Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 28, 19:09)
sveikos visos 4u.gif seniai bebuvau čia, jau turiu savo mažąją dukrytę ir pagaliau prisiruošiau atsiversti puslapiuką, pabandyt ką naujo iš jūsų patirties sukauptos essen.gif

dar sakykit, gal kuri orkaitėj bandė kepti rugines ar kitas kokias bandeles pusrytines?

aš kai kepiau, man jos labai jau plokščios gavosi, tai galvoju, ką čia reik daryt, kad neišsiskystų jos tiap plačiai, o į viršų pakiltų...
tiesa, aš kepu su ruginiu raugu, nežinau, ar nuo to kas priklauso, nes su mielėm net nebandžiau...


Sveikinu su dukriuko gimimu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 28, 21:10)
FedeSperanza - nuosirdziausi tau sveikinimai  4u.gif  Ramiu nakteliu, saldaus pienelio wub.gif

As nieko naujo nekepiau  - savaitgali 'kankinau' ciabata - nu nesigauna ji man, nors nusisauk doh.gif Iskepa skani dregna duonute, kur ne kur didesnem skylem, bet nera visiskai isakijus 'skaidri tesla', kaip, kad buna parduotuvej, tesla sikart dariau vos nulaikoma rankose, tokia glicia, bet gal per mazai parauginau - nebeturejau laiko laukt 10val...

Isitaisiau kept labai skania juoda duonyte su raugu, tamsinu tirpia kava...

reikes uzsiimt naujais receptais...



dėkoju vsoms už sveikinimus 4u.gif

o kaip tu čia sugalvojai dėl tos kavos? kiek jos dedi 1 kg duonos ~? nes man tas giros salykas nelabai schmoll.gif , tikrojo taip ir nesusiveikiu pabandyt, tai valgom "pilką" duoną.

o vakar išsikepiau su dviem trečdaliais kvietinių miltų - nes nieks man ruginių nebesuranda, kol namie su mažyle sėdžiu doh.gif gaila, foto neįsikelia, fotikas sustreikavo, gal kitą dieną pasigirsiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Povila$ @ 2009 06 28, 19:47)
Mielinį smile.gif

Ai mielinius tai kepu tuo pirmu normaliu duonos kepimo rezimu. Maniau kad paprasto pyrago norejai smile.gif
Atsakyti
[quote=mama_Greta,2009 06 27, 21:55]
Merginos, gal kuri bandete skrudintu mieziu miltus (Ustukiu maluno)?
Drąsiai dėkite į bet kokią duoną. Aš juos maišiau su kvietiniais, skonis darosi pikantiškesnis. Tiesa, aš dėjau 300gr kvietinių ir 300 miežinių, bet sekantį kartą desiu 500gr kvietinių ir 100gr miežinių.
Papildyta:

Isitaisiau kept labai skania juoda duonyte su raugu, tamsinu tirpia kava...

reikes uzsiimt naujais receptais...
[/quote]
Bandžiau ir aš tamsinti su tirpia kava, bet, kadangi joje daug sintetikos, tai kavą pakeičiau labai stipria užplikyta juoda arbata. Tiesa dar dėjau kakavos miltelių.
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 29, 00:20)
nes man tas giros salykas nelabai schmoll.gif , tikrojo taip ir nesusiveikiu pabandyt, tai valgom "pilką" duoną.

Sveika mirksiukas.gif

kol laukei savo mažo stebukliuko wub.gif , įvykdžiau grand salyklo užpirkimą iš www.salyklas.lt, tačiau nupirti du maišai 50kg jau išdalinti ir nieko nebeliko, kad galėčiau pasidalinti verysad.gif, būčiau žinojus, kad tiek norinčių bus, tai vietoj pradinio sumanymo pirkti tik vieną 25kg - būčiau nupirkus 3 vnt.
tačiau yra kita žinia - Lung prisižadėjo savo parduotuvėlėje www.delona.lt prekiauti salyklu bei sausu raugu ( kas gyvena ne Vilniuje - bu spatogu ir įsigyti, nes vyksta prekyba internetu thumbup.gif ). Tai vat sėdim ir laukiam gerų žinių iš jos, kada ji turės ( tai bėgsiu greit pirkti sausą raugą, nes man gyvas ruginis raugas man nepasiduoda schmoll.gif )

ir dar info sulaukiu vis nemažai a.ž. dėl salyklo, bet merginos aš daugiau jo neturiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 29 birželio 2009 - 09:20
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 29, 10:14)
Sveika  mirksiukas.gif

kol laukei savo mažo stebukliuko  wub.gif , įvykdžiau grand salyklo užpirkimą iš www.salyklas.lt, tačiau nupirti  du maišai 50kg jau išdalinti ir nieko nebeliko, kad galėčiau pasidalinti  verysad.gif,


niu klausyk, ot pražiosooooojau sad.gif nieko, bus dar progų. aš irgi su jais buvau susirašius, tai sakė jei pro gamyklą važiuočiau tai ir mažesnį kiekį nupiltų, bet kad aš retai Kaune būnu, o dar gamyklos ieškot... doh.gif

o kiek jo maišiokas 25 kg tau kainavo?
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 06 29, 10:28)
niu klausyk, ot pražiosooooojau sad.gif nieko, bus dar progų. aš irgi su jais buvau susirašius, tai sakė jei pro gamyklą važiuočiau tai ir mažesnį kiekį nupiltų, bet kad aš retai Kaune būnu, o dar gamyklos ieškot...  doh.gif

o kiek jo maišiokas 25 kg tau kainavo?

aš ir kai rašiau jiems - tai sakė - prašom atvažiuok duosim kilogramą, bet ech su tokiu kiekiu neverta prasidėti, tai ir užviriau "košę" pasiūlydama merginoms pasidalinti kai nusipirksiu mirksiukas.gif Gamyklą tai lengvai radom, MB vežė, o ir Kauną neblogai pažįsta.

maišas 25kg - 1kg 2lt+PVM, tai suapvalinus į mažesnę pusę išėjo 1kg=2.4lt ( piguma ar ne mirksiukas.gif )
p.s. tik nesumąstyk maišo pirkti viena, nes reikia sunaudoti per metus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 29 birželio 2009 - 10:01
Sveikutės kepėjėlės.

Vat kai gavau salyklo (dar kartą ačiū J@lantai 4u.gif ), tai dabar kepu su juo. Pirmus porą kartų kepdama, kaip ir minėjot, plikiau ruginius miltus ir salyklą verdančiu vandeniu. O vakar labai neturėjau laiko, o duonelę kept jau būtinai reikėjo, tai salyklą dėjau neplikytą, ir visai gerai gavosi. Tai dabar galvoju, kad gal jį ir nebūtina plikyt g.gif .Net gi skanesnė duonelė gavosi, nežinau, gal čia tik atsitiktinumas. Bet su salyklu tai tikrai tamsesnė thumbup.gif .
Atsakyti
sveikos panelytes smile.gif
jungsiuosiu prie jusu .. blush2.gif

isigijau duonkepe moulinex ismeginau pati paprasciausia repceptuka pavyko viskas super.
o siandie kepu kazka naujo jei pavyks tai receptas vadinsis ka turejau ta sudejau smile.gif taigi kaip iskeps pakomentuosiu kaip ir kas... ir receptuka parasysiu jei vertas demesio bus...

o salyklo labai laukiu kol prades prekiauti jolantos nurodyta parduotuvele nes noretusi ir normalios duonytes.
Atsakyti
sveikos,

terra2 - zinok, kai as kavos negereja, tai visai nepagalvojau, ka rasau - as i juoda duona dejau tirpia Inka - 1 kupina a s (cia lyg miezine kava g.gif, tai manau, nebus ten visokiu priedu ir kt chemijos...). Su kakava man ne taip skanu buvo - gal skonio ji duoda, o vat ta miezine kava, kadangi pati is grudu - visai nemaise... Skonis lyg butu Kauno duonos... (nznau ar tokios yr pirkt, bet gerokai seniau - budavo...)
Juodos duonos su raugu receptas turi buti praeitoje temoje - dali teslos su raugu laikome per nakti, tada dedami like miltai bei priedai, kepama Kepimo programa su 5-6val atidejimu...

Ciabata kepiau pagal recepta rasta neto platybese, ten rauga reikia rauginti 6val, po to tesla 10-14val saldytuve, tai rauga parauginau, o tesla jau tik kokias 2val... nes paskui dar ant skardos keliau apie puse val... Ilgas reikalas, kazkaip sunku patiketi, kad parduotuves kepyklose tiek terliojamasi... Ech, apsieisiu as be ciabatos...

FedeSperanza - tikrai nusipirksi is delonos, ziurek, kainuos gal kokius 4Lt kg - ne karve.... mirksiukas.gif O ruginiu lai TB iesko Iki prie miltu...

Lung - dar visai norec kokio stabilizuoto dzemo ir pan, kepiniams skirto...

lioliuke - sveika prisijungus 4u.gif

Ne i tema... Isviriau sv kopustu sriubos, ipyliau dukrai, o pati prie kompo nuejau. Girdziu - saukia - suvalgiauuuu... Nu gerai, viskas ok... Po kiek laiko ateinu leksciu kraustyt, o dubeny - visi tirstimai like doh.gif Klausiu - kas cia dabar? Ji - o as salotu gi nemegstu lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 06 29, 13:44)
sveikos,

Ne i tema... Isviriau sv kopustu sriubos, ipyliau dukrai, o pati prie kompo nuejau. Girdziu - saukia - suvalgiauuuu... Nu gerai, viskas ok... Po kiek laiko ateinu leksciu kraustyt, o dubeny - visi tirstimai like doh.gif Klausiu - kas cia dabar? Ji - o as salotu gi nemegstu lotuliukas.gif


lotuliukas.gif Jau tie vaikai.. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lioliuke @ 2009 06 29, 12:14)
sveikos panelytes smile.gif
jungsiuosiu prie jusu ..  blush2.gif

isigijau duonkepe moulinex ismeginau pati paprasciausia repceptuka pavyko viskas super.
o siandie kepu kazka naujo jei pavyks tai receptas vadinsis ka turejau ta sudejau smile.gif taigi kaip iskeps pakomentuosiu kaip ir  kas... ir receptuka parasysiu jei vertas demesio bus...




stai kas gavosi is mano duonytes iseiga 1350gr ( maniske kepa iki 1500kg bet gavosi pilna duonkepe mirksiukas.gif
skanumelis
user posted image

Balta saldi duonele su dziovintom slyvom

Aliejus 2-3 v.s ( piliau saltai spausta sezemu)
Pieno 350ml
Cukrus 6 v.s
Druska 1 a.s
Vanilinis cukrus 2-3 a.s
Grietine ( 30proc) 3 v.s
Dziovintos slyvos 10-12 vnt ( susmulkinau) galima pakeisti razinomis
Kiausinis (truputi paplakiau pries dedama)
600gr miltu bet pradejus maisyti dadejau dar 6-7 v.s
Sausos mieles 2 a.s

Viska sudejau tokia tvarka kaip ir surasiau...
Kepiau pirma programa (paprasta duonele) 3:20 min


Atsakyti