IPB

Sveiki atvykę, svety ( Prisijungti | Registruotis )


45 Puslapiai: < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

[ Standartinis ] ·

> Trąšos, raugai, antpilai, natūralios trąšos, raugai, antpilai...

arabeska
post 2007 03 01, 11:52
Paskelbta: #13


Super senbuvis
*******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 1691
Prisijungė: 2006 02 04
Vieta: Aukštaitija

Pirmas vaikas:sūnus
Antras vaikas:angeliukas

Apdovanojimų: 0


Aš taip pat esu išbandžiusi tą šluostę, tik žinau, kad lapų blizgiklių(purškiamų ir kt.) ypač nemėgsta dracenos...na taip jų lapai nėra stori ir vaškuoti :mirksiukas:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zhemuoge
post 2007 03 01, 11:58
Paskelbta: #14


Ištikimas dalyvis
****

Grupė: Dalyviai
Žinutės: 227
Prisijungė: 2004 06 22
Vieta: Kaunas

Pirmas vaikas:Yra daug :)

Apdovanojimų: 0


QUOTE(jolaxus @ 2007 02 28, 09:59)
prisiskaičiau daug kur giriamos ilgo veikimo trąšos Osmocote, nusipirkau šiemet, maišysiu į žemę persodindama gėles, žiūrėsiu kaip jos pasiteisins :rolleyes:
o kambarinėms irgi dažniausiai perku Schultz, patogiai dozuojamos, ilgam užtenka, patinka man jos :super
*


Osmocote trašos ypač tinka įmaišyti į žemę loveliuose, tada nereikia papildomai tręšti balkoninių gėlių (surfinijų, svyrančių pelargonijų), ir jos nuostabiai gausiai žydi iki pat rudens.
Kambarinėms geriausias variantas yra Schultz skystos trąšos.
Dar girdėjau labai gerų atsiepimų apie Kemira trąšas (neprisimenu tiksliai pavadinimo, oranžiniai vandenyje tirpinami kristaliukai). Jomis papildomai tręšiamos balkoninės gėlės ir gėlių daigai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
arabeska
post 2007 03 29, 09:41
Paskelbta: #15


Super senbuvis
*******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 1691
Prisijungė: 2006 02 04
Vieta: Aukštaitija

Pirmas vaikas:sūnus
Antras vaikas:angeliukas

Apdovanojimų: 0


:4u: Bendradarbė patarė(pati išbandė) pavasarį visas gėles palaistyti aktyvatoriumi, sako gėlės labai atsigauna. :ax: Bandysiu :mirksiukas:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lauvire
post 2008 03 01, 11:09
Paskelbta: #16


Atkaklus dalyvis
**

Grupė: Nariai
Žinutės: 33
Prisijungė: 2007 08 25


Apdovanojimų: 0


Nusiprkau trąšas, skirtas gėlių pražydinimui, "Emolus" gamybos. Gal kuri esat bandžiusio tokias? Kokie atsiliepimai apie šias? O gal kuri kitaip bandėt pražydint gėles, niekaip nenorinčias atskleist savo žiedų grožį? Mes dar auginam ir citrusus kelis (tiesa, neaišku kas ten, citrinos, apelsinai ar kas kitas), bet kiek žinau, ilgokai tenka laukti jų žiedų, tad, kaip manot, padėtų tokios trąšos jiems?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
blakstiena5
post 2009 04 25, 22:54
Paskelbta: #17


Ekstra senbuvis
******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 1548
Prisijungė: 2009 01 22
Vieta: Žemaitija


Apdovanojimų: 0


Sveikos mergaitės :)

Sukūriau tema apie natūralius tręšimo budus, visokius raugus, antpilus nuo kenkeju....dalinkimes kas ka žinot, kaip koki augaliuka trest, kaip koki augaliuka paruost kad būtu trąša ar antpilas... naikinkim kenkejus natūraliais budais....kuo maziau chemijos bent jau savo isaugintose darzovese...

Pvz.:Jokių purškalų, nebent seniai pripažintu Bordo skysčiu nupurškiamos trečiametės braškės, kai po derliaus nupjaunami jų lapai.
Nuo morkinės musės jos pridengiamos agroplėvele, o šliužai, kuriuos tenka gaudyti net naktį, lengvai sulipa į arbūzų ar melionų žieves arba indelius su alumi

Paprasčiausios priemonės - visai po ranka. Tai taukės lapai arba taukės, dilgėlių ir asiūklių mirkalas, kuriuo sulaistomas besiformuojantis kompostas. Labai tinka kraujažolių, bitkrėslių mirkalai. Ir kitos žolės, paraugintos apie 7-10 dienų vandenyje kartu su kibiru karvių ir arklių mėšlo, tampa puikia skysta trąša šiltnamio augalams, tik ją būtina atskiesti (1 : 50). Augalai gauna ne tik skysto azoto, bet ir kalio (jo daug asiūkliuose) bei mikroelementų. R. Štainerio pasekėjai mano, kad tokie bioaktyvatoriai augalus veikia panašiai kaip homeopatiniai vaistai žmogų. (www.sodospalvos.lt)
Papildyta:
Žalingus vabzdžius galima naikinti augaliniais preparatais. Jie ne tokie efektyvūs, kaip cheminiai, bet neretai labai nuodingi ir pavojingi. Paruoštus preparatus, koncentruotus nuovirus ir ištraukas laikyti lygiai taip kaip ir pavojingiausius nuodus, neleisti prie jų vaikų, dirbant su jais reikia laikytis atsargumo priemonių.

Tabako dulkės ir machorka vartojamos augalams dulkinti arba rūkinti nuo amarų ir blakučių. Dažniausiai vartojamas tabako arba machorkos nuoviras arba ištrauka.

Ištrauka
Norint pagaminti 10 1 ištraukos, imama 300-400 g tabako dulkių arba machorkos, užpilama 5 1 šilto vandens ir paliekama nusistoti vieną dvi paras retkarčiais pamaišant. Ištrauka nupilama, nukošiama, per dvigubą marlę ir praskiedžiama vandeniu iki 10 l. Į šį kiekį prieš purškiant įdedama 40 g smulkiai sutarkuoto muilo.

Nuoviras
Norint pagaminti -10 1 nuoviro, imama 250 g tabako dulkių arba machorkos, užpilama 2,5 1 vandens ir verdama 30 min., vis įpilant vandens. Nuoviras paliekamas nusistoti 24 val., nupilamas, nufiltruojamas, praskiedžiamas vandeniu iki 10 1, įdedama 40 g muilo.

Papildyta:
Galima pasiruošti organinių trąšų. Pvz., svogūnų ir česnakų ištrauka neleis plisti grybeliams. Tokiam antpilui paruošti imkite 500 g svogūnų ir česnakų, užpilkite juos 10 l vandens ir kurį laiką palikite, kad prisitrauktų. Po to paruoštą ištrauką praskieskite 10 dalių vandens ir palaistykite dirvą. Veiksminga priemonė nuo grybelinių ligų yra dirvinių asiūklių nuoviras.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
blakstiena5
post 2009 04 26, 10:05
Paskelbta: #18


Ekstra senbuvis
******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 1548
Prisijungė: 2009 01 22
Vieta: Žemaitija


Apdovanojimų: 0


nera uz ka :ax: svarbu kad jinai butu naudinga :4u:

dar siek tiek informacijos....

Alijosius.(alavijas) Vandeniu skiestomis (1:1) jo sultimis dezinfekuojamos darzoviu seklos - nuo ivairiu ligu. Siame tirpale jos mirkomos 6 val., paskui nuplaunamos, gerai apdziovinamos ir sejamos.
Alijosiaus uzpilas naikina voratinklines erkutes. I emaliuota inda dedama 150 g alijosiaus lapu, uzpilama litru vandens ir uzdengus laikoma 7 val. Po to nukosiama. Pries purskiant idedama 5 g skysto muilo ir gerai ismaisoma.

[b]Baltalksnis[/B]. Vandeninis uzpilas (1 kg mases - 10 l vandens) naikina voratinklines ir saknines erkes.
Nuoviru purskiami vaismedziai nuo amaru bei voratinkliniu erkuciu. Kilograma sausu 92 kg zaliu) susmulkintu lapu uzpilame 10 l vandens, palaikome 24 val., paviriname 30-40 min., atvesiname, po 6-12 val nukosiame ir nupurskiame. Noredami is darzoviu lysviu isbaidyti kurklius, lysveje kas 1,5 m prismaigstome zaliu alksnio sakuciu. Kai jos sudziusta prismaigstome nauju

Didzioji varnalesa. Uzpilui svieziai nuskintus susmulkintus lapus (1/3 kibiro) uzpilame 10 l vandens, palaikome 3 paras ir nukosiame. Purskiame kopustus, ridikelius, ridikus ir kitas darzoves nuo ivairiu lapus griauzianciu kenkeju (viksru)

Paprastoji bitkresle. Nuovirui tinka visos augalo dalys. 700-800 g dziovintos susmulkintos mases arba 2-2,5 kg zalios zoles uzpilame 10 l vandens. Palaikome 1-2 dienas, paviriname 25-30 min., nukosiame ir atskiedziame saltu vandeniu (1:2)Purksti geriau vakare kas 5-6 dienas. Naikina amarus, vaisedzius, ziedgrauzius ir blakutes

Bulves. Bulvienoju uzpilu purskiami vaismedziai nuo amaru ir erkiu bei darzoves nuo kopustiniu baltuku, peledgalviu ir kandziu.
1,2 kg zaliu arba 1,6-1,8 kg dziovintu bulvienoju (ju galima pasiruosti rudeni:nupjaunami, isdziovinami ir laikomi sausoje patalpoje)uzpilame 10 l silto vandens ir palaikome 3-4 val., nukosiame, pridedame 10 g skysto muilo ir purskiame. Sis uzpilas tinka nuo agurku amaru.

Cesnakas. Ruosiami skilteliu, sausu laisku ir skilteliu likstu uzpilai.Cesnako uzpilas naikina amarus, pievines blakutes, ivairius peledgalvius, voratinklines bei pumpurines erkutes ir kt.
0,5 kg smulkintu cesnaku lukstu uzpilame 3 l vandens, palaikome 5 paras tamsioje siltoje patalpoje ir nukosiame. Gauname koncentruota tirpala. 10 l vandens imame 60 ml uzpilo, 50 g ukinio muilo ir purskiame.
nupurske sprogstant serbentu pumpurams arba iskart po zydejimo, sunaikinsime pumpurines erkutes200 g ka tik susmulkintu (sutrintu) skilteliu reikia uzpilti 10 l vandens).
10 % cesnako uzpilas naudojamasnuo pomidoru fitoftoros
Nuo vaismedziu ir darzoviu lapus grauzianciu viksru bei amaru gelbsti cesnako skilteliu, tabako atlieku ir svogunu lukstu nuoviras. Imame 200 g tabako atlieku, 150 - 200g svogunu lukstu ir 200 g sumaltu cesnako skilteliu, uzpilame 10l vandens, dar pridedame 30g muilo ir murskiame augalus.
Cesnakais naikinami aruodiniai striaubliukai. i centneri grudu imaisome 200g cesnaku. Kai vabalai isropoja i pavirsiu, juos surenkame ir sunaikiname

Paprastoji kraujazole. Uzpilus bei nuovirus verdame is visos antzemines augalo dalies su pasaknio lapu skriotelemis zydejimo pradzioje. Zole susmulkiname ir isdzioviname.Paprastosios kraujazoles uzpilai ir nuovirai naikina ciulpianciuosius zalingus vabzdzius(amarus,tripsus,blakes bei voratinklines erkutes)
uzpilui 0,8 kg sausos susmulkintos zoles uzpilame verdanciu vandeniu, palaikome 36-48 val., nukosiame, pripilame vandens iki 10 l, pridedame 40 g muilo, gerai ismaisome ir purskiame.
Nuovirui reikia tiek pat zoliu kaip ir uzpilui.Palaike 36-48 val., dar 30 min paviriname, paskui nukosiame, pripilame vandens iki 10 l, pridedame muilo ir purskiame

Šią žinutę redagavo blakstiena5: 2009 04 26, 10:11
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
be rėmų
post 2009 04 26, 11:02
Paskelbta: #19


Unregistered


labai geras augimo stimuliatorius yra dilgėlės, 1 kg dilgėlių masės užpilamas 10 l vandens ir rauginama 7-10 dienų. laistant įpilti 1-2 l raugo į kibirą vandens ir laistyti augalus. Ir trąša, ir augimą skatina. Tik kvapelis- ojojoj :rolleyes:
Go to the top of the page
+Quote Post
giletaite
post 2009 04 26, 11:06
Paskelbta: #20


Senbuvis
*****

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 515
Prisijungė: 2006 02 02


Apdovanojimų: 0


paimu tarkim kokiu 4-5 kiausiniu lukstus (nevirtu o zaliu) ir uzpilu 3 litrais vandens, vasara palaikau 2 paras, ziema 4-5 ir tokiu vandeniu laistau visas namuose augancias geles. Tiesa kvapas nekoks, bet geles gerai auga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
be rėmų
post 2009 04 26, 13:10
Paskelbta: #21


Unregistered


QUOTE(giletaite @ 2009 04 26, 13:06)
paimu tarkim kokiu 4-5 kiausiniu lukstus (nevirtu o zaliu) ir uzpilu 3 litrais vandens, vasara palaikau 2 paras, ziema 4-5 ir tokiu vandeniu laistau  visas namuose augancias geles. Tiesa kvapas nekoks, bet geles gerai auga.
*


Aš 4 kiaušinių lukštus litre vandens mirkau tik parą, tada nespėja pasmirsti :rolleyes:
Go to the top of the page
+Quote Post
asara1
post 2009 04 26, 16:02
Paskelbta: #22


Senbuvis
*****

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 442
Prisijungė: 2009 02 26

Pirmas vaikas:1998 sunus
Antras vaikas:2004 sunus

Apdovanojimų: 0


Kadangi esu visai nepatyrusi sodininkysteje, reikia patarimo.
Ar reiketu tresti siemt pasodintas pusis ir kokiomis trasomis ?
Pasodinome balkanine, juodasias ir kalnines pusis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
*GREISI*
post 2009 04 26, 16:46
Paskelbta: #23


Super senbuvis
*******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 3348
Prisijungė: 2007 01 18

Pirmas vaikas:mergaite
Antras vaikas:berniukas
Trečias vaikas::)
Ketvirtas vaikas: :)
Penktas vaikas: :)
Šeštas vaikas: :)

Apdovanojimų: 0Imkite plastikinį kibirą ir trečdalį prikraukite žolių (netinka šakelės, šaknys ir kitos lėtai pūvančios augalų dalys). Užpilkite vandeniu, uždenkite polietlenu ir užriškite virvele. Pastatykite šiltai (galima prieš saulę). Po 2-3 dienų žolės pradės rūgti. Kas keletą dienų „kepurėlę“ reikia nuimti ir skystį išmaišyti (dvokia!). Žolės supūva per porą savaičių, kibire lieka skysta tyrė. Ją nukoškite, nesupuvusias atliekas išpilkite į kompostinę. Tyrę praskieskite vandeniu (2 l tyrės/7 l vandens) ir laistykite visus augalus, kuriems patinka organinės ir azotinės trąšos. Ypač skystą kompostą „mėgsta“ agurkai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
blakstiena5
post 2009 04 26, 19:30
Paskelbta: #24


Ekstra senbuvis
******

Grupė: Senbuviai
Žinutės: 1548
Prisijungė: 2009 01 22
Vieta: Žemaitija


Apdovanojimų: 0


QUOTE(asara1 @ 2009 04 26, 17:02)
Kadangi esu visai nepatyrusi sodininkysteje, reikia patarimo.
Ar reiketu tresti siemt pasodintas pusis ir kokiomis trasomis ?
Pasodinome balkanine, juodasias ir kalnines pusis.
*sveika uzsukusi :) mes cia keliam viska kas naturalu, apie chemines trasas nekalbam :) bandykit atsirinkti kas yra cia siuloma ir dar bus, o jei netinka tada padet negalim :ax:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

45 Puslapiai: < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
Vartotojų skaito šią temą: 1 (Svečių: 1)
Narių: 0
 Lo-Fi versija Dabar: 2017 02 23, 21:07

Atsakomybļæ½s apribojimas