Įkraunama...
Įkraunama...

Skydliaukės hipofunkcija, kovojam toliau 6

user posted image



sena tema



Kur yra skydliaukė? Kokią funkciją ji atlieka?




Skydliaukė – drugelio formos belatakė liauka – yra apatinėje kaklo dalyje, priešais trachėją. Joje gaminami hormonai tiroksinas (kitaip – skydliaukės hormonas), trijodtironinas ir kalcitoninas. Tiroksinas ir trijodtironinas reguliuoja medžiagų apykaitą: kuo daugiau šių hormonų yra kraujyje, tuo greitesnė medžiagų apykaita. Kalcitoninas skatina kauluose kauptis kalcį.

Jei skydliaukė išskiria per daug hormonų, jaučiamės labai aktyvūs (išsivysto hipertireozė), jei per mažai – nusilpę ir išsekę (atsiranda hipotireozė).

Kodėl sutrinka skydliaukės veikla?

Skydliaukės ligomis moterys serga aštuonis kartus dažniau nei vyrai. Šios liaukos veikla neretai sutrinka per nėštumą, menopauzę ar kūdikį maitinant krūtimi, taip pat kai organizme stinga jodo. Skydliaukės veiklą gali išderinti ilgą laiką vartota (daugiau kaip septynerius metus) hormoninė kontracepcija.

Skydliaukės ligas lemia ir paveldimumas, užterštas oras, netinkama mityba, stresas ir, be abejo, radiacijos padidėjimas. Skydliaukės ligos mažina lytinį potraukį. Pastojusioms moterims, kurios serga skydliaukės ligomis, padidėja rizika persileisti.

Kas yra hipotireozė ir kokios jos atsiradimo priežastys?

Hipotireozė yra skydliaukės veiklos susilpnėjimas. Dėl to organizme sumažėja hormono tiroksino, kuris reguliuoja medžiagų apykaitą. Dėl to ji ima lėtėti. Neretai moterys skundžiasi, kad, nors ir laikosi dietos, priauga 2–5 kilogramus.

Jei pastebėjote, kad sulėtėjo reakcija, sunkiau susikaupti, retas pulsas, vargina ankštumo pojūtis kakle, nuolat būnate pavargusi, kreipkitės į gydytoją. Neretai šį skydliaukės sutrikimą lydi depresija.

Dažniausiai skydliaukės hipofunkcija būna paveldima – ją lemia Hashimoto liga, t. y. autoimuninis sutrikimas. Jeigu kas nors iš šeimos narių ja serga, reikėtų reguliariai skydliaukės tyrimus atlikti ir kitiems šeimos nariams. Hipertireozę gali sukelti ir kai kurie vaistai, švitinimas, skydliaukės uždegimas, netinkamas gydymas radioaktyviuoju jodu ir kt.

Kokie hipotireozės simptomai?

Jų gali būti įvairių, nes sumažėjęs hormono tiroksino kiekis veikia beveik visus organus. Dažniausias požymis – padidėjusi skydliaukė. Be to, ima didėti svoris. Daugelis žmonių mano, kad susirgus hipotireoze tunkama. Nors ja sergant sulėtėja medžiagų apykaita, iš tikrųjų dėl šios ligos kūno svoris padidėja tik 2–5 kg. Daugiausia šio svorio sudaro susikaupę skysčiai. Pradėjus gydytis tiroksinu, šie papildomi kilogramai dažniausiai nukrinta.

Sergant hipotireoze, trinka mėnesinių ciklas, retėja širdies ritmas, padidėja jautrumas šalčiui, taip pat kamuoja nuovargis, mieguistumas, stinga energijos. Daugeliui žmonių ima sausėti oda, skilinėti nagai, atsiranda pabrinkimų. Neretai kietėja viduriai, padidėja cholesterolio kiekis kraujyje. Kai kuriems žmonėms stingsta arba silpsta raumenys, prasideda depresija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GONZIKAS117: 25 sausio 2016 - 14:37
QUOTE(bevardė @ 2016 01 25, 14:21)
Oi nerašykit taip, nes šiame forume siautėja viena narė, nu neduok dieve dar ir čia atsivilks apie skiepų naudą paporint biggrin.gif
Aš pati nesu revakcinuota nuo stabligės ir nesiruošiu to daryti iki pensijos biggrin.gif

neduok D... doh.gif biggrin.gif

mane jau seke, suseke gimdos kaklelio temoj. biggrin.gif

as penktadieni buvau pas gydytoja, TTH - 1. FT4 - 16. Tik niekaip nesupranta kas yra per darinys prie skydliaukes, panasu i prieskydine adenoma.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramce: 25 sausio 2016 - 15:22
QUOTE(bevardė @ 2016 01 25, 14:21)
Oi nerašykit taip, nes šiame forume siautėja viena narė, nu neduok dieve dar ir čia atsivilks apie skiepų naudą paporint biggrin.gif

O jūs manot, kad jia žala ? smile.gif
Ramce, o su tokiais gerais rezultatais vis tiek gert tiroksiną reikia ? ar būna pertraukos ?
Atsakyti
QUOTE(Alexia @ 2016 01 25, 17:26)
O jūs manot, kad jia žala ? smile.gif
Ramce, o su tokiais gerais rezultatais vis tiek gert tiroksiną reikia ? ar būna pertraukos ?

atsakysiu uz bevarde, kad jau mes drebtos is to pacio molio. ax.gif taip, zala gali buti daug didesne nei nauda. Ypac, kas susije su autoimuninem ligom, kurios yra nenuspejamos. 4u.gif

pertrauku nebuna, geriu nuo 2008m., nutraukus turbut numirciau. biggrin.gif nes net siek tiek pamazinus doze blogai jauciuosi. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ramce: 26 sausio 2016 - 09:04
O aš dabar pagalvojau. Mano šeimoje nėra nei vieno kuris turėtų bėdų su skydliauke ir su alergijom. Tiesa, sesuo alergiška metalui. Ir tarp mano kartos žmonių labai daug pastaruoju metu turi diagnozę autoimuninis tireoiditas. O mes visi papuolėme į pirmąją stotelę bandymų su raudoniukės, ir kiaulytės vakcinomis. Jos tada vienvalentės buvo. Ai bet apie tai kitoje temoje reikia diskutuoti o ne šioje.

kad ir kokie geri būtų kraujo rodikliai pradėjus gydymą, jo nutraukti negalima, keičiasi tik tiroksino dozė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bevardė: 26 sausio 2016 - 11:30
QUOTE(bevardė @ 2016 01 26, 11:16)
O aš dabar pagalvojau. Mano šeimoje nėra nei vieno kuris turėtų bėdų su skydliauke ir su alergijom. Tiesa, sesuo alergiška metalui. Ir tarp mano kartos žmonių labai daug pastaruoju metu turi diagnozę autoimuninis tireoiditas. O mes visi papuolėme į pirmąją stotelę bandymų su raudoniukės, ir kiaulytės vakcinomis. Jos tada vienvalentės buvo. Ai bet apie tai kitoje temoje reikia diskutuoti o ne šioje.

o aš turiu savo nuomonę ta tema...nemanau ,kad vien skiepai čia kalti...neturiu nieko prieš juos..skiepijau abu jaunesniuosius ,ir privalomais ir papildomais...nuo meningito,nuo roto,nuo vėjaraupių...pirmas ,dabar jau a.a sūnus ,dėl savo ligos negalėjo būt vakcinuojamas...patikėkit,kai susirgo kokliušu,mėnesį laiko tokį košmarą turėjom doh.gif unsure.gif
mano nuomone,mes papuolėm į kitą košę,kuri vadinama maisto verslu....ne gamyba,o verslu...o visa tai ,kas naudojama versle,ne visada į naudą žmogui..todėl stengiuosi užsiauginti kiek galima daugiau savų daržovių,laikome savus paukščius,kiaulukus,galvijus.Vaikai kol kas to nevertina,bet, tikiuosi,kad užaugę jie bent nors kartą ačiū pasakys už tai,kad gavo švaresnį maistą ,be augimo hormonų,be antibiotikų,be sojos,nei kiti
Atsakyti
QUOTE(GONZIKAS117 @ 2016 01 26, 11:30)
o aš turiu savo nuomonę ta tema...nemanau ,kad vien skiepai čia kalti...neturiu nieko prieš juos..


Vieno kalto niekad nebūna. Aš irgi neteigiau, kad skiepai absoliutus blogis. Bet skirtingai nei daugelis tikiu, kad ne visi vaikai gali būti skiepijami. Bet kuo toliau tuo labiau siaurėja kontraindikacijų sąrašas ir tai mane tikrai pikdo. Dar labiau pikdo, kai būnu išvadinama beprote atsilikusia supermamyte, kuri savo vaikus pasmerkia mirčiai doh.gif Bet sakau, skiepų temos gvildenamos kitame forumo skyriuje.

O farmacija yra irgi verslas, be to pagal galingumą ir mąstą antras po karo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bevardė: 26 sausio 2016 - 11:36
Mielosios, kad diskutuot apie skiepų žalą, mažų mažiausiai turit turėt mediko diplomą. Aš su mokslininkais dirbu, mane irgi pykdo tokie teiginiai iš žmonių NIEKO apie tai neraukiančių. Viskas, baigiau šia tema. Ne to čia atėjau. Atsiprašau.
Atsakyti
QUOTE(Alexia @ 2016 01 26, 13:22)
Mielosios, kad diskutuot apie skiepų žalą, mažų mažiausiai turit turėt mediko diplomą. Aš su mokslininkais dirbu, mane irgi pykdo tokie teiginiai iš žmonių NIEKO apie tai neraukiančių. Viskas, baigiau šia tema. Ne to čia atėjau. Atsiprašau.


Cia zmoniu tema, bet veterinarai jau pripazino kad katems skiepai kai kada sukelia sarkoma. Dabar amen.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2016 01 26, 13:17)
Cia zmoniu tema, bet veterinarai jau pripazino kad katems skiepai kai kada sukelia sarkoma. Dabar amen.

nugi bullshit smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexia @ 2016 01 26, 18:02)
nugi bullshit  smile.gif


Jus veterinare, as taip.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2016 01 26, 17:07)
Jus veterinare, as taip.

tas faktas yra įrodytas, pagrįstas ilgamečiais tyrimais, aprašytas mokslo žurnaluose ar šiaip vbs ?
Atsakyti