Įkraunama...
Įkraunama...

Giliųjų venų trombozė

Gal kas susidurete su panasia problema? Man pirmo nestumo metu, 6,5 men kraujyje susidare trombai. tiesiog ejau gatve ir jauciu kad vis sunkiau eiti, koja tarsi medine darosi. Seip ne taip grizau namo, koja buvo patinusi ir patamsejusi, kadangi kraujas i koja patekdavo, bet per trombus neistekedavo. 2,5 sav gulejau ligonineje, pastoviai leido krauja skystinancius vaistus, Pirmas 3 dienas net lovoje neleido sedeti, kad trombai nenukeliautu iki sirdies ar plauciu. Veliau iki gimdymo ir 2sav po kasdien 2kartus leisdavausi Clexane, po to dar menesi geriau aspirina. Dabar laukiuosi antra karta, jau 4men ir turiu vel pradeti profilaktiskai naudoti Clexane.
Atsakyti
Mum pasiseke, kad po 1,5metu gyvenimo svetimoje salyje, pagaliau gavome nemokame gydima ir vaistus, nes gydimas butu kainaves nerealius pinigus. Pvz Kipre Clexane 0.4 kainuoja - 45lt, o Clexane 0.2 - 25lt, 4 ar 6 menesius vaistu dezutes reikia kiekviena diena! Taciau keisciausia man buvo kai pamaciau internete kad lietuvoj sitie patys vaistai kainuoja apie 200 ir 100lt! Jei tektu dar viena vaikuti gimdyti grizus i Lietuva, neisivaizduoju is kur tektu gauti tokia pinigu suma! Skaiciau, kad Lietuvoje vaistu nuo trombozes nekompensuoja, nors yra sprendziamas mamos ir vaiko gyvybes klausimas. Gal turite patirties Lietuvoje, kokius vaistus mamytes vartoja susidure su tromboze ir kiek jie kainuoja?
Atsakyti
Lietuvoje nėščiosioms šie vaistai kompensuojami išimties tvarka.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 05 24, 12:40)
Lietuvoje nėščiosioms šie vaistai kompensuojami išimties tvarka.



O idomu maitinancioms mamoms kompensuoja?
Gal kas zinot, ar susiduret, nes labai jau jie brangus... g.gif
Atsakyti
QUOTE(miedita1 @ 2008 06 17, 23:00)
O idomu maitinancioms mamoms kompensuoja?
Gal kas zinot, ar susiduret, nes labai jau jie brangus... g.gif

tiksliai nežinau, bet manau, kad maitinančioms skiriamas warfarinas, o vaikučiui papildomai duodama vitamino K.
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif
Matau rašote man aktualia tema.Šiaip pas mus Lietuvėlėje aspirinas ,clexanas ar flaxiparinas naudojamas nėštumo metu turint AFS ( antifosfolipidinį sindromą ),vaistukai nekompensuojami.Prie šio sindromo taip pat būna venų trombozių,taip pat kai kada sąnariukai gali paskaudėti,bet nėštumo metu,naudojant vaistukus,galima sėkmingai sulaukti sveikų vaikučių,nes visa esmė tame,kad nėštumo metu gaminasi trombai,o vaistukai juos išsklaido.
Šiaip daug info ,bent jau nėščiosioms , galima rasti temelėje apie AFS ir nėščiosios sveikata,tenai bendrauja mergaitės besilaukiančios,jau pagimdžiusios ir planuojančios mirksiukas.gif
P.s. Galiu dar pasakyti,mano atveju,paskirtas clexane 0,4 ,taigi mėnesiui šie vaistukai kainuos 600 litų,nekompensuojami g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauda: 25 birželio 2008 - 17:31
Aš pati turiu giliūjų venų trombozę ir ką gi jūs manot, pasirodo sergant šia liga, kraują skystinantys vaistai nekompensuojami doh.gif Kompensuojami jei turi venų varikozę.. mega_shok.gif
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 06 18, 07:35)
tiksliai nežinau, bet manau, kad maitinančioms skiriamas warfarinas, o vaikučiui papildomai duodama vitamino K.



Deja, Clexan nekompensuojamas niekam musu Lietuvelej schmoll.gif O jo kainyte 230 Lt (cia 0.4ml). Man po gimdymo is kart buvo komplikacija - tromboze, tai Clexan buvo vieninteliai geri vaistai, kurius buvo galima leisti maitinanciai. Menesiui reikejo 10 pakuociu ir apie kompensavima kalbos NERA schmoll.gif
Atsakyti
na, kaip maitinančioms tai nežinau, bet ne vien Clexan yra... yra kitų vaistų, pvz. Fraxiparine, kompensuojami nėščioms tai tikrai, bet išimties tvarka - tam gydytojas turi rašyt raštą į Ligonių kasas ir vaistas kompensuojamas... gal ir maitinančioms taip... jei jau Orfarinas netinka...
Atsakyti
Na va ir aš susidūriau su šia problema, praėjo jau pora savaičių po trombozės, užsikimšo koja nuo kirkšnies, tai pirmas tris dienas ligoninėje pastoviai buvau prijungta prie tokio aparatuko, kuris leido hepariną, ir sakė mažiau vaikščiot kad nenueitų trombas į plaučius. Po to liepė nusipirkti elastinį bintą kojai, kad galėčiau vaikščioti, bet su bintu galiu pasakyti ne kas, nevienodai apspaudžia ir per daug matyt buvo suspausta tai atsirado kraujosrūva didelė. Leido po heparino Fraxiparine 0,3 du kartus dienoj ir orfariną reikėjo gerti ir detralex'ą. Iš ligoninės išleido po savaitės tai namuose leidžiuosi kartą Fraxiparine 0,3, ir visus tuos geriamus kur davė ligoninėj. O koją tai skauda, nors įsigijau kojinę tai tikrai nepakeičiamas dalykas, nes kitaip būtų labai sunku vaikščioti. O kažin, kam jau tai buvo seniau, ar ta koja visada taip ir skaudės ir bus ištinusi ar po kiek laiko ji bent kiek įmanoma atsistato. Kai viskas taip dar šviežia nežinau nei kas nei kaip, gal iš viso šiais laikais galima ką nors su tuo trombu padaryti - tirpdo, operuoja ar dar kokių variantų yra.
Atsakyti
koja atsitaisys smile.gif bent jau as is ligonines po 2.5sav grizau su neistinusia koja ir trombas nuo vaistuku turetu buti isiskaides ir vel nebesusidaryti kadangi vartoji vaistukus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Niki @ 2008 08 24, 10:58)
Na va ir aš susidūriau su šia problema, praėjo jau pora savaičių po trombozės, užsikimšo koja nuo kirkšnies,



Panasi situacija i mano. Tai galiu "paguosti" man jau 5 menesiai po staigios trombozes, koja 2-5cm storesne uz sveikaja. Jei pavaikstau be kojines skauda ir koja kaip medine. 2 men po ivykio leidausi Clexan'a, dabar geriu orfarina. Trombas tirpsta. Anot gydytoju tinimas turi praeiti per puse metu, o kojine visam gyvenimui verysad.gif
O kokia kojine nesioji, turiu omeny kurios tamprumo klases?
Ir dar ar kuri nors daretes kokia nors reabilitacija?
Atsakyti