Įkraunama...
Įkraunama...

Antra katė namuose

smile.gif Sveikutės kačių mylėtojos
Šestadieni lankemes kačiu parodoje Vilniuje ir isigijome 3 menesiu britu trumpaplauke katyte biggrin.gif na ji tikra fainuole Tik va mes jau namuose turime katinuka jis kastruotas, jam 3 metai. Žinau kad nebus lengva kol vienas prie kito pripras, bet gal galite ka patarti kad palengvinti ypac senbuvio dalia, nes jis gana nusimines žinoma jau šiandien geriau bet visvien Katytes su katinuku vienu nepaliekame kol dar nepriprate mazyle nakciai tenka i virtuve uzdaryti o katukas miega su mumis kaip ir visada, bet siaip katytes dar kol kas neprisileidžia šnypsčia.
O dabar sakykite ar ju tualetai turi buti kiekvieno atskiras, nes aš mažylei tai atskira paruošiau bet pastebejau kad ji katuko tualetu naudojasi, taip pat ir maistuko paragauja iš jo.
Na vienu zodziu jeigu turite kokiu patarimu butu labai malonu jeigu jais galetumete pasidalinti ax.gif
Labai jums ačiu 4u.gif
Atsakyti
Pacituosiu vienos katinininkės išsamų aprašymą wink.gif

QUOTE(Nereali @ 2006 09 21, 00:15)
doh.gif  doh.gif  as kazkaip neisikirtau kas tau aktualu biggrin.gif

Vienzo. Sudetingiausia yra kai namie viena kate-karaliene smile.gif ypac jei ta kate jau ne jauna ir "valdanti visus namus". Tada tai jooo... Gali net kelias savaites vykti "sudraugavimas".
Kazkada kai visai neturejau patirties (buvo pirma kate mano gyvenime ir pirmi jos kaciukai). Nusipirko viena moteriske is manes katyte kaip "drauge"savo katei. NUvezem kartu supazindint su senaja kate.
Vaizdelis po keleto sekundziu iejus i namus: seimininke su visa maza katyte isleke lauk pro buto duris (su perdreksta ir ziauriai perkasta koja - teko netgi siuti), as uzsidarius ju tualete biggrin.gif  tai vadinasi atvezem "drauge" biggrin.gif nieko po keliu savaiciu miegojo kartu. Ale buvo is tikruju labai sunku. O jei tada butumem zinojusios KAIP reikia "pristatyti" naujaja gyventoja seimininke nebutu turejusi rando ant kojos biggrin.gif Beje senoji kate buvo standartine gana nedidele dvarniaska.

Taigi is eiles:
izanga;)
Nutarete isigyti nauja kate. Geriau pirkti kaciuka. Nes vistik kaciukams ne tokia baisi agresija buna is "senuju"puses. Jei turite namie katina tai geriau antraji imti katyte, arba pirmaji kastruoti ir tik isitikinus, kad jis nera linkes labai dominuoti isigyti antra katineli (berniuka).
Bet kokiu atveju jei neplanuojate veisti tai jei namie bus skirtingos lyties gyvunai vienas ju BUTINAI turi buti kastruotas, nes kitu atveju turesite daug ir neplanuotu kaciuku ir trumpa kates gyvenima (pastoviai kergiama kate numirs nuo organizmo ishsekimo). Jei planuojate veisti turetumet tureti salygas, kad katinas tam tikrais periodais butu kazkur uzdaromas.

1a diena

Parsivezete nauja katyte. Pirma nukarpote nagus ABIEMS !!!!

Senaja uzdarote kitame kambaryje o naujaja paleidziate "apsiprasti"ir palikti savo kvapa. Tuo metu (nors ir labai norisi elgtis atvirksciai) VISA DEMESI skiriate senajai katei. Jokiu budu ji neturi jaustis atstumta.
Kai naujoji katyte mazumele apsipras (pavalgys, pagers, nueis i tualeta). Atsargiai (kad nesusitiktu) apkeiciate kates vietomis. T.y. senoji eina i ta kambari kur ka tik naujoji paliko savo"zymes". (Beje rekomenduojama mazyle "patrinti" i senosios guoli ar kazka ant ko ji pastoviai miega.)Ir vel bendraujate su senaja . ziurite KAIP ji reaguoja i svetima kvapa jos teritorijoje. Jei kate apuoscius namus jauciasi ramiai, atsigula megstamoj vietoj, nesinervuoja tada galima pabandyti kates uzdaryti i skirtingas erdves tipo kambari ir koridoriu,kad jos per duru apacia galetu viena kita uzuosti, bet dar ne matyti. Taip paliekate nakciai.
(jei yra be galo didelis noras- o jis tikrai bus-pabendrauti su mazaja. darykite tai kai nemato senoji. Bet kazkas is namiskiu turetu buti ir su senaja, nes ji girdes kitame kambaryje sklindancius meilius zodzius NE JAI ir mazyles patenkinta murkima)

Jei senoji kate nerodo visiskai jokios agresijos o mazoji snypscia tada galite jas paleisti kartu ir visai nereikia toliau skaityti. Mazoji pamirs apie snypstimus jau po poros valandu smile.gif ir uzmigs ant senosios kates nugaros smile.gif

2diena

VISA TAI TINKA jei senoji kate nerodo agresijos ir per daug nesinervuoja.
uzdarote mazyle i transporteri ir inesate i ta kambari kuriame yra senoji kate. Kai senoji prades shnypsti pabandykite ja sugedinti,jei tai nepades svelniai, bet grieztai sprigtelkite jai per nosi tipo"negalima bartis ant maziuku".
Jei senoji labai nervuojasi mazyle isneskit ir kartokit ta pati kaip pirma diena- keitaliokit jas vietomis po skirtingus kambarius, nakciai uzdarant i patalpas "per duris".
Jei senoji snypscia, bet nepuola :'as ja tuoj uzmusiu' biggrin.gif katyte palikit transporteryje mazdaug 0,5-1 val.
Idealu jei turite 2 transporterius. tada viename pasodinat mazaja, kitame senaja ir pastatot pradzioj skirtinguose kambario krastuose, bet taip, kad viena kita matytu. Kai snypstimai is narvu baigsis atstuma sumazinkit, kai vel nurims dar sumazinkit kol abu narvus sulieskit tarpusavyje. t.y.jos viena kita puikiai matys, uzuos, bet negales suzeisti jei ka. Tada jus sedit salia ir kai snypscia barates jei shnypscia abi reikia barti ABI.
Jei tai uztruks ilgai (kates nenores nusiraminti) elkites vel kaip 1 diena. ir kita diena vel jas suleiskit tik transporteriuose.

3-4 ir tt dienos

Jos jau viena kita pamate, uzuode ir suvoke, kad "ko gero SITA niekur nedings" smile.gif
Dar del tvarkos apsishnypscia, bet jau nebeurzgia. Tada galima paleisti. geriau butu senajai uzdeti koki pavadeli (kad ir vietoj is kokios virveles padaryta). Jei netycia senoji sugalvos pulti pjauti mazaja jus galesite patraukti uz pavadelio nerizikuodami savo rankomis smile.gif Taip pat turekit vandens pistoleta arba geliu purkstuka (ar puodeli su vandeniu) jei ekstra atveju reiktu kazkaip "atvesinti aistras"

Senoji kate turi suvokti, kad jei ji rodys agresija mazajai bus bausme nuo jusu (pavadelis arba vandens pistoletas).

Greiciausiai kates pirmomis "palaidomis" dienomis tiesiog ignoruos viena kita (ale vistiek stebes kur yra kita). Tai yra PUIKU! Stenkite demesi dabar skirti abiems vienodai.  Bet per daug myluoti nereikia, geriau siek tiek abejingumo abiems ir grieztumo jei prasideda kovos pozos.

PO keleto dienu piktumai is abieju pusiu turetu baigtis o kada pilnai susidraugs priklauso nuo kaciu charakterio, bet kad susidraugs TAI FAKTAS, nors pirma diena gali buti ir nepanashu,kad jusu namuose kada nors bus taikair ramybe smile.gif

Esminiai momentai:
1. negalima atnesti senajai katei mazosios is karto tipo:"nu va cia bus tavo drauge" (galimas pasekmes jau parashiau)
2. senoji neturi pasijusti atstumta, bet turi suvokti,kad negalima pulti
3. nieko baisaus neatsitiks jei mazyle pirmomis dienomis gaus maziau demesio. Jos gailus "verkimas" gali labai "sushvelninti" senaja kate ir gal net motinystes instinkta sukelti. Taciau nereikia VISAI uzmirsti mazosios. Jai gi labai baisu naujuose namuose. Idealu jei vienas seimos narys buna su viena, o kitas su kita (pasikeiciant)

Trecia,ketvirta ir tt kates jau beveik be problemu priimamos i buri:) visas "priemimo" ritualas (iki paleidziant vaikscioti laisvai) sutrumpeja iki  1 dienos o kartais jei nauja kate yra mazas kaciukas tai ishvis iki keliu valandu.

Tikiuosi viska parashiau, bo jau naktis ir galejau kazka pamirsti. kas ka dar zinot prashau priminti arba pasidalinti SAVO patirtimi.

Pagarbiai

nereali

Labanaktis

Atsakyti
QUOTE(Blizgute @ 2006 10 16, 16:45)
smile.gif Sveikutės kačių mylėtojos
Šestadieni lankemes kačiu parodoje Vilniuje ir isigijome 3 menesiu britu trumpaplauke katyte  biggrin.gif na ji tikra fainuole Tik va mes jau namuose turime katinuka jis kastruotas, jam 3 metai. Žinau kad nebus lengva kol vienas prie kito pripras, bet gal galite ka patarti kad palengvinti ypac senbuvio dalia, nes jis gana nusimines žinoma jau šiandien geriau bet visvien Katytes su katinuku vienu nepaliekame kol dar nepriprate mazyle nakciai tenka i virtuve uzdaryti o katukas miega su mumis kaip ir visada, bet siaip katytes dar kol kas neprisileidžia šnypsčia.
O dabar sakykite ar ju tualetai turi buti kiekvieno atskiras, nes aš mažylei tai atskira paruošiau bet pastebejau kad ji katuko tualetu naudojasi, taip pat ir maistuko paragauja iš jo.
Na vienu zodziu jeigu turite kokiu patarimu butu labai malonu jeigu jais galetumete pasidalinti  ax.gif
Labai jums ačiu  4u.gif


Mano mama laikė katę ir atvežėm dar vieną mažytę. Tai mažoji apšnypštė senbuvę, ir šoko ant nosies biggrin.gif Tai senbuvė iš pradžių apeidavo ją ratu.
Svarbiausias dalykas- daug dėmesio rodyti senbuvei. Nes katės labai pavydūs gyvūnai. Ir gali patirti didelį stresą, kad dėmesys nebe jam, o naujam gyvūnui. todėl dažnai glostykit savo katinuką, nešiokit, žaiskit su juo. Mažoji vis tiek nelabai dar supranta, tai ji gali ir viena sau žaist. smile.gif
Maista mama duoda iš atskirų bliudelių, bet jos dažnai keičiasi jais. WC dėžutės irgi atskiros, bet padaro ir didžioji naujosios katės dėžėj, ir atvirkščiai.smile.gif
Atsakyti
Laba diena kaciu myletojos.. Va dabar skaitau ir matau kad su savo katinais as padariau tai ko nereikejo daryt..
As turi siamo katina (vyr.kastruotas), draugai isvazevo metam i uzsieni ir paliko man savo katineli (vyr.kastruotas). As nezinodanma atsinesiau ji namo ir iskarto pristaciau savo caraiciu...Kas namie daresi tai Jums nepapasakot gavo visi... blink.gif
O dabar jie jau savaite pas mane bet draugystes nera. Siamas musa gainioja ta varksa katineli...O tas vietoj to kad atsikirst tik slepesi tolete po vamzdziais taip ir gyvenam... unsure.gif
Bukit geros patarkit kaip taisyt ta padeti....Labai dekinga busiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ilona78 @ 2006 10 30, 13:55)
Laba diena kaciu myletojos.. Va dabar skaitau ir matau kad su savo katinais as padariau tai ko nereikejo daryt..
As turi siamo katina (vyr.kastruotas), draugai isvazevo metam i uzsieni ir paliko man savo katineli (vyr.kastruotas). As nezinodanma atsinesiau ji namo ir iskarto pristaciau savo caraiciu...Kas namie daresi tai Jums nepapasakot gavo visi... blink.gif
O dabar jie jau savaite pas mane bet draugystes nera. Siamas musa gainioja ta varksa katineli...O tas vietoj to kad atsikirst tik slepesi tolete po vamzdziais taip ir gyvenam... unsure.gif 
Bukit geros patarkit kaip taisyt ta padeti....Labai dekinga busiu  4u.gif


Ilona man tai ir gana sunku tau butu ka patarti tik galiu pasakyti mes savo maze kai parsivezeme tai kokias dvi dienas apskritai juos apskritai laikeme atskirai, paskui po truputeli leidome susipazinti apsiuostyti, tai dickis katinas snypsdavo o mazge kupra statydavo. Po to katinas visai puole i depresija paskui ji ir as doh.gif budavo nueina pas mus i miegamaji palenda po apklotu ir taip visa diena diena isbudavo nueinu snekinu glostau o jo akytes tokios asaros atrodo verysad.gif na galvoju prisidirbome darba uzsigeide antro kaciuko, bet zinok praejus savaitei jie jau kartu miegojo biggrin.gif , o dabar tai zaidzia duksta gainiojasi vienas kita smagu zureti bigsmile.gif . O kas del taves tai jeigu jau jie pas tave savaite bet nesipesa ir nedraugauja tai mano duok jiems daugiau laiko o svarbiausiai savojo senbuvio nepamirsk, gal jiems pavyks tarpusavyje issiaiskinti kaip ten ir kas biggrin.gif Sekmes tau 4u.gif nepulk i nevilti nes ir as buvau puolus o pasirodo visai be reikalo rolleyes.gif
Atsakyti
Labai dekojo uz palaikyma 4u.gif Maniskis tai neliudi visus gainioja as jau su prakasta ranka vaikstau, vyras vakar uzsidirbo (siamo budas islindo) unsure.gif . Tai todel as taip ir liudziu man labai gaila to katiniuko jis varksas uzguitas toks... verysad.gif
Ir atiduot kazkam negaliu nes po metu reiks ji grazint...Kaip juos sudraugaut net nezinau.. g.gif
Atsakyti
Visų pirma, matosi (teisingiau nusprendžiau iš parašytų minčių smile.gif ), kad senasis katinas yra namų šeimininkas, o ne jūs jo. Aš savo katėms neleidžiu rodyti valdžios man, o tuo labiau drąskytis ar kandžiotis (iš karto gauna per nosį arba būna už kupros papurtomas, jei užsimiršta - nors to senai nebuvo, buvo išmuštas toks elgesys dar vaikystėje). Nesenai pas mane atsirado nauja katė. Dvi "senosios" iš pradžių žiūrėjo su nepatiklumu, viena iki šiol šnypšteli ant naujosios, bet žinau, kad praeis dar kelios savaitės ir viskas susitvarkys. Svarbiausia, kad kiekvienas gyvūnas namie žinotų savo vietą hierarchinėje namų sistemoje. Gyvūnai - žemesni už žmones padarai. Tai nereiškia, kad jie nemylimi ar nesirūpinama jais. Tai reiškia, kad jie žino savo vietą ir neskriaudžia nei vieno tame name gyvenančio šeimos nario (įskaitant kitus gyvūnus). Taip yra gamtoje, taip turi būti ir namie. Jei jau įsileidome gyvūnus į namus, tai reikia įsileisti ir jų tvarką, jų instinktus, jų saugumo jausmą (tai reikia sukurti).
Atsakyti
kazkaip manau kad gali pasitaikyti, jog niekaip jie nesusidraugaus. mano kate, visada augusi namie, patiria tiesiog soka, kai susiduria su kokiu kitu gyviu. nemanau, kad kadanros priprastu, jeigu bijo ir neprisileidzia net 1 menesi nematyto (atiduoto kitiems zmones) savo pacios kaciuko. cia jau viskas nuo charakterio priklauso :}
Atsakyti
O aš manau, kad pripras. Tik kiekvienam reikia skirtingo kiekio laiko tam pripratimui. Ilona, nenusiminkite, apsišarvuokite kantrybe. Linkiu jums sėkmės.
Atsakyti
Aciu merginos 4u.gif
Po Jusu zinuciu kaskaip atgavau vilty juos sutaikit.... mirksiukas.gif
Vakar bandziau Jusu patarimus praktiskai taikit , tai nors ajau nesipesa tik urzgia vienas ant kito... Tai turiu didele vilty juos sutaikyt... 4u.gif
Atsakyti
Ilona, sutaikysi. Reikia laiko, reikia kantrybės, reikia rodysti jiems meilę ir švelnumą (labiau senajam katinukui, bet ir naujojo neatstumt).
Atsakyti
Susidraugaus, tikrai susidraugaus.
Pas mane pries koki menesi baisios problemos buvo. Maniau sues kates viena kita negyvai. Bet per pora savaiciu susidraugavo. Kartu miega ir neissiskiria smile.gif
Atsakyti