Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

Labukas, noriu pasiklaust jūsų informacijos dėl tų akmenuku ir visko kas su jais susiję doh.gif
Mano anytai buvo prieš beveik 4 mėn. žiaurūs priepoliai, n kartų nakti buvo praradus samonę, numetė 15 kg. svorio, nes nieko nebevalgė. Jau net pati ėjo pas psihologus, kad padėtu. Nes jai pirma diagnozė buvo isisenėjusi epilepsija, vėliau depresija. Tik šiandien pagaliau rado priežastį - ant tulžies akmenys ir reikia šalint. Paskyrė Šiauliuose atlikti operaciją 12.21. Kadangi aš tą dieną būsiu drauge su ja, tai man idomu viskas g.gif O gal kuri esate operavusi pas gyd.Skruodi?
Atsakyti
QUOTE(oksy @ 2011 12 09, 10:59)
Labukas, noriu pasiklaust jūsų informacijos dėl tų akmenuku ir visko kas su jais susiję  doh.gif
Mano anytai buvo prieš beveik 4 mėn. žiaurūs priepoliai, n kartų nakti buvo praradus samonę, numetė 15 kg. svorio, nes nieko nebevalgė. Jau net pati ėjo pas psihologus, kad padėtu. Nes jai pirma diagnozė buvo isisenėjusi epilepsija, vėliau depresija. Tik šiandien pagaliau rado priežastį - ant tulžies akmenys ir reikia šalint. Paskyrė Šiauliuose atlikti operaciją 12.21. Kadangi aš tą dieną būsiu drauge su ja, tai man idomu viskas g.gif O gal kuri esate operavusi pas gyd.Skruodi?


Nezinau, kas konkreciai domina. Yra du budai tiems akmenukams pasalint - lakoroskopija, kai per "bamba" (realiai biskuti auksciau man ivede, kitiems gali zemiau) iveda kamera, o per kitas tris skylutes - zondus ar kaip juos pavadint, ir pasalina tulzies pusle, arba iprastine operacija - pjauna ir siuva.

Cia skirtumai:
user posted image

Abejais atvejais ji gaus pilna narkoze. Operacija, jei nesudetinga, trunka iki valandos, man uztruko apie 3 val, bet daugiausiai laiko uztruko, kol mane pazadino - matyt, pamiegot norejau biggrin.gif

Gali but, kad darys lakoroskopija, bet eigos metu pastebes, kad neina saugiai pasalint, tada pjaus. Bet tokiu atveju nebuna daug.

Pries darant operacija, jau kai bus suleista narkoze, prileis i pilva kazkokiu spec. duju, kad ten viskas siek tiek prasiplestu ir operuojantis personalas geriau matytu.

O po to - viskas priklauso nuo liginines. Pas mus paleidzia is karto, jei ne naktis, tai tikraja ta zodizo prasme - is karto po operacijos. Mano atveju buvo naktis, tai isleido is ryto. Lietuvoj, berods, palaiko kelias dienas.
Bent jau man liepe daug vaiksciot - taip greiciau issivaiksto tos dujos (nuo ju buna sioks toks sunkumo jausmas pirmom dienom po operacijos).
Man liepe nesilaikyt jokiu dietu, is karto valgyt iprasta maista. Lietuvoj berods irgi kitokio poziurio laikos - liepia nevalgyt kepto ar pan maisto, laikytis tam tikros dietos.

Sekmes jums 4u.gif
Atsakyti
Gal kam nors padės... http://sveikatossalt...ovimas-202.html
Atsakyti
Ačiū Katu už paaiškinima, aplamai maniau kad baisingesnė tai operacija... Pasirodo, nėra ji labai maloni, bet nėra baisingų komplikacijų. Dabar mastau kokios yra "stafkės" blush2.gif
Atsakyti
Sveikutės, man tulžis pašalinta prieš 8 metus. Porą metų prieš tai užeidavo baisūs priepuoliai, kai ištyrė, kad tai akmenligė, bandžiau tirpdyti su arbatžolėmis, arbata vadinosi kamielomka(rusiškai), akmenys beveik visi ištirpo, bet vienas užstrigo latakuose ir gavau operuoti, operavo laroskopu, po operacijos jaučiausi gerai, mėnesį liepė laikytis dietos, po to visai nebegalėjau gerti alkoholio, net nuo vyno taurės naktį būdavo baisūs priepuoliai. Kadangi nieko nerado, tai nusprendė gydyti nuo depresijos, nuo antidepresantų būdavo dar blogiau. Pastebėjau,kad priepuoliai būdavo naktį tarp 2 ir 3 val. Pradėjau skaityti netradicinę literatūrą ir išsiaiškinau, kad tai susiję su tulžies pūsle. Dabar, jei geriu alkoholį, tai išgeriu virškinimo fermentų ir jokio priepuolio nebūna. Labai vargstu su svoriu, kadangi daug ko nevirškina, tai auga svoris. Dabar, jei sužinočiau, kad sergu tulžies akmenlige, pasikonsultuočiau su gerais gydytojais ir bandyčiau išsaugoti tulžies pūslę.
Atsakyti
QUOTE(varnalt @ 2011 12 11, 20:27)
Labai vargstu su svoriu, kadangi daug ko nevirškina, tai auga svoris. Dabar, jei sužinočiau, kad sergu tulžies akmenlige, pasikonsultuočiau su gerais gydytojais ir bandyčiau išsaugoti tulžies pūslę.


Matyt, nuo organizmo priklauso. Mano mamai jau daug metų tulžis išoperuota. Pirmais metais sąžiningai saugojosi, valgė lengvesnį maistą, nieko kepto, aštraus, riebaus. Dabar visai nieko nejaučia, valgo viską iš eilės be jokių problemų. Ir su svoriu viskas tvarkoj.
Bet žinoma, peilis yra paskutinė priemonė, tik jei kitaip nepavyksta susitarti su savo organais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Senmergiukas: 11 gruodžio 2011 - 20:54
Svoris buvo nukritęs, kai derinau maisto produktus ir valgiau ne dažniau, nei 3 val. Vieną dieną susigundžiau kepsniu su bulvėm, buvo žiauriai skanu, daugiau nebeatsilaikiau ir pradėjau valgyti viską kaip seniau, aišku, svoris grįžo su kaupu doh.gif
Atsakyti
dar šiek tiek kilo klausimukų, dėl būsimos operacijos smile.gif
ar verta jamti atskirą palatą, nes chirurgas siūlė, o sakė kad vieną dieną išoperuotų o kitą paleidžia jei visks ok, tai ar dėl vienos paros verta mokėti papildomai? ar daro prieš operacija echoskopiją dar kartą, jei guldo ir daro operaciją tą pačią diena?

ačiū

4u.gif
Atsakyti
Jau ne iš vieno žmogaus girdėjau, kad jam ataugo tulžies pūslė. Gal medikai galėtų pakomentuoti, kaip tai nutinka, gal kokių medžiagų reikia organizmui, kad ataugtų?
Oi, kaip norėčiau, kad ataugtų bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(varnalt @ 2011 12 11, 21:27)
Pastebėjau,kad priepuoliai būdavo naktį tarp 2 ir 3 val.  Pradėjau skaityti netradicinę literatūrą ir išsiaiškinau, kad tai susiję su tulžies pūsle. Dabar, jei geriu alkoholį, tai išgeriu virškinimo fermentų ir jokio priepuolio nebūna. Labai vargstu su svoriu, kadangi daug ko nevirškina, tai auga svoris.

Va ir man tas pats, kazkodel skausmai uzeina naktim 2 - 3 val, geriu spazmalgona, vienintelis kuris man padeda, bet po skausmu buna skysti viduriai, Su svoriu ir as vargstu
Atsakyti
QUOTE(loretita2 @ 2011 12 12, 21:56)
Va ir man tas pats, kazkodel skausmai uzeina naktim 2 - 3 val, geriu spazmalgona, vienintelis kuris man padeda, bet po skausmu buna skysti viduriai, Su svoriu ir as vargstu

man spasmalgonas nepadedavo, tik ketanovas, siulau jei tokie uzeina spazmai eit pas gastroenetrologa arba seimos gydytoja, kad pagal simptomus paskirtu vidaus organu echoskopija.
Atsakyti
QUOTE(oksy @ 2011 12 11, 21:37)
Ačiū Katu už paaiškinima, aplamai maniau kad baisingesnė tai operacija... Pasirodo, nėra ji labai maloni, bet nėra baisingų komplikacijų. Dabar mastau kokios yra "stafkės"  blush2.gif

Laba mano vyra isoperavo vakar siauliuose.papuole pas vedeja jautaki.gydytojas labai saunus.operacija nera sunki,siandien jau vaiksto,o paleis gal tik ketvirtadieni. apie skruodi nieko papasakot negaliu. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linoze: 13 gruodžio 2011 - 14:41