Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvai, auginantys vieni vaikus

sveikos mamytes;] noreciau kad suteiktumte benk kokios informacijos del sios pasalpos.girdejau kad dar vis tokia yra;D AS auginu suneli 3men ir gaunu 97lt ar man turetu dar kas priklausyti? taciau nesu dirbusi dar o mokinuosi;] smile.gif tad labai noreciau kas pasidalintumete informacija 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zaleake @ 2009 05 26, 08:03)
sveikos mamytes;] noreciau kad suteiktumte benk kokios informacijos del sios pasalpos.girdejau kad dar vis tokia yra;D AS auginu suneli 3men ir gaunu 97lt ar man turetu dar kas priklausyti? taciau nesu dirbusi dar o mokinuosi;] smile.gif  tad labai noreciau kas pasidalintumete informacija 4u.gif


Tokios pasalpos pagal LR istatymus nera ir nebuvo (bent pastaruosius 10 metu). Moteriai, kuri viena augina vaika priklauso pagal darbo kodeksa- papildomos atostogos (35 dienos), taip pat didesnis neapmokestinamuju pajamu dydis, nuolaida mokesciui darzelyje (del sio punkto galiu klysti, nes lyg tai jau panaikinta ir si lengvata)
Apie jokia vienisos mamos pasalpa nera (ir nebuvo) kalbos. (Cia matyt bobuciu kalbos nuo seno- kad vienisa mama turi specialu statusa). Visu pirma Jusu vaikas turi teva- is jo gali buti, ir turi buti priteisiami alimentai. Patarciau pradeti nuo sito dalyko.
ir jeigu Jusu pajamos (su vaiku) isakainat stipendija, vaiko pasalpa ir t.t. mezesnes negu 350 litu vienam asmeniui per menesi, galite gauti socialine pasalpa. Jeigu alimentai nepriteisti- pasalpa p[riklausyt tik vaikui. Bet neklyskite- tai ne vienisos mamos pasalpa, tai nepasiturincio asmens (socialine) pasalpa
Apie tai placiau http://www.spcentras....php?m=11&l=935 arba sio skyriaus temoje apie mazas pajamas turincius asmenis.
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2009 05 26, 10:33)
Tokios pasalpos pagal LR istatymus nera ir nebuvo (bent pastaruosius 10 metu). Moteriai, kuri viena augina vaika priklauso pagal darbo kodeksa- papildomos atostogos (35 dienos), taip pat didesnis neapmokestinamuju pajamu dydis, nuolaida mokesciui darzelyje (del sio punkto galiu klysti, nes lyg tai jau panaikinta ir si lengvata)
Apie jokia vienisos mamos pasalpa nera (ir nebuvo) kalbos. (Cia matyt bobuciu kalbos nuo seno- kad vienisa mama turi specialu statusa). Visu pirma Jusu vaikas turi teva- is jo gali buti, ir turi buti priteisiami alimentai. Patarciau pradeti nuo sito dalyko.
ir jeigu Jusu pajamos (su vaiku) isakainat stipendija, vaiko pasalpa ir t.t. mezesnes negu 350 litu vienam asmeniui per menesi, galite gauti socialine pasalpa. Jeigu alimentai nepriteisti- pasalpa p[riklausyt tik vaikui. Bet neklyskite- tai ne vienisos mamos pasalpa, tai nepasiturincio asmens  (socialine) pasalpa
Apie tai placiau  http://www.spcentras....php?m=11&l=935 arba sio skyriaus temoje apie mazas pajamas turincius asmenis.

o kodel sakote,kad nebuvo pasalpos vienisai mamai smile.gif pries kokius 5-6metus vienisos mamos gaudavo apie 350lt mirksiukas.gif
O del darzelio tai taip nuo praeitu metu reikia moketi 100% o buvo 50%
Bet kadangi mamyte mokosi thumbup.gif bijau daba pameluoti,bet priklausytu moketi tik 50%
Atsakyti
QUOTE(meganija @ 2009 05 27, 22:41)
o kodel sakote,kad nebuvo pasalpos vienisai mamai  smile.gif  pries kokius 5-6metus vienisos mamos gaudavo apie 350lt  mirksiukas.gif
O del darzelio tai taip nuo praeitu metu reikia moketi 100% o buvo 50%
Bet kadangi mamyte mokosi  thumbup.gif  bijau daba pameluoti,bet priklausytu moketi tik 50%


Jau tik nereikia. Tikrai nebuvo nieko panašaus. Prieš 5-6 m. buvau dar vis studentė ir jau šviežia iškepta mama, taigi pinigų ne marios, užtai domėjausi šiuo reikalu.
Man (tiksliau, vaikui) priklausė tik tiek 97 Lt.
Atsakyti
tingiu dabar ieskoti, bet lygtai buvo kazkokia vienkartyine ismoka nedirbusiai arba per trumpai dirbusiai, kad gautu ismokas is sodros, mamai.
kazkur gal 250 litu? vienkartine 4u.gif
pasiteiraukit savo savivaldybes socialine sparamos skyriuje - galima ir telefonu
Atsakyti
QUOTE(zaleake @ 2009 05 26, 09:03)
sveikos mamytes;] noreciau kad suteiktumte benk kokios informacijos del sios pasalpos.girdejau kad dar vis tokia yra;D AS auginu suneli 3men ir gaunu 97lt ar man turetu dar kas priklausyti? taciau nesu dirbusi dar o mokinuosi;] smile.gif  tad labai noreciau kas pasidalintumete informacija 4u.gif

Jus turite kreiptis i savo seniunija ir jums viska paaiskins. Jei pajamos zmogui mazesnes nei tam tikra suma, tiksliai nzn ar 350 ar pan., tada kazka tikrai moka.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 05 28, 14:54)
Jau tik nereikia. Tikrai nebuvo nieko panašaus. Prieš 5-6 m. buvau dar vis studentė ir jau šviežia iškepta mama, taigi pinigų ne marios, užtai domėjausi šiuo reikalu.
Man (tiksliau, vaikui) priklausė tik tiek 97 Lt.


Pritariu. Jos kaip tokios kaip ir nebuvo, nebent Tarybineje Lietuvoje nes pries 6 metus buvau vienisa mama, studente ir dar mokiausi socialines apsaugos teise mirksiukas.gif Ir negaudavau smile.gif
Papildyta:
QUOTE(ooo @ 2009 05 28, 15:09)
tingiu dabar ieskoti, bet lygtai buvo kazkokia vienkartyine ismoka nedirbusiai arba per trumpai dirbusiai, kad gautu ismokas is sodros, mamai.
kazkur gal 250 litu? vienkartine  4u.gif
pasiteiraukit savo savivaldybes socialine sparamos skyriuje - galima ir telefonu


Tai yra dekretine pasalpa. Jai gauti nesvarbu, ar tu vienisa ar ne. Svarbu neturet socialinio draudimo stazo
Papildyta:
QUOTE(ciuke @ 2009 05 28, 15:18)
Jus turite kreiptis i savo seniunija ir jums viska paaiskins. Jei pajamos zmogui mazesnes nei tam tikra suma, tiksliai nzn ar 350 ar pan., tada kazka tikrai moka.



Moka ta kazka, apie ka as rasiau atsakyme zmogui. Socialine pasalpa.
Atsakyti
nezinau kokie pinigeliai cia vadinami,bet gaudavau dar apie 125lt pakol vaikas nelanke darzelio...kas tris menesius nesdavau i seniunija is gydytojos lapeli,kad vaikas dar nelanko darzelio.
Atsakyti
nežinau kas esu.. g.gif

Kauno rajono seniūnija į tą klausimą neatsakė kai ėjau tvarkytis vaiko pinigėlių..
Deklaruojant pajamas- taip pat neaišku.
Dėl darželio- sako nevieniša..
Imant paskolą- vieniša... doh.gif

nieko nebesuprantu.


Vaiko Tėvas gimimo liudijime yra. Susituokę nebuvom, bendro ūkio nevedam. Per teismus nesibylinėjam.

doh.gif
Atsakyti
Yra dvi galimybės. Arba padaryti taip, kad vaiko tėvas būtų miręs, arba kad jis atliktų laisvės atėmimo bausmę.

O jūsų nuostaba, kad skirtingos institucijos skirtingai interpretuoja jūsų statusą mane stebina. Jei jūs imtumėte paskolą iš darželio ir tuomet jus vertintų skirtingai - suprasčiau. Bet manau, kad taip nėra..
Papildyta:
Ai tiesa... Paskolą imant tai tikriausiai vienodai visiems vieniša jūs ar kokia kitokia. Skaičiuojama pinigų suma, tenkanti jums ir vaikui. Tėvo mokamas išlaikymas vaikui į tą sumą įsisikaičiuoja. O tai, kad jūs neturite dokumentų, kuriais galėtumėt pagrįsti vaiko išlaikymą - jūsų ir vaiko tėvo problemos. Daugiau vaiko tėvo, nes jis kvailas per visą pilvą.
Papildyta:
Ir pabaigai - visai šalia yra tema apie tą patį.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 09 04, 15:59)
Yra dvi galimybės. Arba padaryti taip, kad vaiko tėvas būtų miręs, arba kad jis atliktų laisvės atėmimo bausmę.

O jūsų nuostaba, kad skirtingos institucijos skirtingai interpretuoja jūsų statusą mane stebina. Jei jūs imtumėte paskolą iš darželio ir tuomet jus vertintų skirtingai - suprasčiau. Bet manau, kad taip nėra..


P. Medini, jūs galėtumėt ir konkrečiau patarti. Man reikia "Oficialaus" statuso.

Atsakyti
QUOTE(astaxa @ 2009 09 04, 16:03)
P. Medini, jūs galėtumėt ir konkrečiau patarti. Man reikia "Oficialaus" statuso.

Juk parašiau net dvi galimybes tą statusą "įgauti". Negi mažai...
Atsakyti