Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių skiepai

Taigi, apie kačių skeipus.


Kokia jūsų nuomonė apie kačių skiepinimą? Ar reikia, nuo ko reikia, kada reikia, kiek kartų skiepinti?

QUOTE(EnDzel @ 2007 03 01, 16:06)
Katė buvo skiepyta, o kačiukas ne  doh.gif .
Bet mes jau buvom pas veterinarą, tai sakė, kad čia koks tai virusas. Suleido vaistukų, dabar žiurėsiu taisysis jų sveikatėlės ar ne  unsure.gif


Na, skiepyta katė kažko labai baisaus neturėjo pasigauti. Tikėsimės pasveiks abu 4u.gif

Atsakyti
Skiepas paprastai saugo tik nuo pačių pagrindinių ligų – kačių maro (panleukopenijos), kaliciviruso, rinotracheito ir pasiutligės. Bet yra ir dar kitų užkrečiamų ligų, kurios taip pat pavojingos. Taip pat negalima 100% sakyti, kad skiepytos katės neserga. Jos taip pat gali susirgti, tačiau tuomet ligą perneša daug lengviau. Taip pat į lauką ištrūkusi katė (ypač morčiaus metu) yra neblogas taikinys mašinoms (avarijoms), žiauriems vaikams, lazdoms, pagaliams ir t.t. Tačiau tikėkimės, kad šiuo atveju viskas bus gerai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 04, 10:48)
Taip pat negalima 100% sakyti, kad skiepytos katės neserga.


taip tai nesakau schmoll.gif Bet kažkaip manau, kad nuo pačių baisiausių ligų skiepai vis tik apsaugo. g.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 03 04, 12:42)
taip tai nesakau  schmoll.gif  Bet kažkaip manau, kad nuo pačių baisiausių ligų skiepai vis tik apsaugo.  g.gif


Aš žinau, kad tu nesakai tongue.gif Tik kažkodėl paskutiniu metu pastebiu (ir LVA gydytojai panašiai sakė), kad vienkartinis skiepas (kuris daromas 3 mėn. amžiaus kačiukui) nepilnai apsaugo nuo užkrečiamų ligų, dėl to rekomenduoja po mėnesio kates skiepyti pakartotinai (kai šunis) ir, jautresnes, netgi dar ir trečią kartą.
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 04, 14:24)
Aš žinau, kad tu nesakai  tongue.gif Tik kažkodėl paskutiniu metu pastebiu (ir LVA gydytojai panašiai sakė), kad vienkartinis skiepas (kuris daromas 3 mėn. amžiaus kačiukui) nepilnai apsaugo nuo užkrečiamų ligų, dėl to rekomenduoja po mėnesio kates skiepyti pakartotinai (kai šunis) ir, jautresnes, netgi dar ir trečią kartą.


Taip, kai mano abu katinai, skiepyti vieną kartą, susirgo kaliciviroze, Kriaučeliūno klinikos gydytojai (nebeatsimenu kurie smile.gif) minėjo, kad labai daug vieną kartą skiepytų katinų vis tik suserga ir kad jie jau žada pradėti skiepyti du kartus.
Šiaip tai keista man, kodėl tik kartą ir skiepydavo - šunis tai juk 2-3 kartus suskiepina...
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 07 15, 19:57)
Taigi, apie kačių skeipus.
Kokia jūsų nuomonė apie kačių skiepinimą? Ar reikia, nuo ko reikia, kada reikia, kiek kartų skiepinti?


Reikia! BE skiepu,jus nei i padoras,nei i uzsieni neisvaziuosite. Mazus kaciukus skiepija pagal plana ( daromi 3 skiepai). O paskui kas metai skeipijama.Juk gali ir is namu neiseinanti kate apsirgti,galima kokia zaraza ant koju parnesti. Mano buves katinas kelis kartus buvo isitaises blusu,nors gyvenime kiemo nebuvo mates doh.gif Veterinaras sake,kad ant koju parnesam,todel dabartine dar ir nuo isoriniu parazitu gauna doze doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Undzinka @ 2007 07 15, 21:44)
Reikia! BE skiepu,jus nei i padoras,nei i uzsieni neisvaziuosite. Mazus kaciukus skiepija pagal plana ( daromi 3 skiepai). O paskui kas metai skeipijama.Juk gali ir is namu neiseinanti kate apsirgti,galima kokia zaraza ant koju parnesti. Mano buves katinas kelis kartus buvo isitaises blusu,nors gyvenime kiemo nebuvo mates doh.gif Veterinaras sake,kad ant koju parnesam,todel dabartine dar ir nuo isoriniu parazitu gauna doze doh.gif


Į parodas ir užsienį reikalingas tik pasiutligės skiepas, kiek žinau (nesu tikra dėl parodų - nesilankau). Bet kokiu atveju, mano katės gyvena namie ir niekur nevažiuoja, todėl šitas klausimas atpuola. O vat klausimas dėl pašalinių skiepų poveikių - aktualus, todėl imunologų pozicija būtų tikrai įdomi.

Ir kodėl 3 skiepai, o ne 2?
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 07 15, 20:57)
Taigi, apie kačių skeipus.
Kokia jūsų nuomonė apie kačių skiepinimą? Ar reikia, nuo ko reikia, kada reikia, kiek kartų skiepinti?



Labai labai skausminga tema.
Ir tikrai aktuali.
Man kelia nuostaba, kad musu vet.specai visai neklaba apie tai, apie ka jau prabilo visas pasaulis - apie skiepu pavoju gyvunui. Apie ligas, kurios yra sukeliamos skiepais....

Savo tinklalapyje jau esu patalpinusi viena straipsni apie tai. Ir tikrai bandysiu sukelti didesni zmoniu susidomejima sia tema.
O kas dar pasirupins mano gyvunu, jei ne as???

Mergaites, jei apie kazka nera kalbama viešai, tai nereiškia, kad to nėra.
Yra tikrai pasibaisetinu faktu apie vakcinavima....


Straipsnis VAKCINAVIMO DILEMA


Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2007 07 16, 07:58)
Man kelia nuostaba, kad musu vet.specai visai neklaba apie tai, apie ka jau prabilo visas pasaulis - apie skiepu pavoju gyvunui. Apie ligas, kurios yra sukeliamos skiepais....

Mergaites, jei apie kazka nera kalbama viešai, tai nereiškia, kad to nėra.
Yra tikrai pasibaisetinu faktu apie vakcinavima....


Kodėl nekalba? Kalba, tik kad tų klausančių nelabai yra... Tiesa paprasta: kiekvienas vaistas, kiekviena intervencija į organizmą turi du savo galus: savus pliusus ir savus minusus. Galima šnekėti apie juos atskirai (tada ir prasideda diskusijos, iš vienos pusės kokie skiepai yra geri ir kiek duoda naudos, iš kitos pusės – kokie jie yra blogi ir kiek sukelia žalos. Abiejų pusių šalininkai rėkia gerkles prarėkdami ir įrodinėdami savas tiesas. Tačiau yra standartinė frazė: "vaistą galima naudoti tik įvertinus naudos ir rizikos santykį". Jei santykis teigiamas ir vaisto nauda viršija riziką, tuomet naudoti reikia. O kartais norint išgelbėti gyvūną, gali tekti naudoti ir labai rizikingą produktą. Tai jau yra menas, kurį reikia jausti.

Galit šnekėti kiek norit, kad vakcinos kenkia. Taip, sutinku. Tačiau pažiūrėkim į naudą – kiek sumažėja infekcinių ligų (kurios yra gana pavojingos), kiek išvengiama bereikalingų gyvūnų kančių, kiek sutaupoma lėšų (visi kažkodėl verkia, kad veterinarui reikia mokėti labai daug). Tik tiek, kad reikia su protu balansuoti aukso viduriuke: tarp minimalaus ir maksimalaus vakcinacijų skaičiaus.

Dėl dabartinių ligų negalima kaltinti tik vakcinų (kaip daro Jūsų straipsnis, Helene). Tai daugiafaktorinė problema – globalinis atšilimas, gyvenimas užterštuose miestuose, mitimas pusfabrikačiais, besaikis vaistų naudojimas, ir, galbūt svarbiausia – stresas. Negalima pamiršti ir genetinių faktorių. Pasibaisėtinų faktų galima atrasti apie kiekvieną dalyką, bet neglima mąstyti siaurai, kreipti dėmesį tik į vieną dalykėlį.

Dėkui, manjana, už temą – gali gautis panašiai kaip su šunų kakų rinkimu, į 50 psl. netilpsim lotuliukas.gif



Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 07 15, 20:57)
Taigi, apie kačių skeipus.
Kokia jūsų nuomonė apie kačių skiepinimą? Ar reikia, nuo ko reikia, kada reikia, kiek kartų skiepinti?


Apie kaciu skiepinima labai gerai parasyta mano svetaineje smile.gif Visi "Už" ir "PRIEŠ" rasyte cia: http://persi-miau.10...u/forum/221/126
Ir aplamai apie skiepinima: http://persi-miau.10...u/forum/221/141

As pati nedarau skiepus savo katems iki 7men.,jeigu aisku į parodą nevazioju. smile.gif
Visi katinai sveiki ir neserga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pushistik @ 2007 07 16, 12:49)
Apie kaciu skiepinima labai gerai parasyta mano svetaineje smile.gif Visi "Už" ir "PRIEŠ" rasyte cia: http://persi-miau.10...u/forum/221/126


Na, taip jau nesigirčiau, kad "labai gerai". Tai Jūsų nuomonė. Tačiau forumas tam ir yra, kad diskutuoti.

"После прививки нарушается способность организма самостоятельно вырабатывать иммунитет. И такое нарушение держится пять поколений! Не говоря уже об осложнениях после неё! "

Na, mane mokė priešingai. Kaip tik vakcina – tai nusilpnintas užkratas, į kurį organizmo imuninė sistema sureaguoja ir greičiau susitvarko (nes tai ne tikrasis sukėlėjas, o silpna jo dalelė). Užtat organizmo imuninė sistema patekus tikrąjam užkratui iš aplinkos, jį jau sugeba atpažinti ir kaip tik greičiau reaguoti, nei be vakcinacijos. Ir šneka apie 5 kartas sugadintos genetinės medžiagos – nepykit, šiek tiek abejotina žinant imunologijos ir genetikos pricipus.

Kas dėl vakcinacijos amžiaus, pasiskolinsiu kolegos žinutę iš kitos temos (Cancer, nesupykite, prašau 4u.gif ):

"Jus galite manyti ka tik norite ( kiekvienas turi teise i savo nuomone), bet deja praktika ir antikuniu titru tyrmai teigia kai ka kita. Dazniausiai parvo virusu sunys, o kates virsutiniu kvepavimo taku virusines ligom uzsikrecia 2-4 men amziuje. Todel skiepyti 5-6 men amziuje deja yra per velu. Be to apie koki imuniteto susiformavima jus snekate? Su motinos pienu igyti antikuniai pradeda nykti 10-12 savaiciu amziuje ir pilnai isnyksta 14-16 savaiciu amziuje ko pasekoje gyvunas pasidaro super imlus visoms infekcijoms. Butent todel ir siekama atlikti visas vakcinacijas iki to laiko kad gyvunas jau turetu igyta imuniteta ( vakcinacijos pagalba) kuris apsaugotu nuo pavojingu infekciju. Joks kitas imunitetas savaime 5-6 menesiu amziuje nesusiformuos. "

Kiek žmonių, tiek nuomonių. Bet gydymo principai išlieka tokie patys. ax.gif
Sėkmės ir sveikatos Jūsų augintiniams 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kykute: 16 liepos 2007 - 12:02
QUOTE(kykute @ 2007 07 16, 13:01)
Na, taip jau nesigirčiau, kad "labai gerai". Tai Jūsų nuomonė. Tačiau forumas tam ir yra, kad diskutuoti.

"После прививки нарушается способность организма самостоятельно вырабатывать иммунитет. И такое нарушение держится пять поколений! Не говоря уже об осложнениях после неё! "

Na, mane mokė priešingai. Kaip tik vakcina – tai nusilpnintas užkratas, į kurį organizmo imuninė sistema sureaguoja ir greičiau susitvarko (nes tai ne tikrasis sukėlėjas, o silpna jo dalelė). Užtat organizmo imuninė sistema patekus tikrąjam užkratui iš aplinkos, jį jau sugeba atpažinti ir kaip tik greičiau reaguoti, nei be vakcinacijos. Ir šneka apie 5 kartas sugadintos genetinės medžiagos – nepykit, šiek tiek abejotina žinant imunologijos ir genetikos pricipus.

Kas dėl vakcinacijos amžiaus, pasiskolinsiu kolegos žinutę iš kitos temos (Cancer, nesupykite, prašau  4u.gif ):

"Jus galite manyti ka tik norite ( kiekvienas turi teise i savo nuomone), bet deja praktika ir antikuniu titru tyrmai teigia kai ka kita. Dazniausiai parvo virusu sunys, o kates virsutiniu kvepavimo taku virusines ligom uzsikrecia 2-4 men amziuje. Todel skiepyti 5-6 men amziuje deja yra per velu. Be to apie koki imuniteto susiformavima jus snekate? Su motinos pienu igyti antikuniai pradeda nykti 10-12 savaiciu amziuje ir pilnai isnyksta 14-16 savaiciu amziuje ko pasekoje gyvunas pasidaro super imlus visoms infekcijoms. Butent todel ir siekama atlikti visas vakcinacijas iki to laiko kad gyvunas jau turetu igyta imuniteta ( vakcinacijos pagalba) kuris apsaugotu nuo pavojingu infekciju. Joks kitas imunitetas savaime 5-6 menesiu amziuje nesusiformuos. "

Kiek žmonių, tiek nuomonių. Bet gydymo principai išlieka tokie patys.  ax.gif
Sėkmės ir sveikatos Jūsų augintiniams  4u.gif

Aciu uz linkiekimus! 4u.gif
Jus turbut ne iki galo perskaitete smile.gif Cia ne tik mano nuomone, o nuomone zinomiausiu immunologu smile.gif
Эксперты ветеринарной иммунологии, Рональд Шульц (University of Wisconsin) и Том Филлипс (Scrips Research Institute) говорят:

"Ежегодная ревакцинация- это практика, которая началась много лет назад, не имеющая ни научного обоснования, ни экспериментальных доказательств её необходимости. С точки зрения иммуналогии для ежегодной ревакцинации практически нет никаких оснований. Иммунитет к вирусам сохраняется у животных годами или вообще является пожизненным... Более того, повторное прививание большинства вирусных вакцин вообще не стимулирует анамнестический (вторичный) иммунный ответ... На наш взгляд, практика ежегодной ревакцинации должна быть признана неэффективной..."


As tik sutinku su ta nuomone 4u.gif Ir kiek rodo mano patirtis, o jis nemazas rolleyes.gif, nevienas mano gyvunas neuzsikrete kazkokiu virusu per tiek metu schmoll.gif
Tai irgi kazka reiskia smile.gif Praktika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pushistik: 16 liepos 2007 - 13:12