Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumas ir gimdymas Airijoje

Labas mamytes. As liepa atskrisiu i Airija ir ruosiuosi ten gimdyti. Vyras dirba legaliai Airijoje, o as Lietuvoje. Ar neteks man susimoketi uz gimdyma? Gal kas zinote atsakyma? ax.gif
Atsakyti
Gimdymas bei nesciosios prieziura nemokami, jei uzsiregistruoji ligonineje nestumo pradzioje. Zinau, kad mano boso zmona grizo is Amerikos, kai buvo penktame menesyje ir tai jau buvo per velu-turejo eiti pas privacius gydytojus
Atsakyti
QUOTE(Una Martyna @ 2008 06 24, 21:07)
Gimdymas bei nesciosios prieziura nemokami, jei uzsiregistruoji ligonineje nestumo pradzioje. Zinau, kad mano boso zmona grizo is Amerikos, kai buvo penktame menesyje ir tai jau buvo per velu-turejo eiti pas privacius gydytojus

g.gif pirmą kart girdžiu unsure.gif

o šiaip kiek esu girdėjusi,kad reikia mokėti jei nei vienas iš šeimos narių nedirba t.y.nemoka mokesčių mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Indruliux @ 2008 06 24, 20:37)
Labas mamytes. As liepa atskrisiu i Airija ir ruosiuosi ten gimdyti. Vyras dirba legaliai Airijoje, o as Lietuvoje. Ar neteks man susimoketi uz gimdyma? Gal kas zinote atsakyma? ax.gif

jeigu vyras dirba legaliai t.y.moka mokesčius tikrai nereikės mokėti 4u.gif bet reikės pateikti kažkokį tai įrodymą,ligoninėje kažkokią anketą berods pildėm...ligoninėje pasakys mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skruzde: 25 birželio 2008 - 09:15
as kai gimdziau mum i namus atsiunte bila kad reikia susimoketi uz gimdyma ir ligonine.bet vyras nunise jo p60 ir nieko nereikejo moketi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Martyna @ 2008 06 24, 20:07)
Gimdymas bei nesciosios prieziura nemokami, jei uzsiregistruoji ligonineje nestumo pradzioje. Zinau, kad mano boso zmona grizo is Amerikos, kai buvo penktame menesyje ir tai jau buvo per velu-turejo eiti pas privacius gydytojus


Teisybe, kad reikia ligoninej uzsiregistruoti kuo anksciau 4u.gif As pati uzsiregistravau pas GP 26 savaiciu, tai ji buvo labai jau nepatenkinta, sake, kad ligoninej jau gali atsisakyti priimti, nes labai daug nesciuju ir paprasciausiai gali nebebuti vietu blink.gif Gal Dubline ir kitaip viskas, o pas mus miestelis nedidelis, ligoninej akuserinio skyriaus nera, tai artimiausia ligonine uz 40 km. Pagal ju tvarka Gp pats issiuncia dokumentus i ligonine, tada ligonine atsiuncia laiska, paskiria jame pirmo vizito data. Kadangi man jau nebuvo kada laukt, GP skambino i ligonine ir susitare del vizito asmeniskai. O ligoninej irgi baisiai nepatenkinti buvo, kad taip velai uzsiregistravau. Nors iki tol as lankiausi pas LT gydytojus, bet tipo pas juos reikia uzsiregistruoti is anksto mirksiukas.gif
O gimdymas ir prieziura nestumo metu tikrai nemokami. Paciu gimdymu ir ypac personalu esu baisiai patenkinta thumbup.gif Nenoriu net prisiminti pirmo gimdymo Lietuvoj unsure.gif
Atsakyti
Dideliausias aciu visoms uz atsakymus 4u.gif nu tada bus man sunku pas daktarus pakliuti ten nes man jau 33 savaites, o atskrisiu tai dar veliau mastau.gif niu bet ka padarysi. Tikiuosi viskas bus gerai ax.gif
Atsakyti
siaip nepatartina skraidyti velyvam nestume...ir man atrodo kad reikia laisko is gydytojo parodyti kad gali skristi (kazkur tai skaiciau)
Atsakyti
Sveikute,seip,gimdymas priskiriamas butinajai pagalbai tad yra nemokamas.Jie pageidauja,kad GP(bendros praktikos gydytojui)pasirodytum iki 12 sav,o ligoninej iki 20 sav.Bet tai tik pageidavimas biggrin.gif .Yra 3 kategorijos. pirma- pacientai kurie turi medical korteles,antra-kurie neturi korteles bet gyvena salyjeir 3-negyvenantys salyje ar trumpai atvyke.Jei butum priskirta 1 ar 2 kategorijai,tai prieziura ir gimdymas yra 100 procentu nemokama.Jei 3,reikia jiems pasiskambint ir aiskintis detaliau.Bet. Kad butum priskirta 2 kategorijai visai nesunku.Tereikia jiems parodyt kad cia (Airijoj) gyveni ir viskas.O tai paprasta.Rasei kad vyras cia legaliai,tai imk vyra uz pakarpos ir lai isima jis tau pps nr(tai toks nr,kaip pas mus socialinis nr) ar perraso ant taves koki bila.Tada pas bet koki Gp,gali net i Lietuviu klinika(cia Dubline),jie duoda siuntima ligoninen ir laiska health centrui(tas centras patvirtina leidima gimdymui).Na jei reikia detaliau tu tik parasyk man i az.Paaiskinsiu ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
Labai aciu uz toki issamu atsakyma thumbup.gif Jei bus kas neaisku butinai kreipsiuos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Indruliux @ 2008 06 25, 14:45)
Dideliausias aciu visoms uz atsakymus 4u.gif nu tada bus man sunku pas daktarus pakliuti ten nes man jau 33 savaites, o atskrisiu tai dar veliau mastau.gif niu bet ka padarysi. Tikiuosi viskas bus gerai ax.gif


Hm...o keliu svaiciu tu ketini skristi? Nepamirsk pasiimti pazymos is gydytojo, kad tau leidziama skristi, nes oro uoste gali paprasyti (ypac jei didelis pilvas) ir pasitikslink, iki kelintos nestumo svaites tos oro linijos skraidina nesciasias. Sakau, nes mano drauge skrido 36sav. tai jos i lektuva neileido...teko autobusu belstis
Atsakyti
Sveiki
mes gyvenam mazam miestelyje , Navane , o gimdyt reikejo Droghedoj . Tai va ... i Airija isvis skridau tik atostogoms , kelioms sav , bet pabuvau ir nusprendziau cia gimdyt . Pas GP pirma karta apsilankiau gal g.gif 30sav ... ir niekur uz nieka man moket nereikejo . Vaiko tetis dirbo nelegaliai . Taip , kad abu buvom "ne i tema" is niekur ir viskas baigesi thumbup.gif
Atsakyti
na tikrai tiek nescios prieziura,tiek gimdymas nemokami.ir berods 4sav.po gimdymo nemokamos gp paslaugos.
Atsakyti