Įkraunama...
Įkraunama...

Burnos skalavimo skystis

Mūsų forumo odontologė mano, kad skalavimo skystis yra viena iš būtinų burnos higienos priemonių. Tik va aš nežinau kurį pirkti g.gif Gal juose yra sveikatai bei dantims kensmingų priedų ? g.gif Brangiam - gaila pinigų 4u.gif Be to brangus nereiškia, kad stebuklingas. Tai va, laukiu patarimų, kokį pirkti, kad kaina atitiktų kokybę ir visus kitus reikalavimus tongue.gif
Atsakyti
Naudojau Colgate, ne pats brangiausias, bet ypatingo efekto nesijautė. Šiaip kiek žinau, užtenka skystį 1-2 kartus per savaitę naudot, net rečiau, jei jautrūs dantys.
Svarbiau naudot kasdien tarpdančių siūlą, ypač būtina tankiems dantims.
Atsakyti
QUOTE(liepsnelė @ 2005 04 25, 11:53)
Naudojau Colgate, ne pats brangiausias, bet ypatingo efekto nesijautė. Šiaip kiek žinau, užtenka skystį 1-2 kartus per savaitę naudot, net rečiau, jei jautrūs dantys.
Svarbiau naudot kasdien tarpdančių siūlą, ypač būtina tankiems dantims.



Bet aš klausiau mūsų odontologės. Tai ji patarė taip: ryte, vakare valyti dantis su dantų pasta ir šepetuku, o dienos metu naudoti siūlą ir skystį. Tai aš supratau kad po kiekvieno valgio reikia skalauti burną ir valyti su siūlu. Tai to skysčio reikėtų nemažai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kiskute @ 2005 04 25, 11:54)
Bet aš klausiau mūsų odontologės. Tai ji patarė taip: ryte, vakare valyti dantis su dantų pasta ir šepetuku, o dienos metu naudoti siūlą ir skystį. Tai aš supratau  kad po kiekvieno valgio reikia skalauti burną ir valyti su siūlu. Tai to skysčio reikėtų nemažai  g.gif


Visiskai nesutinku schmoll.gif As nesuprantu, kam dienos metu naudot siula? Neva po valgio? Jei apnasu po valgio dienos metu yra ant dantu, tai siulas tikrai nepagelbes, na nebent skalavimo skystis...

Galiu pasakyt tiek, kad bent viena karta i diena (ryte ar vakare) siula naudot tikrai reiktu. Jei dar prasiskalautumet burna - butu isvis idealu thumbup.gif Nekenkia tie skalavimai, tik aisku reikia kas kazkiek laiko juos keisti arba daryti pertraukas.

Galiu pasakyt tik tiek, kad svarbiausias dalykas - geras dantu valymas.
Atsakyti
Aš ryte valausi šepetėliu ir skalauju su skysčiu. Vakare - su siūlu, šepetėliu ir skysčiu tongue.gif
Mano stomatologė patarė skalavimui naudoti specialų antibakterinį skystį(saugo dantenas), o ta, kur apnašas visokias valo (higienistė? g.gif ) sakė, kad reikia su fluoru.
Kiek žinau, patartina karts nuo karto jį pakeisti kitu (aš kaskart perku vis kitokį, nes dar neatradau man malonaus rolleyes.gif ). Taip pat po dantų balinimo, ar turint plombų priekiniuose dantyse reikia vengti raudonos spalvos skysčių, nes dantys gali nusidažyti blink.gif cry.gif
O kaina g.gif Na, butelaitį (8 lt) sunaudoju per kokias 10 dienų unsure.gif
Bet kai pamąstai, tai dantenų apipjovimas (prasidėjus paradontozei) apie vieną dantį 60-100 lt, viena gera plomba - iki 140 kainuoja g.gif
Jei nors truputį apsaugo, tai jau ir apsimoka tongue.gif
QUOTE
Bet aš klausiau mūsų odontologės. Tai ji patarė taip: ryte, vakare valyti dantis su dantų pasta ir šepetuku, o dienos metu naudoti siūlą ir skystį. Tai aš supratau kad po kiekvieno valgio reikia skalauti burną ir valyti su siūlu. Tai to skysčio reikėtų nemažai

Kiek žinau, tarp valgių nėra didelės prasmės valyt dantis - dieną gaminasi nemažai seilių, kurios juo ir "apvalo" (pilnai galima išsivers kramtoma guma mirksiukas.gif ). Svarbiausia šyrai išsivalyti prieš einant gulti, nes naktį seilių daug mažiau ir jei tarpdančiai pilni visokių mėsgalių , tai mikrobam tikra puota gaunasi doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Motina: 26 balandžio 2005 - 15:43
Jei katra turit problemu su dantenom (atvepe, nelaiko dantu gerai) tai siulau Hexoral, raudonas toks skystis, nelabai malonus, bet dantenas tiesiog prilipdo prie dantu smile.gif)))
Atsakyti
QUOTE
Jei katra turit problemu su dantenom (atvepe, nelaiko dantu gerai) tai siulau Hexoral, raudonas toks skystis, nelabai malonus, bet dantenas tiesiog prilipdo prie dantu )))

Skalavimo skystis naudojamas tik dantenų ligų profilaktikai tongue.gif . jei jau jos "atvėpusios ir dantų nelaiko" padės tik operacinis gydymas cry.gif
Heksoral trūkumai:
-raudona spalva - gali nudažyti dantis ir tada tik balinimas tepadės
-sudėtyje yra tik viena cheminė medžiaga, kuri veikia prieš bakterijas (todėl dantenų būklę ir pagerina), bet nėra fluorido verysad.gif
QUOTE
vaje man kokie neskanus tie skalavimo skysciai, nusipirkom abu su vyru, tai po keliu skalavimu nebenaudojam  veeeee

Paskui priprasit mirksiukas.gif Reikia pabandyt kelias rūšis, jų skoniai skirtingi, nors visos liežuvį sutraukia. Man labiausiai patiko Colgate Plax - žalia, taip pat Listerine cool mint tongue.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Motina: 27 balandžio 2005 - 15:29
QUOTE(Motina @ 2005 04 27, 15:26)
Paskui priprasit mirksiukas.gif Reikia pabandyt kelias rūšis, jų skoniai skirtingi, nors visos liežuvį sutraukia. Man labiausiai patiko Colgate Plax - žalia, taip pat Listerine cool mint tongue.gif .


Kaip faina kad parašot, bus lengviau išsirinkti. Dar gerai būtų, kad pridėtume naudojamo skysčio talpą ir kainą. Ačiū 4u.gif
Atsakyti
[quote=Motina,2005 04 27, 15:26]
Skalavimo skystis naudojamas tik dantenų ligų profilaktikai tongue.gif . jei jau jos "atvėpusios ir dantų nelaiko" padės tik operacinis gydymas cry.gif
Heksoral trūkumai:
-raudona spalva - gali nudažyti dantis ir tada tik balinimas tepadės
-sudėtyje yra tik viena cheminė medžiaga, kuri veikia prieš bakterijas (todėl dantenų būklę ir pagerina), bet nėra fluorido verysad.gif

Motina, negasdink cia tautos su tom operacijom biggrin.gif Siais laikais galima isgydyt ir be chirurginio isikisimo wink.gif
Bet sutinku, kad dauguma tu skysciu nudazo plombas bei dantis. Hexoral yra jau ne tai kad profilaktine priemone, o daugiau gydomoji.
As savo ruoztu patarciau naudot arbatmedzio aliejuka, kuri galima kelis lasus uzsilasint ant sepetelio arba keleta lasiuku ipilt i vandeni ir praskalaut, jo skonis nera bjaurus. Ties, del to skonio tai jus nesijaudinkit labai, prie skalavimo skysciu reik priprasti, dazniausiai prie ju skonio priprantama jau po savaites, jei skalaujama kasdien.

Atsakyti
Mes su vyru naudojam L'angelica mėtinį skalavimo skystį (500ml 12-15Lt, užtenka maždaug mėnesiui). Dar esu bandžiusi tos pačios firmos su arbatmedžiu atrodo, bet pasirodė per aštrus ir nelabai skonis burnoj patiko išsiskalavus smile.gif Fluoro man pilnai pakanka ir iš dantų pastos, o šitą dantų skystį naudoju jau beveik du metus, neatsirado jokių skylių, apnašų ar dar kokių negerumų dantyse. Jeigu pamirštu nusipirkti, tai po kokios savaitės ar dviejų nenaudojimo pasidaro jautrios dantenos. Vyras labai skeptiškai iš pradžių žiūrėjo, bet kai tvarkantis dantis susierzino dantenos ir paskalavus gana greitai praėjo, tai pradėjo skalauti kasdien valydamas dantis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Motina @ 2005 04 27, 15:26)
Man labiausiai patiko Colgate Plax - žalia, taip pat Listerine cool mint tongue.gif .


Noreciau paklaust, kur gavai Listerino? Nepastebejau jo Lietuvoj sad.gif
Atsakyti
mes Eurokoj kazkoki nebrangu pirkdavom su vyru. Svelnus, neerzindavo, bet nebera kol kas pardavime, o nauo labai buvom patenkinti, beje raudonos spalvos jis buvo verysad.gif
Atsakyti