie dalijimasi i geriecius ir blogiecius... Puiki knyga. Ir joje isdestytos Camus idejos man labai savos ir artimos pasirode. Praverte ir puiki Tony Judt izanga (skaiciau ja paskiausiai), apzvelgianti ne tik knyga, bet ir Camus gyvenima, kuryba bei pasauleziura. Suzinojau, pvz., kad Camus visada kratesi jam primetamos filosofo etiketes, sakydamas, kad filosofu niekad nebuvo ir nenori buti mirksiukas.gif

Sandor Marai. Zvakes sudega ligi galo (Embers). Patiko Austrijos imperijos aprasymai, intrigavo savotiska pasakojimo maniera, kai viskas remiasi veno asmens spelionem ir isvadom, ir taip ir lieki nesuzinojes, kaip viskas buvo is tiesu (kazkurioj knygos vietoj buvo fraze, kad tiesa ir faktai - ne tas pats). Bet tu visu "filosofiju" tai del manes galejo buti gerokai maziau, man jos pasirode kiek lekstos ir nieko labai naujo nepasakancios. Bet visus "apmastymus" ismetus, ne kas is knygos teliktu... g.gif Beje, nemaloniai nustebau, netycia atradusi (perskaiciusi smulku srifta antrajame knygos prieslapyje), kad vertimas netiesioginis - i anglu kalba versta is vokiskojo knygos leidimo. Is garbinga istorija turincios Penguin leidyklos kazkaip nesitikejau tokio triuko... cool.gif

Sidney Sheldon. Morning, Noon and Night (Rytas, vidurdienis, naktis). Tipiskai sheldoniskas trileriukas, greitai perskaitomas ir taip pat greitai pamirstamas. Tingioms atostogoms visai nieko, bet siaip nerekomenduociau.

Senuosius metus pabaigiau ir naujuosius pradejau su Murakami "Negailestinga stebuklu salis ir pasaulio galas" (Hard-boiled Wonderland and the End of the World). Ir kodel as taip ilgai marinavau sia knyga??? doh.gif Nors gal ir gerai - ji labai tiko naujiems skaitymo metams pradeti. Labai patiko, daug labiau negu "Prisukamo paukscio kronikos" (nors toji irgi patiko). Puiki knyga ir puikus vertimas. Suzavejo tiek Murakami fantazija, tiek ir jo stilius wub.gif Ir kaip niekad puikiai man tiko ir tarpusavyje derejo dvi skirtingos pasakojimo linijos: fantasmagoriskoji "Stebuklu salis" ir poetisko liudesio persmelktas "Pasaulio galas". Ir pabaiga patiko. Noriu dar Murakamio... bigsmile.gif
O labiausiai istrigo stai sis trumpas sakinukas is priespaskutiniojo skyriaus: Some limited happiness had been granted this limited life. Kazkaip visa knyga man i ji sutilpo (nors netvirtinu, kad knyga butent apie tai).
Atsakyti
na va paskaiciavau, per metus perskaiciau 16 knygu blush2.gif is ju 6 per gruodi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2010 01 03, 18:19)

Senuosius metus pabaigiau ir naujuosius pradejau su Murakami "Negailestinga stebuklu salis ir pasaulio galas" (Hard-boiled Wonderland and the End of the World). Ir kodel as taip ilgai marinavau sia knyga???  doh.gif  Nors gal ir gerai - ji labai tiko naujiems skaitymo metams pradeti. Labai patiko, daug labiau negu "Prisukamo paukscio kronikos" (nors toji irgi patiko). Puiki knyga ir puikus vertimas. Suzavejo tiek Murakami fantazija, tiek ir jo stilius  wub.gif  Ir kaip niekad puikiai man tiko ir tarpusavyje derejo dvi skirtingos pasakojimo linijos: fantasmagoriskoji "Stebuklu salis" ir poetisko liudesio persmelktas "Pasaulio galas". Ir pabaiga patiko. Noriu dar Murakamio...  bigsmile.gif
O labiausiai istrigo stai sis trumpas sakinukas is priespaskutiniojo skyriaus: Some limited happiness had been granted this limited life. Kazkaip visa knyga man i ji sutilpo (nors netvirtinu, kad knyga butent apie tai).


bigsmile.gif Šitą knygą, anglų kalba, turiu savo lentynoje jau senokai ir niekaip neprieinu iki jos. Nes esu įsitikinusi, kad Murakamis man nepatinka blush2.gif Reiks, atsiprašyt ir bandyt skaityt.
Papildyta:
QUOTE(bulkute @ 2010 01 03, 18:32)
na va paskaiciavau, per metus perskaiciau 16 knygu blush2.gif  is ju 6 per gruodi biggrin.gif


Čia panašiai kaip aš. Per vasarą perskaičiau gal kokias 2, o dažnai būna taip, kas ir per savaitę perkaitai 3 biggrin.gif . Kaip kokia knyga ir kaip užkabina.

Tavo skaitomą "Kaip vanduo šokoladui", labai norėčiau turėti. Skaičiau bibliotekinę. Ji tokia moteriškai "Markesiška", sakyčiau (nežinau iš kur atsirado įprotis viską Markesui prilyginti blink.gif . Gal atėjo laikas dar kartą 100 metų vienatvės paskaityti...)
Atsakyti
Su šventėmis 4u.gif
Visą dieną skaičiuoju knygas ir vis randu pasislėpusių. Pasirodo, iš mano sąžiningai pildomo sąrašo linkusios pabėgti asmeninės knygos, kurias pamirštu užrašyti. Bet su knygų klubo buhalterija pavyko jas parvyti į vietą ir džiaugsmingai konstatuoju, kad per šiuos metus perskaičiau 73 knygas, na, gal dar viena antra gal kur slampinėja, kai kurios iš naujo skaitytos, kai kurios taip pavartytos..., bet, manau, nemažai. Deja, kiekybė ne visada lemia kokybę - drąsiai galiu perfrazuodama (ne)gerbiamą ministrą pasakyti, kad be 2/3 šių knygų laimingai galėjau gyventi dar ne vienus metus. Džiaugiuosi, kad neapsiribojote 1-2 knygom, taigi seku jūsų pavyzdžiu.

Metų atradimas (o tai reiškia, kad ir geriausia, didžiausią įspūdį padariusi knyga) - D. Kalinauskaitė ,,Nieko nežinai" (vienintelė lietuvių blush2.gif...)

Metų knygos
P. Petterson ,,Vogti arklius" už žmogaus harmoniją su gamtą ir nebijojimą būti su savim.
M. Cuningham ,,Dienų pavyzdžiai" - už (pasiskolinsiu anės mintį) demonstratyvų meistriškumą.
A. Makine ,,Prancūziškas testamentas" - už subtilumą, gebėjimą įžvelgti grožį ten, kur jo negali būti.
T. Capote ,,Šaltakraujiškai" - už įtaigią knygos pradžią, kurią skaitant skambėjo laidotuvių varpai ir norėjosi sugrąžinti mirties bausmę.
E. Docx ,,Kaligrafas" - už estetiką ir gerą skonį.
Evans ,,Takoskyra" - už aukščiausio lygio popsą.
J. Boyne ,,Berniukas dryžuota pižama" - už atrastą naują kampą vaizduojant holokaustą.
H. Wassmo ,,Nebylus kambarys" - už tai, kad ji tokia jau yra, ir jos nepakeisi.

Metų košmaras
D. Steel ,,Namas". Bet... lazda turi du galus... Jei nebūčiau jos skaičiusi, nebūčiau žinojusi, kad tokių knygų būna, o svarbiausia, nebūčiau radusi Salsos komentaro, kuris yra 300 kartų vertesnis už knygą ne tik todėl, kad mano taip pat išgyventas, bet ir labai sąmojingas thumbup.gif

Šiais metais temos žmogaus vardą siūlyčiau Darbingai už originalius ir kartu profesionalius atsiliepimus apie knygas. Ir, žinoma, lenkiu galvą prieš svetainės kūrėjas thumbup.gif , pagaliau, jos ir padėjo knygas skaičiuoti, primirštus komentarus prisiminti...
Atsakyti

o as dar prie visu nominaciju pasiulyciau "metu vadybininkes" Luizianai smile.gif ji gyvendama svetur taip sugeba suorganizuoti zmones, kad knygos ir skirtukai pas mane suplaukia kone is visos Lietuvos smile.gif o kur dar siuntinio keliones pas ja organizavimas doh.gif biggrin.gif
Atsakyti