Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Labas, įmesiu ir aš savo... majonezinė wub.gif
o su rugine, nesusidraugauju niekaip... tiesa-mažai bandžiau, ale norą atmušė doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nneringa: 07 lapkričio 2009 - 18:48
QUOTE(nneringa @ 2009 11 07, 18:47)
Labas, įmesiu ir aš savo... majonezinė wub.gif
o su rugine, nesusidraugauju niekaip... tiesa-mažai bandžiau, ale norą atmušė  doh.gif

Mmmm, kaip skaniai atrodo thumbup.gif
Aš dabar kepu eksperimentinė, tai jei gausis, parašysiu receptą, o tai jau nusibodo kasdieninės blush2.gif
Atsakyti
Sveikos kepejeles
As dabar kepu balta duona be pluteles, kvapelis jau nosi riecia, jei viskas gausis kaip recepte, tada parasysiu.
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 11 08, 00:16)
Sveikos kepejeles
As dabar kepu balta duona be pluteles, kvapelis jau nosi riecia, jei viskas gausis kaip recepte, tada parasysiu.



Na iskepe duona, bet plutele yra.
Parasysiu recepta, gal kas pamegins ir gausis

Duona be plutelės (kepta duonkepėje)

* 210 ml šilto vandens
* 115 ml pieno
* 2 v.š. sviesto
* 2 a.š. druskos
* 2 a.š. cukraus
* 600 g miltų
* 1,5 a.š. sausų mielių
Pagrindine programa
Atsakyti
sweikos gyvos kepėjėlės 4u.gif
pagaliau ir aš turiu duonkepę, tai jungiuosi į jūsų būrelį ax.gif mano duonkepė kepa iki 1,5kg duonos kepaliukus, tai vakar kai kepiau sumuštinių duonelę be plutelės tik 750g man pats kepaliukas toks nelabai dailus gavosi... gal jūs kaip paformuojat tą tešlą ar čia per mažas tešlos gabaliukas tokiai duonkepei g.gif kažkaip pagalvojau gal labiau jinai pritaikyta 1 kg duonytei kepti, nes indas tai juk nemažas yra g.gif bet šiaip skani duonytė gavosi... skanesnė, nei parduotuviniai "batonai"
Ai tiesa, man jinai kažko sunkokai pjaustėsi... gal reikia kokia porą valandžikių palaukt ir tada pjaustyt? nu aš dar ne su duonai skirtu peiliu pjausčiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Frekė @ 2009 11 07, 17:17)

kepiau pagal Delonoje esanti juodos duonos recepta tik nedejau raugo ir salyklo. tai ziu ir iskilo ir issimaise nors maisyt padejau seimininkutei ax.gif pastebejau kad duona su raugu supelyja viena jos nesuvalgau... o vyrui ji per rugsti... ka veikt su beveik pilnu pokeliu to raugo g.gif na nearkli kainavo hihihi.gif maisiau rupius ruginius su kvietiniais 550 tai reiks dar pirmos rusies nusipirkt nes sie pagal aprasyma duonai kaip ir netinka ax.gif ruginius miltus uzpyliau karstu vandeniu ir apmaisiau.  palikau pastovet tada sudejau viska kas pagal recenta aliejus druska cukrus mieles mieliu idejau daugiau nes nebedejau raugo... ai ir dar veliau ipyliau gal 5 valgomus saukstus vandens... visgi truko... tai va bus viena is mano kepamu duoneliu nes man ji tikrai patinka dar bandysiu juoda daryt... gal be raugo bus skanesne g.gif bet kai kilo tesla ji buvo iskilusi dar labiau... bet kepant sukrito iki tokio lygio. kazi cia gerai ir nevyt dievo medin ar visgi vyt nes permazai pakilusi?


Kepu juodą duoną pagal Delonos receptą. Tik kadangi duonkepės neturiu, tai kepu orkaitėj, minkau pati (ilgai ir nuobodžiai), ir darau tiksliai pagal receptą. Superinė duona! Ir nepastebėjau kad ji pelytų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(spanguoliukas @ 2009 11 08, 12:25)
Kepu juodą duoną pagal Delonos receptą. Tik kadangi duonkepės neturiu, tai kepu orkaitėj, minkau pati (ilgai ir nuobodžiai), ir darau tiksliai pagal receptą. Superinė duona! Ir nepastebėjau kad ji pelytų ax.gif

jei ji susivalgo per dvi dienas tada taip nesupelis bet mano atveju ji stovejo gal savaite jei ne daugiau... tiesiog as ta recepta pakoregavau ir dabar man gaunasi labai skani duonele. juk ir receptai prie duonkepiu vienoms gaunas kitoms ne... taip ir kiti receptai. mano atveju jis netinka nes nevalgom rugscios duonos.... ax.gif
Atsakyti
turiu klausimuką... ar galima majonezinę duoną gaminti su maišytais ruginiais-kvietiniais miltais? kaip tada su miltų proporcijom? jei recepte reikia 480g miltų, tai galiu kokius 300g kvietinių ir 180 ruginių? ir dar... kaip suprasti 240ml (vandens + 1 kiaušinis), tai čia gaunasi vandenį ir kiaušinį sumaišius turi gautis 240ml, ar vandens 240 ir 1 kiaušinis? blush2.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(geneira @ 2009 11 08, 14:17)
turiu klausimuką... ar galima majonezinę duoną gaminti su maišytais ruginiais-kvietiniais miltais? kaip tada su miltų proporcijom? jei recepte reikia 480g miltų, tai galiu kokius 300g kvietinių ir 180 ruginių? ir dar... kaip suprasti 240ml (vandens + 1 kiaušinis), tai čia gaunasi vandenį ir kiaušinį sumaišius turi gautis 240ml, ar vandens 240 ir 1 kiaušinis?  blush2.gif  doh.gif

Taip, vandeni ir kiausini sumaisius turi gautis 240 ml. O del miltu tai mano manymu paemus bet kuri recepta gali eksperimentuoti. Kiek as bandziau sita duona kepti, tai visai sauniai gaunasi paprastus kvietinius miltus maisant su rupiais. Su ruginiais turetu sunkiau kilti, todel gali reiketi padidinti mieliu kieki. Bandyk eksperimentuoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 11 07, 13:37)
O pas mus ligu metas doh.gif ka tik is ligonines parkeliavom....

Na va, sveikit greičiau ir nesirkit 4u.gif 4u.gif

QUOTE(mama_Greta @ 2009 11 07, 14:58)
O kaip apkepinot? aliejuj, kaip įprastinę keptą duoną?

Supjausčiau kubeliais, sudėjau į įkatintą keptuvę, bet pasirodė per sausa ir pyliau aliejaus kelis kartus po kelis šaukštus. Žinoma, sugėrė visą aliejų, bet skrebučiai buvo traškūs ir nepersigėrę riebalais (juokingai kažkaip nuskambėjo lotuliukas.gif ).

QUOTE(nneringa @ 2009 11 07, 18:47)
Labas, įmesiu ir aš savo... majonezinė

Gražuolė bigsmile.gif Ir dugnas toks gražus, mentelės neišdarkytas thumbup.gif

QUOTE(geneira @ 2009 11 08, 11:55)
Ai tiesa, man jinai kažko sunkokai pjaustėsi... gal reikia kokia porą valandžikių palaukt ir tada pjaustyt? nu aš dar ne su duonai skirtu peiliu pjausčiau  blush2.gif

Reikia reikia palaukt biggrin.gif Iškepusi duona dar turi "subręsti". Nors žinau, kaip sunku laukti, kaip tokie kvapai sklinda biggrin.gif

Šiandien su dukryte kepėm duoniukus - sausainiukus. Labai paprastai ir greitai pagaminami skanūs minkšti duoniukai. Mažylei labai patiko formelėmis spaudinėti meškučius ir kočioti tešlą, o dabar žaidžia su iškepusiais thumbup.gif Receptas čia, prašau vaišinkitės 4u.gif
user posted image
Atsakyti
Šiandien kepiau duonelę, radusi nete receptuką.

Itališka duona (apie 900 g. kepaliukas)

375 ml Vandens
1 šaukštelis druskos
1 šaukštas augalinio aliejaus
1 šaukštelis cukraus
475 g kvietinių miltų (550)
100 g kukurūzų miltų
1,5 šaukštelio sausų mielių

buvo nurodyta kepti su sumuštinių duonos programa, bet pas mane jos nėra, tai kepiau su pagrindine. Galiu pasakyti, kad duonelė gavosi labai skani. Tikrai tokia, kokią teko ragauti Italijoje tik skanesnė wub.gif labai traški plutelė, o kepiau su šviesiausiu apskrudimo lygiu.
Atsakyti
Kepu (tiksliau ką tik suformavau ir palikau kildintis) duonelę su raugu pirmą kartą gyvenime ax.gif Tik dabar bijau, ar patiks ji mums, nes nemėgstame rūgščios duonos verysad.gif
Kažkuri buvot įdėjusi nuorodą į lenkišką psl., tai raugą dariau pagal ten esantį 60 valandinio raugo receptą ax.gif Nes ''normaliame'' pelėsis išbujojo trečią parą doh.gif Jeigu patiks duonelė su 60 valandiniu raugu, gal bandysiu ir su normaliu (žinau savo klaidą, ką ne taip padariau) smile.gif
Atsakyti