Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

Norintys išmokti fotografuoti renkasi čia user posted image

Yra sukurta nauja tema pažengusiems fotografijoje. Šią temą paliekame fotografijos pradžiamoksliui. Jei pasijusite "laipteliu" aukščiau pakilę - prašome nesikankinti ir žingsniuosi tolyn naujoje temoje.

Prašom skaityti ir prisidėti: BLOG'AS

Mūsų moksliukai:

Anasko - Canon eos 400D + kit + canon 50mm 1,8
Degutė- Canon Eos 300D + Canon 50mm, 1,4 + kitinis Canon 28-80 mm
Grethenn- Nikon D40X + Nikkor AF-S 3.5-5,6/ 18-55mm G II
Getter - Nikon D300 + Nikkor 17-55mm,f 2,8 + Nikkor 85mm, f 1.4
Kakarieku- Canon eos 400D + canon EF 28-135mm f/3,5-5,6
Sansara - Nikon D50 + kit + Nikkor 50 mm f/1.8
Stiklinė - Canon S5 IS
Smiltis – Nikon D80, Nikkor 50 mm/1,8 , 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX
Stebukle - Canon eos 30D, sony- F828
MamyteSkorpione- KONICA MINOLTA Dimage E 500
Westa- Nikon D80 + sigma30 mm 1,4 ir tt

ANKSTESNĖS TEMOS APIE FOTOGRAFIJĄ
1 tema 2 tema 3 tema 4 tema 5 tema 6 tema 7 tema 8 tema 9 tema 10 tema 11 tema 12 tema 13 tema 14 tema 15 tema 16 tema 17 tema18 tema 19 tema 20 tema 21 tema 22 tema 23 tema 24 tema 25 tema 26 tema 27 tema 28 tema 29 tema 30 tema 31 tema 32 tema 33 tema 34 tema 35 tema 36 tema 37 tema 38 tema 39 tema 40 tema 41 tema 42 tema 43 tema 44 tema 45 tema 46 tema 47 tema 48 tema 49 tema 50 tema 51 tema 52tema 53 tema 54 tema55 tema56 tema 57 tema

Ieškome neatrastų talentų biggrin.gif user posted image
Visi naujokai ir pažengę fotografijoje laukiami išskėstomis rankomis.
Skyrelyje laukiami visi, kurie jau turi nors pirminį supratimą apie diafragmą, išlaikymą, ISO ir kitus pagrindinius terminus, naudojamus fotografijoje.
Siūlome peržvelgti senas temas, aktyviai dalyvauti pokalbiuose, rodyti savo darbelius, komentuoti kitų nuotraukas ir panašiais būdais užsitarnauti pasitikėjimą mirksiukas.gif
Apie nuotraukas – prieš dedant nuotrauką pravartu būtų pagalvoti, ką ja nori parodyti ar kokį patarimą gauti. Nepageidaujamos ,,tiesiog gražu'' nuotraukos, tam yra trečia fotografijų tema. To išvengti padės Blog'o ir ansktesnių temų studijavimas.
Apie kritiką - perskaityti privaloma mirksiukas.gif
Mes išsakom tik savo nuomonę, jei nuotrauka įdomi, verta nors menkiausio dėmesio, bet trūksta menko pakadravimo, sulauksite tokios ar panašios kritikos: nukirpčiau tą pusę arba pvz. pašviesinčiau, padidinčiau konstrastą, pastumdyčiau levelius (techninė pusė, kurią mes čia ir bandom įvaldyt). O jei nuotrauka yra tiesiog nuotrauka kur joks pataisymas techninis nepadės (nei apkarpius, nei pakontrastinus) - siužetas nuobodus nepasikeis - tą irgi deja išgirsite.
Kaip padaryti kad būtų įdomu - tai jau asmeninės išmonės, noro išmokti ir pajutimo dalykas... niekas nepasakys, pasilenk, palįsk po medžiu, apsisuk apie savo ašį, o dabar spausk. Juk taip ir atsiranda geri kūriniai, kai sugalvoji, kaip fotografuojamus objektus parodyt kitaip, įdomiai, kad visi pasakytų "tu matai kaip galima, nepagalvojau". Mes galime padėti vieni kitiems ir pasiūlyti, ką daryt techniškai kitaip, bet ką daryt siužetiškai kitaip - turi pajusti pats fotografuojantysis.
Šioje temoje vyksta
NAMŲ DARBAI
Taisyklės:

Yra atliekami 2 Namų darbai. Vieni - grynai techniniai (pvz., baltas/juodas fonas, makro, panningas ir t.t) Kiti - platesni, kur įmanoma tiek techniškai tobulintis, tiek plačiau, įdomiau pažvelgti, pagal kiekvieno fantaziją ir galimybes (pvz., Medis, Saldainiai, Portretas, Reportažas ir pan.) Techninių ND albumas yra viešas, su viešu slaptažodžiu, kitas - užrakintas. Slaptažodis suteikiamas per až (temos senbuvių žiniai - slaptažodis nepasikeitė mirksiukas.gif ).

Slaptažodžio suteikimo tvarka:

- naujai prisijungęs žmogus dalyvauja (komentuoja, rodo nuotraukas, skaito) temoje bent dvi savaites
- yra įdėjęs viešam aptarimui bent 2 savo darbus
- yra atlikęs (bent vieną kartą) techninius, visiems prieinamus ND
- viešai temoje išreiškė norą gauti slaptažodį ir gavo bent dviejų temos senbuvių pritarimą.

1) į namų darbų albumą dedami TIK per tas dvi savaites atlikti darbai
2) jiems atlikti duodamas 2 sav. laikotarpis.
3) darbai talpinami iki antradienio 20 val.
4) balsavimas iki trečiadienio 20 val. (Lietuvos laiku)
5) balsuojam už namų darbų foto 5 balų sistema: geriausia foto 5 balai (rašoma komentare po foto), antra pagal gerumą - 4 balai ir t.t.
6) naują temą skelbia daugiausiai balų surinkusios foto autorius
7) balsuoti gali ir nariai nedalyvavę namų darbų temoje su savo foto.
8) darbai skirti namų darbams neturėtų būti rodomi kituose tinklapiuose (po namų darbų savaime suprantama tas negalioja) - klausimas dar nebaigtas svarstyti

Techninių namų darbų puslapis - ČIA slaptažodis - mokomes
Mokomės toliau photo.gif

patarimas naujokams!! visada prieš pradedant fotografuoti pravartu išsamiai perskaityt fotoaparato instrukciją!!!

Atsakyti
Karbyne niu neblogas makro kokybes prasme smile.gif
bet gyvunai man tik mokomoji medziaga is vadovelio. nezavi foto, kur jie tiesiog pavaizduoti. norisi, kad jei kazka netiketo veiktu (kaip pvz dejavu zvirbliukas staiposi pries veidrodi ir panasiai). bet cia mano profesine problema.
siaip norejau prisikabinti prie tolumoje linijos, bet kazkaip, kuo toliau, tuo man ji labiau "skamba" su driezu. g.gif
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
QUOTE(Sea_ @ 2008 08 07, 15:46)
Smiltis, man kokybes tavo foto pritruko ziurint 4u.gif


O jei nesunku, gal galėtum padetalizuoti dėl kokybės, kas būtent kliūva, ryškumo trūksta g.gif ar dar kas g.gif Ir kitų nuomonė įdomi. Tiesiog norėčiau iki galo suprasti nes kartais žiūriu (ne būtinai į savo, būna ir į kitų taip), man ten lyg ir viskas tvarkoj, o parašo kad kokybės trūksta unsure.gif Tai įdomu kas daugiausiai užkliūva, ryškumas ar dar kas unsure.gif Būčiau labai dėkinga jei kas šiandien apie tai parašytų, nes gal čia kokią esminę klaidą darau unsure.gif

Karbyne šiuo atveju man nepatinka kad driežas ne visas kadre unsure.gif , ar jis labai didelis g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smiltis: 07 rugpjūčio 2008 - 19:45
Bond. James Bond
user posted image

kojų gaila doh.gif ir gaila, kad antras planas per ryškus.
Atsakyti
Bite, o ten uz bondo iskart kazkoks zmogus eina, ar ne? nes man bondas lyg iskirptas ir priklijuotas atrodo, o isiziurejus lyg ir matosi zmogus uz jo g.gif
Idomi nuotrauka, dar reikia pagalvoti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BN: 07 rugpjūčio 2008 - 20:15
BN, aš ir dabar žiūriu g.gif man rodos, kad taip - eina žmogus su tamsiais marškinėliais, todėl taip ir atrodo.
Atsakyti
Vat ziuriu as i Bites Majos Bonda ir mastau - kodel as taip Vilniaus nematau?
Atsakyti
QUOTE(bite maja @ 2008 08 07, 20:46)
Bond. James Bond
kojų gaila  doh.gif ir gaila, kad antras planas per ryškus.


Aha, kojų gaila, (ypač jei dar su "lakierkom" būtų)... Bet šiaip man viskas labai liejasi, tik "Bondo" marškiniai ryškūs. Už nugaros jam tikrai eina kažkas su šortais. O pats herojus man priminė E.Kusturicos "Katytė balta, katinas juodas" veikėją kiek pasenusį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(BN @ 2008 08 07, 21:17)
Vat ziuriu as i Bites Majos Bonda ir mastau - kodel as taip Vilniaus nematau?


kad čia tik diedas kažkoks. Vilniaus nėr biggrin.gif šiaip ji daryta per mytą, kai ėjom link Forto.
Papildyta:
QUOTE(Saulės pūga @ 2008 08 07, 21:41)
O pats herojus man priminė E.Kusturicos "Katytė balta, katinas juodas" veikėją kiek pasenusį smile.gif


e ne... va čia yra tikrasis dėdė Grga lotuliukas.gif radau jį ant Tauro kalno vieną šeštadienį.
user posted image
Atsakyti
Bite, spalvotas dede - man isvis super! (ir man rodos as ji kazkur maciau g.gif )
Atsakyti
QUOTE(Sansara @ 2008 08 07, 19:16)
norisi, kad jei kazka netiketo veiktu

veikė - staigiu judesiu dingo lotuliukas.gif

QUOTE(Smiltis @ 2008 08 07, 20:42)
Karbyne šiuo atveju man nepatinka kad driežas ne visas kadre  unsure.gif , ar jis labai didelis  g.gif

Jis labai mažas, tiesiog ten aparatą labai prikišus buvau (o ir skubėjau fotkint kad nepabėgtų), tai į kadrą dėl to prikišimo nesutalpinau. Padariau lygiai tris kadrus, paskui staigiu judesiu tiesiog šmurkštelėjo tarp lentų ir tiek žinių.

Va čia pirmas kadras iš toliau, kuriame matosi koks maždaug jo originalus dydis - įdedu ją tik dydžių paaiškinimui, nes kūdroj taip įdomiai susidūriau su komentaru, maždaug "tai kokio jis dydžio jei čia makro"...Toks jausmas lyg kokį nemenką roplį nufotkinus būč ir bandyčiau pralįst makro kategorijon nevisai legaliai
hihihi.gif
user posted image

Ačiū jum už komentarus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 07 rugpjūčio 2008 - 22:18
Labas vakaras. Labai nedrąsu lįsti iš pogrindžio, neturiu nieko ypatingo parodyti. Bet labai noriu išmokti fotografuoti ir sulaukti pastabų. Pačiai savo nuotraukas vertinti sunku, ypač jei ten mano vaikis biggrin.gif Taigi, šios dienos bandymai.

user posted image

Atsakyti