Įkraunama...
Įkraunama...

del papildomo laisvadienio

Sveikos!

Zinau, kad darbe man auginant neigalu vaika priklauso vienas laisvadienis. Personalo skyriuj liepe parasyti prasyma ir liepe nurodyti konkrecia diena, kuria as kiekviena menesi iseisiu. Ar taip galima? Juk ta diena ir skirta vaiko reikalam tvarkyti ir nebutinai ta pacia diena man to laisvadienio prireiks.. Kaip jus daret? Prasyme nurodet tiesiog, kad prasot laisvadienio nenurodydamos konkrecios datos? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(medika @ 2008 08 29, 14:59)
Sveikos!

Zinau, kad darbe man auginant neigalu vaika priklauso vienas laisvadienis. Personalo skyriuj liepe parasyti prasyma ir liepe nurodyti konkrecia diena, kuria as kiekviena menesi iseisiu. Ar taip galima? Juk ta diena ir skirta vaiko reikalam tvarkyti ir nebutinai ta pacia diena man to laisvadienio prireiks.. Kaip jus daret? Prasyme nurodet tiesiog, kad prasot laisvadienio nenurodydamos konkrecios datos? blink.gif


Mano vyras prasyma raso kiekviena menesi atskirai.
Atsakyti
Sveika,

as rasau kiekviena menesi, kokia diena man reikia. Pas mus galioja taisykle, kad reikia prasyma parasyti ne veliau kaip pries 3 darbo dienas.
Taciau gali galioti ir vidaus taisykles, jei darbas pagar griezta darbo grafika, o tau nesant tave turi pakeisti. Tuomet personalo skyrius kaip ir gali to reikalauti, nes tave turi pakeisti kitas darbuotojas, kuris dirba taip pat grieztai nustatytu grafiku.
Bent jau manyciau g.gif
Atsakyti
Aš pateikiau prašymą ir neįgalumo pažymėjimą. O apie laisvą dieną direktoriui pranešu arba per laisvą dieną arba prieš tai dieną, o buhalterei po laisvos... smile.gif manyčiau čia darbdavių ir darbuotojo susitarimo reikalas.
Papildyta:
Bet prašymą rašiau tik vieną kartą.
Atsakyti
Tai gal aš galėčiau turėti 2 tokias dienas?Kaip mama auginanti du nepilnamečius vaikus, ir kaip mama auginanti neįgalų vaiką.
Atsakyti
aš pati nedirbu . met mano vyras nunešė dokumentus į darbą, tai paskaičiavo kad priklauso 35 kalendorinės dienos atostogų ir plius kas mėnesį po 1 laisvadienį , darbo pobūdisa neleidžia iš ankso numatyti tuos laisvadienius , tai juos pripliusavo prie atostogų ir gavosi47 dienos per metus atostogų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(BRAŠKĖ68 @ 2008 12 07, 13:21)
aš pati nedirbu . met mano vyras nunešė dokumentus į darbą, tai paskaičiavo kad priklauso 35 kalendorinės dienos atostogų ir plius kas mėnesį po 1 laisvadienį , darbo pobūdisa neleidžia iš ankso numatyti tuos laisvadienius , tai juos pripliusavo prie atostogų ir gavosi47 dienos per metus atostogų thumbup.gif

va...o cia mintis nebloga thumbup.gif ... Turiu viena klausima,kurio jau kiek metu neissiaiskinu-ar abiem tevams priklauso tos dienos ar tik vienam is musu? Dirbam mes abu.Aciu,mergaites ,is anksto uz atsakyma smile.gif
Atsakyti

Stai ka radau bestudijuodama darbo kodeksa-
Kasmetinės minimaliosios trisdešimt penkių kalendorinių dienų
atostogos suteikiamos:
1) darbuotojams iki aštuoniolikos metų;
2) darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos
metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų; (Lietuvos
Respublikos 2005 m. birželio 30 d. įstatymo Nr. X-294 (nuo 2005
m. liepos 14 d.) (Žin., 2005, Nr. 85-3138) redakcija)]
146 straipsnis. Ne visas darbo laikas-
darbuotojui,
vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką
iki aštuoniolikos metų; (Lietuvos Respublikos 2005 m. birželio 30
d. įstatymo Nr. X-294 (nuo 2005 m. liepos 14 d.) (Žin., 2005, Nr.
85-3138) redakcija).
Tai dabar nebesuprantu ar man priklauso tos atostogos prailgintos ar ne g.gif .Mes esam 4 asmenu seima,mes su vyru abu dirbantys,dukra sveika o sunus turi sunkia negalia su slaugos poreikiu...
Atsakyti
parasiau laiska su uzklausimu del tu atostogu,tai vat koki gavau atsakyma-

DĖL GARANTIJŲ DIRBANTIEMS ASMENIMS

Atsakydami į Jūsų paklausimą paaiškiname, kad vadovaujantis Darbo kodekso 166 straipsnio 2 dalies nuostatomis, kasmetinės minimaliosios 35 kalendorinių dienų atostogos suteikiamos darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, todėl laikome, jog garantija taikoma tik vieniems auginantiems neįgalų vaiką darbuotojams.
Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų- iki 30 kalendorinių dienų, suteikiamos nemokamos atostogos darbuotojų reikalavimu (Darbo kodekso 184 straipsnio nuostatos).
Kartu paaiškiname, kad Darbo kodekso 214 straipsnyje nustatytos papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų arba 2 vaikus iki 12 metų, suteikiama 1 papildoma poilsio diena per mėnesį arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.



Priimamojo vedėja L.Venckūnienė


K.Pečulis, tel. 2664267,
Atsakyti
Man liepė pasirinkti konkrečią dieną iš anksto ir kiekvieną mėn. tą pačią ax.gif Bet manau tai nėr blogai, žinau iš anksto kada ką planuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(munyte @ 2008 12 07, 13:01)
va...o cia mintis nebloga thumbup.gif ... Turiu viena klausima,kurio jau kiek metu neissiaiskinu-ar abiem tevams priklauso tos dienos ar tik vienam is musu? Dirbam mes abu.Aciu,mergaites ,is anksto uz atsakyma smile.gif



Jei dirbantys tevai augina neigalu vaika iki 18 metu, jiems abiems priklauso is darbdaviu gauti viena laisvadieni per menesi arba trumpinant darbo laika per menesi ( jei dirbate po 8 val, tai ir trumpinama 8 val.) PVZ. galite pasirinkti 4 penktadienius dirbti dviem valandom trumpiau. Bet cia daug kas priklauso ir nuo bendro susitarimo su darbdaviu, nors istatymai tai leidzia.
Jei neigalus vaikas turi tik viena is tevu, tai tam tevui ar mamai dar priklauso ir kasmetiniu 35 kalendoriniu dienu apmokamu atostogu.
Taip, kaip kazkas cia rase, kad tas laisvas neisnaudotas dienas prisiduria prie kasmetiniu dienu, yra neleistinas dalykas, zodziu mokesciai kada nors, jei patikrins, prisikabins, nes tos neisnaudotos dienos nesipliusuoja ir i kita menesi nesikelia.
35 kalendoriniu dienu apmokamas kasmetines atostogas gauna patys neigaluma turintys darbuotojai.
Atsakyti
as zianu,a kd jei abu tevai dirba tai jie abu i si istatyma turi po ta laisva diena.pvz mano vyra dirba privadzioje imoneje ir bijo paprasyti tu laisvu dienu tad taikau visus reikalus daktarus kai jam iseigines, nes pas ji pamaininis darbas, o jei ne prasau kad kazkas nuvestu
Atsakyti