Įkraunama...
Įkraunama...

Plyšimai, nubrozdinimai gimdymo metu.

Vakar išgirdau tokią nuomonę: jeigu nėštumo metu vis pasikartoja pienligė, tai gimdymo metu nepavyks išvengti plyšimų :-/. Ar gali kas nors tai patvirtinti arba paneigti?Gal būt kurią nors kankino pienligė, tačiau jokių plyšimų ji neturėjo, o gal kuri atvirkščiai suplyšo, nors per visą nėštumą pienligė ne nepasirodė? ???
Atsakyti
buvo ta pienligė prieš galą abu nėštumus, o plyšimėlio nė vieno  ;) tongue.gif, tfu tfu tfu  :smile.gif
Atsakyti
[quote]buvo ta pienligė prieš galą abu nėštumus, o plyšimėlio nė vieno  wink.gif tongue.gif, tfu tfu tfu  :smile.gif[/quote]

lengvute, ačiū labai nuraminai, nes jau galvojau viskas......nes ta pienligė, kad ją kur galas....ramybės neduoda. ???
O ką kitos pasakys? wink.gif

Atsakyti
netikiu, kad tai priklauso nuo pienligės, manau, kad priklauso nuo kūdikio galvytės (nes ji didžiausia) ir dubens tankio matmenų, nuo tarpvietės raumenų išlavinimo, galų gale-nuo medikų (turi spėt laiku įkirpt, kad neplyštų, bet, kiek žinau, iki paskutinio momento dabar vengiama kirpt  :smile.gif).
Atsakyti
siandien sutikau viena drauge ligonineje. ji pagimde sestadieni vos 3 kg mergyte.ja sukarape nuo ausies iki ausies  :-/ 24 siules  :'( vos paeina, visa perlinkusi  :'(
Atsakyti
Kriaka, ir man va siandien sake, kad turiu ta pienlige atsirado  :-/ bet kiek zinau nuo jos nepriklauso plysim ar ne  :-/
Atsakyti
na rysio tarp pienliges ir plysimu nzn - mano atveju lyg ir pasitvirtino  ;D
Plysimu priezastis buvo labai aiski - visas gimdymas truko 3h ( tai yra labai trumpai), o vaikas gime gan didelis 4kg. Raumenys nespejo prisitaikyti, tuo labiau, kad ilgai buvo vartojami saremius slopinantis vaistai ( norint isvengti prieslaikinio gimdymo), todel ir plysau.
Kiek siuliu buvo nzn, bet siuvo beveik dvi valandas  :o galima sakyti, kad per ta laika prisikentejau labiau nei per gimdyma
Atsakyti
Dazniausiai tai priklauso ne nuo pienliges (ar kitu grybeliu) o nuo zvakuciu kuriomis tas grybelis gydomas. Man po gimdymo jau akusere pasake kad jei nebuciau vartojus tu keliu zvakuciu raumenys butu elastingesni - nebuciau plysus.
Taip pat tai priklauso nuo sportavimo pries nestuma, ir jo metu. Sportuojanciu moteru raumenys maziau tempiasi, jie virtesni bet maziau elstingi, nespeja prisitaikyt.
Dar viena priezastis: greitas gimdymas
Dar kita: akuseres nenorejimas-nemokejimas-nesugebejimas padet ir itempt visus audinus uzgimstant vaikucio galvelei bei petukams (petukai-placiausia vieta gimdymo metu, jei galvte eina teisingai)
Dar viena: vaikucio didele galvos apimtis
Yra ir kitokiu priezasciu, moters fiziologija ir kitokiu, neuzkimskit sau galvos, kaip bus taip bus
Atsakyti
Kai prisimenu, kokia baisi pienligė mane kankino, net bloga darosi [smiley=000064.gif], beje ji baigėsi su lyg gimdymu ir vaikeliui ačiū dievui nepersidavė [smiley=000133.gif]. O kas dėl plyšimo, tai buvo labai nedaug, kaip akušerė sakė kosmetinis defektas.
Atsakyti
čia kitam forume skaičiau, kad "kuo daugiau strijų, tuo nelankstesne oda, tuo daugiau šansų, kad plyši", na, irgi, kažin, ar yra tame tiesos, nors strijų turiu, plyšimų, kaip sakiau-neturėjau  wink.gif , na, vaikas didesnis svėrė 3260, ne pats mažiausias kaip ir  :smile.gif
Niu, bet mamos negąsdinkit, žiūriu apklausoj iš 11 tik 1 be plyšimų apsiėjau  :-/, bijosiu kito karto  :-X
Atsakyti
As va kai gimdziau irgi nei plysau, nei kirpo, nors kudikis buvo 4050 g ir galvyte 38 cm....
Atsakyti
vaikelis 3kg. gime o mane sukarpe, nes buciau plysus, bent man jau taip sake, bet manau kad mano atveju kirpo todel, kad gimdyma skatino ir neapskaiciavo laiko ir kaklelio atsidarymo darydami epidura, todel man buvo sunku stumti, nes nieko nejauciau tik truputi skaudejo, bet jokio noro stumti, nieko, bijau, kad jei antra karta gimdysiu nemokesiu tinkamai stumti....
o nei striju, nei pienliges neturejau
Atsakyti