Įkraunama...
Įkraunama...

Diabetas

ar kas nors čia besilankančių sergate šia liga? kaip sekasi susigyventi su ja?
Atsakyti
Mano vyras ja serga. Ši liga reikalauja daug priežiūros ir ištvermės, nes ne visada gali daryti, tai ką nori, pvz. pervargti, pernelyg daug išgerti alkoholio, nesveikai maitintis. Bet šiaip manau prie tinkamos priežiūros žmogus gali išgyventi daugiau už sveiką.

O kodėl klausi? Ar pati sergi? Ar tavo artimieji? Jai kas nors iš taviškiu serga, būtų įdomu pasidalinti patirtimi.
Atsakyti
Aš sergu,nuo 10m.Dabar gyvenu viena tai labai sunku.Turiu visas diabeto komplikacijas kokias galima tureti.Gal yra likimo draugų labai norėčiau pabendrauti,parašykit.
Atsakyti
noriu paklausti kokio maisto turi vengti diabetu (cukralige) sergantys zmones?

,maniau,kad negalima tik saldziai, bet pasirodo reikia vengti tokiu produktu,kaip bulves ar ryziai.... cry.gif

gal esate susidurusios su sia problema?ko valgant geriau atsisakyti ir kas padeda sumazinti cukraus kieki kraujyje?
Atsakyti
Valgyti galima praktiškai viską, tik reikia skaičiuoti angliavandenus/ baltymus/ riebalus. Cukraus kiekiui kraujyje didžiausią įtaką turi angliavandeniai, o jų tavo paminėtose bulvėse, ryžiuose yra daug. Tad juos valgant jau teks skaičiuoti. Neribotai gali valgyti tikriausiai tik daržoves (ir tai ne visas; salotas, kopūstą, agurkus, porus ir kt.)
Paieškok internete- ten begalė info. Įvesk Googe paieškoje žodį DIABETAS, ir išmes psl. apie tai. Jei turi kokių klausimų, klausk arba parašyk į AŽ. Mielai padėsiu
Atsakyti
aciu labai ax.gif
Atsakyti
beje, gal yra diabetu serganciu mamyciu?kaip jus prisitaikote maista?
Atsakyti
Mano vyras serga.
Valgo viską, išskyrus kategoriškai NE - cukrui ir vynuogėm. O viskas kitas valgoma. Aišku saldumynais nepiktnaudžiauja. Valgome ir bulves, ir ryžius. Stengiuosi, kad jis mažiau valgytų aštrių patiekalų (marinuotų agurkėlių, paprikų, nes labai mėgsta smile.gif ) Bent jau jam, tai diabetas labai sodina insktus, dėl to ir šie produktai labiau kenkia.
Atsakyti
tai net astriai negalima, na as dar labai jauna,bet gliukozes kraujyje daug cry.gif manau paveldeta, pusbrolis nuo 10 metuku jau diabeta nesiojasi , kadangi daug patirties dar neturiu,tai paprasciausia pasikalbeti su jumis. manau, kad reikia ir kokia druska riboti....ir kepta ir daugiau riebalu turinti maista?ar ne?. Net neisivaizduoju ka daryti,kad tas cukraus kiekis pas mane bent kiek sumazetu...gal yra kokiu liaudisku priemoniu, kokiu arbateliu?
Atsakyti
Mano močiutei diagnozavo diabetą.
O tavo poliklinikoje nėra kokios nors diabeto mokyklėlės? Pvz., Šilainių poliklinikoje, Kaune, yra. Ten paaiškino, ką galima valgyti, ko geriau vengti, kaip skaičiuoti angliavandenius, davė lapą, kur nurodytas cukraus kiekis įvairiuose maisto produktuose.
Manau ir kitose poliklinikose toks dalykas turėtų būti.
Vien arbatomis cukraus nesumažinsi. O tau išrašė vaistų? Ar liepė laikytis dietos? Kokio laipsnio tau diabetas?
Atsakyti
problemele turejau su inkstais,ejau i poliklinika, tada ir rado ta gliukoze pas mane,kadangi su inkstais dideli skausmai buvo tas diabetas liko trumpam uzmarstyje,laukiu gydytojos griztant is atostogu,laukia tolesni susitikimai del diabeto,ji man paskutini karta tik pasake,kad turiu teisingai maitintis. 4u.gif
Atsakyti
Ypač, jeigu turėjai ar turi problemų su inkstais. tai bent jau kurį laiką arba kuo rečiau valgyk keptą, aštrų maistą. valgyk kuo lengvesnį maistą, kad neapsunkinti inkstų darbo. Sriubytės išsivirk. Esi jauna todėl kaip save prižiūrėsi tokia ir sveikata tavo bus. Stenkis nepervargti, laisvesnę minutę pailsėk, pasportuok, kad nepradėtų augti svoris. Nes gali pablogėti širdies darbas, priaugus svorio.
Atsakyti