Įkraunama...
Įkraunama...

Grybų džiovinimas

mano mama džiovindavo ant verdančio puodo dangčio. Aš jau antra diena bandau džiovinti orkaitėj. Ir mąstau - galgi mikrobanginė būtų išeitis? Ką manot? ką žinot? Eksperimentuot bijau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 02 balandžio 2010 - 19:41
QUOTE(vauga @ 2008 09 16, 19:13)
mano mama džiovindavo ant verdančio puodo dangčio. Aš jau antra diena bandau džiovinti orkaitėj. Ir mąstau - galgi mikrobanginė būtų išeitis? Ką manot? ką žinot? Eksperimentuot bijau  blush2.gif



Na, as kazkaip nemanau, kad mikrobanginej butu gera mintis, bent as nebandzius ir isivaizduoju, kad taip galima lengvai sudegint...
Mes tai orkaitej - ijungi pasildai truputi, isjungi. po kurio laiko val ijungi vel pasildai ir taip zaidi kol isdzius smile.gif beje, anksciau visada ant siaudu orkaitej laikydavom ( nzn ka cia priduoda, bet atseit skaitosi taip geriausia ax.gif )
Atsakyti
as isemet dziovinau pirm kart gyvenime - ir puikiai gavosi: i orkaite (pas mane buvo 3 skardos), minimalus karstis (iki 50laipsniu), ir taip nepilnas dvi paras... skardas keitinejom vietom, grybus vis pamaisydavau, pajudindavau...
Atsakyti
lengvas būdas grybams džiovinti: suverti ant medinių pagaliukų (ilgi mediniai iešmeliai, parduodami visose prduotuvėse), sudėti ant grotelių, po apačia dėti skardą (jei netycia grybai varvėtųsmile.gif, įjungti tik konvektorių (karšto oro pūtimą, be viršaus ir apačios šildymo) ant 50-70 laipsnių ir truputį pravėrus orkaitės dureles džiovinti kelias valandas, jei nepilnai išdžiūna - kitą dieną įjungiu dar keliom valandom. Baravykai išlieka balti ir kvapnūs:)
Atsakyti
QUOTE(zuwedra @ 2008 09 17, 14:53)
lengvas būdas grybams džiovinti: suverti ant medinių pagaliukų (ilgi mediniai iešmeliai, parduodami visose prduotuvėse), sudėti ant grotelių, po apačia dėti skardą (jei netycia grybai varvėtųsmile.gif, įjungti tik konvektorių (karšto oro pūtimą, be viršaus ir apačios šildymo) ant 50-70 laipsnių ir truputį pravėrus orkaitės dureles džiovinti kelias valandas, jei nepilnai išdžiūna - kitą dieną įjungiu dar keliom valandom. Baravykai išlieka balti ir kvapnūs:)



Iš tiesų, puikus grybų džiovinimo būdas smile.gif
Atsakyti
As dziovinu dabar.. Kadangi nemazai pririnkom smile.gif Voveruskos puikiai ant radiatoriaus sudziuvo per para.. O baravykai pajuodavo.. sad.gif Dziovinau virs dujines. Aj kaip gaila verysad.gif
Atsakyti
Sveikos. Na su orkaite kaip cia rase viskas liuks gaunasi, bet jei smulkmeniskai paziurejus, tai visa diena kaitinti orkaite elekrtos daug iseina. As voveraites sumoviau ant keletos siulu ir balkone pasikabinau. Per 2-3 dienas super sudziuvo. Pas mane balkonas istiklintas, palikau praverta langa, saule tik vakarop ateina:)
Zinoma baravykai gal principingesni ax.gif
Atsakyti
Va, dabar dziovinu grybukus elektrineje orkaiteje. Nuo seno saldytuvo pasilikau metalines lentyneles (anksciau buvo metaliniais strypeliais lentyneles), vyras jas pritaike naujoje orkaiteje, tai apdejau tris lentyneles, puikiai siluma praeina, ijungiau orkaite 50 laipsniu temperatura ir ventiliatoriu. Dziuva labai graziai. Tiesa, apacioje ir as palikau skardele, bet grybai sausi, tai ne laselio nenubega. Manau, kad padziovinsiu kol eisiu miegoti, o rytoj uzbaigsiu dziovinima.
Atsakyti
ne visi grybai dziudami lasa, pvz. silkabaravykiai visai nelasa ir greitai dziuna, o machavikai ir baravykai lasa. kitu grybu nedziovinu. smile.gif o siaip dziovinu dujinei orkaitei ant mazos ugnies, dar idedu tarp dureliu sakute, kad grybams butu oro biggrin.gif kazkaip per keleta valandu labai graziai isdziuna smile.gif beje ir obuolius taip pat dziovinu mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš,grybus džiovinu blėkutėje su grotelėmis.
Ir,palieku pravertas durytes 4u.gif
Atsakyti

 i 
PROFILAKTINIS FORUMO TAISYKLIŲ PRIMINIMAS:

1. Temos pavadinimą prašome rašyti tik lietuviškomis raidėmis (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž). Nerašykite didžiosiomis raidėmis!

2. Prieš paskelbdami naują temą, visada pasinaudokite "Paieška" ir įsitikinkite, ar anksčiau forume nebuvo rašyta Jus dominančia tema.

3. Draudžiamos temos, kuriose klesti šlamtlaiškiai ir reklama, komerciniai pasiūlymai (pvz. gaminu-parduodu, "turiu-parduodu", "aš neplatinu, platina kiti", "kur nusipirkti?", "kas galit parduoti?", "atsakiau į AŽ" ir pan.). Radus tokio pobūdžio temas /  žinutes, jos ištrinamos be išankstinio perspėjimo.

4. Draudžiamas tarpininkavimas, organizuojant masinius pirkimus. Išimtis: tokia veikla leidžiama tik skyrelyje "Internetinės parduotuvės", kai įvykdomos skyrelio taisyklėse numatytos sąlygos.

5. Norėdami pacituoti žinutę (-es) , necituokite pačių nuotraukų (cituojamoje žinutėje (-ėse) tiesiog ištrinkite nuotraukos nuorodą su kodu [ img ] [ /img ] ) , taip forumas bus neapkrautas.

6. Jei keliate patiekalų nuotraukas, tai ne didesnes nei 500- 600 pikselių. Didesnio formato nuotraukos papildomai apkrauna Forumą ir iškraipo Forumo langą.

7. Draudžiami bet kokie komercinio/platinimo/reklaminio pobūdžio skelbimai (tiek temos pavadinime ir turinyje, tiek dalyvio logo/avatare/pavadinime ir paraše). Komerciniai skelbimai bus ištrinti, o dalyviui skirtas asmeninis įspėjimas, draudimas rašyti komentarus arba visiškai uždraustas prisijungimas Forume.

Komercinio pobūdžio reklamos pasiūlymus rašykite adresu: info@supermama.lt, reklama@supermama.lt  
Atsakyti
o aš grybus džiovinu tokioj džiovykloj
user posted image
grybukai labai gražiai sudžiuna ir būna balti. Rekomenduoju biggrin.gif
Atsakyti