Įkraunama...
Įkraunama...

Velykų Sala 2007m gruodis

Viskas prasidėjo nuo to kad bais norėjau pamatyti Peru, Machu Picchu..o apie Velykų salą, kuri nuo Peru yra nutolus dar dievaži kiek tukstančių kilometrų nė nesvajojau.
Bet..bet kartais taip viskas susidėlioja kad ėmė viena lietuvių agentūra ir suorganizavo “vienu šuviu du zuikius”. Užsirezervavom kelionę prieš vos ne metus ir vis laukėm ar grupė susirinks...ir...ji susirinko..
Kelionė pagrinde apėmė Peru, biški griebėm Bolivijos, šiel tiek Čilės . Apie Peru pasakoti tingiu, nes yra ir už mane gražiau rašančių, jei prisiruošiu gal apie Boliviją ir Čilę ką nors ir brūkštelsiu..taigi kelionės desertas – Rapa Nui. Jei kas norėtų važiuot savarankiškai ir domintų kaina, tai aš nelabai domėjausi bet iki Santjago de Chile kaina kokia mažiausia esu radus buvo rodos 4 tūkstančiai lt, o nuo Santjago iki Velykų salos dar 2 tūkst. Bet manau tikrai galima ir pigiau rast. Į salą skraidina tik LAN ir tik iš Santjago- monopolistai .smile.gif Kai mes skridom pusė lektuvo keleivių skrido toliau – į Taitį. Velykų sala priklauso Čilėj, kuo vietiniai visai nėra patenkinti, bet čiliečiai čia mielai leidžia savo atostogas. Taigi pakilę į vandenyną pro langą žiūrėjom geras 5 valandas. Salos išmatavimai 12*24 km ar kažkas panašaus, skaičiai ne mano arkliukas. Nors tai buvo ne pirma mano aplankyta sala, bet leistis buvo ne itin malonu, nes lektuvas leidosi žemyn į vandenyną, nors aš savo akim mačiau kaip mes tą salą praskridom, graži tokia- panaši į new beatl’ą su dviem nepaprastai gražiais krateriais...

Na bet lėktuvas dar kurį laiką paskrido toliau, apsisuko, gryžo ir labai lengvai nusileido... bet tada kilo mintys, kad vistiek čia geruoju tai nesibaigs, nes ...jis niekaip nestojo, o kas ten tie 12km, nesustos- pervažiuos salą ir pukšt į vandenį.. Aišku nieko taip neatsitiko... Aerouoste patikrino šuneliai ar nesivežam dešros, vaisių...kokos lapų ? na bet mes saugiai juos buvom Santjage palike, tai gi nieko nerado ir kas ten buvo??? O toliau buvo pagal programą- gėlių vainikai, busikas, viešbutis, baseinas, vakariene.
Atsakyti
na perkeliau fotkes kitur taigi bandau vel jas ikelt smile.gif


Atsakyti
tai kad bais norisi ir fotkes imest, o gaunasi tik is kompo
na bandau dar is kito portalo:

o paskojimas toliau:

Ryte laukė pirmoji ekskursija- į Ahu Hanga Poukura. Oras pasitinka toks alia nesaulėtas, bet labai šiltas.
user posted image

Bevažiuojant pamatau savo pirmąjį Moai...Bet mes jį pravažiuojame...Iš nevilties norisi rėkti:- ei..kur mes važiuojame, stokit...aš čia ir atvažiavau, kad juos pačiupinėt, o ne pro langus pamatyt...Greit įsukom link vandenyno, čia pamačiau daug liūdnų Moai, Sugulę visi nosim į žemę, didybę praradę,beliko tik įsivaizduot kaip jie anksčiau atrodė...

user posted image


Atsakyti
Toliau laukė Ahu Tongariki,
Berods daugiausiai stovinčių Moai vienoj vietoj- atstatyti, išdidžiai žiūrintys į salą.
user posted image
1960m cunamis kad dėjo tai dėjo, kad kaip nuotraukoje matyti kur atsirado vienas Moai, o kur stovėjo.
user posted image
Apžiūrėję važiavome, pas kitą mūsų laukiantį objektą - Rano Raraku, tai nemažas kalnas (lietuvos supratimu) visų moai gimtinė
user posted image
čia Moai buvo iškalami ir išgabenami po salą .Daugelis jų taip ir liko gamybos procese, kiti įstrigę pakeliui- vienos iki pusės žemėn sulindusios, kitos įsikasusios iki nosies. Man čia buvo pati įdomiausia vieta, ir čia vienintelį kartą mane iš dūšios sulijo, slėpiausi ir po Moa ir už Moa, bet sušlapau iki paskutinio siūlelio.
user posted image
Papildyta:
Labai gražus- neprastai spalvingas ežeriukas šalia Rano Raraku. user posted image
Nusileidus mūsų lauke laukė pietūs- už medinio stalo, po Avokado medžiais, pačiu laiku- tai buvo vieni maloniausių mano pietų kelionėje, matyt, todėl, kad gan retai teko pietauti lauke, o juk čia vasara. Kaip ir visoj pietų Amerikoj, aplink kojas zujo pora visada išalkusių šunų. Tik atsistojus nuo stalo- pasitinka kiti stalai...suvenyrų..bet nieko egzotiškesnio nebuvo už patį pardavėją:

user posted image

O čia alia mistiškas akmuo Ahu Te Pito Kura - ritualinis,įmagnetintas įdomu tai, kad jis turėjo išbalansuoti kompasą, bet jam tai vargiai sekėsi..
user posted image


Papildyta:
Po pietų mūsų laukė Ahu Nau Nau šalia Anakenos paplūdimo. Šitie moai jau pasipuošę rudomis kepurėmis iš kalno Puna Pao, kas suomių kalba reiškia ruda galva- dar turint omeny kad jų veideliai europietiški- faktas čia lankėsi mūsų kaimynai vikingai drinks_cheers.gif
user posted image

Įdomiausia, kad sala turi tik porą normalių paplūdimių, Vienas iš jų šitas Anakena, ir dar šalia kažkoks yra, bet mes ten nebuvom. Tad apžiūrėję Ahu Nau Nau
stačia galva puolėm į vandenį, koks geras vandeniukas toks šiltas, nepalygint su lediniu vandeniuku Limoj, Arikoj ar Titikakoj. Tad mėgavamės kiek galėjom

Na o koks poilsis šalia vandens be alučio, tiesa maža skarba jų alaus mums kainavo apie 7lt. Įkalus iškart atsiranda “gerų” idėjų, tad nutarėm užlipti į šalia esantį kalną, vaizdo pažiūrėt. Ir ką gi įkopus koki trečdalį, supratau kad nelabai išeina. Nes kalno pagrindas, nei žvyras, nei smėlis- koją statai ir riedi atgal, o dar statumas..tai bandžiau laikytis už žolių, kažkurį laiką padėdavo, poto ta žolė jau buvo rankoj. Nebežinojom ką daryt, tiek kelio atvargta- apsisprendėm, bandom toliau tik didinam greitį- pasiteisino. O vaizdelis buvo vertas pastangų. Nors kalniux nedidux, bet užlipus iškart pasidarė šalčiau ir netgi šiek tiek apkrapijo…

user posted image

user posted image
Papildyta:
Pabaigėm alų ir nutarėm leistis kita puse, kelias daug ilgesnis, bet daug nuožulnesnis, bet ten mus pasitiko nedraugiškos viksvos- tai biški kojas apgramdė- na bet maži praradimai…

Gryžom į miestelį, viešbutis, degalinė,alus, romantiškos vietos paieškos palei pakrantę.

user posted image
Mieste kiek esam pakrantę išvaikštinėję, tai labai akmenuota, ir man kaip vandens mėgėjau tikrai būtų proto užtekę bandyt maudytis ir tarp akmenų. Alia begurkšnojant alutį vienoj romantiškoj viečikėj, akį patraukė kažkas ružavo, o pasirodo ten koralai visai neblogai laikosi, o jau ežių ežių- gerai kad laiku pamačiau bučiau tikrai keletą į kojas susivarius.
user posted image
Va vieną pasigavom.
user posted image
O čia šiaip labai gražus vaizdelis, bet gražu o maudytis negali..,buvo bais sunku save tramdyti
user posted image



Papildyta:
Ryte laukė Rano Kao krateris- super gražus vaizdelis, man kaip žalios spalvos fanei, čia buvo tiek visokių atspalvių- žiūrėčiau ir žiūrėčiau,
user posted image

tuo pačiu apžiūrėjome ir ritualinį kaimelį Orongo, kur kažkada vyko varžybos dėl žmogaus- paukščio titulo. Jaunuoliai nerdavo nuo stataus šlaito ir plaukdavo į esančią šalia salą, kur perėdavo kregždės, o tas kuris sugebėdavo su tais kiaušiniais ne tik paplaukti bet ir kažkokiu būdu sveikus i krantą pristatyti pirmas- būdavo tituluojamas Žmogum- Paukščiu...Štai kur tos salos kur ieškodavo tų kiaušinių:
user posted image

O čia Orongo kaimelyje
user posted image

Dar važiavom į Bananų olą. Ana Te Pahu
Tai buvo mažiausiai mane dominęs objektas- na kas gali būt įdomaus tokiu pavadinimu...o pasirodo bananai tik šiaip sau garbę prisima tik dėl to kad prie įėjimų auga...
user posted image
o pati ola įspūdinga, kelių aukštų šachta, kurioje kažkada buvo rasta visokių gerų dalykų kaipo..brangakmeniai, statulėlės ir ...kaulai. O yra joje nutikę ir visai nesmagių dalykų- dingę žmonės, dabar suprantu kodėl gidas taip įnirtingai neleido mums eiti atskirai gilyn į olą.
user posted image
Toliau aplankėm Ahu Akivi
user posted image
Ahu Tahai
[IMG]
http://img.road.lt/u...de4f716849a.jpg[/IMG]



Papildyta:
Ahu Tahai matau neisidejo:
user posted image

Paskutinę kelionė dieną, t.y. rytą pasivaikčšiojom po miegantį miestą, smagu kai matai kaip tik žmonės keliasi, kažkur važiuoja savo senokomis mašinomis, dėliojasi prekystalius sutikdami keliauninkus iš ką tik atvykusio tūkstančio japonų laivo, (japonai čia dažni svečiai, čia jiems net iškabos jeroglifais išrašytos, mūsų net ekskursijas koregavo, nes matyt busikų reikėjo jiems visiems po salą išvežiot.
user posted image
Žmonės čia kažkokie labia ramūs, atsipūtę vyrai su dredais ir smagiomis bardzdikėmis, akytėmis mirksi, sveikinasi, tik šypsosi…ech. O fotkiu ner L
user posted image
user posted image
Bažnyčia:
user posted image

Dar spėjom išbandyt jų gatvinės empanados, ( kažkoks čeburiekas, tik su sūriu nepatiko, o va su mėsike, tai super- labai gerai prieskoniai derinosi). Pamačiau kad visa gatvė juos kemša, ir turgelio daržovių pardavėjai ir praeiviai, tai apibėgau visas esančias šalia pardas bežiūrinėdama, kur gi jų yra pirkti, poto paklausiau.., tai pasirodo juos iš dėžės veikėjai ant kampo parduoda, tai tie kurių paklausiau ėmė kažką rėkt tam paradvėjui, o tas taip džiaugėsi , mojavo ir galva linksėjo- tapom vienos minutės gatvės žvaigždėmis- matyt turistai nelabai sau tai leidžia.

Dar bandėm gaut suvenyrinius antspaudus į pasus su Moai atvaizdais, bet paštas deja šeštadienį nedirbo.
paskutinis miestelio vaizdas
user posted image
O toliau viešbutis, busikas, aerouostas, lėktuvas, Santjagas. Viena žinau, kad trijų dienų man tikrai nepakako, ir per artimiausius 10 metų aš būtinai sugryšiu…bentjau savaitei…
Atsakyti
bandau dar fotkiu imest
cia aerouosto vaizdelis..neiprastas smile.gif
user posted image
Papildyta:

na pagaliau ismokau ir is fotki.com imest cia nuotraukas, pasirodo nuotraukos propert'yje reikia dali adreso istrint..nesamone, bet...tikrai sulauksit pratesimo...mane apeme ikvepimas smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gato negro: 12 vasario 2008 - 20:07
QUOTE(pasaka1 @ 2008 02 12, 20:20)
As ir manau, kad tesinys tiesiog butinas  wub.gif  4u.gif


ziuriu pacios pradžios nuorodos nera, tai va nuo ko viskas prasidėjo:

http://www.supermama...howtopic=279675
Atsakyti