Įkraunama...
Įkraunama...

Kokias gėles auginate?

Tiesiog įdomu, kokius augalus auginate savo namuose? Gal turite visą oranžeriją? O gal auginate tą vieną vienintelę - mylimiausią? Gal jau žinote ir įvairių gėlių auginimo ypatumų? Pasidalinkime patirtimi! biggrin.gif
Atsakyti
Aš pati auginu juką, miniatiūrinę rožytę, kaliją, trijų rūšių amarilius (meilenius), anturį, aspidistrą (bent jau panašią į ją), kinrožę, begoniją, pelargonijas. Dar turiu kalėdinį kaktusą (zigokaktusą), čili pipirą, sanpaulijų, echimenę (atrodo, kad taip vadinasi), pilką pūkuotą storalapį ir dar vieną gėlytę, kurios dabar pavadinimo neatsimenu. Jinai tokia kaip iš narelių sudaryta, lyg tai kaktusas skaitosi kažkoks, bet be spyglių. Tai va toks mano "ūkis"... biggrin.gif
O turėjusi dar daug įvairiausių, bet labiausiai gaila, kad nupūdžiau (greičiausiai) palmę Vašingtoniją... cry.gif
Atsakyti
kaka tusus ir zhuvis drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aš tai auginu meilenį, kliviją, kinrožę, chlorofitą, sanpauliją, tradeskantę, palergonijas, kalankę, kalėdinį pluoštenį ir dar vieną gražų augaliuką, kurio pavadinimo tiesa pasakius tai ir nežinau. Kol kas tiek smile.gif
Atsakyti
as tai turiu be proto daug geliu, palyginus su buto erdve, net pavadinimu visu nezinau doh.gif
Pabandysiu isvardint: juka, kinroze(abi tiesiog didziuuuules ir uzima vos ne trecdali kambario unsure.gif ), persimona(pati is seklos uzsiauginau- dabar jau pusmetrinis), mandarina (irgi is seklos uzaugintas - dvieju su virsum metru thumbup.gif ), paleistuve - nezinau jos tikrojo, ne liaudisko pavadinimo, tradeskante, vezdune, seflera(irgi labai didele), sansevjera, monstera, vaskuole, 3 lapenius, storlapi(kuris kazkodel baigia sunykti cry.gif ), chlorofita, begonija olsonia, ananasa (kuris niekaip neatsigauna po pries du metus vasara apdegimo nuo saules), venesualietiska kaktusa(kuri pati is ten ir parsiveziau - tiesiog issiroviau is vidurio lauko biggrin.gif ), kavos medi - is labai maziuko uzaugo dabar jau virs metro. Tai va toks va mano gelynas.... smile.gif jei nieko nepamirsau tik...
Atsakyti
Šaltmėte, o ananasą pati išauginai ar pirkai kur? Jei pati gal gali parašyti kaip, kažkur skaičiau, bet jau spėjau pamiršti sad.gif
Atsakyti
Mano tokios:seflera(margalape),vezdune,brugmansija(geltona),placiaragis,margalape pelargonija,5 daigai skirtingu fuksiju,annona,guava,bambukas(dracena),"varles koja",19 skirtingu kliviju,3 vazoneliai kaktuseliu(sunaus lobis),sanpaulija.Dalis mano geliu pas mama,anyta:dracena,juka,fikusas,rejus,baltaziedis raudminas,karpazole(euforbia leukoneura),pachistachis,kiskiakopustis,echmeja,fryzija,krinas,cifomandra.Dar gal kas liko ir nepamineta.Dar gumbines begonijos,amorfofalis miega.
Atsakyti
Namie stovi 36 vazonai, bet blush2.gif blush2.gif net puses pavadinimu nezinau. blush2.gif 16 ish ju -kaktusai, tuos beveik visus jau "pazhistu" biggrin.gif
Atsakyti
Oho, kiek čia pas Jus egzotikos ir negirdėtų pavadinimų! thumbup.gif
Šaltmėte, ką Tu darai su savo tomis gėlėmis, kad jos vos ne visos po metrą?! g.gif
Atsakyti
QUOTE(ausriuks @ 2005 01 30, 20:51)
Šaltmėte, o ananasą pati išauginai ar pirkai kur? Jei pati gal gali parašyti kaip, kažkur skaičiau, bet jau spėjau pamiršti  sad.gif


Mano ananasas pirktas, bet ir tai nesugebejau tinkamai priziuret ir speju, kad tuoj jis man visai sunyks cry.gif , nebent va pavasari atsitiks stebuklas ir jis man atsigaus verysad.gif
O kaip paciai uzsiaugint cituoju is knygos:
"Ananasa galima taip padauginti: lapu kuokstas atsargiai nupjaunamas nuo didelio ir sveiko Ananas vaisiaus ir pamerkiamas i vandens pripildyta inda, pries tai nuskabius apatinius lapus. Be to, reikia prisiminti, kad apatine auginio dalis tik truputi imerkiama i vandeni ir visa laika laikoma tame paciame lygyje. Per viena ar dvi savaites auginys isleidzia saknis. Kai tik jos isauga iki 2 cm, augala jau galima pasodinti i vazona. Kitas isaknijimo budas toks, kad 5 ar 6 dienas skroteles pjuvio vietos dziovinamos, po to auginiai padedami ant dregnos zemes, bet ne pasodinami joje, gerai sudrekinami ir, kol isleis saknis, laikomi sviesioje vietoje, kur temperatura siekia nuo 21 iki 23 laipsniu C."
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2005 01 31, 11:59)
Oho, kiek čia pas Jus egzotikos ir negirdėtų pavadinimų!  thumbup.gif
Šaltmėte, ką Tu darai su savo tomis gėlėmis, kad jos vos ne visos po metrą?! g.gif


Zinok, tikrai nieko ypatingo nedarau smile.gif , kaip tik dabar per ta baisu laiko neturejima esu jas vargsiukes apleidus ir mane labai grauzia sazine blush2.gif
Vat kol buvau su vaiku namie, tai tada jos pas mane klestejo. Rodydavau visiem kaip pasididziavimo objekta rolleyes.gif schmoll.gif
Siaip mano mandarinui, kavamedziui, kinrozei yra tikrai daug metu, tai del to jos ir dideles. Vat su persimonu tai cia buvo stebuklas, zodziu, pasejau as seklyte ir laukiau laukiau, buvau jau praradus visas viltis, kad isdygs, bet staiga viena diena pastebejau, kad jau kokiu 4 cm augaliukas dygsta, toks jausmas, kad per nakti, nes atrodo, kad tikrindavau tai tikrai kiekviena diena, bet matyt, ne visai kiekviena biggrin.gif tai va, uzaugo jis man per metus iki kokiu 20 cm, o tada atejo vasara ir as isvaziavau menesiui atostogaut, tai po kokiu poros savaiciu vyras pranese, kad mano persimonas mirsta verysad.gif As jam sakau tik laistyk, nepamirsk. Kai grizau, jis tikrai buvo numetes visus lapus ir gerokai jau apdziuves, nors buvo laistomas... Bet as jo neismeciau, tikejaus, kad atsigaus, na ir ka jus manot? biggrin.gif rolleyes.gif Po savaites atsigavo, pradejo leist lapus ir nors jau buvo ruduo, kaip dejo augt, tai per menesi koki 15-20cm. thumbup.gif
Tai vat, ir sako netikek tu zmogau visokiais energetiniais laukais ir tuo, kad net ir geles jaucia savo seimininka... wink.gif laugh.gif thumbup.gif thumb_yello.gif
Atsakyti
Augalų namuose nemažai. Šiek tiek esu pamišusi dėl kaktusų ir sukulentų, šia "liga" užsikrėtė ir mano dukra - tad natūralu, kad šios kategorijos atstovų pilnos palangės. Žydinčių augalų tik du - tai orchidėja ir sanpaulija. Kiti - tai fikusas, vaškuolė (labai graži, ta pati, kurios daug kas nekenčia ir bijo), chlorofitas, kažkoks neaiškus augalas, kuris iš mamos parneštos mažos atžalėlės per penketą metų užaugo vos ne per visą virtuvės sieną (beje, jis labai reaguoja į mano vyro nuotaikas, vienąkart jis tą augalą "apibarė", kad keroja taip, jog tuoj vietos neliks, ir augalas ėmė akyse nykti, kol mama paprašė mano vyro jį pagirti ir paskatinti, kad augtų... na, vyrelis taip ir padarė, juokais, aišku, bet augalas netrukus atsigavo... o dabar vėl porą savaičių jam kažkas nepatinka g.gif ), taip pat šauni gėlė, kurios pavadinimą TIKRAI žinojau, bet kažkaip užkrito šiuo momentu - priminkit, ką? Įdedu foto:

[attachmentid=10492]

Na ir šiaip "gyvena" visokių smulkesnių augaliukų, kurių pavadinimų nežinau. O paleistuvę žinau biggrin.gif Dar mergautiniais laikais ją turėjau, bet neapsikentėm ir išnaikinom - užkniso nuo lapų pakraščių į visus aplinkinius vazonus byrantys "vaikai" rolleyes.gif
Atsakyti