Įkraunama...
Įkraunama...

Sodo/daržo kenkėjai

Sveiki 4u.gif
Norėčiau pasidometi ar jus soduose nesusidurete su kenkejais ,kurie nugrauzia augalėlius? Visad galvojau,kad musu sode pilna kurkliu,ar turkliu,kuriu lervu rasdavome....bet vakar vakare vakarojant tiek aplink medzius pradejo skraidyti vabalu,kad nezinojom,kas čia darosi....Ir kas čia per vabalai....
Kai viena sugavome ,pamateme ,kad čia paprastasis grambuolys,karkvabalis....
ir tada pasiskaičius ,apie ji,pasidare aišku,kas čia mano darze krečia aibes doh.gif
Žirnius sodinau jau trečia karta,kiek pasodinu,tiek randu tunelius,ir suestus zirnelius ax.gif keista,kai tai daro tas grambuolys.....visada iki tol galvojau,kad čia turkliai.....
Gal ,kas turite panšios patirties,ar patarimu,kaip juo išnaikinti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aga: 22 birželio 2012 - 15:04
1. Kurklių lervos yra sumažintos suaugusių kopijos, t.y. nėra įprastos lervos pavidalo.
user posted image

2. Grambuolys skraidyti pradeda gegužės mėnesį prieblandoje. Kas penkeri metai gegužės - birželio mėnesiais skraido labai masiškai. Apgraužia įvairių lapuočių medžių ir krūmų lapus. Labai pavojingas miško ir žemės ūkio kenkėjas.
Grambuolio lervos
user posted image

Taigi, sode gali būti ir vienų, ir kitų.
Atsakyti
Na va to grambuolio lervu praeitais metais tai masiškai radome doh.gif O šiemet va tie karkvabaliai tikrai masiškai skraido ,kazkoks siaubas buvo vakare,kol susigaudeme kas darosi..Ir aplink ta medi,kur jie skraide-zemeje pilna mazu sklyčiu,kaip suprantu ten sudejo kaišinelius....
Tai šitu padaru tikrai pas mus yra....ir randu ju irgi meslo kruvoje,po zeme...lysvese...
O kurkliu,va tokiu gyvenime savo sode nesu mačiusi,ar iškasusi schmoll.gif Manau jei butu-vistiek kada uztikčiau darza kasant...ar kiaušineliu rasčiau-bet niekad !
Bet visu idomiausia,tai tada taip išeina kad man viska nugrauzia ir sueda tie grambuoliai doh.gif po zeme...Ir jie megsta,tik salotu,agurku šaknis,kartais morkas...o ypač zirnius...O va braškiu,svogunu,česnaku -neliečia...Juos galiu masiškai auginti...
Idomu,kaip juos naikinti?Man tai rankos svyra...kaip išnaikinsi toki spiečiu,koks vakare skraide...Ar tinka idomu irgi visi milteliai.,i urvus,kaip ir kurkliams... g.gif
Atsakyti
QUOTE(AStonke @ 2009 05 18, 16:37)
Na va to grambuolio lervu praeitais metais tai masiškai radome  doh.gif  O šiemet va tie karkvabaliai tikrai masiškai skraido ,kazkoks siaubas buvo vakare,kol susigaudeme kas darosi..Ir aplink ta medi,kur jie skraide-zemeje pilna mazu sklyčiu,kaip suprantu ten sudejo kaišinelius....
Tai šitu padaru tikrai pas mus yra....ir randu ju irgi meslo kruvoje,po zeme...lysvese...
O kurkliu,va tokiu gyvenime savo sode nesu mačiusi,ar iškasusi  schmoll.gif Manau jei butu-vistiek kada uztikčiau darza kasant...ar kiaušineliu rasčiau-bet niekad !
Bet visu idomiausia,tai tada taip išeina kad man viska nugrauzia ir sueda tie grambuoliai  doh.gif po zeme...Ir jie megsta,tik salotu,agurku šaknis,kartais morkas...o ypač zirnius...O va braškiu,svogunu,česnaku -neliečia...Juos galiu masiškai auginti...
Idomu,kaip juos naikinti?Man tai rankos svyra...kaip išnaikinsi toki spiečiu,koks vakare skraide...Ar tinka idomu irgi visi milteliai.,i urvus,kaip ir kurkliams... g.gif

tik neprisisaukit kurkliu cia aisku perkeltine prasme.pas mane yra darze kurkliu.pernai nuede puse svogunu doh.gif beto jie man tokie slykstus,kad ir i nuotrauka paziurejus siurpai eina.nieko nera blogiau kaip stengies kazka savo uzsiaugint,o atsiranda kazkokie brudai ir viska nueda doh.gif doh.gif
Atsakyti
perkasinėt dirvą reikia prieš sodinant, grambuolių lervos giliau nei 20cm nenulenda wink.gif
Yra šių gražuolių ir pas mus - šeštadienio naktį buvau lauke šviesą palikus, tai grįžus namo radau visą terasą apsivertusių vabalų ( aišku, traiškiau batais), tik toks kovos būdas - bergždžias wink.gif
Ir hmm, na kad taip masiškai viską naikina nepastebėjau. Kurkliai daugiau žalos pridarė smile.gif
Atsakyti
Na man jie tuo ir patinka,kad bent svogunu su česnakais nevalgo lotuliukas.gif o tai pas mus jie labai gerai uzauga....O gaila buvo tik zirniu,kuriuos jau trečia kart sodinau ir vis suedė....O praeitais metais tai ir agurkus kartais patvarkydavo...
Dabar galvoju turbut sodinant daigeli pvz..vienoj vietoj,aplink šaknele reik arba nuodu paberti...arba pvz..salia sodinti česnaka....arba serenti kuriu kvapo ir turkliai nemegsta ir grambuoliai gal g.gif
Bet niekur nerandu jokios info ,kaip tuos baisenybes išnaikinti....Dar kurklius tai skslbimo milteliais ir tt..o šitie zarazos... doh.gif
Atsakyti
Nemazai informacijos apie tuos pabaisas: http://www.egzotika....hp?readmore=367
As tos bjaurasties gavau is kaimynes, su pomidoru daigais...
Atsakyti
Sveiki. Gal nelabai prie vabzdziu, bet gal kas zinos ka daryt.
Pas mano teta labai grazi namo aplika, bet jau antrus metus puola sraiges. verysad.gif Ju tiek daug doh.gif (pvz, kaip ant bulviu buna tu kalaradu). zino, kad joms kenkia druska, bet tai kenkia ir zemiai. Praeitais metai puole tik irisus, o siemet viska, net ant kadagio sedi.
Buciau labai dekinga, jei kas galetu patart, kaip su jom kovot. Sako, net nesinori nieko sodint ir tvarkyt. unsure.gif
Atsakyti
na su sraigem kovoti labai paprasta lotuliukas.gif
Prisirenki,ir i supirkimo punktus....(uzsidirbsit per krize pinigeliu) kitas kelias-prisirenki,pora dienu pamaitini miltais,veliau,išlukšteni-ir pasimarinuojiir, kaip šašlykus ir kepi ant iešmo (delikatesas) čia rimtai mirksiukas.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(AStonke @ 2009 06 04, 16:26)
na su sraigem kovoti labai paprasta  lotuliukas.gif
Prisirenki,ir i supirkimo punktus....(uzsidirbsit per krize pinigeliu) kitas kelias-prisirenki,pora dienu pamaitini miltais,veliau,išlukšteni-ir pasimarinuojiir, kaip šašlykus ir kepi ant iešmo (delikatesas) čia rimtai  mirksiukas.gif  tongue.gif

Norit pasakyt, kad miltais reikia apibarstyt viska? O jus bandet, ar tik juokaujat g.gif

o del rinkimo, tai jei turi viena gelyna 1kvadratinio metro, tai galima rinkt, o kai turi daug tu gelynu, tai nesurinksi doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IwonaBogd: 04 birželio 2009 - 15:39
QUOTE(ginture @ 2009 06 03, 20:36)
Nemazai informacijos apie tuos pabaisas:  http://www.egzotika....hp?readmore=367
As tos bjaurasties gavau is kaimynes, su pomidoru daigais...


Puikus straipsnis thumbup.gif Aciu 4u.gif
skelbsim kurkliams kara, nes ju pas mus turbut milijonas- be dideliu pastangu savaitgaly savo darze 9 didziulius bjaurybes pagavau blink.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(IwonaBogd @ 2009 06 04, 16:38)
Norit pasakyt, kad miltais reikia apibarstyt viska? O jus bandet, ar tik juokaujat g.gif


nea, pačias sraiges reikia patalpinti į miltais pirpildytas dėžes, per kelias dienas prasivalo jų žarnynas ir jau tuomet galima marinuot ax.gif

QUOTE(dooovile @ 2009 06 04, 16:48)
Puikus straipsnis thumbup.gif  Aciu 4u.gif
skelbsim kurkliams kara, nes ju pas mus turbut milijonas- be dideliu pastangu savaitgaly savo darze 9 didziulius bjaurybes pagavau  blink.gif  verysad.gif

jetus, matau praraustus kelius, bet pagaut niekaip nesiseka doh.gif
Atsakyti