Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

aš pirmos nuo 6mėn. nemaitinau, nes pastojus ir gydytoja neleido, o su antra, nes nuo 7mėn. jau vargino tas maitinimas, sveikata prastėjo o ir šiaip jo labai sumažėjo.
Turbūt didžioji dauguma nebemaitina dėl žindymo technikos žinių stokos, nenoro, dėl kokių nors vaistų ar pan, papasakokit.
Atsakyti
Žinau, kad čia dauguma mamyčių maitina kuo ilgiau, tad mano požiūris turbūt bus pasmerktas. Abu vaikus maitinau iki 9mėn. Nutariau, kad užteks. Man nėra priimtina, kai jau vaikštantis ir gerai kalbantis vaikas puola atseginėti mamos iškirptę. Be to ir gydytoja mane nuramino, kad nuo 9mėn mamos pienukas jau nėra toks gyvybiškai svarbus, kaip iki tol. Vaikiukas daugumą maisto medžiagų jau gauna iš kitų produktų.
O be to su pirmuoju maitinant labai augo svoris, buvo vasara, taip norėjosi truputį palengvėti biggrin.gif , o kai mažajai buvo 9mėn susirgau ir teko gerti stiprokus vaistus. Taip savaime ir gavosi.
Atsakyti
as maitinau iki 15 men. nutraukiau maitinima nes ziauriai igryso, o ir didele jau ji. planavau zindyti iki 12 men. tik va tas nujunkymas uzsitese dar 3 men. nes sunku buvo susikaupti ir nujunkyti ax.gif
Atsakyti
as maitinau iki 5,1 men. norejau ilgiau, bet vaikas nuo keturiu menesiu gaudavo kieta maista(nepykit , neiskenciau, idomu buvo kaip reaguos)ir pradejo mazeti pienelis, nes jam labai patiko valgyti su saukstu pieno nenoredavo.pastebejau, kad mazai priaugo ir pradejau daduot misinuko...taip ir baigesi sad.gif
Atsakyti
Kodėl nustojau maitinti? Todėl, kad sūnus daugiau nebenorėjo jau. Maitinau iki trumpai prieš antrą gimtadienį ir būčiau tikrai maitinusi ilgiau, jeigu jam būtų to reikėję. Man maitinimas buvo malonus, neturėjau nė vienos problemos, nė vieno skausmelio su juo susijusio... O pieno ir šiandien dar yra - įtariu, kad labai sėmingai "atsistatytų" reikiamas kiekis, jeigu būtų reikalas vaiką maitinti smile.gif. Beje, krūtinės tai beveik reikia su žiburiu ieškoti blush2.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 05 vasario 2005 - 04:02
Maitinau 15 menesiu. Igriso iki gyvo kaulo, nes Mantui niekada nepatiko is kruties valgyti, kadangi pieno zveriskai daug ir jis varydavo srove vos paemus kruti. Su laiku ismokau nuleisti ta pirmaji gusi i "antpapius" doh.gif , bet nemeile sitam darbui vis vien isliko. Galedavau pamaitint tik tuomet, kai budavo apnudes. Nusibodo man su juo kariaut ir uzdariau kromeli. Vaikas net apsidziauge, kad mama nebelenda prie jo... blink.gif
Atsakyti
norejau maitint iki 1,5-2 metu, bet mazhei buvo 15 men, kai rimtai susirgo stomatitu, zhisti labai skaudejo, ir atsisake; kol sirgo - 10 dienu nusitraukinejau (iki tol niekad to nedariau...), paskui pasveikusiai visaip bandzhiau isiulyti - ir mieganchiai, ir nemieganchiai - bet pradeoj ignoruot mano krutine ir taip daro iki shiol... Viena vertus, pakankamai paprastai tas atjunkymas ivyko, kita vertus - liudna, kad jai su pieneliu jokiu saldzhiu asociaciju berods ir neliko g.gif ...

Beje, ta pati menesi ir pastojau, nes buvau pamirshusi fakta, kad baigus maitint ciklas daugumai issiderina... smile.gif
Atsakyti
maitinau tik 3 menesius. O nustojau todel, kad nabenorejo mano lialius.
Atsakyti
Turbūt būsiu viena iš nedaugelių mamyčių, kuri pati nutraukė maitinimą. Nustaojau maitinti pati, kai sūneliui buvo 3,5 mėn. blush2.gif Priežasti buvo viena ; vis smarkiau berdavo nuo mano pienelio, o aš valgyt iš viso neturėjau iš ko rinktis: ir taip buvau gyva vien batonu ir dar kokiom kruopom cry.gif Ir gydytoja pati palaimino tokį mano sprendimą, nes bijojo, kad gali gautis labai didelė alergija g.gif
Atsakyti
Dukrą maitinau iki 1m 7 mėn ir pamačiau, kad jai jau ne pienuko reikia, o tik ritualo. Išvažiavau 5 dienom, o kai grįžau, nebedaviau. Tuoj priprato prie karvės pienuko, ir viskas gerai.
Atsakyti
aplinkiniai suzinoje, kad dar maitinu, pasibaiseja, mazdaug kada baigsi maitint blink.gif , gana jau vaikas didelis ir jam tas pienas yra vandenelis ir t.t. vaikui viso labo 19 men . netrukus menesiui zadu isvaziuot pasisveciuot i Vokietija pas seseri ( su vaiku). ir vis pagalvoju gal butu neblogai atjunkyt per ta menesi g.gif . istikruju dar svarstau apie tai, dvejoju, ar verta jau pabaigt zindyt. bet is kitos puses jau noretusi, nes kartais vargina, kai mazius vis praso ir praso pienuko, kai reikia gert daug skysciu (kartais nuo ju net bloga buna) ir dar, kaip maziu ipratint gert kitus skyscius?gal butu iseitis nupirkt piena nuo 1 metuku?sultis,arbatas ir kt skyscius isgeria labai nedaug. gal kai baiginesiu maitint, jis gal prades gert ju daugiau? g.gif padekit issprest sia painiava ir padekit apsisprest
Atsakyti
Mamos pienukas visuomet pats geriausias vaikui. Koks vandenėlis? Tai ,kad ant papo nėra etiketės,kurioje surašyta pieno sudėtis,nereiškia,jog jis prastesnis už mampienio pakaitalus miltukų pavidale.

Nutraukti maitinimą gali būti sunku ne tiek dėl pačio pieno poreikio,bet dėl pačio vaikučio emocinės būklės. Kelionė jam gali vėliau asocijuotis su kažkuo prarastu labai brangius. Vien dėl šito psichologinio momento nerekomduočiau to daryti taip pasikeitus sąlygom. Psichologai dažnai akcentuoja,jog kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje išgyventos netektys vėliau gali išsirutulioti į nerimo sutrikimus ir depresijas.

Čia mano kaip profo nuomonė.
Atsakyti