Įkraunama...
Įkraunama...

Šiltnamis

Sena siltnamiu tema jau senai uzdaryta, o naujos atidarytos kaip ir neradau. dabar tikriausiai ne siltnamiu sezonas, bet kaip sakoma "roges ruosk vasara". Esu visiskas naujokas ir nieko neismanau apie siltnamio paruosima ir sodinima. senoje temoje daugiausiai kalbama apie pomidoru veisles, o as noreciau kad kazkas paprotintu kaip viskas prasideda nuo A. Siltnamis bus ne didelis ~6.5m2, daugiau nelabai turime vietos, o ir ta pati vieta yra isklota grindinio plytelemis doh.gif Taigi pirmas klausimas kokio storio durpes reikia pripilti? galvoju apie 40cm g.gif bet turint omeni jog po apacia plytejes tai ar pakaks? kiek augalai giliai ileidzia saknis?
Taip pat net neisivaizduoju kokie tarpai turetu buti tarp augalu ir kokia tvarka juos sodinti? pabraiziau siokia tokia schemute pagal kuria lengviau bus paaiskinti kas kaip ir kodel:
user posted image
Kokia tvarka geriau sodinti augalus? (melyna, raudona ar zalia)
Kokiu tarpu reiktu laikytis tarp augalu ir nuo sieneliu? (auginsiu pomidorus (taip pat turiu vynuoginiu pomidoru seklu tai gal ju krumas didesnis nei paprastu?), agurkus, paprikas)
Taip pat siltnamyje noreciau paseti truputi salotu, ridikeliu, svogunu ir prieskoniniu zoliu, taigi nezinau kur ka seti? kiek zinau pomidorams reikia daugiausiai sviesos, o kiek sviesos reikia salotom tai net neisivaizduoju? g.gif is siaures rytu puses bus tvora tai sviesos ten nelabai gaus siltnamis, bet saule is ten vistiek nesviecia g.gif jei pomidorus pasodinsiu melynoi zonoi tai jie tikriausiai uzstos sviesa kitiems augalams? jei sodinti raudonoi zonoi tai ar nieko tokio jei jie negaus sviesos is tvoros puses? jei sodinti i zalia tai ar nebus taip kad pomidorai kaireje bus uzgosti pomidoru desineje ir negaus pietines saules? Bet jei pasodinsiu agurkus ir pomidorus i zalia ir melyna tai raudona tikrai nebegaus sviesos g.gif doh.gif
Gal daug nespeliojes palauksiu patyrusiu darzininku patarimo kaip, kur ir ka sodinti 4u.gif
Labai lauksiu patarimu ax.gif
Sunui dar tik 6.5men., bet vasara jau vaikscios ir noriu jam parodyti is kur viskas atsiranda. ne parduotuvese ir mcdonalduose viskas atsiranda ax.gif
Atsakyti
Puiku thumbup.gif dėl sūnaus mokymo. Į dau klausimų negalių atsakyti, bet 40cm. manau tikrai nepakaks. O kodėl durpių? Ar neturit kompostinės žemės? Ir šiltnamio tikrai nestatyčiau ant nelaidaus pagrindo, aš net neįsivaizduoju. O kaip visa mikroflora?Palauk, gal labiau patyrę daržininkai atsakys.
Atsakyti
man tai klausimas labiau kyla kur nusipirkti siltnami su aliuminio remais ir poliuretano plokstem man regis. Parduotuvej Moki mezi maciau maziausia uz 1200, o pagal skelbimus 1500. Kazkaip brangoka, bet norisi tokio, kad butu ne tik savos darzoves is siltnamio, bet ir estetinis vaizdas sklype...
Atsakyti
QUOTE(šeimos kaklas @ 2009 11 03, 13:53)
man tai klausimas labiau kyla kur nusipirkti siltnami su aliuminio remais ir poliuretano plokstem man regis. Parduotuvej Moki mezi maciau maziausia uz 1200, o pagal skelbimus 1500. Kazkaip brangoka, bet norisi tokio, kad butu ne tik savos darzoves is siltnamio, bet ir estetinis vaizdas sklype...

dėl estetinio vaizdo pritariu drinks_cheers.gif , bet man iškilęs klausimas-ar tikrai taip ,kaip reklamuoja šilumą sulaiko. Turėjau stiklinį šiltnamį, dabar-plėvelinį, tai plėvelinis geriau šilumą laiko. O už 1200-kinietiškas?
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2009 11 03, 10:44)
Puiku thumbup.gif dėl sūnaus mokymo. Į dau klausimų negalių atsakyti, bet 40cm. manau tikrai nepakaks. O kodėl durpių? Ar neturit kompostinės žemės? Ir šiltnamio tikrai nestatyčiau ant nelaidaus pagrindo, aš net neįsivaizduoju. O kaip visa mikroflora?Palauk, gal labiau patyrę daržininkai atsakys.

O kaip auga vazonuose viskas? g.gif derlius gal ir nebus pats didziausias, bet bent jau kazkas gal isaugs? g.gif o durpes dodel, kad gyvenu airijoje, o cia juodzemio nelabai as mates (dirbau durpiu fabrike). komposto neturiu is ko daryti, o ir vietos ne per daugiausia tai gi teks pasitenkinti durpemis, o jos blogai? naudosiu juoda durpe. gal ar kalkiu imaisyti? g.gif nesenai pirkau durbes skirtas darzoviu sodinimui, tai tokios lievos, rudos, kaip kokia vata, o tos juodos kurias galvoju naudoti tai siek tiek panasesnes i juodzemi.
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2009 11 03, 19:34)
O kaip auga vazonuose viskas?  g.gif derlius gal ir nebus pats didziausias, bet bent jau kazkas gal isaugs?  g.gif o durpes dodel, kad gyvenu airijoje, o cia juodzemio nelabai as mates (dirbau durpiu fabrike). komposto neturiu is ko daryti, o ir vietos ne per daugiausia tai gi teks pasitenkinti durpemis, o jos blogai? naudosiu juoda durpe. gal ar kalkiu imaisyti?  g.gif nesenai pirkau durbes skirtas darzoviu sodinimui, tai tokios lievos, rudos, kaip kokia vata, o tos juodos kurias galvoju naudoti tai siek tiek panasesnes i juodzemi.

Bet gi būna pirkti ir kompostinės žemės. Jeigu pirksit durpes, tai geriau naudingesnę žemę pirkti. Iš durpių nauda maža, o kompostinėj žemėj augalai auga, kaip išprotėję. O žalios pievelės neturit? Galima ant jos statyti šiltnamį, neperkasant pievos (turit pasidomėt rusų daržininko Kurdiumovo patarimais)
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2009 11 03, 19:13)
Bet gi būna pirkti ir kompostinės žemės. Jeigu pirksit durpes, tai geriau naudingesnę žemę pirkti. Iš durpių nauda maža, o kompostinėj žemėj augalai auga, kaip išprotėję. O žalios pievelės neturit? Galima ant jos statyti šiltnamį, neperkasant pievos (turit pasidomėt rusų daržininko Kurdiumovo patarimais)

na nezinau kompostine ar kokia cia parduoda, bet ji brangiai iseitu, man reikia apie 3m3 kad pripilti 40cm zemes, vienas maisas 33litru kainuoja apie 1.5euro, raso jog darzoviu auginimui, bet ten durpe ir man atrodo prastesne nei gelem, o juodos durpes nusipirkciau po koki 10-15eu/m3. dar maciau cia yra pirkti kazkokio marmalo su kuriuo galima pasiruosti savokomposta, bet 5kg kainuoja apie 10euru, o komposto vistiek neturiu is ko daryti ir kur daryti. zoles nei kvapo pas mus schmoll.gif visur kur dekoratyviniai augaliukai tai uzmulciuota rudom medzio skiedrom, vos ne vos italpinau slyva, vysnia ir agrasta (apie duobiu kasima net nenoriu prisiminti unsure.gif ) tai kur jau ten siltnami ikist? schmoll.gif
O kur ta kurdiumova rasti? ax.gif

Dar syki pasiziurejau i tas zemes kurias pirkau anksciau, tai jos ne organiko ir 63% yra durpiu, bet kaip suprantu tai tiesiai i tuos maisus reikia sodinti darzoves g.gif netgi kryziukais pazymeta kurioj vietoj doh.gif tas maisas gal kokiu 5cm storio tai kas ten gali augti? netgi daigai sodinami i storesni sluoksni zemiu pvz i grietines indeli tai kaip po to ta grietines indeli persodinti i toki plona zemes sluoksni? g.gif kaip manot ar tai realu? bet raso jog duoda garantija rolleyes.gif
Yra ir brangesniu po 2.5 i kuriuos neieina durpes ir yra organiko g.gif jei cia rimtai taip yra tai maziau vargo butu g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo serzas: 03 lapkričio 2009 - 23:30
Jeigu skaitai rusiškai, tai -www.kurdyumov.ru
Ten rasi ir apie "Protingą šiltnamį". O, kad komposto neturi iš ko pasidaryti, tai meluoji- negi neturite organinių atliekų-bulvių, obuolių lupenos ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2009 11 03, 23:24)
Jeigu skaitai rusiškai, tai -www.kurdyumov.ru
Ten rasi ir apie "Protingą šiltnamį". O, kad komposto neturi iš ko pasidaryti, tai meluoji- negi neturite organinių atliekų-bulvių, obuolių lupenos ir t.t.

na galeciau rusiuoti visokias puvancias atliekas, bet kaimynai man galva nurautu uz tokio pudymo sugalvojima g.gif nelabai kur ir vietos as jam rasciau, visur langai blush2.gif o negi nereikia nieko daugiau dadeti i tas atliekas? zemiu ar durpiu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2009 11 04, 01:34)
na galeciau rusiuoti visokias puvancias atliekas, bet kaimynai man galva nurautu uz tokio pudymo sugalvojima  g.gif nelabai kur ir vietos as jam rasciau, visur langai  blush2.gif o negi nereikia nieko daugiau dadeti i tas atliekas? zemiu ar durpiu?  g.gif

Ne, nereikia. Viskas vyksta natūraliai. Pas mane dar yra Kalifornijos sliekų, tai per vienerius metus viską perdirba. O man iškilo klausimas-supratau, kad kaimynai pas jus arti. Ar nebus šiltnamiui šešėlio?
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2009 11 04, 10:22)
Ne, nereikia. Viskas vyksta natūraliai. Pas mane dar yra Kalifornijos sliekų, tai per vienerius metus viską perdirba. O man iškilo klausimas-supratau, kad kaimynai pas jus arti. Ar nebus šiltnamiui šešėlio?

Nu tai p sliekų ir atleikas suvalgytų,kokioje dėžėje po slyva smile.gif .Bet jeigu bus didelis šešėlis,tai ne kas .Bet nebandęs nesužinosi ...
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2009 11 03, 14:19)
dėl estetinio vaizdo pritariu drinks_cheers.gif , bet man iškilęs klausimas-ar tikrai taip ,kaip reklamuoja šilumą sulaiko. Turėjau stiklinį šiltnamį, dabar-plėvelinį, tai plėvelinis geriau šilumą laiko. O už 1200-kinietiškas?


tai kad buvo parasytas, kad vokiskas...Bet ilindau i vokiskus saitus, tai ten net panasiu kainu nera, tas pats, tik eurais biggrin.gif sakau, ar neveza tik is Lenkijos, bet nezinau kaip taisyklingai lenkiskai bus siltnamis, tai neiseina pradeti medziokles biggrin.gif mazum kas zinote lenku kalba, bet ne tuteisha?
Atsakyti