Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitymas

Pastabos apie skaitymo naudą.
Atsakyti
"Bet mūsų šeimoje taip jau buvo, kad veiksmažodį "skaityti" galėjai asmenuoti visomis formomis ir visados tai atitikdavo tikrovę. Aš skaitau, tu skaitei, jis skaitys, jie skaitė - visados taip ir buvo! Tik liepiamoji nuosaka buvo nereikalinga, formos "skaityk" ir "skaitykit" nereikėjo vartoti, nes mes ir taip skaitėm." Hans Fallada
Atsakyti
QUOTE(Noriu_padovanoti @ 2015 08 28, 16:02)
Baisūs žodžiai "priversti skaityti". g.gif Gal mamos galėtų paaiškinti, kodėl joms taip reikia, kad vaikas skaitytų. Kodėl reikia versti. Gal todėl, kad skaitantis vaikas - tai vaikas iš geros, kultūringos šeimos, įstos į aukštąją.  rolleyes.gif O neskaitantis - tai gėda, anomalija, eis gatvių šluoti. Visos mamos nori to pirmojo varianto. Nors pačios gal irgi neskaito. Nebent "Žmonių" žurnalą.


Yra toks dalykas - užklasinis skaitymas tongue.gif Išdalijami lapukai, kokią knygą skaitė, kiek psl., kokie veikėjai ir t.t. Taigi nori nenori - skaito, kaip ir rašo, skaičiuoja ir pan.
Atsakyti
Straipsnis apie įvykusią konferenciją apie vaikų ir jaunimo skaitymą
Atsakyti
QUOTE(Noriu_padovanoti @ 2015 08 28, 16:02)
Baisūs žodžiai "priversti skaityti". g.gif Gal mamos galėtų paaiškinti, kodėl joms taip reikia, kad vaikas skaitytų. Kodėl reikia versti. Gal todėl, kad skaitantis vaikas - tai vaikas iš geros, kultūringos šeimos, įstos į aukštąją.  rolleyes.gif O neskaitantis - tai gėda, anomalija, eis gatvių šluoti. Visos mamos nori to pirmojo varianto. Nors pačios gal irgi neskaito. Nebent "Žmonių" žurnalą.

Aš manau, kad svarbiausia užauginti gerą žmogų. Jei mėgsta skaityti - puiku, bet jei neskaito, nebūtinai jis yra blogas vaikas ir neturės ateities.

Kaip nepriversit pamilti žmogaus, taip nepriversit pamilti ir knygų.  mirksiukas.gif


skaitant lavėja vaiko žodynas, po to rašydamas jis daro mažiau gramatinių klaidų, išmoksta teksto suvokimo sklandžios minčių raiškos, turtėja vaizduotė. dar išmoksta geriau reikšti emocijas, pagaliau knygose visad yra kažkoks moralas, ir tai padeda mokytis atskirt gėrį nuo blogio.


QUOTE(Raganaa999 @ 2015 09 02, 21:06)
Kokio amziaus vaikui rekomenduotumete knyga A.Lingred "Ronja, plesiko dukte"? Bijau kad per maza maniske.. o skaito tai viska is eiles.. Kazkaip bijau kad buti gali nuo kai kuriu knygu per anksti daugiau zalos nei naudos..

maniškis aštuonių būdamas audioknygos pavidalu ją išklausė. labai patiko thumbup.gif
Atsakyti
Kol kas man tik 7, bet skaitau knygas, kurias geriau skaityti kai tau yra 10. Knyga "Ronja plėšiko duktė" man rekomendavo močiutė, sakė, skaitė kai buvo maža. Jeigu vaikas skaito blogai - nereikia jo versti skaityti. Išmokyti skaityti gali sesė, brolis, tėvai - kažkas iš šeimos. Kartais mokykloje užduoda skaityti knygas namuose - jeigu nesigauna, tėvai gali biškį padėti smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(Guodyte5 @ 2016 01 13, 17:11)
Kol kas man tik 7, bet skaitau knygas, kurias geriau skaityti kai tau yra 10. Knyga "Ronja plėšiko duktė" man rekomendavo močiutė, sakė, skaitė kai buvo maža. Jeigu vaikas skaito blogai - nereikia jo versti skaityti. Išmokyti skaityti gali sesė, brolis, tėvai - kažkas iš šeimos. Kartais mokykloje užduoda skaityti knygas namuose - jeigu nesigauna, tėvai gali biškį padėti  smile.gif.

O forume prisijungėt, kai jums 4 buvo? Ir tikrai tikrai pirmokai moka sudėtinių sakinių skyrybą. Nesiūlė mokytojai iš karto į kokią 7 bent jau klasę?

Na rašykit jūs apie dukrą, bet ne jos vardu. doh.gif
Atsakyti
Kiekvienas galime paskatinti savo vaiką prisidėti prie rinkimų, perduoti informaciją klasės mokytojai smile.gif

LNB Vaikų literatūros centras tradiciškai kviečia rinkti vaikų mėgstamiausius 2015 m. knygų penketukus! Prašome mokytojų, bibliotekininkų ir tėvelių pagalbos - atsisiųskite anketą, paprašykite vaiko įrašyti 5 mėgstamiausias knygas (pradedant nuo pačios mėgstamiausios) ir siųskite mums įprastiniu ar elektroniniu paštu. Labai laukiame anketų ir džiaugiamės kiekvienu vaiko pasirinkimu!
http://rubinaitis.ln....php?1082685238
Atsakyti
Sūnus yra antrokas, iš lietuvių autorių labai mėgsta R. Šerelytės seriją knygų apie Krakatukų nuotykius. Iš užsienio autorių daug ką skaito, mėgsta D. Waliams knygas. Labai mėgsta skaityti, reguliuojam, kad per daug neskaitytų, nes ir taip akys pasilpusios... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(zvakide @ 2016 03 21, 15:16)
Sūnus yra antrokas,  iš lietuvių autorių labai mėgsta R. Šerelytės seriją knygų apie Krakatukų nuotykius. Iš užsienio autorių daug ką skaito, mėgsta D. Waliams knygas. Labai mėgsta skaityti, reguliuojam, kad per daug neskaitytų, nes ir taip akys pasilpusios...  verysad.gif

Va, musiskis irgi labai daug skaito. Treciokas, bet jau pervare ir Hari Poteri visa, ir Ziedu valdova, ir siaip labai daug kitokiu knygu, bet beda, kad irgi akinukus jau turi. Nors kazin keik cia skaitymo itaka, o kiek paveldejimas. Mes irgi nosis pasibalnoje. O siaip tai musu namuose visur knygom nukrauta, nes visi seimoj intensyviai skaito, tad kazin ar galetu vaikas buti neskaitantis. 4u.gif
Atsakyti
Maniškis skaito daug ir kasdien, ir kompiuteriu naudojasi, bet akinių nereikia smile.gif Kitam reikia, bet absoliučiai su skaitymu nesusiję.
Atsakyti
msavick, neatidaro temoje tavo nuorodos. Apklausoms yra skirta http://www.supermama...?...8335&st=492 ši tema. Jei nori, gali man atsiųsti nuorodą ir asmeniškai - atsakysiu.
Atsakyti