Įkraunama...
Įkraunama...

Auginantiems vaikus, neščiosioms: lengvatos,

Sveiki, esu nėščia jau 11 savaičių.Dirbu pamaininį darbą po 12 val.prie kompiuterio.Dirbu 3 dienas iš eilės, paskui trys išeiginės, ir paskui 3 naktinės iš eilės ir t.t. Pasisakius darbdaviui apie nėštumą, jis pasakė, kad perkelti dirbti manes dienom panašų darbą nėra galimybių, tik yra galimybė dirbti dienom žymiai sunkesnį darbą, kur reikia ir dėžes pakilnoti, ir darbo sąlygos yra žymiai blogesnės,nes artėja ruduo, o dirbant sandėlyje ten yra labai šalta.
Tikrai esu pasimetusi ir nežinau, ką man dabar daryti.Šiuo metu esu atostogose, bet už savaitės turėsiu grižti į darbą.
Gal kas gali man patarti šiuo atveju?Kaip man pasikalbėti su darbdaviu?Ar teks dirbti pamaininį darbą, nors kiek žinau, nėščioms nėra labai jau gerai dirbti naktinį darbą? O ir pati jaučiau, kad darosi sunku dirbti naktim.
Atsakyti
Mano supratimu, tau nereiketu dirbti naktinio darbo, o tuo labiau sunkesnio, nes nescia juk deziu kilnoti manau negali, gal konkreciai paklausk sio forumo teisininko smile.gif
Atsakyti
Nėščių darbdavys neturi teisės perkelti į sunkesnį darbą be jų sutikimo. Paskambinkm į darbo inspekciją, pakonsultuos tave.

Konsultacijos

(8 ~ 5) 213 9772

DK 154 straipsnis. Darbas naktį
1. Nakties laikas yra kalendorinis laikas nuo dvidešimt antros valandos iki šeštos valandos.
2. Naktiniu laikomas darbas, jeigu trys darbo valandos tenka nakčiai. Naktinis darbo laikas sutrumpinamas viena valanda.
3. Dirbti naktį draudžiama skirti asmenis iki aštuoniolikos metų, taip pat darbuotojus, kuriems dirbti naktį neleidžia sveikatos priežiūros įstaigos išvada.
4. Neįgalieji, jeigu jiems nedraudžia Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvada, nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys, krūtimi maitinančios moterys, darbuotojai, auginantys vaiką iki trejų metų, darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, gali būti skiriami dirbti naktį tik jų sutikimu.

273 straipsnis. Darbdavio pareiga perkelti darbuotoją dėl sveikatos būklės į kitą darbą
1. Darbuotojas, kuris pagal Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar sveikatos priežiūros įstaigos išvadą dėl sveikatos būklės negali dirbti sutarto darbo (eiti pareigų), nes tai pavojinga jo sveikatai arba jo darbas gali būti pavojingas kitiems, jo sutikimu turi būti perkeltas į jo sveikatą ir esant galimybei kvalifikaciją atitinkantį darbą.
2. Jeigu darbuotojas nesutinka būti perkeltas į siūlomą darbą arba įmonėje nėra darbo, į kurį jis galėtų būti perkeltas, darbdavys šio Kodekso nustatyta tvarka atleidžia darbuotoją iš darbo, išskyrus atvejį, nustatytą Kodekso 212 straipsnyje.

278 straipsnis. Motinystės sauga
1. Nėščias, neseniai pagimdžiusias moteris ar krūtimi maitinančias moteris negalima įpareigoti dirbti esant tokioms darbo sąlygoms ir veiksniams, kurie gali turėti neigiamą poveikį moters ar kūdikio sveikatai. Nėščioms, neseniai pagimdžiusioms moterims ar krūtimi maitinančioms moterims kenksmingų darbo sąlygų ir pavojingų veiksnių sąrašą (toliau šiame straipsnyje – kenksmingų darbo sąlygų sąrašas) tvirtina Vyriausybė.
2. Darbdavys, vadovaudamasis kenksmingų darbo sąlygų sąrašu bei darbo aplinkos įvertinimo rezultatais, privalo nustatyti galimo poveikio pobūdį ir trukmę nėščios, neseniai pagimdžiusios moters ar krūtimi maitinančios moters saugai ir sveikatai. Nustatęs galimą poveikį, darbdavys privalo imtis laikinų priemonių tokiai rizikai pašalinti.
3. Jeigu pavojingų veiksnių neįmanoma pašalinti, darbdavys įgyvendina darbo sąlygų gerinimo priemones, kad nėščia, neseniai pagimdžiusi moteris ar krūtimi maitinanti moteris nebepatirtų tokių veiksnių poveikio. Jeigu pakeitus darbo sąlygas tokio poveikio neįmanoma pašalinti, darbdavys privalo perkelti tokią moterį (jos sutikimu) į kitą darbą (darbo vietą) toje pačioje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje.
4. Perkeltai į kitą darbą (darbo vietą) toje pačioje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nėščiai, neseniai pagimdžiusiai moteriai ar krūtimi maitinančiai moteriai mokamas ne mažesnis kaip iki perkėlimo į kitą darbą (darbo vietą) gautas vidutinis darbo užmokestis.
5. Nesant galimybės nėščią moterį perkelti į kitą darbą (darbo vietą), neturintį neigiamo poveikio jos ar būsimo kūdikio sveikatai, nėščiai moteriai jos sutikimu suteikiamos atostogos iki nėštumo ir gimdymo atostogų ir jų metu mokamas jai priklausantis vidutinis mėnesinis darbo užmokestis.
6. Nesant galimybės neseniai pagimdžiusią moterį ar krūtimi maitinančią moterį po nėštumo ir gimdymo atostogų perkelti į kitą darbą (darbo vietą), neturintį neigiamo poveikio jos ar kūdikio sveikatai, tokiai moteriai jos sutikimu suteikiamos vaiko priežiūros atostogos, kol vaikui sueis vieneri metai, ir jai per tą laikotarpį mokamos įstatymų nustatytos motinystės socialinio draudimo pašalpos.
7. Kai nėščiai, neseniai pagimdžiusiai moteriai ar krūtimi maitinančiai moteriai reikia pasitikrinti sveikatą, ji privalo būti atleidžiama nuo darbo ir už tą laiką paliekamas vidutinis darbo užmokestis, jeigu pasitikrinti sveikatą reikia darbo metu.
8. Krūtimi maitinančiai moteriai, be bendros pertraukos pailsėti ir pavalgyti, ne rečiau kaip kas trys valandos suteikiamos ne trumpesnės kaip pusės valandos pertraukos kūdikiui maitinti. Moters pageidavimu pertraukas kūdikiui maitinti galima sujungti ar pridėti prie pertraukos pailsėti ir pavalgyti arba perkelti į darbo dienos pabaigą atitinkamai sutrumpinant darbo dieną. Pertraukos kūdikiui maitinti apmokamos pagal darbuotojos vidutinį darbo užmokestį.
9. Nėščias, neseniai pagimdžiusias moteris ar krūtimi maitinančias moteris skirti viršvalandiniams darbams be jų sutikimo draudžiama.
10. Nėščios, neseniai pagimdžiusios moterys ir krūtimi maitinančios moterys gali būti skiriamos dirbti naktį, poilsio ir švenčių dienomis bei siunčiamos į komandiruotes tik jų sutikimu. Jei tokios darbuotojos nesutinka dirbti naktį ir pateikia pažymą, kad toks darbas pakenktų jų saugai ir sveikatai, jos perkeliamos dirbti dieną. Jei dėl objektyvių priežasčių tokių darbuotojų neįmanoma perkelti į dieninį darbą, joms suteikiamos atostogos iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios arba vaiko priežiūros atostogos, kol vaikui sueis vieneri metai. Atostogų iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios metu mokamas darbuotojai priklausantis vidutinis mėnesinis darbo užmokestis.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liepsnelė: 15 rugsėjo 2005 - 12:59
DK 214 straipsnis. Papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus

"Darbuotojams, auginantiems vaiką invalidą iki šešiolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį"

Ar jums (jusu vyrams) darbe nesudaro problemu pasinaudot sia lengvata? Juk darbdavys neprivalo pats pasiulyti papildoma laisvadieni darbuotojui, reikia paciam eiti ir rasyti prasyma. Be to iskyla tokie niuansai kaip tai, kad kazkas vis vien tures atlikti jusu (jusu vyro) darba ir kazin ar darbdavys nores uz ta papildoma darba moketi. Butent del to mano vyras ir nesinaudoja sia valstybes numatyta lengvata ir, kiek zinau, nei vienas jo bendradarbis, nors turi teise net keletas ir tikrai apie ja zino...
O man vyro laisvadieniai tiesiog aukso verte turi...
Atsakyti
Įstatymas thumbup.gif , tik vargu ar darbdavys noriai išleistų 1 dieną per mėnesį, nebent dirbant valstybinėje įstaigoje. Kažkaip dabar daugelis dirba tik daug viršvalandžių ir liktų nesuprastas, jei paprašytų laisvadienio.
Atsakyti
Mano draugė prieš porą metų naudojosi šia lengvata. Kol ją išsikovojo, labai prisinervino ir užsitraukė direktorės nemalonę. Kitais metais spjovė į tai ir neberašė prašymo laisvai dienai. Kita mano draugė dirba kitur, augina 3 vaikus ir sėkmingai naudoja šia lengvata.
Atsakyti
Aš dirbu mokykloj, tad kai buvo mokinių atotogos pasinaudojau šia lengvata,ir manau ateityje pasinaudoti, jei įstatymas, tai kaip darbdavys gali reikalauti kažko kito
Atsakyti
As naudojuosi. Mums net leido pasirinkti, galima imti viena laisvadieni arba veliau pradeti darba, arba anksciau baigti. Na ten pusvalandis susidaro, tai man nepatinka, nes realiai jo nepajuntu o va buhatere pasirinko darba nuo 8:30 iki 17:00. Sako jai taip patogiau vaikus i mokykla isleist. Dirbu uzsienio kapitalo firmoj. Be abejo pasirenkam tokias dienas, kur nebuna ypatingai svarbiu darbu 4u.gif .
Atsakyti
oi, mamulytes, na ka gi daryti? kaip priversti savo priesega issireikalaut dar viena isseigine? gal apsimest zaraza prietranka ir paskambint i jo darba jam nezinant, sakyt: va, mano diedui priklauso iseigine, o jus jo neleidziat!!!! as jums parodysiuuuuu!!!! nu gi uzjuoks ji ten paskui, gal jis is vis nebenores kojos i darba kelt.. zodziu, galva neisnesa cry.gif nu gi ir jis pats nusikala darbe juodai, ir jam reiktu to poilsio, bet gi va, matai ta nelemta sovietu iskiepyta iki kaulu smegenu (o gal jau net ir genuose sedinti) VALDZIOS BAIME frusty.gif
Atsakyti
O ka daryti, jei darbas matuojamas ne valandomis, bet padaryto darbo kiekiu? verysad.gif
Atsakyti
O ar zinote, kad grizus po vaiko auginimo atostogu iskart priklauso atostogu menuo ir nereikia ju uzsidirbti mirksiukas.gif man bande numuilint ir nieko neaiskint apie tai, ir mama, dirbanti, kuri turi vaikuti iki 3metu gali prasyti trumpesnes darbo dienos tik aisku ir alga trumpes doh.gif
Atsakyti
Menuo atostogu nepriklauso - priklauso atostogos uz tas dienas, kurios vadinasi "nestumo ir gimdymo atostogos". Bet ir tai duona, kaip rusai sakytu.
Atsakyti