Įkraunama...
Įkraunama...

Veislinio kačiuko pardavimas sterilizacijai (PET)

Dar viena tema man įdomi ir aktuali tema.
Vakaruose seniai taikoma praktika, kad dauguma veislyno kaciuku parduodami sterilizacijai/kastracijai t.y. be galimybės veisti, nesilaikant sio susitarimo taikomos sutartyje numatytos sankcijos.
Veisimui kaciukai parduodama retai arba isvis neparduodami, kaciuko veisimui kaina didesne ir nera taip paprasta ji isigyti, kaip sakoma dziaugiesi kas isvis pardave biggrin.gif

Nežinau kaip su kitomis kačių veislėmis, bet didele dalis britu tumpaplaukiu Lietuvoje parduodami be kokių nors apribojimų veisti, sumoki pinigus ir tavo reikalas ka darysi toliau. Turbut todėl ju tiek daug skelbimuose kaip parduodamu be kilmes dokumentu (a le nuo kilimingu tevu) ir atitikimas veisles standartams buna labai abejotinas ir splavu derinukai buna tokie crazy, kuriu joks profesionalas nedarytu, o ka jau kalbeti apie butinus sveikatos patikrinimus ...

Man si vakaru praktika jau kaip ir savaime suprantama, bet noreciau isgirsti kitu veiseju argumentus uz ir pries.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alna: 25 spalio 2008 - 22:10
Mano nuomone: veisti gali ne bet kas...
Ne karta teko skaityti skelbimus, kur parduodami kaciukai nuo skirtingu veisliu tevu... sad.gif
todel mano nuomone, kad reikia parduoti gyvunus iskart kastruotus ar sterilizuotus, todel, kad siais laikais lietuviams jokios sutartys neidomios.... jei ir parasyta, kad gyvunas privalo buti sterilizuotas, tai dar nieko nereiskia... blink.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo audra13: 25 spalio 2008 - 23:00
Vienareiksmiskai UZ! Mano manymu tolimesniam veisimui kaciukai gali pasilikti tik tevu veislynuose, arba jeigu nepasilieka, tai parduodami veisymui tik tie kurie tinkami tolimesniam darbui, dazniausiai tokius parduoda i kitus veislynus...
Tikrai nesuprantu tokiu veiseju, kurie visa vada parduoda veisimui, tikrai taip negali buti, nes ne visi kaciukai vienoje vadoje yra superiniai, arba tinkami veisimui...
Ir dar veisejas, pries parduodamas zmogui kaciuka, turi issiaiskinti kam jam reikalingas kaciukas, jeigu kaip naminis gyvunas tai vienareiksmiskai turi buti kastruojamas.
Jeigu zmogus nori veisimui, tada pasiklausti ar veziuosit i parodas, jeigu pirkejas nesiruosia tuom uzsiimti tegu perka kastruota gyvuneli ir nesuka galvos nei sau nei veisejui, nes dazniausiai tokie ir perka dauginimui ir atsiranda "veisliniai" gyvunai nuo tevu, kurie turi dokus, bet nedalyvavo ne vienoje parodoje.
Taigi visu pirma veisejai turi buti budrus ir atsakingi!!! Nes kitaip niekada nepasieksim veisiamos veisles idialo!
Atsakyti
Aš esu iki šios dienos turėjus 7 vada kačiukų, viso - 36 kačiukus. Iš jų veisimui pardaviau 3-is. Dar 3-is pasilikau veislyne. Visi kiti buvo parduoti kastracijai. Beje, be jokių sutarčių ir gąsdinimų sankcijomis. Tiesiog, labai kruopščiai ir atsakingai renkuosi pirkėjus savo kačiukams. Kol kas dar neturėjau jokių problemų (tfu tfu tfu), patys žmonės neverčiami kastravo kačiukus, nes nenorėjo veisti, nenorėjo kankinti gyvūnų ir nenorėjo kankintis patys, gyvendami su nuolat morčiaujančiu katinu/kate.
Atsakyti
As taip pat uz labai griezta parduodamu veisimui kaciuku kontrole.

Tiesa sakant, manau kad veisimui kaciuka turetu parduoti tik rimtas veislynas kitam veislynui. Jei gyvunas veisimui parduodamas "naujokui", tai turetu buti padarytas rimtas tyrimas apie ta zmogeli - silpnu nervu ir naudos siekiantiems zmonems kaciu veisimui parduoti negalima smile.gif

Pati sau nusprendziau kaciukus parduoti jau kastruotais/steriliazuotais. To paties pagal kergimo sutarti reikaluju is kates savininku, kai kergiu savo katina.

Norint "kurti ir tobulinti" veisle, veisejas turetu namie laikyti ne viena ir net ne penkias kates ir nuolat atnaujinti savo "veislini fonda" - sita tai as vadinu veismu. Kai zmogus nusiperka 1-3 neblogus pagal tipa gyvunus noredamas tiesiog pavaikscioti i parodas, pasidziaugti kaciukais, tai, manau, jis privalo parduoti savo vadas tik kastracijai, o "rimta veisima palikti rimtiems veisejams"... kiekvienas turi uzsiimti savo darbais
Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2008 10 26, 20:02)

Norint "kurti ir tobulinti" veisle, veisejas turetu namie laikyti ne viena ir net ne penkias kates ir nuolat atnaujinti savo "veislini fonda" - sita tai as vadinu veismu. Kai zmogus nusiperka 1-3 neblogus pagal tipa gyvunus noredamas tiesiog pavaikscioti i parodas, pasidziaugti kaciukais, tai, manau, jis privalo parduoti savo vadas tik kastracijai, o "rimta veisima palikti rimtiems veisejams"... kiekvienas turi uzsiimti savo darbais

Labai teisingai parasyta drinks_cheers.gif
Atsakyti
Argumenti uz- pries, kuriuos man teko girdeti.

UZ pardavima sterilizacijai:
- uztikrinama veisles standarto kokybe, nes nepaklius i mazai ka nutuokianciu zmoniu rankas
- nepaklius i zmoniu siekianciu lengvai pasiplenyti is augintinio rankas
- neprisiveis bedokumenciu kaciuku, su kuriais, tenka konkuruoti kai reikia parduoti vada
- kai veisiami tik patys geriausi, palaikomas vieslyno geras vardas, kuris yra butinas norint tureti galimybe is kitu isigyti geru kaciu veisimui

PRIES, argumentas kuriuos man teko girdeti (kai kurie linksmi):
- sunkiau parduoti kaciukus, nes zmones mano, kad kaciukui kazkas ne taip arba "mano vyras su tuo nesutinka, nes jis jautrus tuo klausimu"
- taip mazinama konkurencija ir siekiama palaikyti aukstesne kaina

Kai bandziau pardavimo stertilizacijai tema kalbinti kai kuriuos senokai britus augiancius zmones, tai man buvo uzsiminta tipo, kad tuo siekiama karteliniu susitraimu, kad sumazinti konkurencija ir kad kaciuku kainas uzlenkti. Na as toliau i diskusijas nesiveliau, ka cia su pliku pesiotis mad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alna: 26 spalio 2008 - 22:56
QUOTE(Alna @ 2008 10 26, 23:53)
Argumenti uz- pries, kuriuos man teko girdeti.

UZ pardavima sterilizacijai:
- uztikrinama veisles standarto kokybe, nes nepaklius i mazai ka nutuokianciu zmoniu rankas
- nepaklius i zmoniu siekianciu lengvai pasiplenyti is augintinio rankas
- neprisiveis bedokumenciu kaciuku, su kuriais, tenka konkuruoti kai reikia parduoti vada
- kai veisiami tik patys geriausi, palaikomas vieslyno geras vardas, kuris yra butinas norint tureti galimybe is kitu isigyti geru kaciu veisimui

Kai bandziau pardavimo stertilizacijai tema kalbinti kai kuriuos senokai britus augiancius zmones, tai man buvo uzsiminta tipo, kad tuo siekiama karteliniu susitraimu, kad sumazinti konkurencija ir kad kaciuku kainas uzlenkti. Na as toliau i diskusijas nesiveliau, ka cia su pliku pesiotis  mad.gif


Na mamo argumentas UŽ yra vienas vienintelis - gyvūno gyvenimo kokybė ir saugumas. Nes aš laikausi tos nuomonės, kad kastruotas katinas yra laimingas katinas.
Parduodama kačiuką visada stengiuosi kuo daugiau pabendrauti su pirkėjais ir atsargiai išsiaiškint jų požiūrį į kastraciją. Kartais žmonės būna tiesiog klaidingai informuoti, todėl priešiškai nusiteikę. Todėl stengiuosi argumentuoti ir paaiškinti žmogui, kokie yra kastracijos privalumai. Niekada neneigiu, kad kastracija yra iš esmės intervencija į gamtos procesus ir nėra absoliutus gėris, bet mes priversti rinktis mažesnę blogybę, tam kad galėtumėm maksimaliai komfortiškai gyvent su gyvūnu po vienu stogu. Juk nė vienas būsimas savininkas nenori, kad katinas/katė nuolatos morčiautų, rėktų, pradėtų žymėtis, prarastų apetitą, sulystų, pasidarytų irzlus ar net agresyvus, nustotų žaisti ir bendrauti. Jeigu pirkėjas kategoriškas ir jo mano argumentai neįtikina, tuomet tiesiog neparduodu tokiam kačuko. Nes jeigu parduosiu, tai dažniausiai tai baigsis morčiaujančio katino/katės nunešimu pas kaimynų katiną(kadangi bobteilo neras, tai tiks bet koks) ir paskui pasirodys skelbimai apie bobteiliukus be dokų, arba kitas variantas - nepasikentę su morčiaujančio katino elgesiu - išspirs jį laukan badziotis. O tai anksčiau ar vėliau deja baigiasi liūdnai.
Man šitie variantai yra visiškai nepriimtini, todėl praktiškai visus kačiukus, kurių nepasilieku veislyne parduodu kastracijai. Bet tik žmonėms, kurie galvoja taip pat kaip aš ir sutinka su mano argumentais.
Atsakyti
As 100% UZ jog kaciukai butu parduodami su sutartimi sterilizacijai/kastracijai.
As asmeniskai visus savo kaciukus pardaviau tik su salyga jog bus kastruojami arba sterilizuojami.
Sutinku su Alna, jog kaciukus yra parduoti sunkiau, nes daugelis zmoniu nori veisti ir t.t , o isgirde pasakyma, jog teks kastruoti/sterilizuoti pasako: ne aciu. Bet tai jau yra ju teise pasirinkti.
Papiktinau vienu zmoniu nuomone,isgirdus, jog katyte reiks sterilizuoti, nes ji veisimui neparduodama, ir kates sveikatai yra zymiai palankiau buti sterilizuotai. O man atsake, kad seniau kai jie turejo kate, kate sumorciaudavo , jie vaistuku jai ir viskas OK. Tas supratimas man issyk padejo apsispresti, jog net ir neveisimui katytes neparduociau zmonems su sitokiu supratimu. Zinoma galima butu sakyti gal zmones nezinojo, kad vaistai kenkia ir t.t., bet mano klausimas butu, kodel zmones tada neieskojo informacijos, o pasirinko jiems patogiausia kelia, kate nutildyti vaistais.
Atsakyti
Sutinku, kad naujiems seimininkams reikia istiesu nemazai aiskinti ir edukuoti tema, kodel kaciukas parduodamas sterilizacijai ir kad tai nera blogis.
Kaip dabar pamenu, kaip viena moteris sake "na nezinu, gal noreciau parodoje sudalyvauti, kokia vada patureti", tai as jai pasakiau (nors ketinimui veisimui parduoti isvis neturejau) "ok, tada reiskai jus norite kaciuko veisimui ir siuo atveju kaina bus europine", kadangi zmones jautrus kainos klausimau, tai sitai jai padejo labai greitai susivokti, kad ji kaciuko veisimui nebenori lotuliukas.gif
Klausimas ar pactiems sterilizuoti ar pasikliauti sutratimi ir seimininku gera valia.
Vieno pvz, kilmes dok neatiduoda kol nesterilizuoja, bet buna kad tada isvis pirekjas neapsireiskia, nes jam dok ir nereikia, bet galimybe padauginti lieka.
Na cia turbut nuo individualios patirties priklauso. Vokietijos veiseja sake, kad jai pakanka sutarties ir jau 10 metu niekada nebuvo kile problemu, na aisku lietuviai, tei ne vokieciai :-)
Atsakyti
O pas mane kaina vienoda tiek show, tiek breeed, tiek Pet. Pigiau tik brokuoti, t.y turintys akivaizdžių diskvalifikuojančių ydų.
Ir nežinau, gal man sekasi, o gal aš tinkamai "apdoroju" pirkėjus, bet veisti dažniausiai nenori niekas.
Atsakyti
QUOTE(Alna @ 2008 10 27, 12:10)
Sutinku, kad naujiems seimininkams reikia istiesu nemazai aiskinti ir edukuoti tema, kodel kaciukas parduodamas sterilizacijai ir kad tai nera blogis.




Sutinku. Reikia nuoseklios busimu savininku edukacijos.

Pvz as (atsiprasau kad taip jau nekukliai) savo tinklapyje "kaciuku" puslapyje padariau nuoroda "Jums turi but idomus musu poziuris i siuos klausimus" su nuoroda i staraipsni apie ankstyva kaciuku kastracija. Ir 50 proc i mane besikreipianciu zmoniu jau zino kad gaus apkarpyta gyvuna... smile.gif
Labai geri straipsniai apie kastracija - "tradicine" ir "ankstyva" ir Pifo.lt tinklapy. Planuoju padaryt baneriuka su nuoroda i tuos straipsniukus ir iklijuot i savo parasiuka cia, SM ax.gif Bet tik kazin ar ka galima padaryt, jei veisejai isvien neveikia.
Gerai kad mano veisles veislynu yra tik keli ir mes galim normaliai apsitarti ir nuspresti kaip matom savo kaciuku ateity ... aciu deiv kad turiu ismintingas superines koleges
Atsakyti