
2006-ieji, spalio 9-18 d. Nors žydrojoje pakrantėje jau aksominis sezonas, išlipus Nicos oro uoste mus svetingai pasitiko visi 25 laipsniai šilumos. Valio! Atostogos bus karštos. O taip nedrąsiai ir abejodama dėjau į lagaminą maudymosi kostiumėlį, drabužius trumpomis rankovėmis ir paplūdimio šlepetes...
Tiesą sakant, abejonių ir nežinojimo buvo ne tik dėl oro. Prieš išvyką neradau pakankamai daug informacijos apie Pietų Prancūzijos kurortus ir nuomonę buvau susidariusi tik iš populiarių žurnalų straipsnių: Prabangus gyvenimas, didžiulės jachtos prieplaukose, naujausi automobiliai, stilingi žmonės, netylantis kurortų šurmulys, įstabaus grožio gamta, daugybė paplūdimių ir skaidrus vanduo... taip dažniausiai rašoma apie žydrąją pakrantę. Ypač sunerimau, vasaros pabaigoje viename straipsnyje perskaičiusi, kaip pasiturintys lietuviai šią vasarą ilsėjosi Rivjeroje, ir ten buvo išreikšta nuomonė, jog šiuose kurortuose su 100 euru per dieną neišsisuksi, kaip tai įmanoma kituose Viduržemio jūros regiono kurortuose... Be to, daug kur teko skaityti, kad Prancūzijoje sudėtinga keliauti, jei nemoki jų kalbos, neva angliškai daug kur nesusikalbėsi. O mes nė vienas prancūziškai nekalbame, tad nulėkiau į kalbų knygyną ir apsiginklavau keletu žodynėlių. Jau po keleto atostogų Nicoje dienų beveik visi mano klaidingi įsivaizdavimai sugriuvo (kaip gerai!).
Pirmas darbas išlipus iš lėktuvo oro uoste informacijos centras, kuriame privalu susirinkti gausybę nemokamos informacijos: žemėlapių, savaitės/mėnesio renginių programų ir pan. Susirandame reikiamą autobusą (bilietukas 1,30 euro), ir per maždaug 40 min nusigauname iki viešbučio, esančio prie pat centro.
Kokia ta Nica rudenį? karštas oras, žydintys skverai ir parkai, vis dar šurmuliuojanti krantinė Promenade des Anglais, pilni paplūdimiai turistų iš įvairių pasaulio kampelių, šilta jūra, siaurutės senamiesčio gatvelės, daugybė garbaus amžiaus poilsiaujančių senjorų, damų, besivedžiojančių mažus šunelius (be galo populiarios visos nedidukų šunelių veislės), ypatingosios prancūzų namų langinės (volets), nepaprastai gražūs peizažai, ilgos vakarienės po atviru dangum, labai malonus aptarnavimas visur, kur tik užsuksi (nebuvo tokios vietos, kur nebūtų kalbėję angliškai!), ir dar daug malonių smulkmenų, bet apie viską pamažu:

8 km paplūdimių!!!

Kultūrinė ypatybė - namų langinės. tik patys naujausi statiniai jau turi žaliuzes, bet didžioji dauguma namų su šiom žaviom langinėm.

neveltui ji vadinama "žydrąja pakrante"


kai pas mus lyja ir krinta lapai....


nepaprastai mielos senamiesčio gatvelės

visur pilna lauko kavinių, tad per visą šiltą saulėtą savaitę beveik neteko valgyti viduj.