Įkraunama...
Įkraunama...

Kalatėjos

laba diėną miėlos mamos ir augalų mylėtojos tongue.gif ,skelbiu naują tiėmą,gal kas iš jūs augino kalatėjos ,labai graži gėlė ir lapeliai labai gražus,aš turiu 2 ,pas viena lapai yra barchatiniai o pas kita lapai mažesni ir jau labai gausiai židėjo šią vasarą thumbup.gif
Atsakyti
Aš auginu kalatėją. Jos lapai bordiniai. Bet kolkas nežydėjo cry.gif Kaži kada jinai žydi ir kiek laiko? blush2.gif Bet gėlyte tai tikrai labai graži biggrin.gif
Atsakyti
Barchatiniais lapais-kalateja zebrina.Tokia auginau.Svarbiausia neperliet,nepurkst lapu,nors kai kuriose knygose raso..ir viskas bus gerai.Jos labai grazus lapai ir pakankamai graziai auga,jei viso to laikaisi.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2005 11 03, 22:06)
Barchatiniais lapais-kalateja zebrina.Tokia auginau.Svarbiausia neperliet,nepurkst lapu,nors kai kuriose knygose raso..ir viskas bus gerai.Jos labai grazus lapai ir pakankamai graziai auga,jei viso to laikaisi.

MERGINOS PADĖKIT cry.gif cry.gif cry.gif MANO GELYTĖ PRADĖJO MIRTI PO TRUPUTI,LAPAI IŠKART PRADĖJO GELSTI,PASKUI ATSIRADO RUDU PLĖMŲ ANT LAPŲ ,O GALIAUSIAI ŠIANDIĖN PASTĖBĖJAU JOG PUT PRADĖDA VIĖNAS KOTAS,LIKO JAU LABAI MAŽAI LAPŲ O BUVO TOKS GRAŽUS LAPOTAS VAZONAS,KĄ AŠ NETAIP PADARIAU ,PATARKIT,LABAI PRAŠAU KĄ DARYT,GAL KOKIU CHĖMIKALU REIKIA PILT g.gif
Atsakyti
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 11 20, 19:27)
MERGINOS PADĖKIT cry.gif  cry.gif  cry.gif MANO GELYTĖ PRADĖJO MIRTI PO TRUPUTI,LAPAI IŠKART PRADĖJO GELSTI,PASKUI ATSIRADO RUDU PLĖMŲ ANT LAPŲ ,O GALIAUSIAI ŠIANDIĖN PASTĖBĖJAU JOG PUT PRADĖDA VIĖNAS KOTAS,LIKO JAU LABAI MAŽAI LAPŲ O BUVO TOKS GRAŽUS LAPOTAS VAZONAS,KĄ AŠ NETAIP PADARIAU ,PATARKIT,LABAI PRAŠAU KĄ DARYT,GAL KOKIU CHĖMIKALU REIKIA PILT g.gif

Vargstame mes su keliom Kalatėjom jau keli metai. Pas mamą bute ji sunkiai auga. Vasarą atsigauna, o kai prasideda šildymo sezonas visa susisuka, lapai dėmėm nueina, bet kažkaip peržiemoja. Pas mane bute kalatėja žiemą neblogai augo, bet aš kas vakarą prie jos drėkintuvą elektrinį pastatydavau ir jis jai orą drėindavo. Kas dvi savaites Kalatėjas reikia tręšti. Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Aš saviškę dažnai purškiu. Šiemet persikėlėme į namą, tai ji per vasarą tokius didelius, gražius kelis lapis išleido. O dabar tupi vietoj. Manau, kad jai tame kambary truputį per šalta. Kažkur skaičiau, kad kalatėjos labai gerai auga vonios kambaryje. Ten pakankamai drėmės, šilta. Reikia, tik kad koks nors langelis tame kambary būtų.
Atsakyti
QUOTE(Aistė S @ 2005 11 20, 19:40)
Vargstame mes su keliom Kalatėjom jau keli metai. Pas mamą bute ji sunkiai auga. Vasarą atsigauna, o kai prasideda šildymo sezonas visa susisuka, lapai dėmėm nueina, bet kažkaip peržiemoja.  Pas mane bute kalatėja žiemą neblogai augo, bet aš kas vakarą prie jos drėkintuvą elektrinį pastatydavau ir jis jai orą drėindavo. Kas dvi savaites Kalatėjas reikia tręšti. Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Aš saviškę dažnai purškiu. Šiemet persikėlėme į namą, tai ji per vasarą tokius didelius, gražius kelis lapis išleido. O dabar tupi vietoj. Manau, kad jai tame kambary truputį per šalta. Kažkur skaičiau, kad kalatėjos labai gerai auga vonios kambaryje. Ten pakankamai drėmės, šilta. Reikia, tik kad koks nors langelis tame kambary būtų.

Ačiu už patarimus ,Aistė,labai gaila kad pas mane nera langelio jokio vonioj,gal pas mus ir šaltuoka kambari tik 19 laipsniu buna ,o kokius trašus tu naudoji g.gif dar aš suradau apiė kalatėjas straipsni paskaitik adrėsas čia http/www.lapshin.org./club/x -calate.htm mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2005 11 03, 22:06)
Barchatiniais lapais-kalateja zebrina.Tokia auginau.Svarbiausia neperliet,nepurkst lapu,nors kai kuriose knygose raso..ir viskas bus gerai.Jos labai grazus lapai ir pakankamai graziai auga,jei viso to laikaisi.


Help sad.gif Itariu pas mane tokia gelyte, bet pradejo laaabai vargti verysad.gif Labai keistai visus lapus nuleidusi (nors jie kieti, nenuvyte) g.gif Ryte siek tiek pakelia (vadinasi dar gyva blush2.gif ), bet didesniaja laiko dali buna nulinke susispaude.
Ka daryti, padekite unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ajas @ 2005 12 04, 00:13)
Help  sad.gif  Itariu pas mane tokia gelyte, bet pradejo laaabai vargti  verysad.gif Labai keistai visus lapus nuleidusi (nors jie kieti, nenuvyte) g.gif  Ryte siek tiek pakelia (vadinasi dar gyva  blush2.gif ), bet didesniaja laiko dali buna nulinke susispaude.
Ka daryti, padekite  unsure.gif

Pas manę irgi pradžia budavo tokią,pirmą nuleisdavo tik lapus o paskui pradėjo rudot lapai ir susisukt,nežinau visur ješkojau kenkėjų bet niėko apsoliučiai neradau,o lapai kai kuriė net put pradėjo,vienas tik lapas liko svėikas net nežinau ką daryti gal persodint į kitą vazoną g.gif ,dar norėjau paklausti ar jūs purškėt lapus šiltų vandėnių aš taip gal negerai darau schmoll.gif
Atsakyti
O mano kalatėja atvirkščiai-numirė vasarą,aš atostogavau kaime,grįžus radau užpultą kažkokių velnių,sudžiūvusią,ir išmečiau.Manau,kad žiemos irgi nebūtų atlaikius,nors pernai peržiemojo.Sausa tuose butuose,ir purškimas menkai tegelbsti.Dabar nebeauginu,ir aplamai jau su tom lapinėm gėlėm žiemą vargas...Kartais pagalvoju,kad pasilikti tik kaktusus,nes jau va anturį aną dieną išmečiau,smidras gelsta,žodžiu gaila vargstančių augaliukų... unsure.gif
Atsakyti
Svarbiausia kalateju zebrinu nereikia purksti lapu,tie lapai nepritaikyti purskimui.Vienintele iseitis nustoti lieti.Sie visi simptomai leidzia suprasti,kad mes ziema per stipriai mylime augalus.Tiesiog negalim pagalvoti,kaip jis gali nelietas augti.Vis neiskente paliejam.O jie siuo metu ilsisi.Kuo mes daugiau liejam,tuo jiems blogiau.Mes stebim zeme,bet jauciam tik virsutine dali.Pamatem,kad apdziuvo ir vel pilam.O kad apatine gal pilna vandens-mums ne motais.Virsutine dali siuo metu isgarina,isdziovina sildymas,o mums atrodo,kad augalas pats tai daro..Belieka pabandyt i vazona ikist pirsta,kiek imanoma giliau(zinoma nepazeidziant saknu).Jei ten giliai jauciam siluma-viskas aisku-perlaistem taip,kad ten pasidare siltnamio salygos:uzdara terpe su daug dregmes,kurioje puikios salygos ystytis muselems,kirmelaitems ir dar nezinia kam.Jei vazone juntama siluma ir daug dregmes-reikia kazkaip nusausinti(net ir isemus is vazono ir laikrasciais saknis apsukus kelias dienas palaikyt,kad zeme daugiau pradziutu.Jei tai nera kritinis variantas-tiesiog ilga laika nelieti ir zemei leisti isdziuti savaime.Ziema geriau tokius augalus lieti tik tiek,kad neperdziutu saknys,tada nebus jokiu problemu.As lieju po mazai ir pagal poreiki(kai matau,kad labai sausa).Pvz visoms gelems uztenka 1litro vandens,kai vasara reikedavo 3-4litru(geliu apie 30).
Atsakyti
Aciu, Regila, nuo siandien mano gelytei prasides "pasnikas" blush2.gif Nors, tiesa sakant, kai pastebejau jos nuleistus lapus, pries tai liejau tik 1 karta per savaite, tuomet nusprendziau, kad jai maza vandens ir paliejau be eiles daugiau, ir man pasirode, kad truputi atsigavo - labiau lapukus pakele, bet gal tai buvo tik sutapimas g.gif vazonas didziulis, giliai neisirausi, o persodinti kol kas nesinori, nes tik pries pora menesiu kai pirkom, ja parduotuvej persodino - tikiuosi gerai doh.gif
Atsakyti
Pabandyk suradusi vietos pirsta ikist kiek lenda-bus aiskiausia kas ir kaip.Gal ten pakankamai sausa,gal "diagnoze ne ta"..Ziemos metu ju reikia liet kuo maziau,lai ilsisi.Pavasari su didesne energija auga.Pati auginau,tad apuie savo auginima ir pasakoju(ka dariau ir ko ne).
Atsakyti