Įkraunama...
Įkraunama...

Slovakija II

Tęsiame pokalbius apie Slovakiją.

I tema čia

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AŠA: 11 sausio 2010 - 12:12
O gal galit kas nors papasakoti plačiau apie Slovenskij raj. Kokia trasa ėjote, nuo kur pradėjote ėjimą, kur palikot mašiną ar važiavot autiku? Kitą savaitgalį važiuojam, o slovakijos rojuje esu buvus tik su agentūra, tai nelabai ką ir atsimenu.
Atsakyti
Dėl plaukiojimų tai mums įdomiai gavosi. Jau antrą dieną būdami Slovakijoje lėkėm į Liptovsky Mikulaš tartis dėl raftingo. Susiradom informacinį. Sakom, norim raftingo biggrin.gif Ištraukia lankstinuką būtent to http://www.raftingadventure.sk , duoda žemėlapį ir sako, važiuokit pas juos ir tarkitės doh.gif (jie visai netoli Mikulašo įsikūrę prie Vah upės kranto, turi pasidarę netgi spec. kanalus) Nulekiam ten. Apsitariam, ko norim. Bet tikslios info taip ir nesužinom, nes ta mergaitė sako viskas įmanoma, bet vėl mums siūlo važiuoti tiesiai į ta vietą, kur kažkas šiuo metu plaukioja doh.gif o jei ne šiandien norim, tai tada prašom skambinkitės duotais telefonais ir tarkitės. Kaina, kai pasakė, tai irgi ložtelėjom - vienam žmogui 690 SKK+tas+anas. Žodžiu, mes norėjom viską susitvarkyti greitai ir paprastai, o čia gautųsi daug važinėjimo pirmyn/atgal. Todėl nusprendėm išbandyti tą relaksacinį plaukimą mediniais plaustais.

Dar dėl pensiono klausei... ax.gif
Mes 1 naktį apsistojom Žemuosiuose tatruose Myto pod Dumbierom miestelyje pensione "Pension v Strani" (užsisakėm iš anksto per www.limba.com, kaina už dvivietį su pusryčiais buvo 1020 SKK), nes pusdienį praleidom Krokuvoj, tada šiaušėm į Oravos pilį, o vakare jau norėjom atsigauti nuo važinėjimo. O tada kitą dieną jau važiavom į Aukštuosius tatrus 6 naktim į Andraš pensioną Stara Lesnos miestelyje (4-5 km nuo Tatranskos Lomnicos), ten nakvynė dviviečiame 960 SKK su pusryčiais, o vakarienė papildomai 190 SKK/žm. Kaip supratau, sezono metu vakarienės kaina būna 200 SKK.

QUOTE(punkis @ 2008 07 09, 12:06)
O gal galit kas nors papasakoti plačiau apie Slovenskij raj. Kokia trasa ėjote, nuo kur pradėjote ėjimą, kur palikot mašiną ar važiavot autiku? Kitą savaitgalį važiuojam, o slovakijos rojuje esu buvus tik su agentūra, tai nelabai ką ir atsimenu.


Taip, dabar dėl Slovenskyj raj...
Mes palikome mašiną Čingovo parkinge (100 SKK visa diena). Ir ėjome mėlyna trasa Hornad upės kanjonu iki Hrdlo Hornadu. Trasa sudėtinga, nes yra daug laiptelių, tiltelių, kopetėlių. Nežinau, ar patarčiau mamoms vaikučius šią trasa vestis... mastau.gif Na, ir šiaip ekstemali trasa. Bet mums turbūt pati įspūdingiausia diena buvo būtent ten biggrin.gif bigsmile.gif Po to nusprendę, kad jau laiko ne per daugiausia turime, pasirinkome žalią trasą iki Klaštorisko chata (trasa visai neįdomi, beveik vien lipimas į kalną, o toliau ėjimas paprastu keliu). Nuo Klaštorisko chatos vėl ėjome mėlyna trasa iki pat Čingovo. Tik vienoj vietoj NEREALUS vaizdas į miškus iš aukštai atsiveria, o po to žiauriai status leidimasis žemyn nuo kalno.

Nusipirkite Slovensky raj trasų žemėlapį. Mes pirkom Nr. 4 (detalesnis nei 124). Mokėjom 125 SKK Liptovsky Mikulaš informaciniame.
Papildyta:

O gal man kas galėtų pasakyti, ka galima pas mus LT namų sąlygomis pasigaminti iš Brynzos sūrio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bala_nemate: 09 liepos 2008 - 10:31
Saunuole, Bala nemate, tiek info idejai smile.gif
Labiausiai juokas eme del susikalbejimo lotuliukas.gif As rasiau kad galima susikalbeti rusiskai, bet vaizdelis 1:1 buvo toks kaip tu rasai. Jie rusu kalba tik supranta, bet atsako savo kalba. Jei kas tau neaisku perklausi ir bando tada rasti suprantamesni zodi... Bet jei tu, kurie taip daro ko nors paklausi angliskai, tada jie jau pasimeta ir is vis nieko nesako... Tokie jau tie slovakai, bet ju ta kalba kazkiek suprasti imanoma. Tai ir vertiesi...
Mes raftinge buvom Vah upe - ne tuose iskastuose dirbtinuose kanaluose (juos tik stebejom). Taremes telefonu. Anglsikai niekas nekalbejo - taremes pusiau rusiskkai, pusiau slovakiskai (kaip visada ten). Sistema buvo tokia - jie pasake kur mums atvaziuoti, persedom i ju autobusiuka. Jie mus nuveze aukstyn uper kazkoki atstuma, islaipino, pripute valti, idave liemenes, irklus, paaiskino kaip plaukti. Vienas is ju sedo i valti uz vairininka, o mes uz jo ir plaukeme iki savo masiniuko.
Kainu dabar jau neprasysiu, o jei ir parasyciau, jos ko gero gerokai pasikeite... Bet atrakcija visai idomi buvo, nors Vah upe vidury liepos tikrai nebuvo greita ir vandeninga, bet sraunumu buvo. O kai dar uzsidirbom pagyrima, kad esam geri irkluotojai, tai is vis buvo smagu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(punkis @ 2008 07 09, 11:06)
O gal galit kas nors papasakoti plačiau apie Slovenskij raj. Kokia trasa ėjote, nuo kur pradėjote ėjimą, kur palikot mašiną ar važiavot autiku? Kitą savaitgalį važiuojam, o slovakijos rojuje esu buvus tik su agentūra, tai nelabai ką ir atsimenu.


Kas netingit galit paskaityti mano kelionės įspūdžius ČIA


Atsakyti
4u.gif Mano vyrui iškilo toks klausimas-ar reikialingas lipdukas LT ant mašinos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ausriux75 @ 2008 07 09, 17:38)
4u.gif Mano vyrui iškilo toks klausimas-ar reikialingas lipdukas LT ant mašinos? g.gif

Kiek esame keliave tik vina kart grizome i Lietuvos puse pirkti LT lipduko ir tai buvo Latvija... Daugiau niekur ir niekas nereikalavo, o mes ant retos auto ta lipduka klijuojam. Ne is piktos valios - tiesiog uzmirstam...
Atsakyti
QUOTE(gude @ 2008 07 09, 12:53)
Kas netingit galit paskaityti mano kelionės įspūdžius ČIA



Labai saunus reportazas. O nuotraukos tai is viso thumbup.gif

Bet idesiu ir savo pastebejimus del Slovaku rojaus.
Masina palikom miestelyje Podliesok. Nepamenu kiek kainavo parkavimas, bet 100 SKK ribose. ten pat nusipirkom ir trasu zemelapi, bet praejus i vidu yra didelis stendas su labai aiskiai suzymetomis trasomis. Ejom Suha Bela trasa. Kopimui aukstyn uztrukom apie 3 valandas. Bet su pafotkinimais ir pavalgymais pakeliui. Kadangi buvo po lietaus, tai vietomis slidoka, bet pavojinga nebuvo. Pradzioje sutikom zmoniu, griztanciu atgal ( trasa tai vienpuse biggrin.gif ), o veliau is viso jokiu zmoniu nesutikom. Nors lankstinukuose pazymeta, kad vasara sioje trasoje susidaro kamsciai.
Pati trasa labai patiko. Tur but pats geriausias prisiminimas is visos Slovakijos. Aisku, daug liepteliu, kopeciu, grandiniu. Jokio specialaus fizinio pasiruosimo nereikia. Fizinio nuovargio tikrai nera. Nepatarciau eiti su vaikais iki kokiu 7 metu - gali bijoti aukscio. Ir siaip, jei nera kazkokios isskirtines baimes auksciui, tai trasa visai nesunki ir idomi. mano 10 - metis sunus su draugu praleke pirmi, tik paciame gale juos pasivijom. Lengvai iveike ir zmones sveriantys 120 + biggrin.gif Zodziu, jei nesat skysti ar isteriski, trasa iveiksit lengvai ir maloniai. Aisku, vis tiek su paaikciojimais "o siaube" biggrin.gif
Patarciau autis batus storais padais - kartais kopeciu briaunos nuspaudzia padus. ypac pradzioje, kur kopecios gana nuolaidzios. Ir butu gerai, kad nebutu gaila batu bristi upelio vaga, nes kai kur tai vienintelis normalus budas praeiti. Nors mano drauge tai preajo visa trasa su bateliais ir baltomis kojinaitemis bigsmile.gif As taip nesisaugojau.
Grizom nuo virsaus artimiausiu kaliu. Irgi uztrukom apie 2.5 valandas. Lipimas atgal buvo ilgas ir nuobodus.

Oi, pamirsau dar pridurti, kad as lipau su gerokai isnarintu keliu - praktiskai negalejau sulenkti kaires kojos ( pirmos dienos kopimo i Slavivsky virsune rezultatas)

Kitu trasu nesirinkom, nes jos arba neidomios, arba labai ilgos ( ~ 16 km) ir prasideda/baigiasi skirtingose vietose.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 10 liepos 2008 - 09:49
Na ačiū mamytės visom už pasisakymus apie Slovakijos rojų. Manau kai būsim vietoj, nusipirksim žemėlapį ir tada nuspręsim kur geriau. Dėl vaiko aš tai nepergyvenu, nes beveik visą kelią jis sėdės kuprinėje tėčiui ant nugaros (gerai, kad mūsų tėtis didelis ir stiprus smile.gif )
Papildyta:
O dar sakykit tuose žemėlapiuose yra pažymėti kokie tilteliai, kopetėlės, kriokliukai it t.t.
Atsakyti
QUOTE(punkis @ 2008 07 10, 11:08)
Na ačiū mamytės visom už pasisakymus apie Slovakijos rojų. Manau kai būsim vietoj, nusipirksim žemėlapį ir tada nuspręsim kur geriau. Dėl vaiko aš tai nepergyvenu, nes beveik visą kelią jis sėdės kuprinėje tėčiui ant nugaros (gerai, kad mūsų tėtis didelis ir stiprus smile.gif )
Papildyta:
O dar sakykit tuose žemėlapiuose yra pažymėti kokie tilteliai, kopetėlės, kriokliukai it t.t.


Bent kriokliai tai pazymeti. Toje trasoje ju istisa virtine. O visa kita - ne.
Atsakyti
Mums prie bilietų davė tokį planelį..

user posted image

1a žalia trasa Sucha Bela. Užlipom ja, po to 10 geltona ir nusileidom 3 raudona.


user posted image

Atsakyti
Labukas
Noriu prisijungti prie jusu.... ax.gif rytoj vakare iskeliauju i Slovakijos kalnus... vaziuojam su kelioniu agentura Ditma.. pagal atsiusta plana tikrai atrodo nemazai aplankysim...o gal jau kas yra keliaves su sita firma?
Atsakyti