Įkraunama...
Įkraunama...

Kepurytės, skrybėlytės, skarelės (schemos)

QUOTE(tute28 @ 2010 05 10, 01:18)
user posted image
Bandau paaiškinti....  rolleyes.gif
Nuneriam įprastai blyną kokio reikia dydžio. Aš nėriau stulpeliais su užmetimu. Kaip nerti tinklelį šachmatinį gal jau neaiškinsiu  g.gif Neriam juo tiek, kur norit kad būtų ta karbatka  biggrin.gif Vadinsiu ją taip.
Tada neriam tą karbatką (čia foto tinklelis tik ne šachmatinis)
user posted image

Tada ja atverčiam į save ir neriam vėl tinklelį. Tik jau dabar ne šachmatinį, o visą kiaurą. Keturias eiles. Tada vėl karbatką. Vėl atverčiam ją ir vėl tinklelį. Karbatkų galima kiek nori nert.

user posted image

Karbatkos raštas.
user posted image
Tik aš paskutinę eilę nėriau stulpelis su užmetimu, viena p.k, stulpelis su užmetimu, viena pinutės kilpelė. Tada kita eilė kilpelės iš 3 p.k
Papildyta:
Ir gėlytė. Papaišiau schemutę, gal ką suprasit  tongue.gif Nuneriat tiek, kiek nupiešiau, tada tas pats karbatkų raštelis. Galima įdėt viduriuką spalvotą, galima kaip aš kaip kuokelius padariau. Juos nėriau 9 p.k prijungiu, vėl 9 p.k prijungiu.

user posted imageuser posted image

karsta.gif  100 kart lengviau nerti, negu aiškinti. Prasta iš manęs mokytoja  biggrin.gif Gal suprasit. Jei kas dar neaišku, klauskit  mirksiukas.gif

P.S visos nuotraukos paspaudus pasididina


Papildyta:
QUOTE(rimka @ 2010 05 27, 09:35)


Papildyta:
QUOTE(GREK @ 2010 06 03, 10:29)
user posted image

aprašymas
user posted image


Papildyta:
QUOTE(GREK @ 2010 06 03, 11:07)


Papildyta:
QUOTE(Daliute @ 2010 07 16, 08:28)


Papildyta:
QUOTE(Daliute @ 2010 09 11, 11:39)

Atsakyti
user posted image

user posted image
Atsakyti
user posted image

user posted image

Papildyta:
user posted image
user posted image
Atsakyti
user posted image user posted image
Atsakyti
QUOTE(juratike13 @ 2011 06 07, 15:07)


QUOTE(_Smalsutė_ @ 2011 06 07, 15:25)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo paukščiukas: 07 birželio 2011 - 14:44
QUOTE(Lace @ 2011 04 29, 11:30)

QUOTE(Lace @ 2011 05 17, 12:33)

Viduriuką ir kraštą nėriau pagal šitą servetėlę

user posted image

user posted image

O pagrindinį raštą berods šitą dariau unsure.gif Tik užmetimus turbūt du dariau unsure.gif

user posted image

Atsakyti
user posted image
user posted image
Atsakyti
user posted image


user posted image

user posted image

Papildyta:
Virsugalvio schema pagal serveteles schema

user posted image


user posted image
Atsakyti
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Sazha @ 2010 04 19, 01:29)
Sveikos,
gal kuri norėsit numegzt savo nykštukėliam va tokią kepurytę - panašias šilkines Rasakila parduoda  blush2.gif Na, man šįkart ranka sudrebėjo mokėt 130Lt už dvi kpurėles, tai...  
user posted image
Aš pati gan ilgai ieškojau aprašymo, radau angliškai http://grosblog.word...sweet-baby-cap/ ir noriu pasidalint vertimu:

APRAŠYMAS
(jau su komentarais "iš asmeninės patirties)
Matas: 28akys = 10cm (nematavau)

Siūlai: 50g (vienai kepurėlei užtekau 25g (90m) kašmyro (60% lana merino, 40% kašmyro)siūliukų; jais rekomenduojama megzti 3,5 - 4 Nr virbalais; aš mezgiau virbaliukais, kurie tokio stoio, kaip kad tie 5, kuriais tradiciškai mezgam kojines/pirštines)

Dydžiai: 6 mėn (maniškės, tikiuos, tiks naujagimėms...) (1) 2m

Užmesti 121 (125) 131 akį ant 2,5mm vielute sujungtų virbalų, apmegzti 7 eiles ripsu (viena eilutė gerom, kita - išvirkščiom akim), tuomet paimame 3mm virbalus ir mezgame lygiu raštu, kaitaliodami spalvas kas dvi eiles (mano kepurėlės vinspalvės).

Skančioje eilutėje akys uždedamos ir suimamos tokiu būdu:
1 geroji, vienas užmetimas, 18 (18) 19 gerųjų; trys akys sumzgamos kartu tokiu būdu: viena nukeliama, dvi gerosios sumezgamos kartu ir pertraukiamos pr nukeltąją; 18 (19) 20 gerųjų, vienas užmetimas, 1 geroji, vienas užmetimas, 18 (19) 20 gerųjų, trys akys sumzgamos kartu tokiu būdu: viena nukeliama, dvi gerosios sumezgamos kartu ir pertraukiamos pr nukeltąją; 18 (19) 20 gerųjų, vienas užmetimas, 1 geroji, vienas užmetimas, 18 (19) 20 gerųjų, trys akys sumzgamos kartu tokiu būdu: viena nukeliama, dvi gerosios sumezgamos kartu ir pertraukiamos pr nukeltąją; 18 (18) 19 gerųjų, vienas užmetimas, 1 geroji
Kartoti šiuos uždėjimus ir suėmimus kas antrą eilutę, 8 (9) 10 apėjimų, tuomet daryti tik suėmimus kas antrą eilutę, kol lieka 7 (11) 11 akių. Tada suiminėti akis po dvi, kol liks vienintelė akis.

Raištelius primezgiau taip: iš dviejų šoninių kampelių išmezgiau po 4 akis; vieną nukeliu, viną išmezgu, vieną nukeliu, siūlą palikdama priešaky, vieną (paskutinę) išmezgu išvirkščiai; apsuku - kartoju taip pat. Mezgam tol, kol atrodo, kad ilgio pakanka... O dar galima žarneles nusimegzti pradžioj, ir įmegzti į pirmąją kepurytės eilutę, gausis dar dailiau.
Asmeniškai man vaikeliai nė su jokia kita kepurėl taip dailiai neatrodo...  wub.gif  (šita nuotrauka ne mano)
user posted image
4u.gif



QUOTE(Sazha @ 2010 04 19, 17:41)
Tik žiūriu, kad reik patikslint šį tą...
Kepurytė mezgama RATU - APVALIAI, na, kaip kojinė. Užtat ir sako pirmas eilutes megzt "ripsu" - vieną eilutę gerom akim, kitą išvirkščiom (nes kitaip nesigautų tas ripsas  mirksiukas.gif ), o paskui jau megzt tik gerom.
Tam angliškam variante siūlo megzt ant vielut sujungtų virbalų, bet, iš teisybės, patogiau megzt paprastais tiesiais virbalais kaip kojinėms. Va, tik bėda, kad, ypač jei siūlai storesni/kepuriukas didesnis, tai nelabai telpa visos akys ant tų standartinio ilgio kojinių virbalų, arba labai jau reikia saugot, kad akys "nepabėgtų". Aš imu megzt keturiais virbaliukais, kai akių kiek sumažėja - tada ant vieno virbalo būna po vieną "snapelį".
O dar - nuo tos eilutės, kur reikia pradėt daryt tik suėmimus, tai suėmimus darau tik ten, kur ir buvo "takelis", o ten, kur buvo uždėjimų "takelis" (su skylutėm) tiesiog mezgu geras akis. - iki pat viršaus. Iš pradžių man tas pasirodė įtartina, bet iš tiesų viskas gerai pavyksta  thumbup.gif
Na, sėkmės visom, kas imsitės šito darbelio  4u.gif

Papildyta:
QUOTE(tute28 @ 2010 09 30, 22:34)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Smalsutė_: 21 birželio 2011 - 18:21
QUOTE(*zuikulis* @ 2010 07 08, 13:32)


Papildyta:
QUOTE(MAMICY @ 2010 08 01, 09:21)
MAn labai patiko megzti tokias
user posted image
gal kam pravers. Man atrodo aprašymas tinkamas pradedantiesiems smile.gif (vertimas "ant greičio"). jei kas skaito angliškai, tai googlėj  įmeskit "Perfect Lil’ Seed Stitch Hat". gausit originalą (pdf formatu). 

Vaikiškai kepurei užmesti 65 akis (pagal mano siūlus tiko). Sujungti į ratą (megzti 4-5 virbalais)

1eilė: *1gera, 1 bloga kartoti nuo *
2 eilė: *1bloga, 1 gera, kartoti nuo *

Taip megzti ~9eiles.

sekanti eilė:  blogosiomis akimis
dar sekanti eilė: 2 akis sumegzti į vieną, likusias gerosiomis.

toliaus megzti gerosiosmis akimis iki kol reikės siaurinti. (instrukcijoje rašo ~6 colius).

Siaurinimas:
1 eilė: * 6 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
2 eilė: gerosiomis
3 eilė: *5 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
4 eilė: gerosiomis
5 eilė: *4 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
6 eilė: gerosiomis
7 eilė: *3 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
8 eilė: gerosiomis
9 eilė: *2 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
10 eilė: gerosiomis
11 eilė: *1 gerom, 2 sumegzti į vieną. kartoti nuo * iki eilės galo.
12 eilė: *2 akis sumegzti į vieną . kartoti nuo * iki eilės galo
13 eilė: 3 akis sumegzti į vieną. pakartoti kol liks 3 akys.

Virvelė. 3 akis perkelti ant 1 virbalo taip , kad paskutinė išmegzta liktų gale. tada tas tris akis megzti gerosiomis akimis. neapsukti mezginio, akis nutraukti į kita virbalo pusę ir vėl megzti gerosiomis. taip iki reikiamo ilgio. gale tris akis sumegzti į vieną, palikti kokių 20-30 cm siųlą ir nutraukti paliekant paskutinę akį.

ausys.
atskaičiuoti nuo eilės pradžios 8 akis ir pradedant 8-aja surinkti 14 akių.
išmezgam jas gerosiomis akimis.
1 eilė. nukeliam pirmą akį (taip kaip megztume blogają akį), * 1 blogoji, 1 geroji. kartoti nuo *. paskutinę akį išmegzti geraja akimi.
2 eilė.  nukeliam pirmą akį , * 1 geroji, 1 blogoji. kartoti nuo *. paskutinė akis geroji.

pakartoti šias dvi eiles 3 kartus. dar kartą numegzti 1 eilę. (turėtų būti 9 eilės dabar)

10 eilė: nukeliam 1 akį, 2 akis sumezgam blogaja akimi, tęsiam ripsu kol lieka 3 akys. tada 2 akis sumezgam geraja akimi. paskutinė akis geraja akimi.
11 eilė: nukeliam 1 akį, *1 geroji, 1 blogoji. kartojam iki galo. tik paskutinę aki mezgam geraja.
12 eilė: nukeliam 1 akį, 2 akis sumezgam geraja akimi, tęsiam ripsu kol lieka 3 akys. tada 2 akis sumezgam blogaja akimi. paskutinė akis - geraja akimi.
13 eilė: nukeliam 1 akį, *1 blogoji, 1 geroji. kartojam iki galo. tik paskutinę aki mezgam geraja.
14 eilė: tas pats kaip 10
15 eilė: tas pats kaip 11
16 eilė: tas pats kaip 12
17 eilė: tas pats kaip 13
18 eilė: 1 akį nukeliam, akis sumezgam geraja akimis, 2 akis sumezgam blogaja akimi. paskutinė akis geraja.
19 eilė: 1 skį nukeliam, geroji akis, blogoji akis, paskuytinė akis geraja.
20 eilė: 1 akį nukeliam, 2 akis sumezgam geraja, paskutinė akis geraja.

dabar turėtų likti 3 akys. mezgam norimo ilgio virvelę.

tokią pačią ausį numezgam, kitoj pusėj.

bumbulas. ant kreditinės kortelės prisukam siūlo. pvz 25 kartus... viena kraštą nukerpam. siūlus perkišam per paliktą laisvą virvelės kilpą ir užveržiam. surišam tuo pačiu siūlu, kad būtų panašus į bumbulą. siūlo galą užtvirtinam (aš perkišu gilyn per bumbulą į virvelę ir ten užtvirtinu).

psio.

va taip atrodo kepsa originaliam aprašyme.
user posted image

Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 04 21, 21:19)

Atsakyti