Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 11

QUOTE(Poema @ 2008 11 30, 23:48)
Operavo mama rugseji (kruties vezys 2st.) treciadieni laukia trecia chemoterapija verysad.gif Bet dabar pradejo skaudeti operuotos puses pazastis ir mentis labai neramu verysad.gif
Bukit gerutes pasidalinkit savo patirtim 4u.gif


Pabandysiu nuraminti, man paskutiniąsias tris dienas iš eilės labai skauda operuotą dešinės rankos pažastį, šiandien randą. Aš galvoju, jog dėl orų permainos. Kažkada klausiau chirurgo, ar gali taip būti. Tai jis sakė, jog net ir apendicito randas gali skaudėti, nes nors ir sugijusi operuota vieta, randas yra jautus.
Siūlyčiau lengvai mamytei pamasažuoti nugarą: lengvi braukimai (glostymas) nuo peties link juosmens, taip pat nuo žąsto per pažastį link juosmens. Naudokit kokį nors vaikišką aliejuką, kad odos neerzint. vis pakėlus ranką lengvai papurtyt, ją atpalaiduojant. Pasisakykit daktarei, gal dar ką nors patars. (Aš tik spėju priežastį).
Pažasties limfmazgių pas Jūsų mamytę tikriausiai nebelikę, išoperuoti visi?
Atsakyti
QUOTE(Teta @ 2008 11 30, 23:58)
Ugn*Ine, Sveta K,
noriu jus apkabinti. Esame nelengvame kelyje: bus ir sunkesnių dienų, ir silpnumo, ir pykčio ant viso pasaulio... Bet bus ir akimirkų, kurių vertę žino tik esantys šiame kelyje. Stiprybės 4u.gif

Aciu 4u.gif Vel bijau rytojaus,kaip viskas praeis,nors penktadieni buvo viskas gerai,bet ten buvo netikroji chemija,o mabthera,monokloninis preparatas,zinau kad kvaila,bet galvoju,o vdrug neatlaikysiu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(rasų lanka @ 2008 11 30, 20:11)
QUOTE(bono @ 2008 11 29, 00:58)

Sveika, bono, 4u.gif
Ir galiu pasakyti, kad tai, kas šiandien vyksta Jūsų šeimoje - yra milžiniškas potyris ar išbandymas. Ir svarbiausia, kaip Jūs ir Jūsų šeima pažiūrės į viską ir kaip nusiteiks. Jūs atrasite naujai meilę, pažinsite kitaip džiaugsmą, matysite tokias smulkmenas, į kurias anksčiau nekreipėt dėmesio. Dabar svarbu, kuo daugiau laiko praleisti kartu. Bendraukite paprastai, kaip ir bendravote, neperspauskite savo rūpesčiu ar rodydami savo meilę. Tiesiog įsiklausykite, kas vyksta ir STENKITĖS nesureikšminti negatyvių dalykų. pažiūrėti ne kaip į žmogų, kuris mirs (juk visi mirsime), bet kaip į žmogų, kurį mylite ir norite patirti kuo daugiau laimingų akimirkų su juo. Juk šito JŪs norite su savo vaikais, vyru, ar kitais mylimais žmonėmis visai negalvodami, kad jie mirs. Ką šiuo atveju reiškia gydytojų pasakymai...Jie tik sujaukė Jūsų ramybę. Todėl nepasiduokite, o kaip tik atsiduokite meilei, džiaugsmui, bendravimui, domėjimuisi liga.



Rasų lanka, žaviuosi Jūsų paprastais, bet tokiais teisingais patarimais. Jaučiu ir išgyvenu tą patį. Tikrai gyvenimas pasidaro kitoks, bet nepuolu jo keikti. Ieškau spalvų ir toje situacijoje, kurioje dabar esame. Daug žmonių miršta staiga, žūva avarijose. ...Liga - tai signalas apie mūsų laikinumą ir trapumą. Bet tai ne pabaiga. Tai naujo etapo, kovos, naujų jausmų ir išgyvenimų pradžia.
STIPRYBĖS ir KANTRYBĖS VISOMS 4u.gif
Atsakyti
adis aciu uz patarimus 4u.gif As taip pat manau kad skausmas gali buti ir nuo oro permainu.Limfmazgiai isoperuoti.
Mama vel pasidave pesimistinem nuotaikom o treciadienio bijo labai jau dabar verkia ir verkia ir jokie mano zodziai nepadeda verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Poema @ 2008 12 01, 12:11)
adis aciu uz patarimus 4u.gif As taip pat manau kad skausmas gali buti ir nuo oro permainu.Limfmazgiai isoperuoti.
Mama vel pasidave pesimistinem nuotaikom o treciadienio bijo labai jau dabar verkia ir verkia ir jokie mano zodziai nepadeda verysad.gif


Verkimas tikrai prastas vaistas. Nei diagnozė, nei ligos eiga nepasikeis dėl to, kad verksi ar bijosi. Nuo slogių, liūdnų minčių žmogus tik silpsta ir alina organizmą, kuriam kaip tik reikia pastiprinimo dozių.... Suprantu, kad viena yra kalbėti, o visai kita - pačiam tai išgyventi. O dar tas dienų tamsumas...Pabandykite kuo daugiau laiko būti šviesioje, šiltoje aplinkoje. Raskite mėgstamą užsiėmimą, kad būtų atitrauktos mamos mintys. Laikykitės abi.
Atsakyti
QUOTE(saulėlydis* @ 2008 12 01, 12:22)
Verkimas tikrai prastas vaistas. Nei diagnozė, nei ligos eiga nepasikeis dėl to, kad verksi ar bijosi. Nuo slogių, liūdnų minčių žmogus tik silpsta ir alina organizmą, kuriam kaip tik reikia pastiprinimo dozių.... Suprantu, kad viena yra kalbėti, o visai kita - pačiam tai išgyventi. O dar tas dienų tamsumas...Pabandykite kuo daugiau laiko būti šviesioje, šiltoje aplinkoje. Raskite mėgstamą užsiėmimą, kad būtų atitrauktos mamos mintys. Laikykitės abi.


Papildyta:
QUOTE(12li @ 2008 12 01, 18:07)



zinau is savo patirties,kad saves gailejimas,tai atviras kelias ligai plisti.Labai sunku yra susigyvent su savo liga,bet imanoma.Tik nereikia pasiduot.Apsidairykit aplink,kiek yra nuostabiu dalyku,neleiskim ligai ju is musu atimt.Kiekviena diena-kova,kuria mes laimesim
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2008 12 01, 01:10)
Vel bijau rytojaus,...zinau kad kvaila,bet galvoju,o vdrug neatlaikysiu unsure.gif

Atlaikysi, mieloji, atlaikysi. Nėra kur trauktis. Tik nebijok savo silpnumo: nesvarbu, kaip atrodysi ryt, svarbu, kad po metų eisi galvą iškėlusi...
Atsakyti
Na tai laba mergytės wub.gif
šiandien aš jau pirma diena kaip Vilniaus onkolog. Nusprendė mane operuoti arba ketvirtadienį arba penktadienį, sakė operacija bus sudėtinga ir pjūvis bus didelis unsure.gif baisu man, nors ir narkozėbus, ale vistiek blush2.gif Auglys pagal tas nuotraukas tai apie 20 cm dydžio, jis piktybinis, na vnž pas mane tupi skersaruožių raumenų vėžys. Sakė stadiją ir jo tipą sužinos, tik tada kai išoperuos. Norėčiau žinoti viską iš anskto, dabar labiausiai baugina ta nežinomybė unsure.gif
Šiandien ryte, kai atvažiavau tai labai verkiau blush2.gif bet paskui susiėmiau ir nusprendžiau verkti tik tada kai jau ašaros lips lauk per ausis cool.gif
Šiandien pasiklausiau audio įrašo, vieno tokio kompozitoriaus pasakojimoi, kaip jis pasveiko po 4 stadijos gerklės vėžio. Gera buvo jo klausytis, nes jis taip pasakojo, kad nebuvo nei baugu, tik labai įdomu, jis sakė kad išgijo per tikėjimą Dievu. Daug daro tas tikėjimas.....man kartais užplaukia neina tikėti kad viskas bus gerai, turbūt gailestis užpuola, pradedu galvoti apie dukrytę kuriai dar tik 3 metukai....bet paskui persiverčia viskas ir ir galvoju kad man būtina pasveikti jau vien dėl jos, o ką jau bekalbėti apie kitus artimuosius bei draugus, kuriems esu reikalinga blush2.gif

Mane domina, kaip po operacijos jautėtės, ir kaip prieš...aš tai labai bijau operacijos, nors gi skausmas turbūt bus tik po jos unsure.gif aišku baisu ir dėl rezultatų...
Atsakyti
Ar žiūrėjote kątik per LNK gyvenimo būdo žurnalą "Nuo...Iki.." ?
Atsakyti
QUOTE(Ugn*Ine @ 2008 12 01, 19:42)
Norėčiau žinoti viską iš anskto, dabar labiausiai baugina ta nežinomybė  unsure.gif

Vėliau pradeda bauginti žinomybė. doh.gif
QUOTE(Ugn*Ine @ 2008 12 01, 19:42)
Šiandien ryte, kai atvažiavau tai labai verkiau  blush2.gif bet paskui susiėmiau ir nusprendžiau verkti tik tada kai jau ašaros lips lauk per ausis  cool.gif

Psichologai sako, jog nuolatos būti pozityviam sergant mūsų liga sunku, net neįmanoma. Verkiant liūdint, pykstant vyksta iškrova ir tai visai sveiki jausmai. Todėl, kai norėsis verkti ir verk. Nieko gera iš slopinamų jausmų. Dar jie teigia, jog emocijos yra sukeltos mūsų minčių. O mes galim pasirinkti apie ką mąstyti, nes tai yra valingas veiksmas. Todėl galim kontroliuoti savo emocijas kontroliuodami savo mintis. Ką tu ir darai:
QUOTE
man kartais užplaukia neina tikėti kad viskas bus gerai, turbūt gailestis užpuola, pradedu galvoti apie dukrytę kuriai dar tik 3 metukai....bet paskui persiverčia viskas ir ir galvoju kad man būtina pasveikti jau vien dėl jos, o ką jau bekalbėti apie kitus artimuosius bei draugus, kuriems esu reikalinga .
rolleyes.gif Tiesiog šaunuolė.
Dar jie sako, jog nuo minčių nei pasveiksi, nei nepasveiksi, o kad pasijusi geriau ar blogiau, tai FAKTAS.
Visiems žinomas pavyzdys su stikline, kurioje vandens pripilta iki vidurio, vienam tai puspilnė, kitam tai pustuštė. Kaip mano dukrytė pasakė, vienas džiaugiasi, o kitas liūdi, o esmė ta pati.

Dar siūloma susitelkti ties gyvenimu, negailėt sau malonumų, užsiimti ir daryti, kai sustiprėji ir gali tai, kas tau malonu: gal nebuvo anksčiau tam laiko ar noro, tiesiog toks laikas dabar atėjo, toks savęs palepinimas. Labai aktualu palaikyti sveiką balansą tarp realios situacijos ir optimizmo. Yra net toks išsireikimas pas psichologus kaip pozityvaus mąstymo pinklės. Kas perdaug tas nesveika ar į vieną pusę, ar į kitą: kraštutinumai.
Pusę paskaitos išdėsčiau, kurioje kažkada buvau, pati taip galvodavau visada, o kai išgirdau savo pozicijos patvirtinimą kitų žmonių lūpomis, ji tik dar labiau sustiprėjo.
QUOTE
domina, kaip po operacijos jautėtės, ir kaip prieš...aš tai labai bijau operacijos, nors gi skausmas turbūt bus tik po jos  aišku baisu ir dėl rezultatų...


Bijojau. Skausmas kelias dienas buvo slopinamas vaistais, po to jau nereikėjo, nelabai skaudėjo. Išsiuntė į sanatoriją, tokio gražaus rudens neteko matyti, pilna ta žodžio prasme, auksinis, Birštoną įsimylėjau.
P. s. kai būna blogai bandau susitelkti ties kokiu nors gražiu vaizdu ar įvykiu ir atgaivinti jausmą, kurį sukėlė, paprastai tai būna labai šviesūs, šilti jausmai. Tiesa, to įvykio ir vaizdo nesiilgint, o tiesiog prisimenat jausmą. Atsargiai! Pradėjus galvot, kad daugiau to nebus, tuoj pasipils ašarų upeliai. Tada geriau pagalvoti, kad bus daug dar gražių kitokių dalykėlių. tongue.gif
Atsakyti
Labai idomi laida.Galima pasisemti daug stiprybes ziurint i tokius zmones.
Atsakyti
Sveikutės, visos 4u.gif wub.gif

Adis , o kada Jums prasideda masažiukai? Gal ir skausmas sumažėtų.
Papildyta:
QUOTE(Ugn*Ine @ 2008 12 01, 20:42)
... bet paskui susiėmiau ir nusprendžiau verkti tik tada kai jau ašaros lips lauk per ausis  cool.gif

Ugn*Ine, thumbup.gif


Atsakyti