Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee

QUOTE(Glacee @ 2006 11 11, 08:46)
drinks_cheers.gif
Kiek matau iš profailo, gyveni Meksikoj? Tada taip smile.gif Tai susiję su baklažanų auginimu atvirame grunte. Gruntinių baklažanų net vidus yra visiškai kitokios konsistencijos, ne vatinis smile.gif)))


Ačiū už atsakymą ax.gif
grįžus į Lietuvą neatsistebėjau, kai mama baklažanus kepė iškart, nemirkiusi lotuliukas.gif nepatikėjau, kad tokių nekarčių būna blush2.gif tik kad kainų skirtumas doh.gif čia tų karčiųjų kilogramą galiu nusipirkti už vieno nekartaus lietuviško baklažano kainą ax.gif
Vienas praktinis klausimukas - jau kažkur jį paskelbiau, bet dabar nerandu, kur blush2.gif kaip gerai iškepti žuvies filė? Apvoliojus miltuose ir kepant, miltai nubyra ir virsta į karčią košę, o žuvis subyra blink.gif tai įpratau kepti be jokių apvoliojimų - tačiau žuvis susitraukia, kiek ten jos belieka be tos apsaugančios miltų plutelės g.gif kaip išspręsti šia problemėlę? Gal kalta dar neatšilusi žuvis, gal per šaltas/karštas aliejus, ar dar kas nors? unsure.gif
Atsakyti
tavi
baltieji baklažanai ypač skanūs babaganuše smile.gif

Labai šokoladinis tortas "Triufelis"
user posted imageuser posted image
user posted image
2,5 kg torto

Biskvitas
12 kiaušinių
12 v.š. cukraus
10 v.š. miltų
2 v.š. geros, tamsios kakavos
2 v.š. krakmolo

Sirupas
200 ml. vandens
3 v.š. cukraus
1 v.š. tirpios kavos
50 ml Kahlua likierio

Ganašas
500 g šokolado
500 g plakamosios grietinėlės
1 v.š. tirpios kavos

sviestinis kremas:
100 g sviesto (be augalinių riebalų)
100 g sutirštinto pieno su cukrumi
2 v.š. kakavos

Glajus
250 g šokolado
75 g sviesto

Biskvitai
iš viso kepami šeši lakštai.
2 kiaušinių baltymus išplakti iki standžių putų, palaipsniui supilti 2 šaukštus cukraus, plakti. Įpilti du trynius, dar truputį paplakti. Supilti 2,5 šaukto miltų ir kakavos mišinio, lengvai išmaišyti. Tešlą išlyginti ant kepimo popieriaus (maždaug 25 x 35 cm)r kepti 200 C t-roje 5-7 min. Kol kepa, padaryti dar vieną porciją tešlos ir t.t. Nepatariu daryti visos tešlos iš karto, nes biskvitinės tešlos laikyti negalima. Darykite tiek tešlos, kiek galite iškepti per vieną kartą.

Sirupas:
Viską išskyrus alkoholį užvirinti, ataušinti ir įpilti alkoholį.

Ganašas:
Susmulkinti šokoladą, grietinėlę užvirinti, karšta užpilti šokoladą ir išmaišyti, kol ištirps šokoladas. Atšaldyti šaldytuve per naktį. Po to išplakti.

Sviestinis kremas:
Minkštą sviest` išplakti su sutirštintu pienu. Paimti šaukštą kremo, ištirpinti kartu su kakava, gerai išmaišyti, ataušinti ir sujungti su likusiu kremu.

Glajus
Viską ištirpinti kartu vandens vonelėje. Labai gerai išmaišyti. Ataušinti

Biskvitus išlyginti, lengvai sudrėkinti sirupu, pertepti ganašu. Viršų ir šonus išlyginti sviestiniu kremu. Viršų padengti glajumi, išlyginti. Daug tepti į vieną-kitą pusę negalima, nes glajus nebebus blizgus. Dekoruoti pagal pageidavimą smile.gif Pas mane - šokoladinės rožės ir plikytos tešlos papuošimai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 04 balandžio 2007 - 20:51
QUOTE(Virdzinija @ 2006 11 11, 18:38)
Ačiū už atsakymą  ax.gif
grįžus į Lietuvą neatsistebėjau, kai mama baklažanus kepė iškart, nemirkiusi  lotuliukas.gif nepatikėjau, kad tokių nekarčių būna  blush2.gif tik kad kainų skirtumas  doh.gif čia tų karčiųjų kilogramą galiu nusipirkti už vieno nekartaus lietuviško baklažano kainą  ax.gif
Vienas praktinis klausimukas - jau kažkur jį paskelbiau, bet dabar nerandu, kur  blush2.gif kaip gerai iškepti žuvies filė? Apvoliojus miltuose ir kepant, miltai nubyra ir virsta į karčią košę, o žuvis subyra  blink.gif tai įpratau kepti be jokių apvoliojimų - tačiau žuvis susitraukia, kiek ten jos belieka be tos apsaugančios miltų plutelės  g.gif kaip išspręsti šia problemėlę? Gal kalta dar neatšilusi žuvis, gal per šaltas/karštas aliejus, ar dar kas nors?  unsure.gif


O kokią žuvį tu paprastai gamini? Ar su visom žuvų rušim tau taip išeina? Vienas dalykas gali būti toks, kad nesilaikai būten temperatūrinio režimo - iš karto dedi į šaltą aliejų, o po to jis labai smarkiai įkaista, dėl to miltai dega ir būna kartūs. Geriau atvirkščiai - dedi į karštą, apkepini iš abiejų pusių ir po to sumažinti ugnį. Dar vienas dalykas - pabandyk žuvį lengvai suvilgyti plaktu baltymų, tada miltai galės prisikabinti geriau. Dėl atšilimo-neatšilimo, tai galiu pasakyti, kad jeigu tik dedi sušalusia į ledą žuvį taip gali būti, bt jeigu paviršius yra atitirpęs, tai neturi įtakos. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2006 11 11, 17:37)
O kokią žuvį tu paprastai gamini? Ar su visom žuvų rušim tau taip išeina? Vienas dalykas gali būti toks, kad nesilaikai būten temperatūrinio režimo - iš karto dedi į šaltą aliejų, o po to jis labai smarkiai įkaista, dėl to miltai dega ir būna kartūs.

rodos, kažkokią atlanto lydeką, jei neklystu g.gif perku šaldytus supakuotus - balti, be kaulų, maždaug rankos storio gabalai bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Virdzinija @ 2006 11 11, 22:40)
rodos, kažkokią atlanto lydeką, jei neklystu  g.gif perku šaldytus supakuotus - balti, be kaulų, maždaug rankos storio gabalai bigsmile.gif

Virdzinija zuvi geriausia kepti apvoliojus baltymu- krakmolo plakinyje (ale kinietiskam) arba jai volioji miltu tai palaikyk kokiu 15 min apvoliojus pries kepant.
Atsakyti
QUOTE
Pas mane - šokoladinės rožės ir plikytos tešlos papuošimai.


Glacee, o tu cia pati tokius grozius darei? wub.gif Nu super! o gal galetum tada ir mus tokiu grozybiu pamokyt 4u.gif Ir dar norejau paklaust, cia is plikytos teslos, tai tie sviesios spalvos papuosimai? O as galvojau, kad ten is balto sokolado doh.gif
Atsakyti
Glacee, fantastiškas šokoladinis tortas thumbup.gif , mano sena svajonė išmokti tokį gaminti ax.gif

Nors esu, galima sakyti, besimokanti kulinarė, bet šį tortuką vis tiek pasiryšiu gaminti. Turiu keletą klausimėlių:

Kokią kakavą (kokios firmos), kokį šokoladą ir kokio dydžio kiaušinius naudoji?
Rašai, kad ganašą pabaigoje reikia išplati - iki kokios konsistencijos, kaip jis turi atrodyti išplaktas?
Kokio skersmens skarda naudoti?
Ir paskutinis klausimas - kaip gaminti papuošimus? Čia jau, man rodos, aukštasis pilotažas mirksiukas.gif .

Labai lauksiu atsakymo ir naujų Tavo receptų 4u.gif
Atsakyti
Virdzinija
net nežinau, ką pasakyti. Man kažkodėl nebyra tie miltai, net jei aš jų nebelaikau, nes paprastai, jei kepu žuvį apvoliuotą miltuose, tai iš karto į keptuvę ir dedu. O dar geriau - įpilu šaukštą-kitą miltų į polietileninį maišelį, įmetu į jį žuvies (dažniausiai šitaip darau jūros lydeką, kur būna visa žuvytė, ją supjaustau plonais gabaliukais) gabaliukus, gerai apkratau. Ir indai švarūs ir tiek prikimba miltų, kiek reikia, murziną maišelį - von. O labiausiai tai mano šeimyna mėgsta tokią žuvį - (būtent baltai žuviai toks būdas tinka tarp kitko be jokių paniruočių) - ant keptuvės kepu pora minučių ir tik iš vienos pusės, o po to dedu į skardelę ir po į karštą orkaitę, balgiant įjungiu grilį porai minučių, kad truputį apskrustų ir tiek skanu, sultinga ir nesusitraukia:)

rasa316
Ačiūsmile.gif 4u.gif norėčiau, kad ateitų nykštukai ir kai ką padarytų, bet tenka pačiai smile.gif Su malonumu paaiškinsiu ir parodysiu kaip daryti, kad tik norai būtų mokytis... Taip, tai plikyta tešla Čia receptas bet šiaip tai iš bet kokios gali išeiti, svarbu plonai papiešti. Atradau puikų popierių kepimui. Fino. Jis yra padengtas silikonu ir bjauriausia problema - prilipimas jau išnyko.

QUOTE
Glacee, fantastiškas šokoladinis tortas , mano sena svajonė išmokti tokį gaminti Nors esu, galima sakyti, besimokanti kulinarė, bet šį tortuką vis tiek pasiryšiu gaminti.

Ačiūsmile.gif O svajonės turi vieną gerą dalyką - jos pildosi. Tai tik atrodo sudėtinga:)

QUOTE
Turiu keletą klausimėlių:

Kokią kakavą (kokios firmos), kokį šokoladą ir kokio dydžio kiaušinius naudoji?

Dėl kakavos firmos tai nepasakysiu, nes dar iš seniau pirkau "Saldvoj" (kai prie Visų Šventųjų bažnyčios buvo jų parduotuvėlė) alkalizuotą kakavą (specialiai apdorotą šarmais, kad būtų turtingesnio skonio ir spalvos). Tai dar lyg šiol jos turiu, bet jau greitai reikės pirkti, tad reik pasidairyti, kad gera būtų.
Šokoladą perku paprasčiausią - Dark, tas kuris Maksimoje po 0,99 lt. Kepiniams - labai gerai smile.gif Kiaušinius visą laiką naujoju L dydžio

QUOTE
Rašai, kad ganašą pabaigoje reikia išplati - iki kokios konsistencijos, kaip jis turi atrodyti išplaktas?

Grietinėlės - šokolado masę reikią išplakti iki tokios putėsiškos išvaizdos smile.gif Kitas būdas padaryti ganašą - paprastesnis, bet šiek tiek nusileidžia skoniu - šokoladą ištirpinti, grietinėlę išplakti. Viską sujungti smile.gif ir kremas gatavas smile.gif

QUOTE
Kokio skersmens skarda naudoti?

Šiuo atveju buvo daromas ovalas 42-45 cm ilgio ir maždaug 25 cm pločio. Bet tai tortas buvo skirtas maždaug 25 žmonėms smile.gif

QUOTE
Ir paskutinis klausimas - kaip gaminti papuošimus? Čia jau, man rodos, aukštasis pilotažas  mirksiukas.gif .


Kantriai smile.gif)))) Bet viskas yra įmanoma. Rusiškuose forumuose mačiau tokį progresą, kurį panos po vienerių metų praktikos padaro, kad dabar tikiu, kad viskas įmanoma smile.gif Pasakyk, kokie konkrečiai papuošimai domina, smulkiai aprašysiu smile.gif Dėl šokoladinių rožių, tai iš karto siūlyčiau pasitreniruoti su plastilinu palipdyti ir rožes, ir kitokias gelytes. Apie plikytus, tai šitame poste daviau nuorodą į receptą, o toliau - tik praktika smile.gif

QUOTE
Labai lauksiu atsakymo ir naujų Tavo receptų  4u.gif


Ačiū smile.gif Tikrai bus dar receptų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 12 lapkričio 2006 - 17:08
QUOTE(Glacee @ 2006 11 12, 17:03)
Kantriai smile.gif)))) Bet viskas yra įmanoma. Rusiškuose forumuose mačiau tokį  progresą, kurį panos po vienerių metų praktikos padaro, kad dabar tikiu, kad viskas įmanoma smile.gif



Klausimas visiškai ne į temą, o bet tačiau.. Gal galima būtų sužinoti forumų adresų? Norisi labiau "pasižmonėti".
Atsakyti
sharkis
galima, galima smile.gif
duosiu vieną tokį kur aš dažniausiai būnu (iš man pažįstamų, tai ten vienos stipriausių tortininkių susirenka)
iš karto į tortinę temą smile.gif))))
http://irina.emira.c...topic.php?t=492

Ugnužė
Buvau šiandien parduotuvėje. Iš to, ką mačiau, padoriausia kakava yra "Alvas", 150 g 2,35 Lt. Anksčiau buvo kakava CeBe, liuksiška, bet dabar jos nematau verysad.gif
Atsakyti
Turėjau "Alvas" - tiesą sakant, ji man labai nepatiko schmoll.gif . Pagaminta kakava buvo bjauraus skonio, po to stovėjo pakelis metus spintelėj doh.gif . Nerekomenduoju schmoll.gif Dabar turiu "Saldvos" paprastą, tai tą ir naudosiu.
Ačiū, kad nepamiršai biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
Ugnužė
Na štai kaip smile.gif O aš naudoju šią kakavą smile.gif man patinka, kad ji be pašalinių prieskonių, dar pamaišau su tamsia smile.gif Bjaurumo nepajutau g.gif Gal nuo partijos priklauso?

Atsakyti