Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 8

Aš tai ne per seniausiai buvau įsimylėjusi Šepardo pyragą su faršu, dabar atradau Šepardo pyragą su vištiena ir varškės apkepą thumbup.gif nu jau varškės apkepo koks skanumėlis thumbup.gif ačiū.
Atsakyti
user posted image

Greitas mielinis pyragas su varške ir avietėmis

Tešlai
1 ½ - 2 puodeliai miltų
2 v. š. cukraus
2 v. š. minkšto sviesto ar margarino
½ a. š. druskos
1 pakelis sausų mielių
2/3 puodelio šilto vandens

1 indelis aviečių džemo (~280 g)

Varškės įdaras
200 g kreminės varškės
¼ puodelio cukraus
½ a. š. migdolų ekstrakto

Viršui pabarstyti
1 v. š. sviesto ar margarino
3 v. š. miltų
3 v. š. cukraus
¼ puodelio migdolų plokštelių

20 x 30 cm kepimo formą ištepti riebalais. Sumaišyti ¾ puodelio miltų, cukrų, sviestą, druską ir mieles dideliame dubenyje. Įmaišyti šiltą vandenį. Plakti mikseriu vidutiniu greičiu 2 min. Maišant mažu greičiu palaipsniui berti miltus, kol tešla atšoks nuo dubens sienelių, bet vis dar bus lipni. Miltuotomis rankomis tešla iškloti kepimo formos dugną ir suformuoti ~2 cm aukščio sieneles. Uždengti ir palaukti 15 min.
Paruošti įdarą – mikseriu išplakti visus ingredientus iki vientisos masės. Paruošti trupinius pyragui užbarstyti – sumaišyti miltus su cukrumi, sudėti gabaliukais supjaustytą sviestą ir pirštais trinti, kol gausis trupiniai. Įmaišyti migdolus.
Orkaitę įkaitinti iki 190º C. Paruoštą tešlą kepti 10 – 15 min., kol krašteliai pradės rusti. Sudėti varškės įdarą ir išlyginti. Aviečių džemą išmaišyti ir šaukštu išdėlioti ant varškės bei išlyginti. Užberti paruoštus trupinius ir kepti 20 – 25 min. arba kol migdolai gražiai apskrus. Patiekti šiltą ar ataušinti. Likusį pyragą laikyti šaldytuve.

P. S. tešla turi būti gana lipni – nepadauginkite miltų, nes pyragas bus kietas. Aš sunaudojau ~ 1 ¾ puodelio miltų (puodelis – 236 ml). Įdarą ruošiau šiek tiek kitaip (pasirodė, kad jo bus mažoka)... Tad ėmiau 2 pakelius paprastos varškės ir išplakiau su 100 ml riebios grietinėlės, 1 a. š. vanilinio cukraus ir cukrumi. Super greita ir tikrai labai skanu... rolleyes.gif
Atsakyti
Sonatina
Pasakyk man kvaisai - kaip atmieruoti miltus mililitrais? blush2.gif Juk jie purus! Jei stukteli tai tu mililitru pasidaro maziau blink.gif Va kai gramais buna, tada viskas aisku net ir tokioms kaip as doh.gif
Atsakyti
user posted image

Makaronai su lašiša ir avokadu

350 g makaronų
1 svogūno galva
200 ml neriebios grietinėlės
200 g varškės sūrelio
200 g rūkytos ar sūdytos lašišos
1 avokadas
2 v. š. citrinos sulčių
juodųjų pipirų
sviesto

Makaronus išvirti pasūdytame vandenyje ir nukošti. Svogūną susmulkinti ir apkepti svieste, kol suminkštės. Supilti grietinėlę, sudėti sūrelį, išmaišyti ir užvirti. Nukelti nuo viryklės ir įmaišyti supjaustytą lašišą ir avokadą. Supilti citrinų sultis, pagardinti pipirais ir, jei reikia, druska. Sumaišyti padažą su makaronais ir patiekti.

P. S. lašišą naudojau sūdytą, o sūrelį dėjau su žalumynais... Skanaus rolleyes.gif

Atsakyti
Siandien gaminau kiausiniu- farso vyniotini thumbup.gif Rytoj bandysiu kiausinius skotiskai blush2.gif
Sonatina, dar pora pasipraktikavimu su tavo nuostabaisiais receptais ir Tavo deka kulinare patapsiu 4u.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Makaronai su lašiša ir avokadu

350 g makaronų
1 svogūno galva
200 ml neriebios grietinėlės
200 g varškės sūrelio.......


nu kaip skaniai atrodo, reiks bandyti, ir siaip saunus receptai, keleta isbandziau, tai buvo laaabai slanu, tik su kaskokiu tortu susimoviau, ir manau tik todel kad patingejau kepti biskvita ir naudojau ta pirktini lotuliukas.gif lotuliukas.gif , tai jis sutirpo ir kaskur dingo , bet kremas buvo jami biggrin.gif sekmes bandant naujus receptukus. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LINUTUKĖ: 26 kovo 2007 - 21:35
Vakar kepiau apelsinų-varškės pyragą. Laaaabai skanu thumbup.gif Vietoje likerio dėjau Campari,o ant pagrindo papjausčiau apelsinų. Tik pats pagrindas visai nesigavo. Man jau iš pradžių jo sudėtis atrodė įtartina g.gif Pirmiausia tai tos tešlos labai mažai gavosi. Vos išklojau dugna. Antrą - nors pyragą kepiau beveik valandą (turi 30 min.), tas pagrindas liko kaip neiškepus tešla. Gal ka ne taip supratau? Kitą kartą pagrindą darysiu trapios tešlos arba sausainių, nes varškinė pyrago dalis tai baisiai skani. wub.gif
Papildyta:
Sonatina, dar kartą peržiūrėjau tavo apelsinų-varškės pyrago receptą. Tavo pagrindo tiek daug ir toks gražus jis atrodo. O pagal receptą tikrai labai mažai jo gaunasi. Gal tikrai aš ko nesupratau?
Atsakyti
Noriu dar pasitikslinti dėl sūrelio, kurį dėjai į makaronus su avokadu ir lašiša. Tu dėjai tą vadinamą lydytą sūrelį ar kažkokį iš varškės? g.gif
Atsakyti
Bulvinės bandelės thumbup.gif thumbup.gif labai skanios bandelės (turint omeny, kad nesaldžios, bet su saldžia arbata valgiau hihihi.gif )

verysad.gif tik sonatina, man tokios purios jos neišėjo verysad.gif viska dariau pagal receptą g.gif tik krapus dėjau ne šviežius g.gif
Atsakyti
ingutei, atraižų greičiausiai nesigavo dėl to, kad tešlą per storai kočiojai... Kuo ploniau iškočioji, tuo didesnis lakštas gaunasi, o tuo pačiu ir atraižų lieka... Kremo ir man daug gavosi, bet aš jį tiesiog tolygiai paskirsčiau ant visų lakštų ir lengvai paspaudžiau... Na gal kitą kartą (jei dar pasiryši) pavyks geriau... rolleyes.gif

Salvi, džiaugiuosi, kad žuvis pavyko smile.gif Ir aš tikrai ne profesionali virėja, o tik profesionali finansininkė tongue.gif

Liova, labai malonu, kad kiauliena korėjietiškai gavosi skani ax.gif O kaip tinginys?

birdie, ačiū 4u.gif Tikiuosi ir kiti patiekalai puikiai pavyks smile.gif

cosma, labai džiaugiuosi, kad lietiniai ir balandėlių apkepas jums patiko 4u.gif Sūrelį į makaronus dėjau Mūsų tepamą varškė su žalumynais...

Net, bruknių padažą ir aš teturėjau pirktinį, bet vis tiek buvo skanu tongue.gif

Asarele, visoms dariusioms "Marsą" taip gavosi - čia greičiausiai karamelė taip pasielgė... g.gif Na bet skoniui tai nepakenkė smile.gif

Burbuk, Šepardo pyragai tikrai geras dalykas biggrin.gif Džiaugiuosi, kad patiko smile.gif

Comma, man, tiesą sakant, mililitrais patogiau matuoti, nei sverti (gal todėl, kad neturiu normalių svarstyklių...) - vieną kartą kresteli ir daugiau miltai gi nebesusispaudžia smile.gif

LINUTUKE, aš tai nemėgstu tų pirktinių biskvitų būtent dėl jų nenatūralaus purumo - nuo didesnio drėgmės kiekio iš jų nieko nebelieka... schmoll.gif Pamėgink kitą kartą pati išsikept biskvitą smile.gif

Gilute, dar kartą peržiūrėjau recepto originalą - na tikrai tešlai reikia tiek produktų, bet dabar jau nebeatsimenu, kaip aš dariau... Gal tikrai pamėgink kokio kito pyrago tešlą g.gif Pavyzdžiui, šito smile.gif

Mama_Tania, bandelių purumas, mano nuomone, priklauso nuo miltų kiekio - jei padauginai, tešla ir gavosi ne tokia puri... Aš mieliau palieku tešlą lipnią, bet tada kepiniai gaunasi minkšti smile.gif
Atsakyti
Sonatina nustebinai mane.Maniau kad kokio restorano sefe esi. Siandiena gaminsiu troskinta zuvi grietineleje pagal tavo recepta.paziuresime kas gausis. Siaip si tema tai labai gera, gaila kad anksciau jos nesuradau. Bet geriau veliau negu niekada
Papildyta:
Tiesa Sonatina norejau paklausti kas tas grietineles standiklis ir kur jo galima nusipirkti. nes maksimoje as to niekur nematau, ar bent jau nezinau ko ieskoti
Atsakyti
user posted image

Įdaryti baklažanai

2 dideli baklažanai
3 v. š. aliejaus
500 g neriebios maltos jautienos
2 česnako skiltelės, išspaustos spaudykle
1 skardinė konservuotų pomidorų, susmulkintų
1 skardinė pomidorų pastos (~ 150 g)
1 a. š. druskos
1/4 a. š. pipirų
1 1/2 puodelio šviežių batono trupinių (~ 3 riekės)
1/4 puodelio tarkuoto parmezano
1 puodelis riekėmis supjaustytos ar tarkuotos mocarelos

Baklažanus išskobti, paliekant plonas sieneles. Įkaitinti didelėje keptuvėje aliejų ir apkepti kubeliais supjaustytą baklažanų minkštimą. Išimti iš keptuvės ir sudėti ant popierinių servetėlių.
Dėti į keptuvę faršą ir kepti pamaišant, kol mėsa nebebus rausva. Suberti česnakus ir pakepti, kol jie suminkštės. Įmaišyti konservuotus pomidorus, pomidorų pastą, druską ir pipirus. Kepti nuolat pamaišant apie 15 min. Įmaišyti trupinius, baklažanų minkštimą ir parmezaną. Šia mase įdaryti baklažanus. Ant įdaro paskleisti mocarelą. Kepti iki 180º C įkaitintoje orkaitėje apie 25 - 30 min.
Atsakyti