Įkraunama...
Įkraunama...

Individualių namų projektai - 5 dalis

Na bandau naują temą kurt - senoji užsidarė.
Atsakyti
QUOTE(zarmenas @ 2009 12 21, 20:11)
Na bandau naują temą kurt - senoji užsidarė.

Ka cia beprikursi... dabar vyksta karas tarp "mini" ir "hyper" namu smile.gif
Pas vienus ir pas kitus mintys geros... bet is patirties zinau kad 100m2 namukas nelabai dziugina (vel asmenine patirtis) per daug "trinimosi" namie
Atsakyti
Gal kam idomu ankstesnes temos:
3 tema
4 tema

Ir nusipelniusiu snekoriu topas ankstesneje temoje:
zarmenas 80
EVOY 52
serzas 37
Paliukas 34
cezas 26
nelli 25
Nasty Fairy 23
biesas66 22
zipkute 22
axa 19
vilnera 18
neringata 17
DainaM 14
lanaa 11
tosyte 10
iewike 9
liliux4 8
gutegute 7
aistuzele 7
Onora 7
1PuPa 7
Justytė 6
_AGOTA_ 6
v_rasa 6
Bluko 6
giedrius_lt 5
liniux 5
airise 5
saava 5

Papildyta:
o del mini ir hyper.... Aisku is didelio namo neiskrisi... As irgi noreciau didelio erdvaus... Tiesiog, kiekvienas derina norus su galimybem.... Tad musu atveju 160 turetu pakakti... Pasakymas bijai vilko - neik i miska - irgi ne isieitis:)
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2009 12 21, 20:32)
Ka cia beprikursi...  dabar vyksta karas tarp "mini" ir "hyper" namu smile.gif
Pas vienus ir pas kitus mintys geros... bet is patirties zinau kad 100m2 namukas nelabai dziugina (vel asmenine patirtis) per daug "trinimosi" namie

Del trinties.. Vat tokia situacija - sedziu sau ant sofkes prie kompiuterio-aplink zuja vaikai cieli du. Grys vyras-ir visi makaliosimes virtuvej+svetainej, bet tik kokiuose 25 kvadratiniuose metruose.. Nors svetaine - apie 40 kvadratu..Bet gyvenimas vyksta tik daly,esancioj salia virtuves-ir palei zidini.. Veliau eisim miegot - visi doh.gif i viena miegamaji, kuris yr gal kokiu 17 kvadratu... Absurdas kazkoks, nes yr dar 3 miegamieji.. Kurie sekmingai panaudojami keleta kartu per metus, kai apsigyvena sveciai kokie.. Tikiuosi, kad pasistacius nameli, vaikai kazkaip stebuklingai susinores apsigyventi savo kambariuose.. Bet kad tas vat makaliojimasis visiems vienoje erdveje ims vargint..Naiviai tikiuosi, kad to nebus. Tuo labiau, kad nesam naminiai labai-tik ziema sedim namie ilgeliau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(iewike @ 2009 12 21, 20:39)
Gal kam idomu ankstesnes temos:
3 tema
4 tema

Ir nusipelniusiu snekoriu topas ankstesneje temoje:
zarmenas 80
EVOY  52
serzas  37
Paliukas             34
cezas  26
nelli  25
Nasty Fairy 23
biesas66 22
zipkute  22
axa  19
vilnera  18
neringata 17
DainaM  14
lanaa  11
tosyte  10
iewike  9
liliux4  8
gutegute 7
aistuzele 7
Onora  7
1PuPa  7
Justytė  6
_AGOTA_ 6
v_rasa  6
Bluko  6
giedrius_lt 5
liniux  5
airise  5
saava  5

Papildyta:
o del mini ir hyper.... Aisku is didelio namo neiskrisi... As irgi noreciau didelio erdvaus... Tiesiog, kiekvienas derina norus su galimybem.... Tad musu atveju 160 turetu pakakti... Pasakymas bijai vilko - neik i miska - irgi ne isieitis:)



Paliukas pas mus cia magnatas smile.gif Zinoma,kiekvienam pagal galimybes. man tik seip idomu,kaip galvoja zmones pasistate namus po 300m2.. Beje,as tikiuosi kad man pavyks pasistatyti tokio namo dydi ,na nestatysiu vien savo rankomis,nes apsikakosi vienas bestatydamas,bet didziaja dali tikiuosi nudirbti savo rankomis. Is dalies kad pats sugebu,is dalies kad noriu buti garantuotas del kokybes. Tokiu budu as leisiu sau daugiau erdves. rolleyes.gift
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 21 gruodžio 2009 - 20:24
QUOTE(biesas66 @ 2009 12 21, 21:00)
Paliukas pas mus cia magnatas smile.gif  Zinoma,kiekvienam pagal galimybes.    man tik seip idomu,kaip galvoja zmones pasistate namus po 300m2..    Beje,as tikiuosi kad man pavyks pasistatyti tokio namo dydi ,na nesakysiu vien savo rankomis,nes apsikakosi vienas bestatydamas,bet didziaja dali tikiuosi nudirbti savo rankomis. Is dalies kad pats sugebu,is dalies kad noriu buti garantuotas  del kokybes.  Tokiu budu as leisiu sau daugiau erdves.  rolleyes.gif

Koks as magnatas? biggrin.gif as tulas pilietis kaip ir Jus. Paprasciausiai du aukstai po 100m, rusys 100m2 ir palepe 100m2, pastarieji nei apsildyti nei irengti. Palepe dariau del to kad nemegstu skliautu lubose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2009 12 21, 21:20)
Koks as magnatas? biggrin.gif as tulas pilietis kaip ir Jus. Paprasciausiai du aukstai po 100m, rusys 100m2 ir palepe 100m2, pastarieji nei apsildyti nei irengti. Palepe dariau del to kad nemegstu skliautu lubose smile.gif



Na,jei pagal kaikuriu pilieciu nuomone mano namukas ohoho koksai tai tu jau magnatas lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 21 gruodžio 2009 - 20:25
Del tvarkymosi dideliuose namuose: pasakysiu is savo patirties- su amziumi apsisukimai leteja, tad jeigu -25-eriu kelis simtus kvadratu aplekt vieni juokai, 30-40 - jau didesne nasta. O jei sveikata pradeda slubuot, tada tenka keisti poziuri apie tvarka namuose. smile.gif
Atsakyti
Na gal baigiam ginčus, kas kam geriau? Nebus šiuo klausimu bendro taško. Kvadratūra labai skirtinga būna, priklauso nuo besistatančio norų, poreikių, galimybių ir kartais proto.
300, 400 kvadratų - ne riba. Ir jei viskas su protu, netgi ir 600 kvadratų namas nėra per didelis - tuoj paaiškinsiu.
Kartais norima papildomų patalpų, kurios į įprasto namo 'sudėtį' neįeina. Tai tiek (kaip aš vadinu) prabangos reikalas, tiek gyvenimo būdo išraiška. Tarkim, pirtis. Jei šalia jos atsiranda erdvus priešpirtis, atskiri dušai, baseinas... Jei rimtas baseinas, atsiranda dar patalpėlė visai vandens valymo, filtravimo ir tt įrangai. Arba darbo kambarys, studija. Sporto kambarys. Dirbtuvės (staliaus/skulptoriaus/ir tt). Patalpa muzikos instrumentui (na kad ir fortepijonui, arba gitarai).
Kaip pvz: daręs esu viename name dvejas virtuves - viena didelė, prabangiai apstatyta, kita mažytė šalia. Pirmoji - namų šeimininkei, kad galėtų kavos išsivirti. O mažoji, pilnai aprūpinta restorano klasės įranga - samdomai virėjai, kuri šeimai daro pusryčius, pietus ir vakarienę. Su mažyčiu liftu tiesiai į miegamąjį antrame aukšte, kad šeimininkams ryte prie lovos iškiltų padėklas su kava, kai jie to pageidauja.
Taip pat projektavau namelį 6,5*8 gabaritų. Ten net 100 kvadratų nesusidarė. O viskas, ko reikia, tilpo. netgi pirtis nedidelė.
Tarp šių dviejų namų - lygybės ženklas gerumo prasme. Abu jie vienodai geri savo šeimininkams, ir tikrai nei vieni, nei kiti nenorėtų susikeisti.
cool.gif
Atsakyti
QUOTE(zarmenas @ 2009 12 21, 21:36)
Na gal baigiam ginčus, kas kam geriau? Nebus šiuo klausimu bendro taško. Kvadratūra labai skirtinga būna, priklauso nuo besistatančio norų, poreikių, galimybių ir kartais proto.
300, 400 kvadratų - ne riba. Ir jei viskas su protu, netgi ir 600 kvadratų namas nėra per didelis - tuoj paaiškinsiu.
Kartais norima papildomų patalpų, kurios į įprasto namo 'sudėtį' neįeina. Tai tiek (kaip aš vadinu) prabangos reikalas, tiek gyvenimo būdo išraiška. Tarkim, pirtis. Jei šalia jos atsiranda erdvus priešpirtis, atskiri dušai, baseinas... Jei rimtas baseinas, atsiranda dar patalpėlė visai vandens valymo, filtravimo ir tt įrangai. Arba darbo kambarys, studija. Sporto kambarys. Dirbtuvės (staliaus/skulptoriaus/ir tt). Patalpa muzikos instrumentui (na kad ir fortepijonui, arba gitarai).
Kaip pvz: daręs esu viename name dvejas virtuves - viena didelė, prabangiai apstatyta, kita mažytė šalia. Pirmoji - namų šeimininkei, kad galėtų kavos išsivirti. O mažoji, pilnai aprūpinta restorano klasės įranga - samdomai virėjai, kuri šeimai daro pusryčius, pietus ir vakarienę. Su mažyčiu liftu tiesiai į miegamąjį antrame aukšte, kad šeimininkams ryte prie lovos iškiltų padėklas su kava, kai jie to pageidauja.
Taip pat projektavau namelį 6,5*8 gabaritų. Ten net 100 kvadratų nesusidarė. O viskas, ko reikia, tilpo. netgi pirtis nedidelė.
Tarp šių dviejų namų - lygybės ženklas gerumo prasme. Abu jie vienodai geri savo šeimininkams, ir tikrai nei vieni, nei kiti nenorėtų susikeisti.
cool.gif



drinks_cheers.gif taip,sia grazia nata ir pabaikime.
Atsakyti
QUOTE(Sidnea @ 2009 12 18, 23:24)

Architektas jokiu tinklu ar apsvietimu darydamas projekta tau nederins.Nebent uz papildoma mokesti.


O kaip apsvietimas per langus, diena? irgi nederins? tebunie ir uz papildoma mokesti, bet padarys, o klausimas ar atsizvelks architektas darydamas viena ar kita sprendima i kazkokius sprendimus kurie bus sprendziami kitais projektais, jug gali taip suprojektuoti, kad po to kanalizacija bus pajungti i kazkoki taska ziauriai brangu.


QUOTE(zarmenas @ 2009 12 19, 17:44)
Aš pats žiūriu, dažniausiai.

Na matai. ziuri dazniausiai, o kiek yra architektu kurie ne taip rimtai ziuri i klienta ir savo darba kaip tu. tai jie gal pasakytu dazniausiai man tai nerupi.
Pvz. nueinu pas archi ir jis man suprojektuoja nama su mansarda 12X12, dvislaitis stogas 35laipsniu nuolydis, kai jau reikia statyti nama suzinau jog man paprastos gegnes netinka ir reikia klijuotos medienos. butu archi pagalvojes apie stogo konstrukcija tai gal butu pabraizes 15X9 ar panasiai, o gal kitokia stogo konstrukcija numates kur butu gegniu atramos. g.gif

Kalbant apie plotus tai virtuve be valgomojo 10m2 man atrodo minimali (jei gamina ir vyras ir zmona), nebent virtuve sujunkta su valgomuoju ir svetaine, tada nesijauzia ta patalpa tokia maza. o namo plotas 200m2 man jau yra daug g.gif man pilnai uztentu ir kokiu 140m2 bet taip jau gaunasi jog ir pas mane bus 200m2 doh.gif tiesiog pirmam aukste issidesto erdvi svetaine su valgomuoju ir virtuve, laiptine su koridorium, tamburas ir katiline, cia butu visas pirmas aukstas, o mansardoje galeciau irengti 3 miegamuosius ir wc, taciau galvojant apie ateiti, tai nenoriu senatveje laipioti i antra auksta pamiegoti, todel pirmam aukste dasideda miegamasis, prie jo reikia ir atskiros vonios + kazkokios drabuzines todel pirmas aukstas pasidaro 100m2 ir mansarda tokia pati, kurioje man nereikalingas plotas kuriame padarysiu (nezinau kiek reikalinga) bilijardine, 4 miegamieji doh.gif ir WC. palikti tuscia mansarda nematau prasmes. daryti visa nama vienauksti, vienslaiciu stogu nenoriu, o ir prie aplinkos nederetu.
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2009 12 21, 23:32)
<...>
Na matai. ziuri dazniausiai, o kiek yra architektu kurie ne taip rimtai ziuri i klienta ir savo darba kaip tu. tai jie gal pasakytu dazniausiai man tai nerupi.
Pvz. nueinu pas archi ir jis man suprojektuoja nama su mansarda 12X12, dvislaitis stogas 35laipsniu nuolydis, kai jau reikia statyti nama suzinau jog man paprastos gegnes netinka ir reikia klijuotos medienos. butu archi pagalvojes apie stogo konstrukcija tai gal butu pabraizes 15X9 ar panasiai, o gal kitokia stogo konstrukcija numates kur butu gegniu atramos.  g.gif
<...>


Vartotojiškumas. Kalti abu. Vienas, kad nepasistengė išsiaiškinti ir kitam paaiškinti ką pats daro, kitas, kad pagailėjo pinigų ir pirko katę maiše už pigiau...
Netgi paprasta konsultacija pas konstruktorių, greičiausiai, būtų tuos klausimus eliminavus dar priešprojektinėje stadijoje. Kai dar nesučieškavoti brėžiniai ir dar viskas keičiama be skausmo.

QUOTE(serzas @ 2009 12 21, 23:32)
<...>
Kalbant apie plotus tai virtuve be valgomojo 10m2 man atrodo minimali (jei gamina ir vyras ir zmona), nebent virtuve sujunkta su valgomuoju ir svetaine, tada nesijauzia ta patalpa tokia maza. o namo plotas 200m2 man jau yra daug  g.gif  man pilnai uztentu ir kokiu 140m2 bet taip jau gaunasi jog ir pas mane bus 200m2  doh.gif  tiesiog pirmam aukste issidesto erdvi svetaine su valgomuoju ir virtuve, laiptine su koridorium, tamburas ir katiline, cia butu visas pirmas aukstas, o mansardoje galeciau irengti 3 miegamuosius ir wc, taciau galvojant apie ateiti, tai nenoriu senatveje laipioti i antra auksta pamiegoti, todel pirmam aukste dasideda miegamasis, prie jo reikia ir atskiros vonios + kazkokios drabuzines todel pirmas aukstas pasidaro 100m2 ir mansarda tokia pati, kurioje man nereikalingas plotas kuriame padarysiu (nezinau kiek reikalinga) bilijardine, 4 miegamieji  doh.gif ir WC. palikti tuscia mansarda nematau prasmes. daryti visa nama vienauksti, vienslaiciu stogu nenoriu, o ir prie aplinkos nederetu.


Nesupratau, serzai. Vienu sakiniu sakai A, kitu B. Kažkaip susidarė įspūdis, kad namas planuojamas "ore piršteliu": va čia tas, va čia anas, ten kažką sugalvosiu kai pradėsiu statyti... Palaida bala - vėliau gali tekti gailėtis. Gal geriau iki galo sukratyti galvoje viziją, ko nori? mirksiukas.gif
1. Būtinos patalpos
2. Būtinas patalpas aptarnaujančios patalpos
3. Nebūtinos patalpos (bet pageidaujamos) su savo priklausiniais
4. Patalpos, kurios "gaunasi" pakeliui, bedarant - NEREIKALINGOS PATALPOS.
5. Galbūt reikalingos, galbūt ne patalpos (patalpos, kurios kaip ir reikalingos atrodo, bet be jų niekas nepasikeičia) - NEREIKALINGOS PATALPOS, dažniausiai.

Į 4 ir 5 punktus papuolančias patariu iš karto braukti iš sąrašo, jos tik išpūs plotą, sąmatą ir eksploatavimo kaštus. Kai sąrašas išvalytas nuo šiukšlių, tada jau galima ir apie planelio eskizus galvoti. Ne anksčiau, tikrai. schmoll.gif

Dėl vieno aukšto, vienšlaičio, nederančio prie aplinkos namo - apie ką čia šneka? Kodėl vieno aukšto - vienšlaitis? Kodėl vienšlaitis - netinka prie aplinkos? Kas per aplinka? 1200-ųjų statybos istorinis triobų kaimelis? g.gif Man tikrai pasidarė cekava, kas gi per aplinka - gal gali patikslinti?

O jei šlaitinis nepatinka dėl "trikampės" erdvės viduje - yra gi ir plokšti stogai. g.gif

Kada planuojat statybas?
Atsakyti