Įkraunama...
Įkraunama...

Bolillos - nėriniai

QUOTE(Zemugne @ 2013 04 13, 14:42)
Pasikeitus mano planams aš negaliu tik patį paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Kaip suprantu, apie rugpjūtį labiausiai ir galvojama.

Reikia ne kauptis, o pagalvėlę pradėti gaminti. Po pirmųjų darbų jokie atstumai nebebus baisūs smile.gif


Pagalvėlę turiu. Jau sakiau.
Dovanų gavau su jau pradėtu darbeliu rolleyes.gif
O rugpjūtis - tinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 14 balandžio 2013 - 18:20
QUOTE(Zemugne @ 2013 04 13, 13:42)
Pasikeitus mano planams aš negaliu tik patį paskutinį rugpjūčio savaitgalį. K


O dienom čia kurios? Pagal mano supratimą -- paskutinis savaitgalis yra rugpjūčio 31-rugsėjo 1 smile.gif Tik va abejoju, ar visi žmonės taip pat savaitgalius skaičiuoja.

Man vis dar geriausia 08.24-25.
Iš bėdos gal dar galėčiau planus pasikoreguot 08.17-18, tik kad ten galima keturių dienų savaitgalį pasidaryt, norėčiau tą laiką truputį kitaip išnaudot wink.gif
Anksčiau -- niekaip. Arba keliam į rugsėjo pradžią, pvz., 7-8 arba 14-15 smile.gif
Atsakyti
Nea, schmoll.gif
rugsėjo pradžia man - pati sunkiausia metuose.
Jau geriau rugpjūčio 24-25 g.gif
Be to, jaučiu, kad dabar planuoti galim dar tik apytiksliai.
Laikas laaaabai pakoreguoja viską dažnai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 15 balandžio 2013 - 20:30
Man 24-25 tinka. Rugsėjį niekaip negalėčiau.
Atsakyti
Taigi, sutarta -- 2013-08-24 -- 25.
Jei įmanoma (galvosim paskutinę minutę) -- renkamės 23 d. vakare smile.gif

Kol kas norinčių:
- Žemugnė
- Pašnekutė
Laukiam kitų.

Kadangi mokytoja mokymo medžiagos neturi (o panašu, kad teks ruoštis, neišsisuksiu šį kartą), klausimai:
1. Ko tikitės iš tų dviejų dienų? Atsakymas "išmokti" netinka. Konkrečiau prašyčiau.
2. Kokio stiliaus darbai žavi ir norėtųsi juos daryti ateityje (tinka nuorodos į nuotraukas).
3. Ką norėtumėte daryti artimiausioje ateityje (pvz., iki naujų metų / kitos vasaros): juostelės, smulkūs "ko nors" gabaliukai atvirukų gamybai, servetėlės, skraistės, drabužiai (įmanoma, tik oi laiko ir kantrybės reiks) smile.gif
4. Kas skaitytoje medžiagoje apie šitą meną atrodo sudėtingiausiai?
5. Ką mokėdamos (pramokusios) planuojat atvažiuot?
6. Kokias gaminimo priemones turit / planuojat turėt?
- pagalvėlės tipas ir išmatavimai
- šeivelių tipas ir ilgis. Galima su nuotraukom. Jei savos gamybos -- parašykit vienos šeivelės svorį.

Pradžiai tiek. Paskui dar prigalvosiu.
Atsakyti
Na ką, bandysiu atsakinėti į klausimus (į kai kuriuos atsakymai bus kiek vėliau):

1, 5 - Ketinu pramokti daryti įvairias juosteles. Per tas dvi dienas tikiuosi pramokti daryti kokias nors gėlytes ar kitokius "piešinukiškus" darbus, kuriuose reikėtų prijungti papildomas šeiveles, sumažinti jų skaičių ir pan. Taip pat kaip gražiai sujungti pradžią su pabaiga.

2, 3 - iš pradžių ketinu prisigaminti juostelių, kad suprasčiau, kaip ten viskas daroma, kaip tas šeiveles perkėlinėti. Vėliau jau galvoju apie eksperimentavimą darant atskirus elementus, kurie galėtų būti kur nors panaudoti (atvirukai, užrašų knygučių viršeliai ir pan.). Na, jeigu pakankamai pramoksiu, gal kokia servetėlė. Sudėtingesnių darbų dar neplanuoju (kažkaip jausmas kyla, tarsi ne aš rašyčiau šiuos žodžius biggrin.gif )
O kas patinka šiuo metu dar nežinau, reikės palandžioti po internetą. Man ten viskas labai gražu, ypač muziejiniai eksponatai, senieji darbai...

4 - Nepabandžius viskas atrodo labai sudėtinga. Kita vertus, aš turiu tik vieną prancūzišką knygą, kurioje, kiek prisimenu, ar ne keli būdai aprašyti. Na, išbandysiu, tada parašysiu, kas ten sudėtinga. O šiaip, gal gali parekomenduoti, kokį "pradžiamokslį" verta nusipirkti? Knygų internete daug, bet juk aprašymai dažnai rodo ne knygos vertę, o rašytojo talentą parašyti knygos anotaciją.

6 - Po kokių poros savaičių ketinu turėti biuletenį porą savaičių (beveik atostogos biggrin.gif ). Tada pasisiūsiu pagalvėlę ir išbandysiu savo šeiveles. Turiu nusipirkusi medinių (pigiai gavau panaudotų) ir turiu tavo gamintas popierines. Jas išbandysiu, o po to tikriausiai reikės pirktis didesnį kiekį vienodų. Arba prisipirkti įvairių spalvų popieriaus. Tada nereikės žymėti šeivelių, nes jų bus daugybės spalvų po dvi ar po keturias... Vienu žodžiu, informacija bus kiek vėliau.

Beje, o gal yra kokių šiems nėriniams skirtų forumų ar tinklaraščių, kur būtų galima paklaidžioti, seilę pavarvinti?
Atsakyti
Aš siūlau pradžiai pasinaudot Google ir raktiniais žodžiais "picasaweb "bobbin lace"" paieškai.
Vėliau "bobbin lace" pakeiti į kitų kalbų analogus, ir gausi dar trečią tiek. Bolillos, kloeppeln (arba klöppeln), dentelle aux fuseaux, travail au fuseaux, плетение кружев на коклюшках, encaje de bolillos, вологодское кружево...

Bus atsakymai ir į "paieškot, kas patinka / ar yra forumų", ir "koks pradžiamokslis". Bet koks, kuris bus būtent tavo galvojimo būdui suprantamas. Pradžia visur panaši, tikrai siūlau pataupyt pinigus šeivelėms ir siūlams pradžioj smile.gif O jau kai norėsis kažko daugiau, va tada ir pirkt galima.

Pačiai pačiai pradžiai -- man vis dar atrodo, kad iš sąžiningu būdu gaunamų internetinių šaltinių greičiausiai suprantamas šitas: Jo Edkins' Bobbin Lace School

Spalvoto popieriaus irgi patariu nepirkt, ir šeivelių per daug "neporuot". Poros padeda mokinantis pagrindus, o paskui jau išmoksti siūlą matyt, ir supranti, kad tos "poros" labai greit išsilaksto taip, kaip reikia raštui.
Atsakyti
Šiandien truputį klaidžiojau ir rankiojau "kas patinka". Rezultatas: nieko konkretaus negaliu išskirti, patinka įvairių nėrinių darbai. Na, pasidalinsiu vienu grožiu:

user posted image

http://www.metmuseum...c...hiefs&pos=7
Atsakyti
Dar kiek paklaidžiojus tęsiu savo patinkamų darbų sąrašą:

Labai gražūs Gento nėriniai (šaunuoliai muziejaus darbuotojai, puikų aprašą parengė smile.gif )

user posted image

http://www.metmuseum...c...=lace&pos=4


Ir šie, įtariu, Dresdeno:

user posted image

http://www.metmuseum...120032926?img=0


Įsivaizdavau, kad Venecijos yra adatos nėriniai, bet prie šios schemos buvo parašyta, kad ji skirta "bobbin lace", tad būtų įdomu kažką panašaus į šitą pasimokyti:

user posted image

O grįžtant prie paprastesnių norų, tai gal ką nors panašaus į šiuos (žinoma, jeigu jiems nereikia kokių 60-80 ar ir daugiau šeivelių)

user posted image

Tiesa, dar šis darbas labai patiko:

user posted image

http://www.flickr.co...ool-bobbinlace/
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zemugne: 30 balandžio 2013 - 13:36
[quote=Zemugne,2013 04 30, 14:36]Dar kiek paklaidžiojus tęsiu savo patinkamų darbų sąrašą:
Labai gražūs Gento nėriniai (šaunuoliai muziejaus darbuotojai, puikų aprašą parengė smile.gif )
[url=http://www.metmuseum.org/Collections/search-the-collections
[img]http://media-cache-ak1.pinimg.com/550x/9b/a3/41
Čia - nėriniai blink.gif ?
Kiek leido didinau, didinau, bet tiek, kiek norėjau - neišdidino. Būčiau galėjus prisiekti, kad čia siuvinėta ant tinkliuko doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pašnekutė: 30 balandžio 2013 - 17:56
neriniu rusiavimas ir man keistas - nesistebekit: vaziavau i Airija sveciuotis ir susiplanavau pamatyt tikrai airiskus "dalykus": alu, skardzius ir nerinius. Seimininkams toloka buvo mane vezti i "Airisku neriniu muzieju", bet seimininkei buvo idomu pamatyt, nes pati mezga -pasiseke.
Labai nustebau kai muziejuje (o dydis "ypatingas" - vienas didelis kambarys) pamaciau bent 4 technikas: kabliukas, adata, riteles,saudykle.
Apsizliubiau ten...neapsakyt kokie darbai - tiek daug kruopstumo
...o fotikas sustreikavo, tai buvo isnaudoti ir "piksleinis" telefonas - vistek pritruko vieto. Priziuretoja lyg ir bande priestaraut,bet kai pamate kad man "nirvana", paliko ramybeje smile.gif
Ten dar senoviniai zurnalai buvo su aprasymais...na ten buciau apsigyvenus.... Na nepatogu buvo pries seiminkus, tai po valandos teko "vinioti" lauk sad.gif (jei idomu pabut muziejuje : http://public.fotki....iejus-airijoje/ )

vis seku jusu pokalbius, nes pries pora metu buvau susiruosus iveikti sia technika: is popieriaus pasidariau rites, bet gyvenimas isuko i kitoki ritma ir mezgimui neliko laiko (turbut niekam neliko oh:)
su malonumu priseciau prie pamoku,bet nezinau kas bus uz savaites...todel linkiu visoms sekmes!
Atsakyti
Pašnekute, ten tikrai nėriniai. Ir net tokie, kurie mums tiktų. Paprastesnius elementus padarytumėm, o Amanita juos sujungtų į visumą kaip labiau patyrusi.
Birci, kokie tame muziejuje grožiai... O gal jis turi savo internetinį puslapį. Reikia įsidėmėti, kur verta keliauti. Kada nors... O dėl nėrinių: bandyk. O jeigu pavyks, gal ir į kursus atvažiuosi?
Atsakyti