IPB

Sveiki atvykę, svety ( Prisijungti | Registruotis )

50 Puslapiai:  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

[ Standartinis ] ·

> Tujos

kasiopeja
post 2005 06 06, 07:24
Paskelbta: #1

Super senbuvis

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 8087
Prisijungė: 2003 10 15
Vieta: Vilnius

Pirmas vaikas:Yra
Antras vaikas:Yra
Trečias vaikas:Yra
Ketvirtas vaikas: Yra

Apdovanojimų: 0

Šiandien gėlininkystės centras nedirba, o man labai smalsu, todėl klausiu čia - gal kas žinot, ar būna žemaūgių koloninės formos tujų, t.y. kad užaugtų ne iki 4, o iki 1,5-2 metrų? :)

Mat norėčiau vietoj tvoros dvi sklypo kraštines užsodinti aukštom koloninėm (nuo kaimynų), o likusias kraštines (nuo gatvės pusės) - tokiom pačiom koloninėm, tik žemaūgėm (kad karpyti nereikėtų)... :geda2:

Šią žinutę redagavo kasiopeja: 2005 06 06, 07:24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aidosius
post 2005 06 06, 09:51
Paskelbta: #2

Ištikimas dalyvis

Grupė: Dalyviai
Žinutės: 363
Prisijungė: 2004 09 22
Vieta: Kaunas

QUOTE(kasiopeja @ 2005 06 06, 07:24)
Šiandien gėlininkystės centras nedirba, o man labai smalsu, todėl klausiu čia - gal kas žinot, ar būna žemaūgių koloninės formos tujų, t.y. kad užaugtų ne iki 4, o iki 1,5-2 metrų?  :)

Mat norėčiau vietoj tvoros dvi sklypo kraštines užsodinti aukštom koloninėm (nuo kaimynų), o likusias kraštines (nuo gatvės pusės) - tokiom pačiom koloninėm, tik žemaūgėm (kad karpyti nereikėtų)...  :geda2:
*

Aš tiksliai nežinau,bet tu pasiskaityk,ar negalima tujų viršūnių nukirpti,jei nenori,kad augtų?Man atrodo,kad,kai daauga iki norimo aukščio,nukerpi viršūnę,tada jos tik šakojasi? :hm
+Quote Post
kasiopeja
post 2005 06 06, 10:14
Paskelbta: #3

Super senbuvis

Žinutės: 8087
Prisijungė: 2003 10 15

Pirmas vaikas:Yra
Antras vaikas:Yra
Trečias vaikas:Yra
Ketvirtas vaikas: Yra

QUOTE(aidosius @ 2005 06 06, 07:51)
Aš tiksliai nežinau,bet tu pasiskaityk,ar negalima tujų viršūnių nukirpti,jei nenori,kad augtų?Man atrodo,kad,kai daauga iki norimo aukščio,nukerpi viršūnę,tada jos tik šakojasi? :hm

gera mintis :super reiks pasiteirauti...
+Quote Post
puss
post 2005 06 14, 21:29
Paskelbta: #4

Atkaklus dalyvis
**

Grupė: Nariai
Žinutės: 51
Prisijungė: 2005 04 05

Pirmas vaikas:Mano žiema :)
Antras vaikas:Mano vasara :)

kol kas neteko matyti zemaugiu koloniniu tuju :blink: , visos mano zinomos uzauga per 10 metu - 3 metru, kai kurios kiek leciau, ir auga dar tolyn :) , virsunes tokiu galima karpyti ir neleisti augti aukstyn, tik tiek kad jos stambeja, pradeda leisti sonines sakeles ir auga i ploti. Jei nori tvoros iki 1.5-2m, tai ieskok koloniniu kadagiu (dar viena galimybe), tik klausk kiek jie uzauga, nes kai kurie irgi dideli, o yra ir tokiu kurie auga iki 1.5:)
+Quote Post
aidosius
post 2005 07 21, 21:18
Paskelbta: #5

Ištikimas dalyvis

:4u: Sveikos. :4u: Labai jau noriu pasidauginti tujų.Kiek žurnaluose skaičiau,tai geriausias laikas dauginimui liepos mėnuo.Gal kuri nors patartų kaip tai daryti?Iš anksto dėkoju :)
+Quote Post
Kukė
post 2005 07 22, 06:36
Paskelbta: #6

Patyręs dalyvis

Žinutės: 155
Prisijungė: 2004 08 14
Vieta: pajūris

Pirmas vaikas:dukrytė 1991
Antras vaikas:sūnelis 1995

Labas, esu tai dariusi. Auginukus dauginimui reikėtų imti nuo motininio augalo pietinės pusės ir juos ne nukirpti, o tiesiog nuplėšti, kad būtų su "pėdele". Tada pasodinti į inspektą ar šiltnamį. Aš esu sodinusi ir lauke, tik apdengiau agroplėvele. Na ir laistyti, kad neperdžiūtų. Pavasarį bus matyt, kas prigijo. :4u:
+Quote Post
GRAIKIJA
post 2005 07 22, 08:36
Paskelbta: #7

Senbuvis

Žinutės: 897
Prisijungė: 2004 02 07
Vieta: Panevėžys-Vilnius

Pirmas vaikas:2013 04 04 Žirniukas
Antras vaikas:Jau pakeliui

Apdovanojimų: 1

sveikos, ir aš šį būdą bandžiau, tik gaila išvažiavau pasodinus, tai nieks ir nelaistė. bet manau turi tikrai priaugti. šįmet vėl auginsiu, bu tvoros noriu sode tai man jų 50 reik :) aš tai skaičiau gal kokiam 89 metų žurnale sodiinkma skirtam, pas močiutę radau, bet jei ir tu skaityei, tai turbūt kalbos ne iš piršto laužtos.
+Quote Post
aidosius
post 2005 07 22, 21:44
Paskelbta: #8

Ištikimas dalyvis

QUOTE(kuke @ 2005 07 22, 06:36)
Labas, esu tai dariusi. Auginukus dauginimui reikėtų imti nuo motininio augalo pietinės pusės ir juos ne nukirpti, o tiesiog nuplėšti, kad būtų su "pėdele". Tada pasodinti į inspektą ar šiltnamį. Aš esu sodinusi ir lauke, tik apdengiau agroplėvele. Na ir laistyti, kad neperdžiūtų. Pavasarį bus matyt, kas prigijo.  :4u:
*

:geda2: O dar klausimėlis:plėšti jau sumedėjusias šakeles ar žalias?O į kokią žemę sodinai? :hm
+Quote Post
kukutis
post 2005 07 23, 12:27
Paskelbta: #9

Ištikimas dalyvis

Žinutės: 379
Prisijungė: 2005 02 04

Pirmas vaikas:Mergina

QUOTE(aidosius @ 2005 07 22, 21:44)
:geda2: O dar klausimėlis:plėšti jau sumedėjusias šakeles ar žalias?O į kokią žemę sodinai? :hm
*

Plėšti reikia sumedėjusias šakeles,o subsrtatas geriausia smėlis maišytas su durpėm,aš pridengiu plėvele ir laistau tik retkarčiais ,bet kiekviena diena purškiu purkštuvu ,kad ant jų gautusi rasa.
Yra toks puslapis www.rojaus sodai ten forume galit rasti apie dekoratyvinių medelių dauginimą.
+Quote Post
dėja
post 2005 07 23, 19:47
Paskelbta: #10

Super senbuvis

Žinutės: 2848
Prisijungė: 2005 01 25

Pirmas vaikas: 1998
Antras vaikas:2005
Trečias vaikas:norėčiau,bet......

Turiu knyga kur aprašytas dauginimas,jei domintu galėčiau aprašyti.O sode kaimynė sakė priskina šakelių ir susmeigia į žemę,kad nepatektų saulė,automatiškai tokioj vietoj būna drėgna ir laukia kol ir kiek prigis.
+Quote Post
aidosius
post 2005 07 29, 23:33
Paskelbta: #11

Ištikimas dalyvis

QUOTE(dėja @ 2005 07 23, 19:47)
Turiu knyga kur aprašytas dauginimas,jei domintu galėčiau aprašyti.O sode kaimynė sakė priskina šakelių ir susmeigia į žemę,kad nepatektų saulė,automatiškai tokioj vietoj būna drėgna ir laukia kol ir kiek prigis.
*

:4u: dėja,labai įdomu :4u: Jei nesunku,būk gera,parašyk smulkiau :ax:
+Quote Post
dėja
post 2005 07 31, 22:36
Paskelbta: #12

Super senbuvis

Žinutės: 2848
Prisijungė: 2005 01 25

Pirmas vaikas: 1998
Antras vaikas:2005
Trečias vaikas:norėčiau,bet......

DAUGINIMAS ŪGLIAIS
Šiuo būdu dauginamos TUJOS,kukmedžiai,puskiparisiai,serbentai,ligustrai ir t.t.Visi sumedėja augalai.

1.ūglius geriausia ruošti anksti pavasarį,pradėjus brinkti pumpurams,bet jiems dar neišsprogus.Kerpamos 1-2metų sveikos šakelės.

2.10-15cm ilgio gabaliukai susmeigiami į dauginimo substratą(geriausia- į durpes,sumaišytas su rupiu smėliu)inspekte.Greičiau įsišaknyti padeda specialūs stimuliatorei,kurių galima įsigyti parduotuvėse.

3.inspekto su jaunais auginiais neturi kaitinti saulė,drėgmė turi išlikti pastovi.

4.per vasarą ūgliai gerai įsišaknija,išleidžia jaunas šakeles.Persodinti juos geriau pavasarį.Žiemodami inspekte jie beveik nenušąla.

5.antraisiais metais rečiau į lysvępersodintus jaunus sodinukus jau galite apkarpyti(tik gerai augančių rūšių)Vasarą reguliariai laistyti,ravėkite ir tręškite.

6.Į nuolatinę vietą sodinukus galima sodinti trečiaisiais metais.

DABAR TIEK,PARAŠIAU PATĮ PAGRINDĄ O SMULKIAU PARAŠYSIU VĖLIAU. :ax:
+Quote Post

50 Puslapiai:  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
Vartotojų skaito šią temą: 1 (Svečių: 1)
Narių: 0

Lo-Fi versija Dabar: 2014 07 28, 22:29

Atsakomybės apribojimas