Įkraunama...
Įkraunama...

Žirnių košė

labas vakaras šeimininkėlės. 4u.gif

mano vyras, jau antra savaitė apie žirnių koše kalba, tai sakau reiktų išvirt, bet nežinau kaip.

gal galėtumėt padėt ir pasidalint savo patirtimi ax.gif



dėkui 4u.gif
Atsakyti
Nu menkas čia stebuklas - vandenyje išverdi žirnius ir tiek wink.gif Aš tik prieš virdama užpilu verdančiu vandeniu, pabrinknu keletą valandų, tada greičiau išverda. Pirmą užvirusį vandenį su daugyyybe putų nupilu ir užpilu nauju ir verdu kol išverda tie žirniai. Tada jie biresni būna. Į tokią košę dar galima pakepintų lašinukų su svogūniukais įpilt. Vyrui turėtų patikt wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Aušrinė @ 2007 12 27, 18:31)
Nu menkas čia stebuklas - vandenyje išverdi žirnius ir tiek wink.gif Aš tik prieš virdama užpilu verdančiu vandeniu, pabrinknu keletą valandų, tada greičiau išverda. Pirmą užvirusį vandenį su daugyyybe putų nupilu ir užpilu nauju ir verdu kol išverda tie žirniai. Tada jie biresni būna. Į tokią košę dar galima pakepintų lašinukų su svogūniukais įpilt. Vyrui turėtų patikt wink.gif


o nededi kokios tarkuotos bulvės ar miltų, kad ta košė suliptų, nebūtų žirniai su spirgais?
Atsakyti
QUOTE(Karčiama @ 2007 12 27, 18:54)
o nededi kokios tarkuotos bulvės ar miltų, kad ta košė suliptų, nebūtų žirniai su spirgais?

KAda zirniai buna isvire butinai deti bulvine tarka sutarkuotos bulves 1ar 2 priklausomai nuo koses kiekio. Tada kose buna tirsta kaip kose, o spirgius isisgegi tik valgant
Atsakyti
Užsimaniau ir aš tokios košės ax.gif
Mano močiūtė anksčiau darė.
O tas bulves virtas reikia sutarkuoti ar žalias ir dar pavirti kartu su koše? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(janiku @ 2007 12 27, 20:45)
KAda zirniai buna isvire butinai deti bulvine tarka sutarkuotos bulves 1ar 2 priklausomai nuo koses kiekio. Tada kose buna tirsta kaip kose, o spirgius isisgegi tik valgant



QUOTE(Marija5 @ 2007 12 28, 15:40)
Užsimaniau ir aš tokios košės  ax.gif
Mano močiūtė anksčiau darė.
O tas bulves virtas reikia sutarkuoti ar žalias ir dar pavirti kartu su koše? blush2.gif


mano močiutė irgi darydavo, tai lyg žalias tarkuodavo, bet ne su burokine, o su smulkesne tarka g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karčiama @ 2007 12 27, 17:54)
o nededi kokios tarkuotos bulvės ar miltų, kad ta košė suliptų, nebūtų žirniai su spirgais?


Jei virti kose is skaldytu zirniu - ir pakankamai ilgai - tai zirniai suverda tiek, kad ta kose gaunasi pakankamai tirsta ir sulipusi. Kai zirniai cieli, tada kebliau.
Zirniu kose labai megstu, bet bjauroka tai, kad po to patenki i keblia situacija biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Karčiama @ 2007 12 28, 15:50)

mano močiutė irgi darydavo, tai lyg žalias tarkuodavo, bet ne su burokine, o su smulkesne tarka  g.gif


zala bulve tarkuota su bulbine tarka
Atsakyti
Žirniu košė.
Žirniu (geriau nskaldytu), sonines, svoguno, keletas kubeliu sultinio, krapu.
Žirnius nuplauti, užvirti ir pavirti mazdaug 5 min.Tada sudeti sultinio gabaliukus ir dar kokias 5 min.pavirti. Keptuveje pakepinti sonine (ar lasinukus), svoguno ir viska supilti i verdancius zirnius. Sudeti supjaustytus krapus ir dar kokias 5 min. pavirti. Tada puoda nukelti nuo ugnies ir padeti keletui valandu kur nors siltai (as suvynioju i deki). Vandens puode turetu buti mazdaug per du pirstus daugiau nei zirniu. Kas ragavo, visi sake, kad skanu, thumbup.gif o kai vaziuojam vasara i gamta, tai vyriukai visadad uzsisako sios koses. tourist5.gif Skanaus ir jums mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vilmike @ 2008 01 25, 23:14)
Žirniu  košė.
Žirniu (geriau  nskaldytu), sonines, svoguno, keletas  kubeliu  sultinio, krapu.
Žirnius  nuplauti, užvirti  ir  pavirti  mazdaug 5  min.Tada  sudeti  sultinio gabaliukus  ir  dar  kokias 5 min.pavirti. Keptuveje  pakepinti sonine (ar lasinukus), svoguno  ir  viska  supilti i  verdancius  zirnius. Sudeti  supjaustytus  krapus  ir dar kokias 5  min. pavirti. Tada  puoda  nukelti  nuo  ugnies  ir  padeti  keletui  valandu  kur  nors  siltai (as  suvynioju  i  deki). Vandens  puode  turetu  buti  mazdaug  per  du  pirstus  daugiau  nei  zirniu. Kas  ragavo, visi  sake, kad  skanu, thumbup.gif  o kai  vaziuojam  vasara  i  gamta, tai  vyriukai  visadad  uzsisako  sios  koses.  tourist5.gif Skanaus  ir  jums mirksiukas.gif

reikes pabandyti,nes vyras vis prašo išvirti mirksiukas.gif
Atsakyti
na asei kiek sudetingiau darau. issiverdu zirnius, dazniausiai neskaldytus, o paskui su spirgiukais ir svogunu pakepu ketuveje, tada zirniai buna biresni ir apkepe. na zinoma, paskui atitinkamai ir indu plovimas pailgeja verysad.gif
Atsakyti

o aš žirnių košę verdu taip: Pusę pakelio skaldytų žirnių, virtų ir lygiai tokį pat tūrį bulvių košės sugrūdu į vieną, dar įdedu rūkytų lašinukų su svogūnais pakepintų. Sugrūdus gaunasi košė(žirnius ir bulves verdu atskirai). Dar darau padažą- tie patys svogūnai ir lašinukai su grietine. Užgeriam kefyru, pasukom, raugintu pienu. Labai skanu.
Atsakyti