Įkraunama...
Įkraunama...

Sicilija

Sveiki, rudenį skrendame į Siciliją. Ten žadam nuomotis mašiną ir keliauti. Gal kas nors jau taip keliavote ir turite vertingų patarimų? Apie viską: kainas, lankytinas vietas, gamtą, žmones, maistą ir t.t.
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2005 07 04, 10:46)
Sveiki, rudenį skrendame į Siciliją. Ten žadam nuomotis mašiną ir keliauti.  Gal kas nors jau taip keliavote ir turite vertingų patarimų? Apie viską: kainas, lankytinas vietas, gamtą, žmones, maistą ir t.t. 
  Ačiū  4u.gif


Sveika,

Teko pabuvoti Sicilijoje, tik tai buvo pries ketverta meteliu...Pasistengsiu si ta prisiminti, juolab, kad praleidau ten visa menesi.
Buvau rugpjuti - nuostabus menuo, diena karsta kaip pragare ( i miesta nuo 12val iseiti nepatartina - visu pirma, parduotuves neveikia, antra - laaaabai karsta, pavesy virs 34). Gyvenau Palerme - mafijos sostineje, kurios, anot italu, ten seniai nebera...na kaip is tiesu nezinau, taciau jokiu kostiumuotu ar cigarus isikandusiu 'cosanostru' nemaciau. Kainos tuomet buvo nemazos, lyginant su Lietuva, taciau Sicilija pigesne nei Italijos siaure.Vaisiai gal net pigesni nei Lietuvoje, brangu valgyti kabakuose. Benzinas pakankamai brangus, symet Siaures Italijoje benz. kainuo 1,04eu/L.
Jura silta, tik papludimiai nuvyle - labai jau ten purvina, net palyginti su Palanga - pilna nuoruku, vandeny net tampax gali susitikti, jei danguje trys debeseliai - zmoniu nerasta - blogas oras smile.gif. Visur reikia moketi uz masinu aiksteles arciau juros, jei nori svaraus papludimio - galima rinktis mokama.
Buvom Agrigento - miestelis pietu Sic. - ten yra graiku architekt. palikimo - akropoliai, labai patiko Etnos ugnikalnis - funikulieriumi uzveza iki puses kalno, o po to tapu tapu pestute svilinant saulutei, kaip tik 1 men po to buvo Etnos issiverzimas (gaila nepakliuvom). Nepamenu pavadinimo, taciau vidury Sicilijos, link Etnos yra didziulis kanjonas, kur per ledini vandeni brendi kalnu upe i virsu - patiko (tik reik sandariai daiktus susideti, nes kai kur vanduo pazastis siekia). Pati nebuvau, taciau draugai vaziavo traukiniu ir kelesi i Vulkano sala - ten ugnikalnio papedej ir nakvojo - gryzo juodi kaip velniai, bet ispudziai nepakartojami..
jei kas dar domins - parasysiu.
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2005 07 22, 12:59)
Na ne visai, ten pietuose pilna kazkokiu cigonu, taip kad pinigines, telefonus ir pan. saugokit kaip savo aki wink.gif Ir su neaiskiais tipais verciau net nekalbeti, na tiesiog teko susidurti su labai nemaloniais zmonem ir ne karta, aisku, nesakau, kad visi jie tokie unsure.gif

Kaip keista g.gif Aš maždaug mėnesį praleidau pietų Italijoj. Įspūdis visai kitoks. Išeinant iš namų, jų nieks nerakindavo smile.gif Na kiemo vartai užrakinti, o name tai tik langai uždarinėti ir durys užvertos smile.gif Paplūdimy, einant maudytis, palikdavom visus mobilius, skėčius ir visus kitus daiktus ramų ramiausiai rolleyes.gif
Ai, paskui dar, dažnai lankydavomės tokioj kavinukėj, kurioj dažnai paskutiniai svečiai būdavom blush2.gif , tai ne kartą mačiau, kad šeiminkai išeina, užrakina duris vienu raktu ir vsio, net vartų nerakina smile.gif Tai kaip suprantu nelabai baisiai ten tų plėšikų ir vagių būna g.gif
Čia gal atsargesniems reikia būti tose labiausiai turistų lankomose vietose? Bet tai čia taip juk visose šalyse wink.gif
Atsakyti
doktorka,

o kaip pats Palermo, ar gražus miestas ir ar verta jame pabūti? Girdėjau kad vairuotojai ten vairuoja kaip išprotėję, kaži ar mes sugebėsim neapsidaužę kokį kvartalą pravažiuot blink.gif

Sakyk, o kur apsimoka nakvoti? Gal prisimeni kokių nebrangių viešbučių, kurie patiko? Kaip tie vadinami bungalow, kempingai?

Kaip keliai? Ar brangūs?

Mes keliausim rugsejo 27, kaži, ar nebūtų ten tokiu laiku jau nesezonas? T.y. ir kainos šiek tiek mažesnės.

Dėl Etnos tai taaip, labai norėčiau aplankyti ax.gif .

Ačiū labai už atsakymus 4u.gif

Atsakyti
Sveika,

Na taip, transportas ten įspūdingas...BARDAKAS !!!!!!! Mane vežiodavo vietinis italas, tai aš nieko ir negirdėdavau tik begalinius pypsenimus ir keiksmus. Aš nedrįsčiau ten mieste važinėtis greičiau nei 20km/h, nors vairuoju tikrai gerai... Taisyklė - kas naglesnis tas pirmesnis galioja puikiai, kadangi ten kelių policijos kaipo ir nėra (italai sako - kam smile.gif ). Keliai mokami tik pagrindiniai, pačioj Sicilijoj, kiek pamenu ju ne per daugiausiai. Pats Palermas triukšmimgas, nelabai švarus, yra keletą gražių bažnyčių , Monrealio katedra šalia Palermo, ( beje dauguma architektūros paminklų ten restauruojama...pastaruosius 20- 50 metų...na tikrai niekur neskubanti liaudis) Nepamenu tiksliai pavadinimo, tačiau į rytus nuo Palermo apie 35km yra labai gražus kurortinis miestelis (pažiūrėk į žemėlapį) Geriausiai iš Palermo pamenu gellaterias (nuostabaus skonio ledai) bei saldumynų parduotuves - skanėstai su marcipanais, rikotos sūriu... smile.gif o taip pat stinjolos kvapa man po langais - nuo pat ryto ant grotelių vietiniai čirškindavo kiaulių žarnytes, fuuuu schmoll.gif
Dėl nakvynių - tiesa sakant neteko susidurti su tuo, kadangi mes gyvename studentų bendrabučiuose (vykau ten pagal studentų mainų programą).
Dėl sezoninių kainų - nepasakyčiau, kad Sicilija turizmo šalis ir labai iš to pragyventų, todėl nežinau dėl to...
Dėl kelių kainų tiksliai nepasakysiu, tačiau Šiaurės Italijoje, jei neklystu kas 50-100km apie 7eu pakloti tenka
Patys italai nėra dideli aferistai ar vagys, tačiau ten iš tiesų nemažai privažiavusių arabų, čigonų ir kitokių juodukų...jų gal ir reiktų pasisaugoti.
Atsakyti
Sveiki,

pamaciau tema apie Sicilija ir negalejau susilaikyti neparasius savo nuomones:) buvau sicilijoj senokai: pries 5 ir pries 4 metus. Pirma karta vaziavau su sokiu grupe, gyvenom seimose ir butent tu zmoniu deka aplankem visas izymiausias Sicilijos vietas. Agrigento, Taormina, Palermo,Cefalu ir kt. Grizus tiek tevams pripasakojau, kad kitais metais isvykom autobusu i pazintine kelione Italija-silcilija, marsrutai sicilijoj buvo tie patys, tik gaila nenuveze i agrigento (islike antikiniai griuvesiai:) Pirma karta buvau geguzes pabaigoje, antra rugpjuti. Oras geras, nors ir karsta, bet ne taip kaip lietuvoje kai buna +35, maistas skanus ( na kam patinka italiskas) tada nebuvo taip ir brangu, taciau ivedus eura, anot pazistamo isciliecio, viskas tikrai pabrango. Taip kad mano ispudziai apie sicilija tikrai vieni geriausiu, ir jei galeciau rinktis kur vaziuoti, rinkciausi vel, gaila tik kad Lietuvos kompanijos lektuvais kelioniu i sia sala neorganizuoja. Tai tikrai sala su savo kultura, istorija, nuostabiu klimatu, siltais zmonemis. Galbut palerme ir reikia labiau saugotis, taciau kitur tikrai nieko nemalonaus nepastebejau, be to, apgauti buvom pacioj Romoj, o staisicilijoj ne karto, netgi pora kartu buvau maloniai nustebinta: senukas Cefalu padovanojo pakubuti su sicilojs simboliu, karta gavau bandele del to kad esu panasi i saule:)
Atsakyti

Sviripile, doktorka, labai jums ačiū 4u.gif

Kaip suprantu tai nesuklydom pasirinkdami tokią kelionę. Būtent, norisi pamatyti šiek tiek kitokią Italiją ax.gif

Taip gražiai papasakojot, kad dabar net nesumoju ko čia dar paklausti g.gif. Bet labai tikiuosi kad pakonsultuosit jei neaiškumai ištiks ax.gif

Aurėja, mes irgi "savo chodu" labai mėgstam keliaut, jau internetu užsisakėm mašinytę nuomai - už savaitę 248 EUR.

Iš anksto viešbučių neužsisakom, nes nelabai dar žinom kur kokią dieną norėsim atsidurt. Tikiuosi neturėsim su nakvyne problemų g.gif

A, prisiminiau ko norėjau paklaust. Ar Sicilijoj kelių nuorodos tvarkingai sužymėtos? Pvz. kur gali rast lankytinas vietas, nakvynę ir pan.?
Atsakyti
QUOTE(Mia @ 2005 07 27, 13:45)
Sviripile, doktorka, labai jums ačiū  4u.gif

     Iš anksto viešbučių neužsisakom, nes nelabai dar žinom kur kokią dieną norėsim atsidurt. Tikiuosi neturėsim su nakvyne problemų  g.gif

A, prisiminiau ko norėjau paklaust. Ar Sicilijoj kelių nuorodos tvarkingai sužymėtos? Pvz. kur gali rast lankytinas vietas, nakvynę ir pan.?


Keliavom pernai pavasarį aplink Siciliją (jau detales baigiu pamiršti, nes paskui dar buvo n+1 kelionė). Kažkur vieną saivaitę. Mašiną nuomavomės, gerai kad draugas prie kalnų pratęs važinėti, nes man 3 dieną buvo krizė, kad važiuodavau užsimerkusi. Bet 4ą dieną jau pati pradėjau vairuoti blush2.gif Žodžiu, gan košmariška.

Viešbučius iš anksto užsisakėme tik 1ai nakčiai ir paskutinei, o kitką buvome susirinkę iš interneto, tai priklausomai iki kurios vietos davažiuodavome, į tą ir taikydavomės (irgi mistiškai, staiga ant kokio stulpo pamatai mini užrašėlį su pavadinimu). Ai tiesa, mes rinkomės ne viešbučius, bet tokius daugiau 'agroturismo' (išskyrus Palerme).

Kelių ženklai... ax.gif ax.gif biggrin.gif biggrin.gif ženklas tiesiai gali būti rodyklė - į viršų, į kairę, į dešinę ir į apačią... biggrin.gif Ir pastoviai aš klaidindavau mano vairuotoją kai būdavo ant žemėlapio posūkis pvz. į kairę (aš laukdavau posūkio į kairę), o ištikrųjų reikia sukti į dešinę, nes paskui kažkaip vyksta kelių susipynimas ir patenki į kairę biggrin.gif biggrin.gif Bet apskritai apvažiavome Siciliją aplink be rimto žemėlapio, iš Michelino websaito kas buvo ištraukta, pilnai užteko. Kadangi sala nedidelė, tai per savaitę susukome ~ 1100 km.

Labai patiko miestelis Modica wub.gif ten yra šokoladas su pipirais ir iš šokolado išlieti įvairūs įrankiai (pvz. replės, pjovimo diskai, slankmačiai ir t.t.) Nu ir miestelis labai įdomus.

Jeigu domina tie agroturismo kuriuos buvome susiradę, tai turiu excel failuose su aprašymais, galėčiau atsiųsti.

Tiesa, dar kaikuriuose miesteliuose turėjo problemą su vietomis pavalgyti blink.gif kadangi mes buvome ne sezono metu (kovo mėn), tai daug restoranų ar pan. uždaryta, nu ir vakare turi apeiti pusę miesto, kol randi ką gyvą. Ir dar buvo BAISIAI šalta, nors temperatūra ir pliusinė, o aš iš lietuvos -7C atvažiavau. Nes tuose agroturismo jie neturi normalių šildymo sistemų schmoll.gif

Bet apskritai labai rekomenduotina thumbup.gif tuo labiau etna, po išsiveržimo pernai..

Matau dar klausimų.

Palermo, hmmm, nu kažkokio super grožio neįžiūrėjau, visi "išeina" pasivaikščioti vakarais su mašinomis, taip ir taikosi tau per kojas pervažiuoti, nes gatvės labai siauros biggrin.gif Apskritai, tai mini mašinų rojus, tiek ir tokių nesu mačiusi. VW Golfas tai jau labai didelė mašina biggrin.gif ax.gif Ir nėra nei vienos sveikos mašinos, nepriklausomai nuo modelio naujumo, visos apibraižytos, aplankstytos ir t.t. Netgi kai nuomavomės, duoda mašinos 'planą' su sužymėjimais kas įlenkta, paskui kai mes apėjome ir paprašėme pažymėti dar, tai buvo vientisai iš visų kraštų smile.gif Taip kad policijos dėl tokių niekniekių kviesti nereikia ir draudimai į tai nekreipia dėmesio.

Greitkeliai nebrangūs. Kiek pamenu 1-2 eur.

Kada sezonas neatsimenu, kažkur turi būt i-nete. Kad prasideda balandžio 1 tai faktas. Nesezono metu šiek tiek pigiau ir turistų mažiau. Neįsivaizduoju kaip ten važinėti, jei dar prie viso bardako pridėti turistų autobusus ir mašinas.

Žodžiu, super atrakcija, adrenalino tikrai nestinga. smile.gif)) Sėkmės
Atsakyti
Mia, idomus tavo ispudziai ax.gif smile.gif

Pries savaite grizom is keliones automobiliu po Italija. Sicilijai skyrem 3dienas. trumpas reziume- ne bereikalo lietuviu turistus veza i rytine pakrante - ji graziausia mirksiukas.gif
Be to kas cia parasyta- kitiems keliautojams:
spali kempingai nedirba, su kai kuriom isimtim. Geriausia butu pasitikslint internete. Nes mes pernelyg lengvai tikejomes cool.gif;
taip pat - del informacijos centru- jie arba uzdaryti, arba ju nera cool.gif


Atsakyti
Kadangi as pacia Sicilija matau uzsilipus ant namo stogo, leisiu sau isiterpti i jusu pokalbius. Visos Sicilijos dar neapvaziavau. Mane domintu pats pieciausias salos taskas. Kiek zinau ten dar labai issilaikes visas jos autentiskumas.
Patarciau aplankyt Eolijos salas. Tik ne 1 dienai (uz 39 E tau aprodytu 4 is salu), bet maziausiai 3. Ten nuostabi gamta, idomi architektura ir tokia ramybe... Aisku, tik ne rugpjucio menesi. Tada piiiilna zmoniu, mat visi atostogauja. Tiesa, pavasary ar rudeniop irgi yra tokia rizika, kad iki tu salu bus neimanoma pasiekt del blogo oro.
Atsakyti
Na va, jau pradėjau galvoti apie būsimą kelionę į italiją - siciliją bigsmile.gif

Gal kas nors iš jūsų yra keliavę šiuo maršrutu su kelionių agentūra? Pasidalinkit įspūdžiais. ax.gif
Atsakyti
Labutis 4u.gif

netikėtai yra galimybė nuvykti į Siciliją per Jonines t.y. birželio mėnesį 5 dienoms.. būsiu Catania mieste. Jau pradėjau domėtis, ką galėsiu pamatyti nesinuomodama mašinos, t.y. naudodamasi viešuoju transportu.
Gal kas iš jūsų yra buvęs Catania mieste, ir galit pasidalinti informaciją ką galima nuveikti pačiame mieste? Taip pat planuoju nuvykti į Etnos nacionalinį parką bei Taormina miestą... gal kas žinote, koks ten susisiekimas traukiniais bei autobusais ir gal žinot kainas tiek transporto tiek bilietų į parką ar muziejus tose vietose?
taip pat kiek žinau, kad valgyti geriausiai eiti į vietines tavernas kur pilna vietinių valgančių, o ne į restoranus, kurie skirti "barbarams" (kaip siciliečiai vadina vakarų europos atstovus mirksiukas.gif )... gal jūs turite kokių pastebėjimų ką būtina paragauti iš vietinės virtuvės, ir t.t. (pavadinimus gal žinote patiekalų)... taip pat ką galima būtų nusipirkti sicilijoje lauktuvėms ir šiaip sau parsivežti, kažką tipiško ir autentiško?
Lauksiu informacijos ax.gif
Atsakyti