Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiškas riešutas.

Didziaja vaikystes dali praleidau kaime. Ten mano senelis buvo issiaugines graikiska riesuta. Tai buvo didziulis medis, kuris visai neblogai augo Lietuvos klimato salygomis. Netgi riesutu budavo! Po senelio mirties riesutmedis isdziuvo. O as net nespejau paklausti, kaip ji toki uzaugino ir priziurejo. Dabar mano vazonelyje 25 cm graikisko riesuto medelis. Labai noreciau ji uzsiauginti. Gal kas zinote, kaip tai padaryti? Gal kas namie turite pasisodine toki medi? Kaip ji priziureti? Kuo tresti butu galima? Kokio dydzio sodinti ji lauke?
Buciau dekinga uz patarimus.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 02 19, 12:08)
Didziaja vaikystes dali praleidau kaime. Ten mano senelis buvo issiaugines graikiska riesuta. Tai buvo didziulis medis, kuris visai neblogai augo Lietuvos klimato salygomis. Netgi riesutu budavo! Po senelio mirties riesutmedis isdziuvo. O as net nespejau paklausti, kaip ji toki uzaugino ir priziurejo. Dabar mano vazonelyje 25 cm graikisko riesuto medelis. Labai noreciau ji uzsiauginti. Gal kas zinote, kaip tai padaryti? Gal kas namie turite pasisodine toki medi? Kaip ji priziureti? Kuo tresti butu galima? Kokio dydzio sodinti ji lauke?
Buciau dekinga uz patarimus.



Bandyk jau shi pavasari perkelt i lauka (is pradziu,aisku tik dienom su visu vazonu, veliau ir naktim,o paskui atsargiai nepazheisdama shaknu perkelk i nuolatine vieta). Va rudeni tai teks labai gerai paruoshti ziemai,- apdengti, gal ir siaudais apie shaknis apdeti. Manishkis nushalo pirmaja zhiema cry.gif Zinau pora graikiniu rieshutmedziu, graziai auganciu ir deranciu LT. Savininkai nedaro nieko ypatinga,-augina kaip ir kitus vaismedzius. Ir mane rieshutais pavaishina wub.gif
Tik va baisiai tie medziai didziuliai....as nebeauginsiu schmoll.gif nebent kada didziuli sklypa turesiu wink.gif
Atsakyti
As beskaitant uzsimaniau irgi uzsiauginti toki tariamai dideli medi, tai su kuo jus lyginat kad ji toki dideli apibreziat. ar su azuolu, kokiu simtameciu ar su obelim? g.gif
Atsakyti
Prilyginciau ji tikrai didelei obelei su dideliais graziais lapais.
Atsakyti
Kauno botanikos sode vos ne aleja riesutmedziu yra (prie vaistinguju augalu laboratorijos) . Beje, vedantys. O medziai tai labai dideli. Panasiai kaip dideles liepos.
Ar uzauginsi is to sodinuko, tai labai abejoju schmoll.gif Bet , man rodos Raudondvario medelyne, pardavineja paruostus tiesiai i dirva sodinti medelius. Ten paaiskintu ir kaip auginti. Be to jie pritaikyti Lietuvos gamtinems salygoms mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš mačiau Florexlit kataloge pardavinėjamus sodinukus, ten rašoma, kad auga l. dideli medžiai ir riešutus veda po 6 metų.
Atsakyti
Labukas,mano sode auga ir vargo nemato.Mes ji jau bandem iskasti ,nes dar zmogaus ugio buvo,tai saknys jo oi oi oi blink.gif ,tai visu nenukirtom ,kita pavasari jau vel auga,bet jis netinkamoje vietoje,reikes naikinti,nes isauga tikrai dideli,bet auga labai ilgai.O musu sode atsirado is paprasciausio reisuto buvo ikistas i zeme ir uzmirstas,nei kas ji priziurejo,nei kas ji ziema denge tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 02 19, 16:07)
Didziaja vaikystes dali praleidau kaime. Ten mano senelis buvo issiaugines graikiska riesuta. Tai buvo didziulis medis, kuris visai neblogai augo Lietuvos klimato salygomis. Netgi riesutu budavo! Po senelio mirties riesutmedis isdziuvo. O as net nespejau paklausti, kaip ji toki uzaugino ir priziurejo. Dabar mano vazonelyje 25 cm graikisko riesuto medelis. Labai noreciau ji uzsiauginti. Gal kas zinote, kaip tai padaryti? Gal kas namie turite pasisodine toki medi? Kaip ji priziureti? Kuo tresti butu galima? Kokio dydzio sodinti ji lauke?
Buciau dekinga uz patarimus.

Pas mano tėvus labai didelis užaugo ir priziūrėti nereikėjo pasodino ir viskas. Dabar kasmet būna labai daug riešutų. Bet medis laaaaaaaaabai didelis.
Atsakyti
Sveikos,
Aš irgi auginu graikišką riešutą nuo tokio mažučio ( pusmetrinio). Kai nebebus šalnų pavojaus nešk į lauką ir pasodink. Jokios ypatingos priežiūros nereikia smile.gif Žiemai reikia pridengti. Man pirmą žiemą apšalė, bet atžėlė iš šaknų biggrin.gif Šiemet riešutui 4 metai, tai jis užaugęs žmogaus ūgio, kada sulauksim vaisių net neįsivaizduoju, bet medelis gražus smile.gif
Atsakyti
o tai tiesiog riešutą į žemę reik įkišti, kad išaugtų? Apšvieskit mane, tundrą
Atsakyti
Na, ir as tokio medzio "augintoja". Maniskis dar vazonely auga. Pasodinau ji ten pries Kaledas ir kuo puikiausiai isdygo. Vasara persodinsiu kur nors i soda. Auga gerai, tik nezinau, kokios trasos jam tiktu - gelem?
Beja, pamirsau pamineti. Sodinau tai 3, o isdygo vienas, taigi, busimos riesutu augintojos, sodinkite ju daugiau, laistykite ir mylekite biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 13 balandžio 2005 - 20:52
QUOTE(lysa @ 2005 04 13, 13:48)
o tai tiesiog riešutą į žemę reik įkišti, kad išaugtų? Apšvieskit mane, tundrą

Man žmogus, juos pardavimui auginantis, aiškino, kad reikia kokią parą šiltame vandenyje riešutą pamirkyti, o tik tada į drėgnas pjuvenas užkasti ir vis palaistant laukti, kol išdygs. O daigumas esą tikrai ne 100 procentinis. O man iš viso tokiu būdu neusdygo g.gif . Vėliau gavau dovanų jau medelį išaugintą. blush2.gif
Atsakyti