Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee - 2

Comma
Ačiū už grietinietį smile.gif 4u.gif Dar labai dėkoju už pasiūlymą dėl tortinių priedų smile.gif pamąstysiu smile.gif nors aš profesionaliai tuo neužsiimu, o minimumą turiu smile.gif bet visuomet galima pagalvoti:) Ačiū tau labai smile.gif Tikiuosi, kaip žieduotasis savaitgalis pavyks, nepaisant gramų smile.gif))))) Taip smulkiai todėl, kad receptūros duotos min. 10 kg arba 100 vnt.... tai tenka mažinti. Bet plius-minus keli gramai į vieną ar kitą puse nieko baisaus smile.gif Šiaip aš turiu daug konditerinių receptūrų dvidešimties metų senumo smile.gif - įvairūs sausainiai, pyragai, tortai:)

laurindrė, Katu
smile.gif Aš vėsinu ištraukus iš orkaitės. Kepu ant popieriaus ir stiklinėje formoje, po to kelias minutes vėsinu formoje, o po to išimu ant grotelių. Kiek kepiau, nesutrupėjo, nors vieną kartą taip ir atsitiko, bet tada pati primakalavau - dėjau kažkodėl kepimo miltelių, laikmačio neužsistačiau. Liko rankose tik gabaliukai. doh.gif Tada viską kartu su kremu sukračiau į išklotą plevele dubenį ir gavosi toks tortas a'la bulvytė. Aš nesiūlau to daryti, bet tiesiog pateikiu kaip vieną iš gelbėjimosi variantų, kuris tinka ne tik šiems brauni. Braunių dar nerekomenduojama ilgai maišyti, gal šitas veiksnys įtakoja tai, kad trupa? Man kažkaip sėkmingai pavykdavo juos kepti. g.gif l aurindrė o kokius žėlė tortus darai? ax.gif

buzhiukas, mamushka
Grietiniečių klubas didėja thumbup.gif

Portukė
Smagu, kad tortas vis dėlto patiko smile.gif , nepaisant visų abejonių smile.gif Šiaip stengiuosi pateikti čia tik tų patiekalų receptus, kurie man asmeniškai yra skanūs:) O vyšnios, šokoladas ir grietinėlė - tai klasikinis derinys. Dažnai tokio tipo tortas yra daromas su sviestiniu kremu, bet man tiek sviestinio kremo tai brrrrr... Toks biskvitas yra labai purus, delikatus. Kad smarkiai nesiaurėtų į viršų, tai pageidautina vėsinti ir brandinti biskvitą neišėmus iš formos ir neatskyrus nuo kraštų - kaip buvo prikepęs, taip tegul ir lieka:)))) Ayn pateikti receptai man patinka, bet labiau alpstu nuo jos darytų nuotraukų, todėl ir buvo suteikta galimybė pasigrožėti jomis Lietuvos skaitytojams ne tik virtualiniame pavidale, bet ir poligrafijoje smile.gif

Daivve
4u.gif

bea
man šį kartą gavosi dešimt maždaug 18 cm lamadžo ir dar vienas mažiukas smile.gif Mums - trims - tai vienam kartui pavalgyti, kai dar būna sriuba:)

Monica
Ayn kukinge nebūna. Ji ir savo bloge dabar retai būna...

Portukė, laurindrė, Eni
Šitoje SM forumo žinutėje yra nuorodos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 02 06, 20:22)
l aurindrė o kokius žėlė tortus darai? ax.gif


Iki tavo šedevrų labai toli doh.gif , labai paprasti. Į apačią dedu kuršėnų vyniotinį, tada pilu baltą sluoksnį, o ant viršaus vaisinį su šviežiais vaisiais, čia sudėtingesnis variantas biggrin.gif
O dabar visai supaprastinau, iš vakaro užsipilu spalvotą žėle, geriausiai dviejų ryškių spalvų, ryte juos supjaustau kūbeliais ir užpilu baltu žele su kuršėnų vyniotiniu. Gaunasi labai linksmas, paprastas, spalvingas ir beveik nekoloringas thumbup.gif thumbup.gif
Kai padarysiu, parodysiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laurindre @ 2007 02 06, 19:45)
Iki tavo šedevrų labai toli doh.gif , labai paprasti. Į apačią dedu kuršėnų vyniotinį, tada pilu baltą sluoksnį, o ant viršaus vaisinį su šviežiais vaisiais, čia sudėtingesnis variantas biggrin.gif
O dabar visai supaprastinau, iš vakaro užsipilu spalvotą žėle, geriausiai dviejų ryškių spalvų, ryte juos supjaustau kūbeliais ir užpilu baltu žele su kuršėnų vyniotiniu. Gaunasi labai linksmas, paprastas, spalvingas ir beveik nekoloringas thumbup.gif  thumbup.gif
Kai padarysiu, parodysiu blush2.gif


Vajetau!!! Noriu kursenu vyniotinio!!! Glacee gal turi receptuka? smile.gif Jauciuosi kaip pageidavimu koncerte - tiesiog krokodile grok lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Ale tai neskubu - pirmiausia zieduotas savaitgalis wub.gif O jau tada kaip vaisinsiu visas ziedais smile.gif Gal net ir 'ziedu' klubas bus (ne tik grietinieciu) wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 02 04, 15:12)
Vietoje tradicinių kepenėlių su svogūnais, ar tortų su majonezu. Mniam smile.gif

O kokie dar būna kepenėlių tortai??? Labai prašom pasidalinti receptėliu, nes aš labai mėgstu kepenėles ax.gif Bandysiu ir su kriaušėm ir su varške receptus išbandyti, bet labai jau parūpo tas tortas su majonezu blush2.gif
Nesu aš lašišos mėgėja, bet patapau akcijos auka ir nusipirkau vakar maximoj vien todėl, kad daug pigiau doh.gif tai klausimas ką iš jos gaminti g.gif Gal gali ką patarti? 4u.gif
Atsakyti
Glacee, prašau patarimo 4u.gif Ruošiuosi kepti tortą gimtadieniui, tuo pačiu noriu išmokti daryti šokoladines rožes papuošimui. Kaip paruošti šokoladinę masę lipdymui? Ugnelės forume belochka viską aiškiai aprašius Čia, tik kuo galima būtų pakeisti šviesų kukurūzų sirupą? O gal pas tave visai kitoks receptas? Labai laukiu patarimo ar recepto 4u.gif
Atsakyti
Sekmadienį kepiau lamadžo iš dvigubos normos, nes per daug faršo prisidariau. Gavosi kaip mažos picos, tik kad sūrio ir visokių priedų nesideda. Labai skanu, ypač vyras įvertino. Sakė, kad į picerijas daugiau neis. lotuliukas.gif

O vakar kepiau kalakuto kumpį obuolių kailinukuose ( jau ketvirtą kartą). ir nežinau, kodėl, bet kai po 2 val. išėmiau iųš orkaitės ir prapjovaiu, pasirodė raudonos spalvos skystis g.gif tai dar gerai valandai kišau kumpį atgal į orkaitę. dar neragavau, nes iškepė labai vėlai, bijau, akd bus per sausas tiek ilgai kepęs.
Atsakyti
help.gif Kepiau varškės pyragą su rasa. Kažkas ne taip. Kas man gali dorai paaiškinti, kaip padaryti tą beze ? verysad.gif Išplakiau baltymus su cukrumi ir krakmolu, gavosi putotas skystis, jį ir supyliau ant viršaus. Ką reiškia "išdėlioti beze" ? blink.gif O padas gavosi toks kietas, gal per daug suspaudžiau trupinius ? Varškės masę plakiau nuoširdžiai, bet iškepus jaučiasi keptų kiaušinių skonis, o vietomis kažkokie gumulai... Ir rasos pas mane nė lašelio... unsure.gif Bet skanus ! Tik neišėjo taip, kaip turėjo iš tikro...
Atsakyti
QUOTE(ypata @ 2007 02 07, 19:56)
help.gif Kepiau varškės pyragą su rasa. Kažkas ne taip. Kas man gali dorai paaiškinti, kaip padaryti tą beze ?  verysad.gif Išplakiau baltymus su cukrumi ir krakmolu, gavosi putotas skystis, jį ir supyliau ant viršaus. Ką reiškia "išdėlioti beze" ? blink.gif O padas gavosi toks kietas, gal per daug suspaudžiau trupinius ? Varškės masę plakiau nuoširdžiai, bet iškepus jaučiasi keptų kiaušinių skonis, o vietomis kažkokie gumulai... Ir rasos pas mane nė lašelio...  unsure.gif Bet skanus ! Tik neišėjo taip, kaip turėjo iš tikro...

Darant beze visų pirma svarbu, kad tryniai nepatektų į baltymą.Antra - baltymai turi būti atšaldyti, trečia - pirma reikia paplakti baltymus, o tik paskui berti cukrų (geriausia cukraus pudrą), po truputi vis plakant. Turi stovėti ragai, Tada beze gerai išplaktas.
Atsakyti
Glacee, ar galima pomidoruose su medumi vietoj balto vyno acto (šeimyna nevalgo, nos tu ką) naudoti paprastą actą arba citrinų sultis, jei taip tai kiek jų pilti biggrin.gif
Atsakyti
Zebras
norėjosi ko nors paprasto...

user posted imageuser posted image
5 kiausiniai
1,5 st. cukraus
2,5 st. miltu + 2 v.saukstai
0,5 st. aliejaus (bekvapio)
1 st. stipriai gazuoto limonado
2 saukstai kakavos
1 citrinos sultys ir zieveles tarkuotas geltonasis sluoksnis
3 a.s. kepimo milteliu

Orkaite 180 C, forma ~22-24 cm
Kiaušinius išplakti su cukrumi. Sulėtinus apsisukimus įpilti aliejų, plakti, po to - limonadą. Suderti persijotus miltus su kepimo milteliais. Tešlą padalinti į dvį dalis, vieną truputį didesnę, kitą - mažesnę. Į didesnę supilti citrinos sultis, žievelę, papildomus miltus. Į mažesnę - kakavą. Į formos vidurį pilti du valgomuosius šaukštus baltos tešlos, į tešlos vidurį - du desertinius rudos, vėl į vidurį du valg.šaukštus baltos ir t.t. kepti apie 50 min, kol pagaliukas bus sausas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 10 vasario 2007 - 22:28
Jungiuosi prie grietiniečių klubo biggrin.gif Prasitariau vyrui, kad Glacee yra įdėjus grietiniečių receptukus, tai teko kept, nes jis labai juos mėgsta (o aš kurį laiką nekepiau, galvodama,kad darbo daug blush2.gif ). O iš tikro paprasta ir skanu ax.gif Į kelis įdėjau džiovintų vyšnių - man labai patiko.
O vakar pakarienei buvo minestrone pagal Glacee - labai skanu, ačiū 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 08 vasario 2007 - 21:21
laurindrė
labai lauksiu:) turi būti labai simpatiškas smile.gif

Comma
neturiu recepto... bet mano kremas iš gastroorgazminio - kaip kuršėnų vyniotinio, o biskvitą kepdavo visiškai paprastą - kiaušiniai, cukrus, miltai, krakmolas. Bandysi? smile.gif

Monikutė
ir aš mėgstu smile.gif kepenėlių tortas - tai labai paprasta. Dabar aš jo nedarau ax.gif bet principas yra toks: kepami kepenėlių blynai - žalios maltos kepenėlės, kiaušinis, truputį pieno arba grietinėlės, miltai, prieskoniai. Sluoksniuojama majonezu, galima keptais svogūnais, keptomis morkomis ir paliekama kad susistovėtų. Galima dar padaryti grybų sluoksnį - kaip sugalvosi:) Dėl lašišos tai aš asmeniškai mėgstu arba virtą garuose arba keptą ant grilio. Dar man labai skani lašišos sriuba smile.gif Siūlyčiau šitą receptą Tikrai nuostabus receptas, bandžiau nė kartą thumbup.gif

buzhiukas
Taip, aš darau ir pagal kitą receptą ir lipdymo technologija pas mane kita:) Aš imu šokoladą ir apie 30-35 % šokolado svorio dirbtino medaus. Šokoladą ištirpinu, medų truputį pašildau - kad šokolado ir medaus t-ra būtų vienoda. Užmaišau masę ir į šaldytuvą parai. Po to minkau po gabaliuką ir lipdau. Šiaip nemažai reikia šokolado. Tortui, kuris pas mane avatare tik rožėms sunaudojau apie 500 g šokolado (bet pats tortas 8 svėrė smile.gif)))) , trufeliniam - apie 200 g, gal kiek mažiau.

Moonlit
Smagu, kad lamadžo patiko smile.gif Mes irgi labai mėgstame smile.gif Jerevane valgiau kiek kitokius, t.y. tešla buvo daryta tik iš miltų ir ledinio vandens ir druskos, bet mielinis variantas man labiau patinka:)
Dėl to rožinio skysčio po dviejų valandų kepimo - nemanau, kad tai neiškepimo rodiklis. Man irgi taip pat kartais pasitaiko doh.gif

ypata
matau, parašei "putotas skystis". Neturi taip būti. Dėl to ir rašiau "išdėlioti beze" kad baltymai turi būti išplakti taip, kad laikytų formą, turi būti blizgi masė, tokia, kad jeigu įkyštum šaukštą, tai būtų jausmas lyg į sniegą kyštum. Dėl gumulų - tai net nežinau, gal pudingai neišsimaišęs buvo, arba varškė nemalta... unsure.gif Bet smagu, kad skanus gavosi smile.gif 4u.gif

tavi
4u.gif truputį papildysiu:)
dėl trynių - jeigu mikseris pakankamai galingas, tai baltymai išsiplaks, aišku, jeigu tų trynių ten ne šaukštais plaukioja. Daug svarbiau yra visiškai sausas indas ir plakikliai. Todėl visuomet indus šluostau popieriniais rankluoščiais. Dėl baltymų atšaldymo - so-so... nes puikiai išsiplaka ir kambario t-ro baltymai. Dėl pudros - reikia plakti taip, kaip numatyta recepte - jei yra pudra, tai pudra, jei cukrus - tai cukrus. Beze su pudra ir su cukrumi - skirtingo skonio, skirtingos konsistencijos, net kepti reiktų skirtingai... 4u.gif

Nolina
aišku, gali keisti smile.gif paprasto acto reiktų pusantro karto mažiau nei vyno acto, o c.sulčių - tai, manyčiau, pagal skonį smile.gif

Portukė
thumbup.gif Sveika prisijungus smile.gif Labai malonu, kad minestrone patiko smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 08 vasario 2007 - 22:46